Mariusz Berus

Mariusz Berus Wlasciciel, Berus
JNM

Temat: Załóż firmę w Anglii

Troche to sie wszyscy rozpedzili w temacie ..Jest roznica przedsiebirstwo a wlasciciel. tak jak Zyski spolki a dochody wlasciciela lub wspowlasciciela
Mariusz Berus

Mariusz Berus Wlasciciel, Berus
JNM

Temat: Załóż firmę w Anglii

Probowalem sam ale narazie sie powstrzymalem prowadze firme w Niemczech i w Polsce placac podatki w PL i BRD odpowiednio od dochodow firmy . Anglia Temat ciekawy ale ma tez minusy jak leczenie wlasnych dzieci przyszla emerytura lub renta inwalidzka. Mam nadzieje ze w Polscetez sie zmieni postrzeganie obywateli przez urzedy i ten caly chory system rodem z PRL. Napewno jedynym dobrym rozwiazaniem dla Polski jest likwidacja KRUS i ograniczenie fikcyjnych rent inwalidzkich i wczesnych emerytur. Tak Krus i inne /np. plantik krusu palcac skladke smiesznie niska okolo 100 pln otrzymuje rente wyzsza od przedsiebiorcy placacego podstawowa skladke Zus. A to jest wraz innymi wypaczeniami naszego sysytemu podstawowy powod braku pieniedzy w systemie oraz wysokich skladek. a To do porzednika z tym nie ma nic wspolnego dziura Budzetowa jest miedzy innymi robiona aby ratowac Zus te same problemy ma tez Angliai i cala europa. Dziura

konto usunięte

Temat: Załóż firmę w Anglii

W Polsce NIC się nie zmieni. Ci, co chcą zmian wyjeżdżają. Ci, co zostali w przeważającej większości zajmują się pierdołami. Jest wąska grupka, która jest sensownie zatrudniona albo prowadzi firmę w "ustawionym" sektorze. Do tego są koncerny z władzami post-SB, no i na koniec - zachodnie firmy.

Ci u góry "już się zatroszczą", żeby tu zmian nie było... ew. zmiana przyjaciół królika na stołkach na innych przyjaciół. Zresztą tak jest od 89ego...

Zgodzę się z tym, że trzeba myśleć o przyszłości... no to myślimy! : ) Od tego jest ten wątek, heh.
Krystian Pluciak

Krystian Pluciak ♛CO MOGĘ DLA CIEBIE
UDOSKONALIĆ?☛JAKIE
BARIERY, BŁĘDY I
P...

Temat: Załóż firmę w Anglii

Krzysztof D.:
Czy można być self employed w UK i pracować w PL, wiecie jak to wygląda?
Jest to monitorowane coraz mocniej. Odradzam... przecież można nie płacić zus i mieć normalną działalność tutaj bez narażania się prawnie.

ps
Firmy tam są świetne, jeśli tam działacie ;)

Temat: Załóż firmę w Anglii

"przecież można nie płacić zus i mieć normalną działalność tutaj bez narażania się prawnie."

A jak to dokładnie zrobić ?

Temat: Załóż firmę w Anglii

Self employed można prowadzić poza granicami UK do 24 miesięcy, wymagania to rezydentura stała, oraz uzasadnienie naszego kontraktu lub pracy poprzez formularz A1. Po upływie tego terminu co prawda można dalej wykonywać prace w PL natomiast tylko jako podmiot gospodarczy zarejestrowany w Polskim urzędzie skarbowym lub jako odział spółki Brytyjskiej.

Spółka zagraniczna działająca w Polsce rejestruje swój oddział w PL i odwrotnie, nie ma innej możliwości i nie ma też znaczenia czy usługi są materialne czy nie.

Jedyny sposób na legalne płacenie składek w UK to bycie rezydentem Brytyjskim, oraz legalna praca w UK. jako dyrektor lub pracownik. wklejam linka poświęconemu ogólnym zasadom płacenia składek w UK.
http://www.hmrc.gov.uk/nic/work/ee-area.htm

proszę mi znaleść gdzie tam jest napisane że można mieszkać oraz prowadzić firmę w PL nie płacąc national insiurance contribution w UK.

Jest jeden wyjątek od tej zasady, który również opisany jest w linku, chodzi o firmę która w całości bazuje na rynku Brytyjskim a jej dyrektor jest rezydentem UK. to jest jedyne legalne obejście płacenia w Polsce składek.

Kolejna sprawa to opieka zdrowotna, co prawda druk A1 daje nam opcje pełnej opieki ale po pierwsze jest ona na czas określony (max 24 miesiące) oraz należy odpowiednio argumentować powód starania się o taki druk.

Te tematy były opisywane wielokrotnie i dziwi mnie że dalej są osoby, które upierają się że da się płacić składki w UK jako tzw.non resident.

Odpowiedz jest jasna NIEMA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.

Where a worker pays contributions will be determined by where they reside, where they perform their duties or where the employer is based. Before going abroad the worker or employer should contact HMRC NIC&EO International Caseworker for advice.

Basic rule - you pay contributions in the country where you work

If you work in another EEA country or Switzerland for an EEA or Swiss employer (this includes a UK employer), you are usually insured under the social security laws of the country you work in. You will not usually have to pay UK National Insurance contributions. But this may not always be the case.

Employed posted workers:

employed persons who normally work in the UK but who work temporarily in another EEA Member State (including Switzerland)
Your UK employer may send you to work in another EEA country or Switzerland. If you work in one of the Member States of the European Union or Switzerland and the work there is not expected at the outset to last for more than 24 months, you will usually carry on being insured in the UK and have to pay National Insurance in the UK as if you were here.
Your UK employer should apply for Portable Document A1 from HM Revenue & Customs (HMRC) NIC&EO International Caseworker before you go.

The person will generally be exempt from contributions in the other Member State !!!
but they have to continue to pay National Insurance to the UK as if they carry out all their activity in the UK.

Pozdrawiam Piotr

Temat: Załóż firmę w Anglii

przepraszam za pomyłkę w zdaniu;

proszę mi znaleść gdzie tam jest napisane że można mieszkać oraz pracować dla spółki LTD w PL, płacąc national insiurance contribution w UK. ????
Natalia K.

Natalia K. wydawca, redaktor,
instruktor jogi

Temat: Załóż firmę w Anglii

Piotr S.:
przepraszam za pomyłkę w zdaniu;

proszę mi znaleść gdzie tam jest napisane że można mieszkać oraz pracować dla spółki LTD w PL, płacąc national insiurance contribution w UK. ????


jeszcze jedna pomyłka ZNALEŹĆ - poprawna forma …:)))) pozdrawiam

Temat: Załóż firmę w Anglii

przepraszam za babola :) następnym razem postaram się bardziej :))
Marcin Lubiszewski

Marcin Lubiszewski Student,
Politechnika
Częstochowska

Temat: Załóż firmę w Anglii

Witam wszystkich
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zarejestrowania firmy w UK pracując w Polsce ? Firma miała by na celu sprzedaż internetową, jako jednoosobowa firma. Jeszcze jedno chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś ma sprawdzoną firmę lub pośrednika który by mógł za opłatą zarejestrować firmę i utrzymać ?

konto usunięte

Temat: Załóż firmę w Anglii

Tak ogólnie, to mam prośbę, zacznijmy faktycznie rozgraniczać SE i Ltd.
I podstawowa kwestia: zanim zadasz pytanie, przeczytaj wątek.
Marcin Lubiszewski

Marcin Lubiszewski Student,
Politechnika
Częstochowska

Temat: Załóż firmę w Anglii

Zadałem dwa pytania, nie będę czytać 12 stron z różnymi wypowiedziami która się ciągnie od około 3 lat i na dodatek można się pogubić. Wcześniej nie było problemów z odpowiedziami. Więc proszę o odpowiedzi.

konto usunięte

Temat: Załóż firmę w Anglii

Nie masz szacunku do tych treści.

Temat: Załóż firmę w Anglii

Witaj Marcinie,

Nie ma najmniejszego problemu abyś prowadził firmę w UK przy jednoczesnej pracy w Polsce, w Twoim przypadku działalność gospodarcza odpada z uwagi na brak rezydentury.

Jedyna opcja to spółka LTD i pobieranie dywidend od zysków. w grę może wchodzić zatrudnienie w spółce natomiast tu wymagany jest numer N.I.N (odpowiednik numeru pesel) Wymagania które musisz spełniać to tylko wyłącznie adres do korespondencji w UK. Adresem dyrektora może być adres w Polsce, natomiast wizyta w UK jest całkowicie zbędna.

Jest wiele możliwości dlatego musisz sprecyzować swoje pytania? Podstawowa zasada to podatek od dywidend 9% i podatek od zysków spółki 20%. Z uwagi na różnice w podatku od dywidend w Polsce i UK (w Polsce jest to 19%) będziesz dodatkowo obciążony 10% .
Co do zatrudnienia nie ma możliwości korzystania z kwoty wolnej a podatek wynosi 30%, alternatywa jest rejestracja numeru N.I.N i częściowa rezydentura podatkowa w UK.

Jeśli masz pytania to śmiało pisz.

Pozdrawiam Piotr
Marcin Lubiszewski

Marcin Lubiszewski Student,
Politechnika
Częstochowska

Temat: Załóż firmę w Anglii

Dziękuje Panie Piotrze,
Dobrze zrozumiałem że od każdej sprzedanej rzeczy będę musiał zapłacić podatek 30% ? Czy pośrednik ma możliwość mnie zarejestrować żeby dostać numer N.I.N. ? Nie rozumiem częściowej rezydentury podatkowej.
Jest dużo stron opisując jak stworzyć firmę a przy okazji oferują taką możliwość za odpowiednią opłatą. Lecz jaką mam pewność że jak zapłacę to mi zarejestrują firmę ? czy jest sprawdzona firma/pośrednik która mnie nie oszuka ?

Temat: Załóż firmę w Anglii

Niestety jest trudno wytłumaczyć wszystko jednym wpisem, dlatego warto poczytać na temat podatków, bo osoba fizyczna i spółka to co innego.

Podatek spółki wynosi 20% do kwoty £300,000 GBP
Podatek od dywidendy to 9%
podatek dochodowy 20% do kwoty 32,010 GBP

Prowadząc spółkę odliczamy koszty w postaci wydatków na działalność, wypłaty dla pracowników, dyrektora i dywidendy od zysków.

to co zostanie jest opodatkowane 20% podatkiem korporacyjnym.

Aby prowadzić spółkę LTD nie potrzebie Pan numeru numeru N.I.N ani też wypłacać sobie wypłat a jedynie dywidendy, które są opodatkowane 9% (różnica sprawia że 10% należy rozliczyć w Polsce)
Natomiast warto jest wyrobić numer aby mieć możliwość korzystania z kwoty wolnej która wynosi 9440 GBP.

W przypadku braku numery N.I.N a jednoczesnym wypłacaniu wypłat dla dyrektora, podatek wyniesie 30%, natomiast tak jak pisałem nie musi Pan uzyskiwać wypłat a jedynie dywidendy.
(w tym wariancie nie będzie ani składek na ubezpieczenie w UK jak i podatku dochodowego dla osób fizycznych a jedynie podatek od dywidend)

Taki wariant obniży również koszty związane z księgowością.

Przypadek zatrudnienia w spółce LTD.

Jedyny problem jest taki że numer N.I.N nadawany jest osobą które posiadają rezydenturę podatkową (182 dni).
Można posiadać dwie rezydentury podatkowe i w takim przypadku informujemy o naszych zarobkach obie strony a sumy uzyskane z obu Państw wpływają na kwotę podatku dochodowego, zarówno w Polsce jak i UK.

Metoda wyłączenia z progresją

Przepisy Unijne pozwalają na płacenie składek na ubezpieczenie społeczne w dowolnym kraju, natomiast co do zasady powinny być płacone tam gdzie jest ośrodek życia tzw rezydentura stała.

Na początek radził bym poczytać o rezydenturze podatkowej, metodzie wyłączenia z progresją i różnicach podatku od dywidend w Polsce i UK.
Marcin Lubiszewski

Marcin Lubiszewski Student,
Politechnika
Częstochowska

Temat: Załóż firmę w Anglii

Dziękuje, poczytam, dużo jeszcze nie wiem. A co do pośrednika to ktoś jakiegoś poleca ?

Temat: Załóż firmę w Anglii

Nie wypada polecać siebie:) ale zapraszam do współpracy
Kamil M.

Kamil M. Nowe NGO

Temat: Załóż firmę w Anglii

Tutaj jest bardzo dobry post (dwie strony wcześniej oraz późniejsze): firma w Anglii.

Czy ktoś może podać przykłady konkretnych firm, które działają w Polsce jako spółka Ltd?
Mirosław Zbrojny

Mirosław Zbrojny Key Account Manager,
Ltdconsulting.pl

Temat: Załóż firmę w Anglii

Zgadzam się z powyższymi konwersacjami. Niestety wiele tzw. "pseudo-pośredników" ma na swoich stronach internetowych same superlatywy prowadzenia spółki LTD. Wręcz wmawiają, że jest kwota wolna od opodatkowania oraz składek NIN . Defacto nawet jeśli ktoś wejdzie z Tobą do spółki jako dyrektor nominowany i zarejestruje spółkę do PAYE, faktycznie jest brak obciążeń z tytułu NI oraz Income Tax , dostajesz PaySlipy i tak dalej.

Jednakże wiele firm nie informuje o konieczności wyrobienia numeru NIN, jeśli pracuje się legalnie na terenie Wielkiej Brytanii. Dlatego punktem wyjścia jest po prostu "życie" z dywidendy, ewentualnie wypłacanych w ciągu roku zaliczek na "poczet dywidendy" lub ewentualnie podpisania umowy o dzieło ze spółką na podstawie art. 44 updof tylko z tym radziłbym nie przesadzać, żeby nie zakwestionowano takiej umowy. Wtedy płatnikiem podatku staje się osoba fizyczna, która wykonuje dzieło i rozlicza go w Polsce.

Znam też postronnie parę osób,które lekceważą sobie złożenie Annual Return , warto poczytać tutaj o karach dla nierzetelnych dyrektorów http://ltdconsulting.pl/ogolne/o-karach-dla-dyrektorow...



Wyślij zaproszenie do