Temat: Studia podyplomowe dylematy

Witam!

Mam pytania dwa i chciałbym znać wasze zdania/opinie.

Zastanawiam się nad studiami podyplomowymi Zarządzanie jakością. I mam do wyboru AGH rok trwają a wiec uznawana uczelnia niestety minusem jest ze po roku otrzymuje sie Certyfikaty pełnomocnika jakości, menedżera jakosci oraz audytora zintegrowanych systemów jakości środowiska , bezpieczeństwa wydawana przez frime Tuv Pol oraz Zetom.

Zależało mi na certyfikatach jednak z Tuv Nord myślę ze bardziej uznawana jednostka , niestety na Politchnice Warszawskiej studia nie są uruchamiane w tym roku.
Tuv Nord daje wybór uczelni z którymi realizuje Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu, Chorzowie Wyższa Szkoła , Dąbrowie Górniczej, a wiec mniej uznawane uczelnie.

Pytanie co lepsze?

I drugie pytanie na Politechnice Warszawskiej jest kierunek Zarządzanie Projektami po roku można uzyskać certyfikaty tzw, Prince Foundation i Practitioner. tzw. Project Management.
Czy ogóle dziś na rynkach pracy warto w takie studia zainwestować? Czy sa oferty pracy ?
Piotr M.

Piotr M. Lubię to, co robię.

Temat: Studia podyplomowe dylematy

temat podyplomówek był wielokrotnie tu poruszany. poszukaj trochę, Moim zdanie podyplomówka to strata czasu. polecam kurs PC-01 w PCBC.

Temat: Studia podyplomowe dylematy

Posiadam już Certyfikat Specjalisty Jakości w TQM Soft, 7 dniowe szkolenie.

Temat: Studia podyplomowe dylematy

Z pewnych doświadczeń , obserwacji rynku pracy , niestety stwierdzam iż jeśli ktoś chce naprawdę zdobywać wiedzę to nie w Polsce. Studia w Niemczech za granica dają inne perspektywy , spojrzenia.
Tam jest przemysł , myśl techniczna, pieniądze i inwestycje.
Jerzy Brańka

Jerzy Brańka inż.mechanik

Temat: Studia podyplomowe dylematy

Były minister niejaki „MIRO” pozwolił sobie na stwierdzenie „Polska to dziki kraj” i w wielu przejawach życia publicznego i zawodowego miał rację.
Jakość jako pojęcie była i będzie tylko w znaczeniu nomenklaturowym bo jej rzeczywiste pojęcie zostało skutecznie „dorżnięte” przez wyścig „konsultigowo-szkoleniowych szczurów”
Kiedyś podstawowe (ogólne) szkolenie wstępne w zakresie wprowadzania i wdrażania norm ISO trwało minimum 3 dni, dzisiaj 2 dni to standard dla każdego tematu z zakresu zarządzania jakością.
Dzisiaj pseudo „karierę” jakościowców robią panienki którym stawiane są przez Kierownictwa firm zadania często przekraczające ich umiejętności zawodowe – ważne, że spełniają warunek normy (tanim kosztem) a Kierownictwo zrzuca inne obowiązki z kierujących firmą.
W takim klimacie budowanie swojej kariery zawodowej dawno przestało mieć sens, a wydawanie pieniędzy na różnego rodzaju certyfikaty i uprawnienia są bez sensu jeżeli nie budujesz swojej pozycji w firmie od podstaw, zdobywając tam kolejne etapy „wtajemniczenia zawodowego jakościowca”.
Jeżeli nie znajdziesz się w kręgu najwyższego Kierownictwa z utrwaloną wiedzą i pozycją zawodowca, możesz być pewny krótkiej kariery – do czasu objawienia się kolejnego „znajomego królika”.
Namnożeni ostatnimi czasy zarządzający procesami jakościowymi przestawiają się na nowe kierunki związane z LEAN Manufakturingiem (cholera wie po co !).
Jako praktyk który doświadczył i widział już wiele doradzam:
ZDOBYWAJ !!
- wiedzę ogólną,
- ulokuj się w branży która ciebie pasjonuje,
- ustabilizuj swoje zainteresowania,
- uzupełniaj na bieżąco wiedzę w zakresie postępu techniczno-technologicznego w ramach branży,
- aktywizuj się w działaniach zapobiegawczo-korygujących,
- jeżeli firmie zależy to pozwoli i umożliwi Tobie zdobywanie poświadczeń rozwoju zawodowego (certyfikaty),
- ....................
Początki pracy zawodowej powodują frustrację, tylko cierpliwość oraz doświadczenie stabilizuje pozycję zawodową.

Temat: Studia podyplomowe dylematy

hmTen post został edytowany przez Autora dnia 05.07.15 o godzinie 21:28
Jadwiga Król

Jadwiga Król QualiExpert

Temat: Studia podyplomowe dylematy

z mojego doświadczenia jeżeli już chcesz robić podyplomówkę, zrób ją na AGH. prestiż uczelni może w jakimś stopniu gwarantować jakość usługi. Co do certyfikatów, które zdobędziesz po takiej podyplomówce- szczerze Tobie powiem- w przyszłej pracy zawodowej nie będzie to miało znaczenia, czy masz go z TUV Nord, Czy Sud, czy może z PCBC czy TQMtc. Z reguły musisz poświadczyć tylko posiadane kompetencje, a niestety nie papier będzie ważny a posiadane doświadczenie i umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce. Proponuję zatem AGH.

Pozdrawiam

Temat: Studia podyplomowe dylematy

Witam!

Tak tez zdecydowałem jednak prestiż uczelni jest ważny. Rozmawiałem z kilkoma osobami i podobnie poradziły mi tym bardziej ze 1 z tych osób pracowała w Kanadzie ładne parę lat temu i powiedziała ta osoba ze z uczelni z Wrocławia był problemy natomiast AGH jak najbardziej znana w Kanadzie.
Tym bardziej iż narobili dziś tych rożnych prywatnych uczelni.ze masakra.....to całkowicie zepsuło cały rynek.
Tym bardziej iz nie ma jakichkolwiek badań lub notowań pracodawców wobec jednostek certyfikacyjnych w danych latach mam na myśli rankingi przynajmniej ja sie nie spotkałem z tym natomiast rankingi uczelni przez pracodawców juz sa od lat.Ten post został edytowany przez Autora dnia 16.07.15 o godzinie 21:14
Tomasz Kościółek

Tomasz Kościółek Kontroler jakości,
CAN - PACK S.A.

Temat: Studia podyplomowe dylematy

Rok temu kończyłem podlodówkę na AGH, (nie pracując jeszcze w zarządzaniu jakością). Na początek przygody z jakością to polecam, kompleksowo przedstawiają zagadnienia, bardzo profesjonalna i miła kadra. Większość zajęć związanych z 9001 i innymi normami prowadzą auditorzy z TUV POL. Oczywiście zdobytą wiedzę trzebabędzie dosyć mocno zderzyć z tym co się dzieje w firmie, specyfika branży i firmy. Podyplomówka pomogła zdobyć lepsze stanowisko ale podejście do jakości już kształtuje się podczas pracy.

Temat: Studia podyplomowe dylematy

Tylko ze ja już pracuje parę lat w jakości
Jan D.

Jan D. nie wszystko na raz
- mam ochotę na
zmiany

Temat: Studia podyplomowe dylematy

Jaroslaw T.:
Tylko ze ja już pracuje parę lat w jakości
Opowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz po tej podyplomówce: papieru, wiedzy czy nabycia nowych umiejętności ?

Temat: Studia podyplomowe dylematy

Hm..myślę iż pracują juz około 14 lat w automotive w tym ładne parę lat jakości, wcm inne tematy. to bardziej zależy jednak aby posiadać dokument potwierdzający porządnej uczelni dokument.
Zauważyłem ze jednak coraz więcej firm życzy sobie wykształcenie stricte kierunkowe jakości.
Nawet nie za bardzo muszę uczyć sie za bardzo :) jak sie wie z doświadczeń zawodowych.Ten post został edytowany przez Autora dnia 05.11.15 o godzinie 21:29



Wyślij zaproszenie do