Kobieta na rynku pracy: czy musi walczyć, aby wygrać?

Kobiety na rynku pracy w dalszym ciągu muszą mierzyć się z wieloma problemami. Jak wygrać bez udziału w walce? Na to pytanie świetnie odpowiada książka Catherine Huang i A.D. Rosenberg, dzięki której dowiesz się, jak odnieść sukces w życiu prywatnym oraz w biznesie

Kobieca strona mocy – czyli jak odnieść sukces w biznesie

Nierówności płac, dyskryminacja czy problem z umową na czas nieokreślony jest realizowany w wielu nieodpowiedzialnych przedsiębiorstwach. Co można zrobić, by wygrać bez walki? Coraz więcej kobiet realizuje udaną karierę zawodową. Niestety, wciąż istnieją pracodawcy, którzy ze względu na płeć nie przyznają awansów, nie przedłużają umów i nie zapraszają kobiet do udziału w rekrutacji. Czy da się to zmienić? Spora liczba ofert pracy i zmieniające się realia budzą optymizm w wielu branżach. Chcesz zdobyć pracę marzeń? A może otworzyć własny biznes? Książka „Sztuka wojny dla kobiet. Jak wygrywać bez walki?” pomoże ci osiągnąć zaplanowany cel.

Sztuka wojny dla kobiet – naucz się zwyciężać

Klasyczny traktat Sun Tzu, Sztuka wojny, pozwolił wielu pokoleniom mężczyzn odnosić sukcesy, czy to na wojnie, czy to w wielkim biznesie. W końcu i jedno, i drugie jest traktowane jako domena mężczyzn. Tymczasem kluczowe koncepcje Sun Tzu mogą się doskonale przełożyć na taktykę prowadzącą do sukcesu także kobiety.

Największym ze zwycięstw jest to, które nie wymaga walki

Sun Tzu

To w końcu żadna tajemnica, że na najwyższych stanowiskach w polityce i biznesie jest ich wciąż niewiele: osiąganie ambitnych, osobistych celów w nierównym środowisku, w którym dominują mężczyźni, jest dla kobiet trudniejsze.

Wygraj, nie biorąc udziału w walce

Książka jest interpretacją Sztuki wojny przeznaczoną dla kobiet, które chcą w pełni wykorzystać swój potencjał, uwolnić ukrytą w sobie siłę i mieć poczucie osobistej satysfakcji, a jednocześnie uniknąć niepotrzebnych konfliktów i zachować swoją uczciwość. Brzmi jak opis twojej osobowości? W takim razie chwyć w rękę książkę, która doda ci siły do działania i umocni w przekonaniu, że możesz wszystko.

Czego nauczy Cię książka „Sztuka wojny dla kobiet”?

Dzięki lekturze zrozumiesz zasady rządzące wszystkimi ludzkimi relacjami i dowiesz się, jak z łatwością osiągnąć swoje cele i zdobyć należny Ci szacunek. Uzyskasz świadomość, kim jesteś i w jaki sposób wykorzystać swoje cechy dla własnej korzyści. Nauczysz się zwyciężać, nim wojna w ogóle się rozpęta: w sposób subtelny, pokojowy i z minimalną ilością wrogości. Prędko się przekonasz, że zwyciężanie jest przyjemne. I że rodzi sukcesy w dowolnym innym otoczeniu!

Dowiesz się, jak:

  • wykorzystać swoje przewagi i przeciwności
  • skutecznie planować działania i kontrolować otoczenie
  • zarządzać, komunikować i przewodzić ludziom
  • atakować, bronić się, zawiązywać sojusze
  • działać i stale się rozwijać

Wiele z aspektów opisanych w książce, możesz wykorzystać podczas rozmowy o pracę, negocjacji wynagrodzenia czy innych dialogach biznesowych. To spora dawka wiedzy dla kobiet, które chcą w stu procentach wykorzystać drzemiący w nich potencjał.