Michał Szydłowski

Michał Szydłowski Dyrektor
Departamentu
Zarządzania
Relacjami z
Klientami

Temat: Jak się uczyć do matury?

Tegoroczni maturzyści egzaminy próbne mają już za sobą, a do właściwych egzaminów zostały jeszcze tylko 103 dni. I choć w tej chwili najważniejszym tematem jest Studniówka, to wiele osób cały czas zadaje sobie nerwowe pytania: Czy zdążę się nauczyć? Czy w maju będę miała/miał lepsze oceny niż na maturze próbnej? Czy dostanę się na wymarzoną uczelnię? itd.

Niestety na te pytania nie potrafimy odpowiedzieć, ale możemy za to wskazać jak można przygotować się do nadchodzącego egzaminu dojrzałości, aby stres był jak najmniejszy, a punktów z matury jak najwięcej.

Jak co roku, maturzyści szukają materiałów i sposobów, dzięki którym do nadchodzącej matury będą mogli przygotować się jak najlepiej. Jedną z popularniejszych metod nauki jest powtarzanie przerabianego materiału korzystając z publikacji prezentującej wybrane zagadnienie w pigułce. Sposób faktycznie jest dobry i wielokrotnie się już sprawdzał, dlatego my radzimy, aby w tegorocznych przygotowaniach skorzystać dodatkowo również z pomocy przygotowanych w wersji audio. Publikacje te nie dość, że prezentują wybrany materiał w pigułce, to można jeszcze zapoznawać się z nimi w dowolnym miejscu. Pobrane nagrania wystarczy wgrać na telefon komórkowy lub odtwarzacz mp3 i można uczyć się do matury wszędzie tam gdzie mamy wolną chwilę: jadąc do szkoły, ćwicząc na siłowni, biegając, czy też po prostu siedząc w domu.

W poprzednich latach, największa popularnością wśród materiałów audio cieszyły się kursy języka angielskiego oraz materiały do języka polskiego: lektury oraz ich opracowania. Dzięki nim maturzyści w szybki i prosty sposób mogli przypomnieć sobie przerobione w ostatnich latach lektury, zapoznać się z charakterystyką wybranych bohaterów, czy też opisami przyrody i zdarzeń. Materiały te dobra są również dla tych osób, które w poprzednich latach opuściły jakąś lekturę i teraz szybko chcą nadrobić zaległości. W związku z tak dużą popularnością, w tym roku materiały do języka polskiego zostały poszerzone o dodatkowe pozycje pozwalające zapoznać się nie tylko z wybranymi lekturami, ale z charakterystyką całych wybranych okresów literackich. I tak słuchając na przykład o Dwudziestoleciu Międzywojennym, poznasz m.in. najważniejsze ugrupowania poetyckie działające w tym okresie, nowe nurty artystyczne, powieści psychologiczne i prozę awangardową oraz twórców epoki wraz z interpretacją ich dzieł. Zobacz dokładnie, jakie mamy dla Ciebie publikacje.

Na języku polskim jednak nie koniec, w tym roku dzięki materiałom audio maturzyści mogą powtarzać również materiał z historii i biologii. Do wyboru jest kilkanaście tematów, jeżeli zdecydujesz się na przykład na: Historie Polski w XIX wieku, dowiesz się m.in. o Legionach Polskich we Włoszech, sprawie polskiej w polityce Napoleona w latach 1807 – 1815, o okolicznościach utworzenia Księstwa Warszawskiego, udziale Polaków w wojnach napoleońskich i sprawie polskiej na kongresie wiedeńskim. Poznasz uwarunkowania polityczne w Królestwie Kongresowym, sytuację społeczno – gospodarczą i kulturalną Królestwa Polskiego, jak również gospodarczo – społeczne i polityczne warunki Polaków w zaborach: pruskim, austriackim i w Rzeczpospolitej Krakowskiej. Usłyszysz o przyczynach wybuchu i przebiegu Powstania Listopadowego (1830), o Wielkiej Emigracji i jej związkach z krajem, Powstaniu Krakowskim (1846) i rabacji chłopskiej w Galicji, o „Wiośnie Ludów” na ziemiach polskich i udziale Polaków w europejskiej „Wiośnie Ludów” oraz o genezie wybuchu, przebiegu i następstwach Powstania Styczniowego (1863).

Ty tylko słuchasz a wiedza, sama wchodzi do Twojej głowy. Pamiętaj, że dzięki materiałom audio nie tylko możesz uczyć się wszędzie tam, gdzie masz wolny czas, ale również nie musisz zabierać ze sobą dodatkowych książek. Wystarczy Ci Twój odtwarzacz mp3 lub telefon komórkowy.

Nie ma czasu do stracenia, Ty się uczysz a my życzymy Ci powodzenia :-)

pozdr

ps. w związku z tym, że sukces na maturze zależy nie tylko od wiedzy, ale także od nastawienia psychicznego, przed maturą polecam Ci również lekturę książki Psychologiczne przygotowanie do maturyMichał Szydłowski edytował(a) ten post dnia 21.01.09 o godzinie 22:05