Edmund J Saunders

Edmund J Saunders President: FEJS
Foundation, Member
of The IIC Advisory
Bo...

Temat: Eurogospodarka: Newsletter 2 maja 2016 r.

Dwa grzechy główne drobnego inwestora
Najważniejsze: do inwestycji na rynkach należy wykorzystywać nadwyżki posiadanego kapitału, a nie środki potrzebne na co dzień. Jeśli ktoś uzna, że stać go na to, by przeznaczyć część środków na spekulację na rynkach, to musi zwrócić uwagę na dwie bardzo istotne kwestie.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/dwa-grzechy-glowne-drobne...

Wplątani w egzekucję
Kiedy komornik zabiera nam rzeczy, mimo że to nie przeciwko nam toczy się egzekucja, musimy działać szybko. Od jakiegoś czasu z mediów dowiadujemy się, że komornik, prowadząc egzekucję, dokonał zajęcia ruchomości, tj. samochodów, traktorów, motocykli czy też innych przedmiotów, np. lodówki córki czy telewizora teściowej, które nie są własnością dłużnika. Jak to możliwe?
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/wplatani-w-egzekucje

Rząd uderza w seniorów i najuboższych
Podatek od studni i rzek, podwyżka cen prądu o niemal 200 złotych rocznie, podwyżka cen leków. Te podwyżki zafundował nam właśnie rząd PiS. To również bardzo zła wiadomość dla osób o najniższych dochodach oraz emerytów i rencistów. Oznacza wzrost ubóstwa, zwiększenie bezrobocia, a także upadek tysięcy małych firm – mówi w wywiadzie Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/rzad-uderza-w-seniorow-i-...

Plagiatorzy się nie obronią
Od tego roku każda polska uczelnia ma obowiązek sprawdzać, czy prace licencjackie i magisterskie ich studentów są oryginalne. Przyłapanym na ściąganiu grozi nawet więzienie lub grzywna. Uczelnia jest obowiązana do sprawdzania pisemnych prac dyplomowych przed egzaminem dyplomowym z wykorzystaniem programów antyplagiatowych współpracujących z ogólnopolskim repozytorium pisemnych prac dyplomowych.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/plagiatorzy-sie-nie-obronia

Ranking kredytów hipotecznych – kwiecień 2016
Niskie stopy procentowe, a co za tym idzie niższe koszty kredytu, zachęcają Polaków do brania kredytów. Jak wynika z kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl, obecnie najtaniej jest w Banku BPS, Banku Zachodnim WBK oraz PKO BP.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/ranking-kredytow-hipotecz...

http://www.eurogospodarka.eu/newsletter
Eurogospodarka. Miesięcznik społeczno-gospodarczy
http://eurogospodarka.euWyślij zaproszenie do