14. Edycja Akademickich Targów Pracy

Już niebawem, 10 kwietnia 2019 r. w Hali Expo przy al. Politechniki 4 w Łodzi odbędzie się kolejna, 14. Edycja Akademickich Targów Pracy. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które nie miałoby miejsca, gdyby nie zaangażowanie licznych jednostek – organizatorów, sponsorów, władz uczelni, władz miasta Łodzi i wolontariuszy.

Dzięki nim pracodawcy z regionu łódzkiego i studenci łódzkich uczelni mają okazję do spotkania się w jednym miejscu po to, aby nawiązywać współprace i kontakty, które mogą zaowocować w przyszłości.

Akademickie Targi Pracy to doskonałą okazja na znalezienie wymarzonego pracodawcy. Wystawcy w swojej ofercie proponują odwiedzającym atrakcyjne miejsca pracy, praktyki i staże. W zeszłym roku wystawców było ponad 130, co oznacza tysiące ofert z różnych branż dla studentów i absolwentów nauk z różnych dziedzin. W tym roku można liczyć na podobne zróżnicowanie ofert. Pojawią się również nowi wystawcy, którzy będą poszukiwać stażystów i pracowników do swoich przedsiębiorstw.

Na Targi zazwyczaj delegowani są przedstawiciele działów HR i PR, odpowiedzialni za rekrutację i relacje z interesariuszami. Dzięki temu można zasięgnąć informacji z pierwszej ręki nie tylko na temat ofert, ale również tego, jak wygląda kultura organizacyjna firmy czy też jakie są szczegółowe wymagania, które stawia firma przed kandydatami na dane stanowisko. Nawet jeśli w chwili odbywania się Targów odwiedzający nie szukają żadnej pracy, praktyki lub stażu, to mają okazję uzyskać informacje o przyszłych rekrutacjach.

Poza wystawcami organizatorzy Targów starają się zapewnić odwiedzającym dodatkowe atrakcje. Jednymi z nich są szkolenia organizowane przez przedstawicieli firm wystawiających się na Targach. W związku ze zróżnicowanym profilem działalności przedsiębiorstw tematyka szkoleń jest bardzo zróżnicowana, dlatego każdy jest w stanie znaleźć przynajmniej jedno szkolenie, które go zaciekawi. Szkolenia odbywają się w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej i są darmowe. Należy jednak pamiętać, że trzeba się na nie wcześniej zapisać. Zapisy odbywają się przez formularz na stronie ATP.

Poza szkoleniami Akademickie Targi Pracy goszczą specjalnego prelegenta, który w trakcie odbywania się Targów wygłasza inspirujący wykład. Co roku jest to ktoś inny, kto z pasją dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Nie należy zapomnieć o Strefie Doradczej i Strefie Chilloutu. Strefa Doradcza to wyznaczone miejsce, w którym można spotkać się z profesjonalnym doradcą zawodowym – między innymi po to, aby sprawdzić poprawność swojego CV, listu motywacyjnego, skonsultować swoją ścieżkę kariery i rozwiać wątpliwości w obszarze kariery zawodowej. Dzięki temu można uzyskać pewność, że sporządzone dokumenty aplikacyjne są wykonane poprawnie i mają szansę wyróżnić się w oczach rekrutera, a sama rozmowa kwalifikacyjna nie będzie zaskoczeniem dzięki wcześniejszemu przygotowaniu.

Strefa Chilloutu to natomiast miejsce, w którym można odpocząć od mocy wrażeń, ale również skorzystać z atrakcji, które zapewnia organizator strefy.

Akademickie Targi Pracy są organizowane z myślą o studentach i absolwentach uczelni wyższych. Wszyscy wystawcy kierują swoją ofertę właśnie do tej grupy, dlatego Targami powinni być zainteresowani wszyscy studenci i absolwenci poszukujący praktyki, stażu, pracy lub po prostu ci, którzy interesują się sytuacją na rynku pracy i rozwojem własnej kariery zawodowej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Dodaj komentarz