Justyna Kogowska - Polak

Justyna Kogowska - Polak mgr Psychologii;
Psycholog szkolny,
mediator

Temat: Czy Trener = mężczyzna?

Może to dziwne pytanie, ale jako kobieta zastanawiam się, czy nam kobietom jest trudniej w tym fachu? Chodzi mi o taki stereotyp, ze dobry trener = mężczyzna? Że bardziej profesjonalny, że fachowiec, że autorytet? Czy kobietom trenerom jest trudniej? Trudniej dostać zlecenie, trudniej zyskac sobie Klientow, trudniej przekonać o swoim profesjonalizmie?

Ot takie pytanie trenerki - psycholożki:)
Maria Kuczewska

Maria Kuczewska Talent Manager

Temat: Czy Trener = mężczyzna?

Jak dla mnie bzdura na kółkach. Nie ma znaczenia płeć, a kompetencje, a w tym fachu widać to szczególnie wyraźnie. Zlecenie dostajesz, jak jesteś dobra/y w swoim temacie. I jak umiesz się sprzedawać. Kobiet-trenerek nawet wg mnie jest dużo więcej niż facetów.
Karolina C Dulnik

Karolina C Dulnik Ekspertka w
dziedzinie
komunikacji
wewnętrznej,
interpers...

Temat: Czy Trener = mężczyzna?

Mnie już męczy i irytuje to podkreślanie odrębności dwojga płci i ten najnowszy trend, gdzie wszystko robi się "kobiece". Język, media, zawody itd. itp. Czy my, kobiety, rzeczywiście tego potrzebujemy?
Że nieco zmienię temat :]
Karolina Drela

Karolina Drela Studio SOVA trener
coach

Temat: Czy Trener = mężczyzna?

Hm... jakoś się wczesniej nad tym nie zastanawiałam.. ale dobre pytanie. Dla mnie "trener" jest dość blisko "nauczyciela" a to z kolei w dawnych czasach był zawód typowo kobiecy.
Teraz na szczęście świat poszedł o krok dalej i nie ma większego znaczenia czy kobieta jest trenerem czy mężczyzna. Jak dla mnie oczywiście :) Choć szczerze móiąc brakuje mi trenerki - mentorki. Jak dotąd spotykałam samych mężczyzn, którzy pasowli do tego określenia. Czekam więc :)
Michał Bloch

Michał Bloch MCC ICF, Mentor
Freelancerów
/www.wolnylancer.pl
Mentor...

Temat: Czy Trener = mężczyzna?

Jak dla mnie to jest kwestia zbudowania relacji i postawy trenerki na początku szkolenia.

Miałem szkolenia nieraz z trenerkami i zawsze wypadały bardzo dobrze, nie musiały nic udowadniać/nie były dyskryminowane, ponieważ od początku zbudowały dobrą relację i pokazały postawą w jakiej roli występują na sali szkoleniowej.

Ale potrafię sobie wyobrazić salę pełną przedstawicieli handlowych i uwagi w stosunku do trenerki (szczególnie atrakcyjnej)...

Potrafię sobie jednak wybrazić również sytuację, w której sala pełna kobiet - uczestniczek szkolenia, "pastwi się" nad trenerem :)

Temat: Czy Trener = mężczyzna?

a ja sądzę, że to zależy od tego, czego mają dotyczyć szkolenia, z jakiego obszaru są realizowane. Myślę (ale tego nie wiem) , że kobietom- trenerkom jest trudniej nie tyle przeprowadzić szkolenie z np. twardych negocjacji biznesowych, co sprzedać takie szkolenie! Z moich obserwacji wynika,że firmy poszukujące szkoleń dla ludzi na typowo "męskich stanowiskach" chętniej zatrudniają trenerów niż trenerki. Być może jest to rola uprzedzenia/stereotypu a być może rzeczywistego wyższego poziomu wiedzy panów w pewnych obszarach.

konto usunięte

Temat: Czy Trener = mężczyzna?

Witam

Drodzy Państwo

Można zauważyć na rynku pewne zachowania nie koniecznie godne mężczyzn.
Sądzę, że jakaś część mężczyzn (słuchaczy, kursantów) nie może zaakceptować faktu, iż kobieta jest na stanowisku trenera, tzn. uczy ich, a to jest ukryty powód ich zazdrości.
Miłe Panie, nie martwcie się o to, co myślą ci panowie.
Bądźcie sobą i róbcie to, co daje wam satysfakcje.

Jako trener i dyrektor firmy szkoleniowej lubię współpracować z trenerami płci pięknej. Posiadają wiedzę i ambicje dążenia do wewnętrznego sukcesu, który staje się sukcesem firmy.

Andrzej Różański
http://www.arbiz.pl
Katarzyna Kaźmierczak

Katarzyna Kaźmierczak Trener/coach
biznesu, konsultant
HR | Menedżer ds.
szkoleń

Temat: Czy Trener = mężczyzna?

Też się nad tym zastanawiałam, czy kobieta w tym zawodzie bywa dyskryminowana...
Z tego, co piszecie - generalnie jest dobrze, ale nie zawsze uciekniemy od naszej naturalnej tendencji do stereotypizowania innych ludzi.

Jestem jednak ciekawa w jaki sposób są odbierane przez mężczyzn kobiety-trenerki. Czy budzą zaufanie? Czy są postrzegane jako kompetentne, a nie tylko ładne? Czy są wg mężczyzn skuteczne na szkoleniu? (oczywiście zakładamy, że mówimy o profesjonalistkach, a nie "szarych-myszkach", którym ciężko jest wydusić choćby słowo do grupy;))

Poza tym, kiedyś po szkoleniu z bardzo energicznym i "ruchliwym" trenerem, pomyślałam sobie, że gdyby w taki sposób zachowywała się kobieta to byłaby postrzegana jako dziwaczka, ale mężczyźnie już takie zachowanie jak najbardziej pasuje. Co o tym sądzicie?
Czy to tylko moje wrażenie?:)



Wyślij zaproszenie do