Krzysztof Kroczyński

Krzysztof Kroczyński prezes Zarządu,
Orion Instruments
Polska

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Karolina A.:Panie Krzysztofie, Pan nie prowadzi rzeczowej dyskusji, Pan desperacko broni Kaczyńskich, próbuje Pan w nich rozkochać resztę forumowiczów . I uważa Pan, że Pan ich nie popiera....

Obrażając i namiętnie krytykując tych co byli przed Kaczyńskimi.
A nie chodzi w tych dyskusjach o tych co byli - ale to tych co teraz są i decydują.

Jest też pozytywny aspekt:
Mianowicie, z drugiej strony jest Pan w mniejszości, zawsze.
Warto znać zdanie każdego.

p.s przeprasszam za offtopic



Krzysztof K.:
Arkadiusz Piotr Z.:
[author]Krzysztof Kroczyński:[/
Panie Arkadiuszu, Pan jakiś kurs erystyki ostatnio przeszedł, czy co? Albo Murzynów Pan tłucze, aż krew z nich sika, albo wrzuca Pan wszystkich przeciwników Balcerowicza do wspólnego wora i tym worem dziarsko potrząsa.



To była tylko ironia, gdyż zauważyłem ciekawą prawidłowość. mianowicie krytycy Balcerowicza ZAWSZE obrażają tych, którzy go bronią, a to uzasadnia ironię, ba, nawet wręcz szyderstwo.


Ja jestem zwolennikiem rzeczowej dyskusji. Potrafię wykazać, dlaczego Balcerowicz bardzo naszemu krajowi zaszkodził, chyba już kilka razy to na GL przedstawiałem i zamiast rzeczowej krytyki zawsze doczekiwałem się albo - w Pańskim wykonaniu - odjazdu do Włoszczowej (czyli zmianie tematu na nieprawości PiS), albo aktów strzelistych pod adresem profesora Leszka, niepopartych żadnym uzasadnieniem, poza wyobrażeniem autora, jak byłoby strasznie, gdyby owego profesora nie było, wyobrażeń niepopartych jakąkolwiek argumentacją.
Do tego, Pan ma przyjemny zwyczaj zarzucania mi insynuacji, a po przedstawionych dowodach nie raczy Pan nawet przeprosić.
Karolina A. edytował(a) ten post dnia 06.01.07 o godzinie 16:37


Pani Karolino, jest wręcz przeciwnie. To Pani tak bardzo chce dołożyć Kaczyńskim, że nie zwraca Pani uwagi na realia. Uważa Pani, że Lech Kaczyński jest gorszym prezydentem od Kwaśniewskiego, bo nie nie przyjmuje Pani do wiadomości, jakie numery wyczyniał p. Kwasniewski.
W przypadku Skrzypka - staram się rzeczowo porównać kandydaturę Skrzypka z dwojgiem poprzedników. Czy to moja wina, że na ich tle Skrzypek wygląda świetnie? Oczywiście nie wiadomo, jak sobie poradzi, ale przewyższa poprzedników pod każdym względem. Jasne, kiedy nie będziemy brać pod uwagę cech jego poprzedników i zaczniemy porównywać Skrzypka z ideałem, to okaże się, że Skrzypek ideałem nie jest. Ale od Balcerowicza, czy Bufetowej kwalifikacje ma lepsze.

konto usunięte

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Ja w tej całej dyskusji wtrąciłbym tylko swoje dwa malutkie grosze. A mianowicie, kiedy słyszę z ust Kaczyśńskich słowo komuna, postkomuniści itp(nie jestem z lewa więc nie wiązać tego z przynależnością) to mi się flaki w brzuchu przewracają ponieważ jak ktoś trafnie na początku dyskusji podkreślił i wymienił dążenia braciszków....czyli mamy powtórkę z rozrywki. Dążą do przejęcia wpływów wszędzie gdzie się da. Wynikiem tego jest obstawianie się ludźmi , którymi można rządzić i manipulować i którzy się nie sprzeciwią "przywódcom". Więc dziwię się trochę, że jesteście zaskoczeni wyborem takich a nie innych osób na ważne stanowiska. Dzialania dokładnie takie same jak za czasów komuniztycznych, niestety dziś jesteśmy wolnym krajem i nie są w stanie zrealizować swoich dążeń na taką skalę jakby się im to marzyło...stąd możemy np. tutaj wyrażać swoje opinie.
Mnie przestaje już to wkurzać i irytować, te wszystkie rozgrywki, patrzę na to z politowaniem. Niestety nie mamy elit politycznych i długo ich jeszcze nie będziemy mieli. PiS miał piękny plan rozwoju IV RP(ha ha) którym wymachiwał przed wyborami....co się z nim stało? Jedynie resort sprawiedliwości go realizuje w pewnym stopniu. Powiedzmy sobie szczerze , że PiS nie ma ludzi którzy są kompetentni do rządzenia krajem. Moje pobożne marzenie jest takie JEŚLI NIE POTRAFICIE POMAGAĆ TO NIE SZKODŹCIE!!!


Marcin Kasprzak edytował(a) ten post dnia 06.01.07 o godzinie 17:54

konto usunięte

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Krzysztof K.:
Mnie się zdaje, że prof. Balcerowicz nie przepracował w życiu ani jednego dnia w banku, a został prezesem NBP. Kiedy był ministrem finansów, akurat z bankami radził sobie najgorzej, bo nawet obecni sojusznicy polityczni, w tym Donald Tusk, obciążali go straszliwym bałaganem w tym sektorze. W wyniku tego bałaganu możliwy był tzw oscylator.
Jego poprzedniczka, prof. Bufetowa, została prezesem NBP, jako adiunkt na katedrze Prawa Kanonicznego ATK. W życiu nie miała nic wspołnego z bankowością. Nieznajomościa Prawa Bankowego kompromitowała się w czasie przesłuchań sejmowej komisji śledczej ds. prywatyzacji PZU. Twierdziła ni mniej, ni więcej, że bank może naruszyć kapitały, do których stałego utrzymywania zobowiązuje go Prawo Bankowe, byle na koniec dnia wszystko sie zgadzało, zgodnie z Ustawą o Rachunkowości. Czyli np. prezes banku ma według prof. Bufetowej pobrać środki z kont klientów banku, postawić na czerwone w kasynie i jeśli wygra i zwróci środki przed zamknięciem dnia, to znaczy, że wszystko odbyło sie zgodnie z prawem.
Mgr Skrzypek ma niewspółmiernie wielkie doswiadczenie w bankowości niż dwoje poprzedników. Myślę, że warto o tym pamiętać. Może nie byc pewnym swojej nieomylności i tego, że stoi ponad prawem (jak prof. Balcerowicz), może nie mieć żony, prowadzącej fundację, na rzecz której łożą podmioty kontrolowane przez szefa Komisji Nadzporu Bankowego.
Tego, że może byc bardziej nieudolny, niż prof. Bufetowa, nie boje się ani trochę, bo to niewykonalne. Krzysztof Kroczyński edytował(a) ten post dnia 04.01.07 o godzinie 21:18


Panu się tylko wydaje, zresztą jak zwykle, a ja najzwyczajniej w świecie wiem, że Panu czegoś brakuje. Czego? Pan pewnie się nie domyśli, bo i skąd, ale czytający pańskie teksty już zapewne tak, co widać po ich reakcjach. A ja nie jestem tak łaskawy by panu to powiedzieć. Męcz się człowiecze.

Na czym opieram swój osąd? A choćby na tym, że pana zdaniem magister ekonomii, nie mający kwalifikacji by pełnić stanowisko prezesa banku detalicznego, jest lepszym fachowcem od profesora ekonomii, człowieka z dorobkiem naukowym i ogromnymi sukcesami w tej dziedzinie, pełniącym obowiązki prezesa NBP.

Pan jest po prostu żałosny w swojej zapalczywej obronie polityki braci bliźniaków, a raczej zupełnego jej braku. No ale jak się jest zaślepionym ideowcem wietrzącym spiskowe teorie dziejów na każdym kroku, a na każdym rogu wypatrującym agentów "układu" to się miesza w główce tak bardzo, że traci się kontakt z rzeczywistością do tego stopnia, że głupstwa swoich ulubieńców traktuje się jako prawdę absolutną.

Pan się zachowuje dokładnie jak biskup Wielgus. Dowody na stole a ten dalej w zaparte.

A teraz możesz mnie pan besztać z błotem i z czym kolwiek chcesz. Możesz, ale nie poczuję się obrażony, bo ludzie pańskiego pokroju nie są w stanie mi ubliżyć. PO PROSTU NIE SĄ!

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Piotr R.:to jest "tylko" kolejny krok na drodze do rządów dyktatorskich. Zwróćcie uwagę na taką sekwencję:
-resorty siłowe PiS
-sądy i prokuratura PiS
-wywiad i kontrwywiad PiS
-Rada Polityki Pieniężnej PiS + przystawki
-Trybunał Konstytucyjny PiS
-KRRiT PiS + przystawki
-media publiczne PiS
-NBP PiS
czy pominąłem jakiś ważny obszar władzy?

a nad tym wszystkim obsesyjna, rewolucyjna misja bliźniaków, a rewolucje potrzebują krwi.
Czas myśleć o zejściu do podziemia.
Powodzenia w nowym roku.


ja chyba zejdą do podziemia a raczej do internetu to jeszcze jedyna enklawa demokracji

konto usunięte

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

1. Padł zarzut ze strony mediów (niezależnych a fuj), że PiS ma bardzo krótką kadrową ławkę. Stąd takie a nie inne kandydatury się pojawiają.
Padła odpowiedź kancelarii prezydenta, że prezydent wytypował kandydata Skrzypka z listy 17 kompetentnych ludzi. Niestety nikomu zapewne nie uda się stwierdzić kompetencji pozostałej 16-tki, ponieważ nie została upubliczniona.
2. Pan Skrzypek nie ukończył SGH. On jedynie nostryfikował tam dyplom.
3. Porównywanie magistra ekonomii z niespełna rocznym stażem w bankowości (na prezesa banku wymagany jest przynajmniej dwuletni), bez publikacji i bez dorobku naukowego, z uznanym profesorem ekonomii, jest z założenia zabawne.
Niestety skutki takiego postępowania zabawne nie będą.
Tomasz Bar

Tomasz Bar finanseosobiste.pl

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Nic tylko się podpisać obiema rękami.
Nominacja polityczna człowieka, który od lat stały przy boku Lecha Kaczyńskiego już wzbudziala sporo kontrowersji i nie chodzi o opozycje bo ta z reguły krytykuje a ze strony rynku finansowego.
Wybór prezesa NBP to jakiś tam wybór ministra, ktorego można odwołać po paru tygodniach jednym podpisem.
Na NBP patrzy UE. Jak powiedział jeden z ekonomistów, pierwszy raz w Polsce mozemy miec do czynienia z sytuacją w której szef Rady Polityki Pienieżnej nie bedzie wiele rozumiał z tego co mówia do niego członkowie rady. I nic to, ze jego głos będzie 1 z 10. Ale jest to głos decydujący. Tylko jak może być decydujący skoro nie bedzie wiedzial czy tak będzie źle czy dobrze. Sytuacja niezbyt komfortowa. Nie ma co.
Krzysztof Kroczyński

Krzysztof Kroczyński prezes Zarządu,
Orion Instruments
Polska

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Dariusz D.:
Krzysztof K.:
[...]A teraz możesz mnie pan besztać z błotem i z czym kolwiek chcesz. Możesz, ale nie poczuję się obrażony, bo ludzie pańskiego pokroju nie są w stanie mi ubliżyć. PO PROSTU NIE SĄ!


Beszać z błotem? Alez z Pana pieszczoszek...

Może Pan nie uwierzyć, ale Leszek Balcerowicz, ani tym bardziej Bufetowa nie mieli kwalifikacji, żeby prowadzić jakikolwiek bank w momencie obejmowania kierownictwa NBP. Niech Pan to sprawdzi, bo to zdaje sie dla Pana ważne.
Bufetowa całego swojego dorobku naukowego dorobiła się jako prezes NBP (czyli nie jest to praca nadmiernie absorbująca).
Leszek Balcerowicz jest znanym ekonomistą, ale o bankowości w momencie obejmowania szefostwa NBP nie miał wielkiego pojęcia - bo i skąd? Żadne z nich w życiu nie pracowało ani dnia w banku. Tylko to napisałem. A Pan mi tutaj z porównywaniem dorobków. Nie potrafie ocenic dorobku naukowego Leszka Balcerowicza, ani tego stworzonego na SGPiS ani w Akademii Marksizmu-Leninizmu. Kto wie - może i był imponujący? Może Pan pokrótce streścić? Cały znany mi dorobek Leszka Balcerowicza, to jego udział w realizacji planu Balcerowicza - Sachsa, który tpo plan oczywiście nie miał nic wspólnego z transformacją ustrojową. Transformację zapewniła Ustawa Rakowskiego o wolności gospodarczej. Plan Balcerowicza miał na celu jedynie zdławienie hiperinflacji. Aby to osiągnąć wprowadzono sztywny kurs dolara, przy jednoczesnym oprocentowaniu niektórych lokat zgodnie z inflacją. W rezultacie, ogromna część emitowanych złotówek była lokowana na kontach, co faktycznie inflację zmniejszyło (choć dużo wolniej, niż zakładano), ale po pierwsze spowodowało to wypompowanie gigantycznych pieniędzy z polskiego systemu gospodarczego - zdaniem prof. Poznańskiego było to ponad 17 miliardów dolarów, po drugie - ponieważ te pieniądze do wypłacania oprocentowania trzeba było skądś brać - wykończono i zlicytowano mnóstwo rzemieślników, rolników i co nowocześniejszy polski przemysł, czyli wszystkich tych, którzy mieli zaciągnięte kredyty inwestycyjne, podnosząc im niespodzianie oprocenytowanie), a po trzecie trwale uzależniono naszą gospodarkę od kapitału spekulacyjnego. Oczywiście, Leszek Balcerowicz, realizował po prostu plan Sachsa (za co ten ostatni nagrodził go opinią tępego doktrynera w swojej najnowszej książce - jak Pan nie wierzy, niech Pan przeczyta). Ten plan spowodował, że jesteśmy na 31.12.2006. najbiedniejszym krajem UE, mamy największe bezrobocie i najmniejsze inwestycje. NIKT go nie naśladował. To jest RZECZYWISTY dorobek Leszka Balcerowicza, jako makroekonomisty. Jak Pan widzi - posłużyłem się opinią tylko dwóch autorytetów - prof. Kazimierza Poznańskiego, który nie był nigdy politykiem, jest natomiast cenionym amerykańskim makroekonomistą i Jeffreya Sachsa, który był bliskim współpracownikiem Leszka Balcerowicza. Pierwsza opinia dotyczy dorobku, druga - samego Leszka Balcerowicza.
Na koniec - nic z powyższego nie jest tajemnicą. A jednak o Planie Balcerowicza w polskich mediach mówi się wyłącznie dobrze. Kto mówi o planie Balcerowicza źle - ten nie ma racji. Ruina gospodarki, bezrobocie, brak inwestycji to NIEUNIKNIONE KOSZTY TRANSFORMACJI. Tak nieuniknione, że uniknęli ich wszyscy inni. Jednak uruchomiono tak potężna propagandę, że u nas naprawde dużo ludzi tak uważa.
Dlatego twierdzę, że o ile Skrzypek ma zerowy dorobek, to Balcerowicz ma dorobek ujemny. Do tego - zdaje mi się, że Skrzypek nie będzie próbował żadnych sztuczek, a co do Balcerowicza nie byłem tego pewien. W NBP wystarczy sprawny urzędnik. Geniusz - wizjoner nie jest tam potrzebny. Nie mam pojęcia, czy Skrzypek sie sprawdzi, ale nie zakładałbym z góry, że nie.
Oczywiście - jeżeli ma Pan ochotę, chętnie podyskutuję na ten temat. Rzecz jednak w tym, że bardzo by dyskusje ułatwiło, gdyby zechciał Pan, poza posługiwaniem sie opiniami, zechciał sięgnąć do źródeł.
Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński

Andrzej Ludwik Alw Włoszczyński projektant, eagler i
orloger

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

A byłby Pan łaskaw podać tych "innych", którzy uniknęli kosztów transformacji?
Krzysztof Kroczyński

Krzysztof Kroczyński prezes Zarządu,
Orion Instruments
Polska

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Andrzej-Ludwik W.:A byłby Pan łaskaw podać tych "innych", którzy uniknęli kosztów transformacji?


Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Czechy, Węgry... Dwa ostatnie kraje zaczęły transformację z lepszego poziomu i razem z nami. Pribałtika - później, z podobną hiperinfacją i z problemami wynikającymi z rozpadem ZSRR i w przypadku Łotwy i Estonii z trochę, w przypadku Litwy - z o wiele niższego poziomu. Słowacja - po rozpadzie Czechosłowacji miała zbliżone problemy, jak Pribałtika po rozpadzie ZSRR, plus kompletny zastój pod rzadami Mecziara... WSZYSTKIE te kraje mają dziś wyższe PKB per capitam, inwestycje pc i niższe bezrobocie. Jakoś koszty transformacji okazały się niższe.
Krzysztof Kroczyński

Krzysztof Kroczyński prezes Zarządu,
Orion Instruments
Polska

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Jarosław K.:
Piotr Reiter:to jest "tylko" kolejny krok na drodze do rządów dyktatorskich. Zwróćcie uwagę na taką sekwencję:
-resorty siłowe PiS
-sądy i prokuratura PiS
-wywiad i kontrwywiad PiS
-Rada Polityki Pieniężnej PiS + przystawki
-Trybunał Konstytucyjny PiS
-KRRiT PiS + przystawki
-media publiczne PiS
-NBP PiS
czy pominąłem jakiś ważny obszar władzy?

a nad tym wszystkim obsesyjna, rewolucyjna misja bliźniaków, a rewolucje potrzebują krwi.
Czas myśleć o zejściu do podziemia.
Powodzenia w nowym roku.


ja chyba zejdą do podziemia a raczej do internetu to jeszcze jedyna enklawa demokracji


Panowie piszą to na trzeźwo? Przecież na obsadzaniu tych własnie organów polega sprawowanie władzy!
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

[author]Krzysztof Kroczyński:[/
Panowie piszą to na trzeźwo? Przecież na obsadzaniu tych własnie organów polega sprawowanie władzy!



podziwiam Pański upór.. my o zupie Pan o.... Balcerowiczu :-) z Pana słów wynika, że wszyscy są głupcami, Pan jeden oświecony..
już pisałem, niech Pan wytłumaczy to dolarowi i euro, bo te jakoś głupio na Skrzypka reagują. boją się fachowca? no i ta Pana Bufetowa.. żenujące. uczciwa bufetowa jednakże lepsza niż wdupowłaz i to na dodatek w tak mierną d..ę jak ta Kaczyńskich, którzy doktoraty i profesury porobili w PRL-u. jakie wykształcenie takie prawo.

ps.

dodane specjalnie dla Pana

Jaka władza taka Włoszczowa :-)


Arkadiusz Piotr Z. edytował(a) ten post dnia 06.01.07 o godzinie 22:43

konto usunięte

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Krzysztof K.:
Jarosław Kozłowski:
Piotr R.:to jest "tylko" kolejny krok na drodze do rządów dyktatorskich. Zwróćcie uwagę na taką sekwencję:
-resorty siłowe PiS
-sądy i prokuratura PiS
-wywiad i kontrwywiad PiS
-Rada Polityki Pieniężnej PiS + przystawki
-Trybunał Konstytucyjny PiS
-KRRiT PiS + przystawki
-media publiczne PiS
-NBP PiS
czy pominąłem jakiś ważny obszar władzy?

a nad tym wszystkim obsesyjna, rewolucyjna misja bliźniaków, a rewolucje potrzebują krwi.
Czas myśleć o zejściu do podziemia.
Powodzenia w nowym roku.


ja chyba zejdą do podziemia a raczej do internetu to jeszcze jedyna enklawa demokracji


Panowie piszą to na trzeźwo? Przecież na obsadzaniu tych własnie organów polega sprawowanie władzy!


Tak jak na razie to Skrzypek na dachu nic nie zdziałał a już wiesza sie na nim psy..... bardziej zastanowiłbym się nad faktem którego tu nikt nie poruszył. Jakie jest jedno z głównych zadan prezesa NBP zapisanych w konstytucji? dbałość o kodnycje ZŁOTÓWKI. I jak to sie ma Panowie do strategi wejscia euro? Czyż przypadkiem nie jest to łamanie prawa??? Przez WCZ prezesów banku Narodowego???
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Za nowym życiem gospodarczym:

Rok 2006 był naprawdę wyjątkowy. Pomimo silnych zawirowań politycznych, gospodarczy statek pędził do przodu na pełnych żaglach. Proces wyboru prezesa NBP jaskrawo pokazuje, że rozdział gospodarki od polityki nie jest do końca możliwy. No i wtedy zaczynają się prawdziwe problemy. Końcówka roku jest zatem dość pesymistyczna. Od kilku tygodni trwa "łapanka" na kandydata na Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Inaczej tego nazwać nie sposób. Aktualnie rządząca koalicja wygrała bowiem ostatnie wybory "płynąc na fali anty-balcerowiczowskich" deklaracji. Zarówno prezydent jak i premier od miesięcy wskazywali Leszka Balcerowicza jako przykład błędnych i szkodliwych wizji gospodarczych. Wicepremier-koalicjant zrobił z hasła "Balcerowicz musi odejść" kanwę swojego programu gospodarczego. Zupełnie nie zgadzam się z ich jakże dzisiaj łatwą krytyką ówczesnych reform, niemniej jednak wszyscy panowie są zawodowymi politykami i mają pełne prawo wypowiadać swoje krytyczne opinie. Z takiego zachowania wypływają jednak konkretne konsekwencje. Po pierwsze, skoro dotychczasowy prezes prowadził złą politykę oznacza to, że jego krytycy wiedzą jak powinna wyglądać ta dobra. Przecież za tą krytyką kryje się na pewno inna wizja rozwoju gospodarczego Polski. Skoro tak, to wiadomo, kto w odróżnieniu do dzisiejszego prezesa NBP inaczej przeprowadziłby reformy gospodarcze i prowadził inną politykę monetarną. Po drugie, data odejścia krytyków Leszka Balcerowicza znana była od lat, a na pewno znana była już rok temu, kiedy tworzył się nowy rząd i nowa koalicja większościowa. Co więcej, głęboko wierzę w to, że jednym z powodów utrzymywania przez PiS koalicji z dwoma "egzotycznymi koalicjantami" była możliwość obsadzenia stanowiska prezesa NBP. Jak to jest więc możliwe, że po wielotygodniowych poszukiwaniach nie ma ani jednego kandydata. Co to tak naprawdę oznacza? Rezygnacja jednego, zupełnie nie znanego dotąd profesora, pokazuje, że lista kandydatów była jednoosobowa. Na tak ważne stanowisko powinno być kandydatów kilkunastu, a rozmowy prowadzone z kilkoma na raz, przynajmniej do momentu oficjalnego ogłoszenia decyzji przez prezydenta RP. Po trzecie, zaistniała sytuacja pokazuje brak zrozumienia mechanizmu działania rynku. Jakkolwiek by to zabrzmiało brutalnie, nazwisko kandydata i jego przeszłość są zupełnie drugorzędne. Najważniejszym czynnikiem są jego poglądy ekonomiczne i wizja przyszłości. Aby dać rynkom finansowym szansę na zrozumienie poglądów kandydata nie wystarczy ogłosić nazwiska i liczyć na to, że dostęp do przeglądarki internetowej załatwi resztę. W przypadku ostatniego z kandydatów, nie można było nawet znaleźć szybko i sprawnie jego ostatnich publikacji. Taki proces poznawania powinien trwać co najmniej rok i składać się z wywiadów, spotkań, kolejnych publikacji. W momencie obejmowanie urzędu kandydat powinien być już dawno znany i w pewnym sensie "przeanalizowany". Objęcie przez niego funkcji powinno przejść prawie niezauważone. Rynki finansowe potrzebują stabilności i przewidywalności. Cała zasada inwestowania polega bowiem na prawidłowej ocenie i wycenie ryzyka. W kwestii polityki monetarnej jest to szczególnie wrażliwe. Dlatego też przedstawienie kandydata na tak kluczowe stanowisko jest nie tylko wyrazem dojrzałości gospodarczej, ale pozwala dużo lepiej "ocenić" polski rynek, a przede wszystkim perspektywę jego rozwoju. A tymczasem co? Wydaje się, że jedynym gwarantem stabilności i przewidywalności pozostaje dotychczasowy prezes NBP, Leszek Balcerowicz. Tym razem musi on jednak naprawdę odejść.


Teraz może Pan, Panie Krzysztofie zrozumie, że nie warto wspominać poprzedników a naprawdę zastanowić się nad następcą i BEZNADZIEJNĄ oraz NAJGORSZĄ od lat polityką realizowaną przez braci bliźniaków i ich bystrych koalicjantów.
Krzysztof Kroczyński

Krzysztof Kroczyński prezes Zarządu,
Orion Instruments
Polska

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Arkadiusz Piotr Z.:Za nowym życiem gospodarczym:

Rok 2006 był naprawdę wyjątkowy. Pomimo silnych zawirowań politycznych, gospodarczy statek pędził do przodu na pełnych żaglach. Proces wyboru prezesa NBP jaskrawo pokazuje, że rozdział gospodarki od polityki nie jest do końca możliwy. No i wtedy zaczynają się prawdziwe problemy. [...]Teraz może Pan, Panie Krzysztofie zrozumie, że nie warto wspominać poprzedników a naprawdę zastanowić się nad następcą i BEZNADZIEJNĄ oraz NAJGORSZĄ od lat polityką realizowaną przez braci bliźniaków i ich bystrych koalicjantów.


Mam wrażenie, że zapomnial Pan przedstawić dowody na tą najgorszość. No bo wyniki są znakomite. To nawet nieżyczliwi przyznają. Jeżeli oczywiście nie zwracać uwagi na duperele, typu "małpa w czerwonym", czy ten cały Skrzypek. Ja nie przejmuje sie w ogóle osobą nowego szefa NBP, bo, jak pisałem, jak Bufetowa sobie poradziła, to każdy sobie poradzi.
Może mamy do czynienia z sytuacją, o której marzył Jan Pietrzak, mówiąc, że wszyscy rządzący chcą dobrze, ale im nie wychodzi, a on by chciał, żeby chcieli niedobrze i, żeby tez im nie wyszło.
Mnie zdumiewaja ludzie płaczący "oj co to bedzie, co to będzie? i nie moge sie oprzeć wrażeniu, że woleliby dużo gorsze wyniki, byle rządziła ich ulubiona Platforma Obywatelska (albo inne ulubione ugrupowanie).
Krzysztof Kroczyński

Krzysztof Kroczyński prezes Zarządu,
Orion Instruments
Polska

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Piotr W.:
Krzysztof Kroczyński:
Jarosław K.:
Piotr Reiter:to jest "tylko" kolejny krok na drodze do rządów dyktatorskich. Zwróćcie uwagę na taką sekwencję:
-resorty siłowe PiS
-sądy i prokuratura PiS
-wywiad i kontrwywiad PiS
-Rada Polityki Pieniężnej PiS + przystawki
-Trybunał Konstytucyjny PiS
-KRRiT PiS + przystawki
-media publiczne PiS
-NBP PiS
czy pominąłem jakiś ważny obszar władzy?

a nad tym wszystkim obsesyjna, rewolucyjna misja bliźniaków, a rewolucje potrzebują krwi.
Czas myśleć o zejściu do podziemia.
Powodzenia w nowym roku.


ja chyba zejdą do podziemia a raczej do internetu to jeszcze jedyna enklawa demokracji


Panowie piszą to na trzeźwo? Przecież na obsadzaniu tych własnie organów polega sprawowanie władzy!


Tak jak na razie to Skrzypek na dachu nic nie zdziałał a już wiesza sie na nim psy..... bardziej zastanowiłbym się nad faktem którego tu nikt nie poruszył. Jakie jest jedno z głównych zadan prezesa NBP zapisanych w konstytucji? dbałość o kodnycje ZŁOTÓWKI. I jak to sie ma Panowie do strategi wejscia euro? Czyż przypadkiem nie jest to łamanie prawa??? Przez WCZ prezesów banku Narodowego???


Myślę, że nie jest, bo nawet po podjęciu decyzji o przejściu na Euro dbać o złotówke będzie trzeba. Aż do ostatniego dnia jej funkcjonowania.
Ja myślę, że dobrym pomysłem byłoby referendum w tej kwestii.
Krzysztof Kroczyński

Krzysztof Kroczyński prezes Zarządu,
Orion Instruments
Polska

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Arkadiusz Piotr Z.:
[author]Krzysztof Kroczyński:[/
Panowie piszą to na trzeźwo? Przecież na obsadzaniu tych własnie organów polega sprawowanie władzy!



podziwiam Pański upór.. my o zupie Pan o.... Balcerowiczu :-) z Pana słów wynika, że wszyscy są głupcami, Pan jeden oświecony..
już pisałem, niech Pan wytłumaczy to dolarowi i euro, bo te jakoś głupio na Skrzypka reagują. boją się fachowca? no i ta Pana Bufetowa.. żenujące. uczciwa bufetowa jednakże lepsza niż wdupowłaz i to na dodatek w tak mierną d..ę jak ta Kaczyńskich, którzy doktoraty i profesury porobili w PRL-u. jakie wykształcenie takie prawo.

ps.

dodane specjalnie dla Pana

Jaka władza taka Włoszczowa :-) Arkadiusz Piotr Z. edytował(a) ten post dnia 06.01.07 o godzinie 22:43


Ale czemu tak? Przeciez ja nie uważam, żeby wszyscy byli głupi, a ja jeden mądry. Ja po prostu posiadłszy języki obce nie mam hamulców, aby z nich korzystać, a poza tym mam nawyk sięgania do źródeł.
Z przykrościa to pisze, ale Pańska wypowiedź brzmi, jak wyjeta z Orwella - "Ignorancja to siła" z fasady Ministerstwa Prawdy w "1984".
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

[author]Krzysztof Kroczyński: byle rządziła ich ulubiona Platforma Obywatelska (albo inne ulubione ugrupowanie).




a kto mówi o platformie? mówimy o beznadziejnych decyzjach Kaczyńskich i tyle, Pan chyba nie umie dyskutować bez deprecjacji i merytorycznie.
a gdzie te sukcesy? wzrost gospodarczy? po roku?no proszę mnie nie rozbawiać.. bezrobocie? a zresztą te w grudniu znowu wzrosło. poproszę ad merituum i bez obrażania HGW nazywając ją bufetową, wszakże nie jest to osoba, którą darzę sympatią, jednakże takie nazywanie jej oznacza brak argumentów Panie Krzysztofie i nic tu inwektywy w połączeniu z sofistyką nie pomogą. TO JEST NAJGORSzY SCENARIUSZ dla Polski, ten w wykonaniu SamoPisLpr. Znowu pominął Pan reakcję rynków finansowych, ale te są głupie bo nie ma na nie wpływu ani wielki (choć skarlały) peronowy ani żaden z bliźniaków.
Arkadiusz Piotr Z.

Arkadiusz Piotr Z. sticky business

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

[author]Krzysztof Kroczyński:[/
Z przykrościa to pisze, ale Pańska wypowiedź brzmi, jak wyjeta z Orwella - "Ignorancja to siła" z fasady Ministerstwa Prawdy w "1984".



a kogo tam mamy w tej koalicji?sami mężowie stanu: Lepper to nie ignorant do tego jurni, Kaczyńscy kompetentni, szczególni znawcy kobiet a do tego światowi i obyci, dykcja nienaganna, język męski (spieprzaj dziadu, małpa itp.) no a pozostali też nie.. jedynie ten głupi Balcerowicz.

gdzież ten Orwell sie podział? chyba jednak nie u mnie. Vivat aspidistra!

konto usunięte

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Krzysztof K.:[ No bo wyniki są znakomite. To nawet nieżyczliwi przyznają.


Ale te wyniki nie są skutkiem rządów braci K. Gospodarka robi swoje pomimo rządów braci. Gdyby zaś u władzy był ktoś mądrzejszy, to wzrost były nie 2% a 6-7%.

Krzysztof Kroczyński

Krzysztof Kroczyński prezes Zarządu,
Orion Instruments
Polska

Temat: Skrzypek na banku (NBP)

Krzysztof B.:
Krzysztof K.:[ No bo wyniki są znakomite. To nawet nieżyczliwi przyznają.


Ale te wyniki nie są skutkiem rządów braci K. Gospodarka robi swoje pomimo rządów braci. Gdyby zaś u władzy był ktoś mądrzejszy, to wzrost były nie 2% a 6-7%.



No, z tymi dwoma procentami, to dał Pan do pieca na całego.
Wie Pan, mnie się zdaje, że wszyscy liczący się konkurenci PiS już rzadzili i rządzili bardzo źle.

Następna dyskusja:

Idealny oddział banku




Wyślij zaproszenie do