Temat: Zawód psiego behawiorysty - jak to jest w praktyce?

Witam wszystkich serdecznie,

od dłuższego czasu myślę nad zdobyciem zawodu trenera/behawiorysty psów wraz z regularnym doszkalaniem oraz podjęciem pracy.
Większość za i przeciw znam, uprzedzając pytania, tak, jestem osobą, którą odnajdzie się w tym zawodzie.Chce jednak poruszyć kwestie bardziej przyziemną, taką jak zarobki ponieważ w internecie w każdym napotkanym artykule widnieją magiczne "1800-8000 brutto".
Chciałbym zająć się tym na pełen etat ale jak wiadomo jeść też trzeba :)
Nie znam nikogo, kto mógłby udzielić mi informacji w tym zakresie, a chciałbym wiedzieć czy w zawodzie jest realna szansa na godny zarobek zarówno w mieście jak i mniejszych miejscowościach.
Jeżeli ktoś wie, lub sam wie jest jak wyglądają kwestie finansowe w tej "branży" chętnie posłucham czy jest to zawód z którego można godnie wyżyć.

Pozdrawiam

Temat: Zawód psiego behawiorysty - jak to jest w praktyce?

Witaj. Nie jestem wprawdzie psim trenerem, jednak wielokrotnie korzystałam z jego pomocy przy moim psiaku. Nikt nigdy w rodzinie nie miał psów, więc można powiedzieć, że jestem zielona w tym temacie. W większość spraw sobie radzę m.in. dzięki artykułom typu https://johndog.pl/blog/zyciezpsem/jak-wykapac-psa-w-domu/ Było kilka spraw, z którymi sama sobie nie poradziłam. Wielu moich znajomych oddaje swoje psy na szkolenia. Myślę, że to przyszłościowy zawód.



Wyślij zaproszenie do