Elwira Borek

Elwira Borek Specjalista ds. kadr
i płac

Temat: Zgoda pracownika na objęcie przestojem

Wg ustawy "o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców" art. 4 wynika, że pracownik musi wyrazić pisemną zgodę na objęcie go przestojem ekonomicznym.
Czyli jak to jest? Jeżeli pracownik nie wyrazi na to zgody to wówczas co się dzieje? Nie bardzo wiem jak miałabym to "ugryźć"..

konto usunięte

Temat: Zgoda pracownika na objęcie przestojem

Aby móc skorzystać z dopłaty do postojowego, a następnie w przypadku szkolenia osób objętych przestojem, z stypendiów w świetle ustawy antykryzysowej, pracownik musi wyrazić na piśmie zgodę na objęcie go postojem. Brak zgody oznacza niemożność zastosowania tego rozwiązania.
Tak samo, aby w świetle tej ustawy skorzystać z przedłużonego okresu rozliczeniowego, czy też indywidualnych harmonogramów musi być zgoda w postaci porozumienia zawartego pomiędzy pracodawcą, a związkami zawodowymi, lub jeśli nie ma związków z przedstawicielami pracowników, wyłonionymi w trybie przyjętym u danego pracodawcy. Inaczej, firma nie może wprowadzić tego rozwiązania.

Zatem chęć firmy to jedno, a zrozumienie sytuacji przez załogę to drugie.

Pozdrawiam,
Krzysztof Bukowski

Krzysztof Bukowski BUKOWSKI doradztwo
organizacyjne

Temat: Zgoda pracownika na objęcie przestojem

Właśnie, to jest bardzo ważne. Zgoda pracownika jest związana z dopłatami wynikającymi z ustawy antykryzysowej. Jeśli natomiast w grę nie wchodzą dopłaty, to pozostaje w mocy art. 81 par. 1-4 kp, a ten nie wymaga zgody pracownika.

Następna dyskusja:

Zgoda pracownika na prace w...




Wyślij zaproszenie do