Temat: zkolenie dla konserwatorów podręcznego sprzętu gaśniczego

Witam,
Noszę się z zamiarem odbycia takiego kursu. Znalazłem ofertę CNBOP i kilku innych.

http://www.cnbop.pl/szkolenia/info_kpsg_2.pdf

Pierwsze szkolenie dedykowane jest dla osób zainteresowanych przeprowadzaniem konserwacji i napraw podręcznego sprzętu gaśniczego (szkolenie I stopnia). Szkolenie konserwatorów podręcznego sprzętu gaśniczego II stopnia jest skierowane dla osób posiadających autoryzację producenta w zakresie konserwacji podręcznego sprzętu gaśniczego lub osób mających zaświadczenie o ukończenie szkolenia I stopnia. Szkolenia te będą prowadzone w innowacyjnej formie
łączącej teorię z praktyką. Szkolenia mają bogaty, starannie dobrany program. Składają się z części wykładowej, pokazów i warsztatów praktycznych.

Czy ktoś się orientuje co daje tak na prawdę ten 2. stopień lub co daje sam pierwszy?
Czy może od razu walić oba, czy tylko jeden?
Czy by pracować jako konserwator trzeba mieć autoryzację jakiejś firmy?
Domyślam się, że tak po tym co widzę u "konkurencji" na kontrolkach, ale skąd ten podział na stopnie kiedy reszta firm szkoleniowych tego nie robi?

Czy CNBOP jest lepsze od innych i wyprzedza konkurencję lub samą "renomą" ułatwia uzyskanie autoryzacji, czy po prostu to kolejna furtka na wyssanie nieświadomych uczestników :-)

następna oferta:
http://www.spp.waw.pl/spp.php?show=akt&id=1210835476

Słuchacze, którzy uzyskają pozytywne oceny na egzaminie otrzymują zaświadczenia o ukończeniu kursu i nabyciu umiejętności w zakresie konserwatora sprzętu gaśniczego.
Przyjęte rozwiązania spełniają wymagania przepisu zawartego w § 3. 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia z dnia 21 kwietnia 2006 r..w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z dnia 11 maja 2006 r.)

Tutaj brak zapisu o organizowanych kursach 1. i 2. stopnia, tylko jeden.
Czy te kursy są sobie współmierne?
jeszcze dochodzą koszty w CNBOP za 1. stopnień to 950pln, za oba stopnie to 1600pln, a w pożarniku 900pln za cały kurs...

z góry dziękuję za sugestie,

edit:
Proszę moderatora o korektę literówki w tytule :-)Kacper G. edytował(a) ten post dnia 24.08.09 o godzinie 11:34
Paweł Raś

Paweł Raś specjalista ochrony
ppoż. specjalista ds
BHP

Temat: zkolenie dla konserwatorów podręcznego sprzętu gaśniczego

Ja przykładowo robiłem kurs tutaj http://compact.inc.pl/index.php?id_page=3,
moja sugestia co do autoryzacji jest taka, najpierw musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcesz się zająć remontem sprzętu ppoż ? czy tylko przeglądami, aby otrzymać autoryzację musisz posiadać odpowiedni warsztat z wyposażeniem odpowiadającym wymagania producenta a to nawiasem mówiąc jest drogą zabawą:(
jeśli chcesz robić tylko przeglądy a remonty zlecać innym zakładom to autoryzacja Ci nie potrzebna (zresztą gdy nie masz odpowiedniego warsztatu praktycznie nie masz szans na jej zdobycie). Co się tyczy uprawnień do wykonywania profesji konserwatora to już toczyliśmy jakiś czas temu na tym forum dyskusje na ten temat nie znam osobiście żadnych przepisów mówiących o konkretnych kwalifikacjach dla konserwatora. Tym niemniej uważam, że wskazane było by ukończyć któryś z kursów żeby mieć jakieś pojęcie o omawianym temacie:) co do wyboru gdzie go zrobić, wydaje mi się że tu najlepiej polegać na opiniach absolwentów takich kursów. Wartość zaświadczeń tak naprawdę jest porównywalna. Ja kończyłem kurs u Pana Jagodzińskiego w Poznaniu i jestem z niego zadowolony. O innych instytucjach prowadzących takie szkolenie nie posiadam informacji:(
pozdrawiam
Paweł
Roman Rajczak

Roman Rajczak właściciel,
OGNIOTECH

Temat: zkolenie dla konserwatorów podręcznego sprzętu gaśniczego

Kurs konserwatora podręcznego sprzętu gaśniczego.

Kurs obejmuje 32 godziny zajęć w tym zajęcia praktyczne w ciągu 4 dni. Zajęcia teoretyczne odbywają się w grupie do 10 osób od godz: 9.00 w sali w pełni przystosowanej do prowadzenia szkoleń.

W części teoretycznej uczestnicy kursu zostają zapoznani z następującymi tematami:

* budową i zasadą działania gaśnic (wszystkie typy dostępne i aktualnie dopuszczone na polskim rynku)
* zasdami BHP przy przeglądach i naprawach gaśnic
* normami, rozporządzeniami i przepisami w zakresie ochrony przeciwpożarowej dotyczącymi podręcznego sprzętu gaśniczego
* zasadami prawidłowego przeprowadzania przeglądów technicznych i serwisu podręcznego sprzętu gaśniczego
* sposobami oznakowania gaśnic po przeglądach technicznych, naprawach,i ich serwisie.
* prowadzeniem dokumentacji w autoryzowanym serwisie naprawy gaśnic i sprzętu przeciwpożarowego.

Zajęcia praktyczne prowadzone są w zespołach: 2 - 3 osobowych pod nadzorem osoby która prowadzi kurs.

* Każdy z uczestników kursu wykonuje przeglądy techniczne i naprawy poszczególnych typów gaśnic do wyboru aby w pełni przyswoić wiedzę na temat budowy gaśnicy.
* W części praktycznej dodatkowo każdy z uczestników może samodzielnie wypróbować i zobaczyć jak działa gaśnica ( gaszenie mat stałych, cieczy)
* Uczestnicy szkolenia mają do dyspozycji dwa stanowiska do wykonywania zajęć w części praktycznej z pełnym wyposażeniem niezbędnym do serwisu gaśnic.
http://gasnice-legalizacja.pl tel 663242539 697644842 ZAPRASZAMY !!!Roman Rajczak edytował(a) ten post dnia 27.09.10 o godzinie 10:42

Następna dyskusja:

szkolenie okresowe BHP dla ...




Wyślij zaproszenie do