Agnieszka S.

Agnieszka S. Groomer,Handlowiec.

Temat: POMOCY... PRZESLUCHANIE W MIEJSCU ZAMIESZKANIA

Witajcie mam dosc spory problem , za tydzien mam sie wstawic na rozprawe jako "druga strona" przeciwko pracodawcy( chodzi o blad ksiegowej firmy ,gdzie 3 miesiace wyplacala mi 100% wyplaty zamiast 60%) oczywiscie nie bylam tego swiadoma bo nikt mnie nie poinformowal o takiej pomyłce... ale wracam do sprawy... Sąd gdzie mam przesluchanie jest 450km od mojego miejsca zamieszkania... nie moge sobie pozwolic na taka podróz dyż moj mąż jest na dzien dzisiejszy jedynym żywicielem rodziny mam dwójke dzieci 3-letniego synka i 1,5 rocznego synka z orzeczeniem o niepelnosprawnosci) nie wyobrazam sobie jechac z dwojka dzieci tyle km na rozprawe która potrwa 1h... nie mam takze z kim dzieci zostawic rodziców nie mamy wszyscy znajomi pracuja bo to jest srodek tygodnia:/ Czy sa jakies pisma? wzory zeby wyslac do sadu o niestawennisctwo? widzialam tylko jako Wydział karny ze jest taka mozliwosc nie wiem jak wyglada sprawa w Wydziale Pracy ? prosze pomozecieTen post został edytowany przez Autora dnia 01.12.14 o godzinie 14:40

konto usunięte

Temat: POMOCY... PRZESLUCHANIE W MIEJSCU ZAMIESZKANIA

Kodeks postępowania cywilnego w art. 235 stanowi, iż postępowanie dowodowe odbywa się przed sądem orzekającym, chyba że sprzeciwia się temu charakter dowodu albo wzgląd na poważne niedogodności lub niewspółmierność kosztów w stosunku do przedmiotu sporu. W takich wypadkach sąd orzekający zleci przeprowadzenie dowodu jednemu ze swych członków (sędzia wyznaczony) albo innemu sądowi (sąd wezwany).

Bliżej kwestię tę określa regulamin urzędowania sądów powszechnych (por. § 99 i n.). Stosownie do § 100 jeżeli odległość od miejsca zamieszkania świadka jest mniejsza do siedziby sądu orzekającego niż do siedziby sądu, w którego okręgu świadek mieszka, zlecenie przeprowadzenia dowodu temu sądowi nie jest dopuszczalne, chyba że uzasadniają to szczególne warunki komunikacyjne (ust. 1). Nie należy także zwracać się o przesłuchanie świadków do innego sądu, jeżeli odległość między miejscem ich zamieszkania a siedzibą sądu orzekającego nie przekracza 50 km, chyba że równocześnie świadkowie mają być obecni w czasie oględzin lub też nie mogą się stawić w siedzibie sądu orzekającego z powodu przeszkód trudnych do usunięcia (ust. 2). Reguły te stosuje się odpowiednio do przesłuchania stron i biegłych (ust. 3).

Wystarczy zatem zwykłe pismo z prośbą o przesłuchanie w siedzibie Sadu bliskiego Pani miejsca zamieszkania i podanie okoliczności, jakie tu Pani zacytowała.
Łukasz Lecyk

Łukasz Lecyk Adwokat Łukasz Lecyk

Temat: POMOCY... PRZESLUCHANIE W MIEJSCU ZAMIESZKANIA

Pan Mecenas Robert Kisielewski ma oczywiście rację. Jest jednak jedno ale. Z uwagi na fakt, iż termin rozprawy jest za tydzień, nie widzę szansy na to żeby Sąd rozpoznał pismo z prośbą o przesłuchanie Pani w Sądzie właściwym ze względu nie miejsce zamieszkania.

Ja starałbym się doprowadzić do odroczenia rozprawy, która odbędzie się za tydzień (powołać się na okoliczności, o których Pani pisała). Po odroczeniu złożyłbym wniosek j/w.



Wyślij zaproszenie do