konto usunięte

Temat: Pyanie o urlop

Witam
Chciał bym się dowiedzieć ile dni urlopu mi przysługuje.
Posiadam prawo do urlopu 20 dni w skali roku.Umowa o prace na czas określony 1/1 etatu . rozpoczęta 1 kwietania 2015 z dniem 1 stycznia 2016 składam wypowiedzenie a wiec do 15.01.2016 będę na urlopie, po czym nastąpi jej rozwiązanie. Pytanie czy za cały ten okres przysługuje mi tylko 15 dni urlopu czy będąc na urlopie przez dwa tygodnie w styczniu zyskam prawo do kolejnego dnia lub dwóch urlopu ? Pozdrawiam i z góry dziekuje za odp :))

konto usunięte

Temat: Pyanie o urlop

Art. 155(2a). § 1. Przy ustalaniu wymiaru urlopu na podstawie art. 155(1) i 155(2) kalendarzowy miesiąc pracy odpowiada 1/12 wymiaru urlopu przysługującego pracownikowi zgodnie z art. 154 § 1 i 2.
§ 2. Niepełny kalendarzowy miesiąc pracy zaokrągla się w górę do pełnego miesiąca.
§ 3. Jeżeli ustanie stosunku pracy u dotychczasowego pracodawcy i nawiązanie takiego stosunku u kolejnego pracodawcy następuje w tym samym miesiącu kalendarzowym, zaokrąglenia do pełnego miesiąca dokonuje dotychczasowy pracodawca.

Pracownik zatrudniony na przykład na czas od 10 czerwca do 10 lipca nabędzie prawo do urlopu w wymiarze 2/12 z przysługującego mu wymiaru urlopu, ponieważ każdy z niepełnych kalendarzowych miesięcy pracy będzie podlegał zaokrągleniu w górę do pełnego miesiąca

Niepełny styczeń będzie zatem przeliczany jako 1/12 z puli urlopowej za 2016 rok.

Art. 154(2). § 1. Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu, z zastrzeżeniem § 4.
§ 2. Przy udzielaniu urlopu zgodnie z § 1, jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom pracy.

Art. 155(1). § 1. W roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop:
1) u dotychczasowego pracodawcy - w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze;

Przy udzielaniu urlopu jeden dzień urlopu odpowiada, co do zasady, 8 godzinom pracy.

pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy, uprawniony do 20 dni urlopu może wykorzystać w roku kalendarzowym urlop odpowiadający 160 godzinom pracy, niezależnie od systemu i rozkładu czasu pracy, w jakim pracuje.

W sytuacji gdy jego praca to 8 h na dzień, to

160 x 1/12= 13,333 h. (1 ,66 dnia)

Ale jeśli w jednym miesiącu kalendarzowym dochodzi zarówno do ustania zatrudnienia, jak i nawiązania kolejnego stosunku pracy, to zaokrąglenia w górę niepełnego miesiąca pracy dokonuje wyłącznie nowy pracodawca

konto usunięte

Temat: Pyanie o urlop

Art. 155(3) [Ustalenie wymiaru urlopu proporcjonalnego]

§ 1. Przy ustalaniu wymiaru urlopu na podstawie art. 155(1) i 155(2) niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do pełnego dnia.

§ 2. Wymiar urlopu należny pracownikowi w danym roku kalendarzowym nie może przekroczyć wymiaru wynikającego z art. 154 § 1 i 2.



Wyślij zaproszenie do