konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Co sądzicie o silniku 2.0 TDI 140KM? Opinie są naprawdę różne...
Podobno awaryjny, ale wolałbym dowiedzieć się prawdy od kogoś kto dłużej użytkował Audi z takim silnikiem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

może znajdziesz coś tutaj:
http://www.audimania.eu/forum/viewforum.php?f=51

pozdrawiam,
K.
Marcin M.

Marcin M. Broker Leasingowy

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Słyszałem że w pierwszych seriach bywały problem z uszczelkami pod głowicą i turbosprężarkami. Pewnie sporadycznie ale jednak. Od 2007r. ponoć problemu już nie ma.

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Marcin Michalik:
Słyszałem że w pierwszych seriach bywały problem z uszczelkami pod głowicą i turbosprężarkami. Pewnie sporadycznie ale jednak. Od 2007r. ponoć problemu już nie ma.

Ja niestety mam model z 2005r i podejrzewam że chyba jest coś nie tak z uszczelką, zrobiłem 3 tyś km i w zbiorniczku wyrównawczym ubyło mi jakieś 2cm płynu.
Ale może się mylę...:)) Czas jechać i to sprawdzić.
Sławomir Żarnoch

Sławomir Żarnoch Informatyka-wsparcie
techniczne, NATO

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Hej! Posiadam AUDI A3 TDI 140KM Sportback 2005r.
Auto jak dla mnie po prostu super. Spalanie dokladnie takie jak podaja instrukcje. Ablosutnie zero problemow, a przyjenosc z jazdy bardzo wysoka. Maksymalnie rozpedzilem auto do 220 km/h.
Bardzo polecam!!

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Tomasz Rosik:
Co sądzicie o silniku 2.0 TDI 140KM? Opinie są naprawdę różne...
Podobno awaryjny, ale wolałbym dowiedzieć się prawdy od kogoś kto dłużej użytkował Audi z takim silnikiem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Od dwóch lat A3 Sportback :-) Rewelacja :-)

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Polecam tylko i wyłącznie silnik o oznaczeniu BKD, pozostałe mają mniejsze lub większe wady konstrukcyjne...

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Marcin Michalik:
Słyszałem że w pierwszych seriach bywały problem z uszczelkami pod głowicą i turbosprężarkami. Pewnie sporadycznie ale jednak. Od 2007r. ponoć problemu już nie ma.

Właśnie kupiłem 2.0TDi w A6 (2005 rok) w UK. Pomimo, że moje auto ma 180tys.km. to mogłem kupić (i kupiłem) do niego gwarancję na 3 lata bez ograniczeń przebiegu. Gwarancją objęte są wszystkie elementy silnika i turbo (+reszta auta). Mój silnik to BLB.

Tak sobie myślę, że skoro ktoś daje mi taką gwarancję to chyba nie jest aż tak źle z tymi silnikami.

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Jezdze teraz Octavia 2.0 TDI z przekladnia DSG, jest bardzo dobrze, jedyne co mnie lekko zastanawia, to ze czasem przy rozruchu zimnego motoru wibruje karoseria,a z tylu unosi sie konkretny niebieski klab spalin .... kuzyn mechanik powiedzial mi ze to olej i nie mam sie tym przejmowac, wiec generalna opinia : 2.0 TDI to bajka :)
Damian S.

Damian S. Bazinga!

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Marcin Jarosiewicz:
Jezdze teraz Octavia 2.0 TDI z przekladnia DSG, jest bardzo dobrze, jedyne co mnie lekko zastanawia, to ze czasem przy rozruchu zimnego motoru wibruje karoseria,a z tylu unosi sie konkretny niebieski klab spalin .... kuzyn mechanik powiedzial mi ze to olej i nie mam sie tym przejmowac, wiec generalna opinia

Uuupppssss. Niebieski dym? Wg mnie jest się czym przejmować. Może turbina popuszcza? Któregoś dnia cały olej pójdzie w atmosferę i to w ciągu paru sekund ;)
Marcin M.

Marcin M. Broker Leasingowy

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Marcin Jarosiewicz:
Jezdze teraz Octavia 2.0 TDI z przekladnia DSG, jest bardzo dobrze, jedyne co mnie lekko zastanawia, to ze czasem przy rozruchu zimnego motoru wibruje karoseria,a z tylu unosi sie konkretny niebieski klab spalin .... kuzyn mechanik powiedzial mi ze to olej i nie mam sie tym przejmowac, wiec generalna opinia : 2.0 TDI to bajka :)

Jezeli jest to zimny zimowy poranek, to owszem może być dym, ale powinien on być raczej biały/siwy. No i pytanie ile tego dymu jest i jak długo się wydostaje z rury.
Adam Stachulski

Adam Stachulski Dyrektor Biura
Obsługi i Utrzymania
Klienta

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Marcin Jarosiewicz:
Jezdze teraz Octavia 2.0 TDI z przekladnia DSG, jest bardzo dobrze, jedyne co mnie lekko zastanawia, to ze czasem przy rozruchu zimnego motoru wibruje karoseria,a z tylu unosi sie konkretny niebieski klab spalin .... kuzyn mechanik powiedzial mi ze to olej i nie mam sie tym przejmowac, wiec generalna opinia : 2.0 TDI to bajka :)

jest się czym przejmować - jak najbardziej.

Sprawdz doloty i IC - pewnie zawalone olejem -> min. turbina do wymiany + inne graty ale to radzę sprawdzić dokładnie i raczej u innego mechanika ;)
Damian S.

Damian S. Bazinga!

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Polecam.
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=80094
Tomasz N.

Tomasz N. kompetentna sprzedaż
i doradztwo w
sektorze opieki
zdrowo...

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Sebastian Pienio:
Marcin Michalik:
Słyszałem że w pierwszych seriach bywały problem z uszczelkami pod głowicą i turbosprężarkami. Pewnie sporadycznie ale jednak. Od 2007r. ponoć problemu już nie ma.

Właśnie kupiłem 2.0TDi w A6 (2005 rok) w UK. Pomimo, że moje auto ma 180tys.km. to mogłem kupić (i kupiłem) do niego gwarancję na 3 lata bez ograniczeń przebiegu. Gwarancją objęte są wszystkie elementy silnika i turbo (+reszta auta). Mój silnik to BLB.

Tak sobie myślę, że skoro ktoś daje mi taką gwarancję to chyba nie jest aż tak źle z tymi silnikami.


... w praktyce turbosprężarka w zasadzie NIE JEST OBJĘTA gwarancją i jeśli się popsuje - płacimy sami - dopytaj w ASO o gwarancję na TURBO - będą ogólnie ściemniali że tak i że nie

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Tomasz N.:
Sebastian Pienio:

Właśnie kupiłem 2.0TDi w A6 (2005 rok) w UK. Pomimo, że moje auto ma 180tys.km. to mogłem kupić (i kupiłem) do niego gwarancję na 3 lata bez ograniczeń przebiegu. Gwarancją objęte są wszystkie elementy silnika i turbo (+reszta auta). Mój silnik to BLB.

Tak sobie myślę, że skoro ktoś daje mi taką gwarancję to chyba nie jest aż tak źle z tymi silnikami.


... w praktyce turbosprężarka w zasadzie NIE JEST OBJĘTA gwarancją i jeśli się popsuje - płacimy sami - dopytaj w ASO o gwarancję na TURBO - będą ogólnie ściemniali że tak i że nie

Tak jak pisałem mam pełną gwarancję również na turbo (do kwoty naprawy £9499), wyraźnie w polisie jest zaznaczone, że "includes all turbocharger/supercharger components including hoses". Poza tym nie mam obowiązku ew. naprawy gwarancyjnej w ASO, a jak po naprawie samochód straci na wartości oddają różnicę (nazywa się to GAP Insurance).
Tomasz N.

Tomasz N. kompetentna sprzedaż
i doradztwo w
sektorze opieki
zdrowo...

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Sebastian Pienio:
Tomasz N.:
Sebastian Pienio:

Właśnie kupiłem 2.0TDi w A6 (2005 rok) w UK. Pomimo, że moje auto ma 180tys.km. to mogłem kupić (i kupiłem) do niego gwarancję na 3 lata bez ograniczeń przebiegu. Gwarancją objęte są wszystkie elementy silnika i turbo (+reszta auta). Mój silnik to BLB.

Tak sobie myślę, że skoro ktoś daje mi taką gwarancję to chyba nie jest aż tak źle z tymi silnikami.


... w praktyce turbosprężarka w zasadzie NIE JEST OBJĘTA gwarancją i jeśli się popsuje - płacimy sami - dopytaj w ASO o gwarancję na TURBO - będą ogólnie ściemniali że tak i że nie

Tak jak pisałem mam pełną gwarancję również na turbo (do kwoty naprawy £9499), wyraźnie w polisie jest zaznaczone, że "includes all turbocharger/supercharger components including hoses". Poza tym nie mam obowiązku ew. naprawy gwarancyjnej w ASO, a jak po naprawie samochód straci na wartości oddają różnicę (nazywa się to GAP Insurance).


powodzenia - mam nadzieję że się nie popsuje, swoją drogą w nowych samochodach bardzo trudno dojść tego przywileju

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

mój przyjaciel użytkuje ten silnik w audi a4 z 2005 r i bardzo cierpi z powodu ogromnego apetytu na olej tej wersji silnika. ekonomiczny jest, owszem, ale olej połyka w trasie bardzo..auto jest na gwarancji i panowie w ASo powiedzieli ze ten typ tak ma...

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Rafał Madera:
mój przyjaciel użytkuje ten silnik w audi a4 z 2005 r i bardzo cierpi z powodu ogromnego apetytu na olej tej wersji silnika. ekonomiczny jest, owszem, ale olej połyka w trasie bardzo..auto jest na gwarancji i panowie w ASo powiedzieli ze ten typ tak ma...

No mój też je niestety - około litr na 6-7tys. km, dużo więcej na trasie niż w mieście. Wg ASO norma to nawet 0.5 litra na 1tys. km i żadne to pocieszenie, że znajomemu Honda pali do litra na 1000km (auto na gwaranacji, ale podobno to w normie Hondy!).

Ile Twojemu znajomemu je?

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Sebastian Pienio:
Rafał Madera:
mój przyjaciel użytkuje ten silnik w audi a4 z 2005 r i bardzo cierpi z powodu ogromnego apetytu na olej tej wersji silnika. ekonomiczny jest, owszem, ale olej połyka w trasie bardzo..auto jest na gwarancji i panowie w ASo powiedzieli ze ten typ tak ma...

No mój też je niestety - około litr na 6-7tys. km, dużo więcej na trasie niż w mieście. Wg ASO norma to nawet 0.5 litra na 1tys. km i żadne to pocieszenie, że znajomemu Honda pali do litra na 1000km (auto na gwaranacji, ale podobno to w normie Hondy!).

Ile Twojemu znajomemu je?
Sebastian, podobnie jak tobie:) nalezy sprawdzac stan oleju po długiej jeździe po autostradzie i po jeździe po terenie górskim. a z tym ze 0,5 l na 1000 km to norma ksiazkowa audi:) mój 2,5 tdi nie wział ani kropli przez 1,5 roku...ale w miedzy czasie miałem przeglad wiec dane moga byc przekłamane przez to...;)Rafał Madera edytował(a) ten post dnia 20.08.08 o godzinie 10:25

konto usunięte

Temat: Silnik 2.0 TDI; 140KM - co myślicie o tej jednostce...

Rafał Madera:
Sebastian, podobnie jak tobie:) nalezy sprawdzac stan oleju po długiej jeździe po autostradzie i po jeździe po terenie górskim. a z tym ze 0,5 l na 1000 km to norma ksiazkowa audi:) mój 2,5 tdi nie wział ani kropli przez 1,5 roku...ale w miedzy czasie miałem przeglad wiec dane moga byc przekłamane przez to...;)Rafał Madera edytował(a) ten post dnia 20.08.08 o godzinie 10:25

Mi FIS pokazuje jak trzeba dolać więc bardzo się o to nie martwię.

Mi 1.9TDi nie brał ani kropli między przeglądami (chyba, że trochę przegląd przeciągnąłem). Ale zachciało się A6, a tam 1.9 już nie było :(



Wyślij zaproszenie do