Effective recruitment
Edmund J Saunders

Edmund J Saunders President: FEJS
Foundation, Member
of The IIC Advisory
Bo...

Temat: Eurogospodarka. Miesięcznik społeczno-gospodarczy -...

Eurogospodarka. Miesięcznik społeczno-gospodarczy - Newsletter 25 kwietnia 2016 r

Warszawa w piątce najbogatszych regionów UE
Jeśli mieszkasz w Warszawie możesz pochwalić się, że żyjesz w jednym z pięciu najbogatszych miejsc w całej Unii Europejskiej. W 2014 roku Twój przeciętny wkład w PKB naszego kraju wyniósł prawie 125 tys. złotych. Większą wartość (po uwzględnieniu różnic w cenach) wytworzyli jedynie mieszkańcy Śródmieścia Londynu (Inner London), Luksemburga, Brukseli i Hamburga. Reszta, czyli ponad 280 regionów Unii Europejskiej (tzw. NUTS2) została w tyle.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/warszawa-w-piatce-najboga...

Upaństwowienie opłat
Czym pachnie „upaństwowienie” komorników sądowych? Byliby pracownikami sądów, a resort sprawiedliwości płaciłby im pensję. Zarobione przez nich pieniądze szłyby do kasy państwa. Na razie w Ministerstwie Sprawiedliwości o kierunku zmian mówi się nieoficjalnie, ale już istnieje zespół, który pracuje nad nowelizacją ustawy o komornikach sądowych i egzekucji pod kierownictwem wiceministra Patryka Jakiego.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/upanstwowienie-oplat
Wirtualne, ale istnieją

Gdybym miała zdefiniować sklep, w którym kupuje się obcą walutę – a więc kantor – powiedziałabym: to miejsce, w którym nie można płacić kartą płatniczą, tylko trzeba gotówką. Może to właśnie powód, dla którego rośnie zainteresowanie kantorami internetowymi?
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/wirtualne-ale-istnieja

Zatrzymać i zatrudnić pracownika
Co trzecia firma w Polsce miała w ostatnich miesiącach problem ze znalezieniem pracowników, a 3 na 4 pracodawców obawia się, że nie będzie w stanie utrzymać obecnej kadry – wynika z badania zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Work Service S.A.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/zatrzymac-i-zatrudnic-pra...

Miliardy z UE nie dla małych firm
Jedynie co dziesiąta mała firma korzysta bądź zamierza korzystać z funduszy unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. To najniższy wskaźnik w historii. Odstraszają niezmiennie zbyt skomplikowane procedury i trudność w dopasowaniu odpowiedniego programu do własnych potrzeb - wynika z badania Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/miliardy-z-ue-nie-dla-mal...

http://www.eurogospodarka.eu/warszawa-w-piatce-najboga...Wyślij zaproszenie do