konto usunięte

Temat: Sztuczna inteligencja przepisem na konkurencyjną...

Sztuczna inteligencja przepisem na konkurencyjną gospodarkę i ciekawy zawód.

Jesteśmy na początku drogi wdrażania systemów opierających się na sztucznej inteligencji. Potrzebujemy 5-10 lat, by Polska w tym temacie była konkurencyjna – takie są wnioski z debaty „Automaty, roboty, coboty” przeprowadzonej w ramach 4. edycji European Start-up Days, imprezy towarzyszącej Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu.

Polskie firmy od dawna wykorzystują "punktową automatyzację". Problemem jest zastosowanie rozwiązań w całym przedsiębiorstwie.
Paneliści wskazali, że pojawienie się sztucznej inteligencji na rynku pracy wbrew obawom może przynieść pozytywne zmiany.
Receptą i bodźcem przyspieszającym rozwój polskiej gospodarki cyfrowej może okazać się reforma systemu edukacji.
Georgy Levay, research manager w firmie Infinite Biomedical Technologies, w młodości przeszedł zapalenie opon mózgowych, które doprowadziło do amputacji kończyn. To doświadczenie sprawiło, że życie zawodowe związał z badaniami nad wykorzystywaniem nowoczesnych rozwiązań w sterowaniu protezami.

Podczas 4. edycji European Start-up Days zaprezentował, jak dzięki wykorzystaniu możliwości mózgu potrafi sterować własną protezą.

- By wykonać ruch, muszę sobie wyobrazić obrót nadgarstka, którego nie posiadam. Specjalny algorytm rozpoznaje, co akurat mam na myśli. Podstawowym zadaniem jest nauczenie specjalnej aplikacji odczytywania tych myśli. Na przykład aplikacja mówi "otwórz rękę" – sygnał jest wysyłany. Całość zostaje zapisana i ujęta jako część ruchu, który wykonuję. Efekt końcowy to proste obliczenie.
(...)
- Firmy w Polsce wykorzystują nowoczesne technologie, w tym sztuczną inteligencję, w codziennym funkcjonowaniu. To, co jest na pewno wyzwaniem, to fakt, że wiele firm ma problem, by wejść w dużą skalę takich rozwiązań. Są firmy, które spróbowały, nauczyły się, wykorzystują te rozwiązania w ograniczonym zakresie. Automatyzację wykorzystują najczęściej w punktowych miejscach swojej organizacji. Trafiają jednak na przeszkody w wprowadzeniu takich rozwiązań w całej organizacji. Problemem jest brak strategicznego podejścia do tego zagadnienia.

CZYTAJ DALEJ : https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/sztuczna-inteligencja...