konto usunięte

Temat: Studia GIS

Witam! Chciałam zapytać czy warto wybierać się na studia podyplomowe gis na AGH jeśli ma się na ten temat minimalną tylko więdzę???

konto usunięte

Temat: Studia GIS

Bardzo bym prosil aby ktoś zrobil może wykaz miejsc pracy/stanowisk gdzie mozna pracować jako GIS-owiec?

Zainteresowalem sie tym tematem bardzo niedawno wiec mam zero doświadczzenia, ale ze zebranych informacji moja intuicja aż szaleje aby wybrac się gdzieś na podyplomowe w tym temacie, bo mapy mnie interesowały od najmłodszych lat.

Jest tylko taki feler, ze troche zle wybralem studia i ukonczylem rolnictwo (kztaltowanie rolniczej przestrzeni rodukcyjnej) gdzie mojej kochanej geografi bylo jak na lekarsto. Stad moje pytanie czy dam sobie rade na tych studiach (mysalem o AGH lub Wojskowej Akademi Technicznej). Podkreślam ze moja wiedza w tym temacie jest prawie zerowa, a edukację szeroko pojętej geografi poprzestalem na szkole średniej.. z tym tylko plusem ze mialem celujacy na maturzeAndrzej Drupka edytował(a) ten post dnia 27.05.10 o godzinie 13:59

konto usunięte

Temat: Studia GIS

pierwszy lepszy link z google
http://www.gisplay.pl/mapa/mapagis.html

Jak się chce to się da radę.

konto usunięte

Temat: Studia GIS

Witam wszystkich,
chciałbym Was zapytać co sądzicie o studiach podyplomowych GIS na niewielkiej uczelni w Chełmie http://pwsz.chelm.pl/index.php?id=8808 . Moje główne wątpliwości dotyczą tego, czy ja jako absolwent Informatyki Politechniki Lubelskiej studiując na kierunku, który tak naprawdę na tej uczelni jeszcze nigdy nie został uruchomiony (pierwszy rocznik) szanse poznać podstawowe zagadnienia GIS, i jeszcze jedna kwestia dotyczy zupełnie innej kwestii a mianowicie może macie pomysł w jaki sposób wśród lokalnego społeczeństwa zareklamować ten kierunek studiów ponieważ ze względu braku chętnych ( 10 osób ) rozpoczęcie kierunku jest przekładane z semestru na semestr...
Z góry dziękuję za cenne uwagi
Ewa S.

Ewa S. Doktorant, UWM

Temat: Studia GIS

A dobry byłeś z geografii? :)
Ciężko jest cokolwiek powiedzieć o tych studiach bo informacja na stronie jest niezwykle lakoniczna, ale moim zdaniem jako absolwent informatyki masz już pewnie całkiem dobre podstawy techniczne, co jest niezmiernie ważne w GIS (ja boleję nad własną nieznajomością języków programowania).
Moim zdaniem jednak warto studiować GIS, tylko wtedy gdy ma się możliwość pracy w branży. Studiowanie, bo to popularny kierunek, nie da Ci nic. Praktyka często jest bardzo daleka od teorii, szczególnie w administracji,a technologie ciągle się zmieniają i ciężko za nimi nadążyć 'z fotela'.
Ja ze swojej strony polecam UNIGIS na UJ w Krakowie, studia w dużej mierze oparte na e-learningu więc warto się nimi zainteresować.

Jak zainteresować innych nie mam zielonego pojęcia.

konto usunięte

Temat: Studia GIS

Myślę, że z geografią nie powinno być problemów, a ten kierunek studiów umożliwił by mi przedłużenie na jakiś czas "kariery zawodowej" w obecnym miejscu pracy ponieważ obecnie zajmuję się między innymi obsługą geoportalu a po zakończeniu studiów planuję poszukać czegoś w dziedzinie GPS.
Odnośnie UNIGIS to na wstępie pojawia się przeszkoda finansowa i być może w perspektywie niedostateczna znajomość języka angielskiego by podjąć studia w formie e-learningu. A może ktoś z Was słyszał o innej uczelni z okolic lubelskiego prowadzącej studia GIS po za tą o której ja wspomniałem?? Pytam ponieważ istnieje taka możliwość, że z powodu braku reklamy o nich nie wiem podobnie jak o tym kierunku chełmskiej uczelni wie niewiele osób:)

konto usunięte

Temat: Studia GIS

Chełmski PWSZ myśli o GIS-ie i wprowadza licencjacką geodezję z kartografią. Instytut techniczny PWSZ jest mocno zaangażowany w zagadnienia nawigacyjne, głównie w lotnictwie, techniki GPS, mniej ich widać w takim czystym (analitycznym) GIS-ie. Trudno mi powiedzieć, ale obstawiam, że można się będzie u nich czegoś nauczyć, zwłaszcza w aspektach bardziej informatycznych (wwebGIS, serwery, skrypty), może nieco mniej w środowiskowych. Dla Ciebie, po PL, może to być zaleta (będzie łatwiej), może być i wada (nieco znanych tematów).

Jak zainteresować ludzi w Chełmie GIS-em? Trudne pytanie :). PODGiK w Chełmie ma jakiś portal mapowy z dowiązaniami do geoportalu i z systemem informacji o działkach (głównie dla geodetów, zgłaszanie robót itp.) - można to pokazać. Można przez nawigację i opowieści o lotnisku PWSZ-u :).Kamil Nieścioruk edytował(a) ten post dnia 25.06.10 o godzinie 11:01
Grzegorz Nowak

Grzegorz Nowak Kartografia/GIS

Temat: Studia GIS

Witam,
Czy mógłby ktoś napisać coś na temat studiów podyplomowych GIS na AGH. Skończyłem w tym roku kartografie i zastanawiam się nad ukierunkowaniem się właśnie na GIS. Czy po tych rocznych studiach + kartografia można liczyć na pracę w firmach wykorzystujących GIS, czy jednak sama podkolanówka to za mało?
Dodam może jeszcze, że nie koniecznie zależy mi na pracy w Polsce, równie dobrze może być Anglia czy Australia.

Pozdrawiam!
Ewa S.

Ewa S. Doktorant, UWM

Temat: Studia GIS

nie wiem jak w innych krajach, ale w Polsce powinna Ci wystarczyć już sama kartografia - nie było zajęć z GISów? Nie sądzę żeby podyplomówka mogła wnieść dużo nowego. Zastanów się może nad lekko inną branżą? AGH ma podobno fajną podyplomówkę ze skaningu laserowego, ewentulanie pomyśl o informatyce.
W pracy i tak najważniejsze będzie to, czy "czujesz" GIS i nie licz na to, że podyplomówka da Ci lepszy start (czytaj: zarobki). Chociaż na pewno nie zaszkodzi :)
Grzegorz Nowak

Grzegorz Nowak Kartografia/GIS

Temat: Studia GIS

Oczywiście mieliśmy zajęcia z GIS'u ale było ich niewiele. W Polsce niestety nadal patrzy się na to co ma się wpisane w CV a nie na to co się potrafi. Zastanawiając się nad studiami podyplomowymi z GIS'u liczę, że na to że w połączeniu z kartografią i być może jakąś geologią, geofizyką zwiększy się potencjalna liczba miejsc pracy. Szczególnie jeśli chodzi o Australię to geologia z GIS'em to bardzo fajne połączenie. W Polsce najchętniej PGNiG, choć sam nie wiem, czy na tyle zainteresowali się nim zainteresowali by zatrudniać kogoś z profilem podobnym do mojego.

konto usunięte

Temat: Studia GIS

Wydaje mi się, że - jeżeli myślisz o zagranicy - znajdziesz coś, co nie wymaga od razu podyplomówki. Poklikać (czyt. rasteryzować) w GIS-ie możesz z taką wiedzą, jaką wyniosłeś ze studiów (nawet będzie za duża :). Ofert typu "gis technician" jest trochę. Niech mnie poprawi ktoś, kto był w UK, jeśli się mylę. Równolegle możesz robić podyplomowe i zdobywać praktyczne doświadczenie, wtedy łatwiej o bardziej skomplikowane zadania gisowe.
Zerknij na zagraniczne ogłoszenia, a zorientujesz się w poziomie wymagań. W Polsce niestety za wiele pracy na razie nie znajdziesz. Podyplomówka będzie dodatkowym atutem, ale i sama kartografia
nie jest zła (w końcu też ją kończyłem ;).Kamil Nieścioruk edytował(a) ten post dnia 14.07.10 o godzinie 09:34
Agata Pieńkowska

Agata Pieńkowska B.B.P.B.K. TRANSCOMP

Temat: Studia GIS

Witam,

jestem absolwentką GP w Warszawie, a obecnie kończę studia podyplomowe z GIS na Politechnice Warszawskiej. I z przykrością muszę stwierdzić, że pieniądze przeznaczone na studia to pieniądze wylane w błoto. Brak programu zajęć, żenujący poziom (z wyjątkiem dosłownie paru wykładów), dezorganizacja to podstawowe wady studiów. Nie liczcie także na to, że podczas laborek skorzystacie z innego programu niż ArcInfo (swoją drogą te zajęcia też pozostawiają wiele do życzenia). I jest to opinia nie tylko moja, ale każdej osoby, z którą mogłam zamienić pare zdań na ten temat na studiach.
Dla zainteresowanych tematem służę szczegółami.

PozdrawiamAgata Pieńkowska edytował(a) ten post dnia 09.02.11 o godzinie 21:59
Bogumił Szady

Bogumił Szady profesor nadzw.,
Instytut Historii
KUL

Temat: Studia GIS

Polecam Gliwice, PŚ
Piotr K.

Piotr K. Project Manager

Temat: Studia GIS

Agato,
czy naprawdę sądziłaś, że na jakiś innych studiach nauczysz się dużo więcej z GISu niż na MSGP? Nie wiem kogo trafiłaś na ćwiczeniach, ale na poziomie desktopu SGGW stoi naprawdę na wysokim poziomie.
Taki naprawdę wyższy 'level GISu' na studiach osiągali w sumie tylko koledzy/koleżanki, którzy jeździli na wymiany na zachód.
Słuchajcie Bogumiła, bo (zazwyczaj;) wie co pisze; a jak masz jakieś bardziej sprecyzowane jeszcze oczekiwania edukacyjne to zapraszam na priv - może coś będę mógł doradzić.

Pozdrawiam,
PiotrPiotr K. edytował(a) ten post dnia 10.02.11 o godzinie 00:39
Agata Pieńkowska

Agata Pieńkowska B.B.P.B.K. TRANSCOMP

Temat: Studia GIS

W zasadzie to szlam tam głównie z nastawieniem, na bliższe "oswojenie się" z INSPIRE. Dodatkowo liczyłam na laborki z MapInfo, ale jak się okazało, PW nie podpisała w tym roku przedłużenia umowy z Imagisem i programu nie będzie... (oczywiście program studiów tego nie zakładał;) No nic, szkoda moich nerwów. A jeśli chodzi o SGGW to szczerze mówiąc nie uważam, żeby 1 semestr zajęć z ERMappera i ArcGISu był wystarczający. Jak dla mnie praca na gotowych danych nie jest zbyt rozwijająca...
I tak to właśnie w polskim GISie jest - samemu trzeba się edukować:)
Ale dzięki za rady!

Temat: Studia GIS

Witam :)

Jako, że swoją przygodę ze studiami podyplomowymi rozpocznę dopiero w tym roku to chciałbym się zapytać, gdzie byście polecali rozpoczęcie studiów na chwilę obecną?? Chodzi mi głównie o Wrocław, albo w Warszawę, ponieważ mi do nich najbliżej z okolic Torunia. Wiem, że takie pytania już się pojawiały w tym temacie i dużo było wypowiedzi z waszej strony, ale pochodzą one głównie z lat 2007-2009. Mi zależy na najlepszym programie szkolenia dopasowanym do teraźniejszych wymagań pracodawców/rynku (rozwój INSPIRE itd.) i dobrej organizacji zajęć (co słusznie zauważyła koleżanka powyżej). Dużo dobrego słyszałem o UNIGISie, ale obawiam się że koszty i brak czasu skutecznie mnie od tych studiów oddalają. Myślę, że na to pytanie najlepiej są w stanie odpowiedzieć obecnie uczący się na podyplomówkach szeroko pojętego GISu, ale każda inna wypowiedź absolwenta takich studiów będzie równie cenna:)

Pozdrawiam
Ewa S.

Ewa S. Doktorant, UWM

Temat: Studia GIS

Paweł ja myślę, że powinienieś odróżnić studia z GIS od przygotowania do INSPIRE. Jeździłam na UNIGIS kilka lat temu i mogę powiedzieć że bardzo dobrze zoranizowane i dające wiedzę studia. Nie wiem czy coś się tam zmieniło, ale prawa i całej otoczki związanej z naszą administracją tam nie było. Było za to bardzo dużo GISów :)
Jeśli chodzi o INSPIRE to trzeba pozbierać akty prawne i czytać, czytać, czytać, ewentualnie wybrać się na jakąś konferencję na ten temat i tyle.
IMHO szukaj takich studiów, gdzie będziesz miał wykładaną strukturę danych, bazy danych, trochę webgisu i co najmniej dwa rodzaje oprogramowania na pracowni (najlepiej GIS i CAD). Jeśli chcesz poznać inne spojrzenie na GIS to szukaj na uczelniach mających studia z geodezji - oni zupełnie inaczej to widzą od geografów/przyordników.

konto usunięte

Temat: Studia GIS

witam

czy ktos moze cos powiedziec na temat studiow podyplomowych na WAT w Warszawie?? Kierunek: GIS, Fotogrametia i Teledetekcja w Gospodarce Narodowej, Obronie Kraju i Ochronie Środowiska.

jakies opinie?? czy warto czy lepiej wybrac sie na PW czy moze AGH ???
Przemysław S.

Przemysław S. Geoinformacja,
INSPIRE, liczenie
bobrów, zawracanie
rzeki...

Temat: Studia GIS

ja studiowałem na Politechnice Śląskiej 2009/2010 ogólnie średnio je wspominam choć sporo rzeczy nauczyłem sie - szczególnie z baz danych i ogólnej teorii.
Szymon Piotr Bryzgalski

Szymon Piotr Bryzgalski GIS, geografia,
planowanie
przestrzenne,
kartografia

Temat: Studia GIS

Witam!

Kolega robi podyplomówke w Gliwicach i bardzo nie poleca. Poziom średni, ale podejście do słuchaczy żenująco niskie i kompletny brak profesjonalizmu.

Następna dyskusja:

Studia podyplomowe "GIS w P...




Wyślij zaproszenie do