konto usunięte

Temat: Style Pisarskie

Małgorzata P.:
A propos uczenia sie pisarstwa. Można sie uczyc warsztatu ale nic nie zastąpi iskry bozej, czyli talentu.

Dla mnie rozpoznawalne style mają np. Hanna Krall, Wańkowicz, Tokarczuk, Pratchett

za styl Hrall bym się pokroić dała ;-)
Antonina Kozłowska

Antonina Kozłowska Właściciel, SCHOLAR
Antonina Kozłowska

Temat: Style Pisarskie

Krzysztof S.:
Czasem można usłyszeć, że amerykański styl jest lekki i przyjemny. I właśnie mnie zastanawia to, ponieważ książki amerykańskich i Angielskich autorów robią największą karierę na świecie. Ciekawi mnie to, dlaczego tak się dzieje czy mają jakieś lepsze podejście do pracy, czy jakoś szczególnie natura obdarza narody anglosaskie talentem pisarskim?
Może to jest kwestia wykształcenia.
A waszym zdaniem, kto jest najlepszym Polskim Pisarzem?

Amerykanie piszą nie po to żeby wylać z siebie udręczoną duszę na papier, ale żeby sprzedać czytelnikowi fajną historię. Dlatego nie mogą uprawiać młodopolskiego bełkotu jak nasi "ambitni", piszą logicznie, prosto, ciekawie, tak żeby zrozumiał ich i profesor i pani z mięsnego, żeby czytelnik nie rzucał zniechęcony książką po 20 stronach. Nie piszą dla getta trzydziestu osób którym będzie się chciało odcyfrować aluzje i metafory, a dla milionów normalnych ludzi. Ot, i tajemnica amerykańskiego lekkiego i przyjemnego stylu.
I dodatkowo w mozole uczą się pisania od przedszkola - byle rozprawka czy list z zaproszeniem po angielsku ma ustalony schemat, określoną kolejność argumentów, nawet charakterystyczne wyrażenia, co wie każdy kto uczył się do egzaminu typu FCE.

Następna dyskusja:

Warsztaty pisarskie




Wyślij zaproszenie do