Co zrobić, aby Twój dzień był lepszy?

Poranek często decyduje o tym jak będzie wyglądał cały dzień. Warto rozpocząć go świadomie! Nie rób wszystkiego w biegu, wyluzuj i celebruj każdy wschód słońca!

Wstań

Masz ustawionych 10 budzików? Skądś to znam : ) Wstań za pierwszym dźwiękiem dzwonka albo jeszcze przed nim. Wiem, że zadanie jest ciężkie ale nie trać cennego czasu. Doba ma tylko 24 godziny z czego 1/3 czasu poświęcasz na sen, drugie tyle na pracę. Nie zostaje zbyt wiele, prawda? Wykorzystaj ten czas dobrze!

Wypij

Po przebudzeniu od razu sięgasz po kawę? Nie rób tego, napij się wody. Wypij szklankę albo dwie. Wprowadź to do codziennego rytuału. Nie będę się rozpisywał o pozytywnych aspektach picia wody na czczo ale uwierz, że Twój organizm będzie Ci wdzięczny :) Kawa na razie nie jest Ci potrzebna, masz energię bo sen zapewnił Ci regenerację. Lubisz kawę? Kto nie lubi : ) Wypij ją do śniadania albo jeszcze później.

Zjedz

Wstałeś, napiłeś się wody to teraz zjedz. Nie jedz byle czego, zrób sobie dobre śniadanie. Pierwszy posiłek uważany jest za najważniejszy w ciągu dnia. Król sedesu z Chłopaki Nie Płaczą powiedział „Mamusię oszukasz, Tatusia oszukasz, ale życia nie oszukasz”. No właśnie – natury nie oszukasz, Twoimi podstawowymi potrzebami jest sen, jedzenie, woda itp. Aby funkcjonować musisz jeść. Według mnie jedzenie to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, zadbaj o nią.

Ćwicz

Skoro jesteś już na nogach, wypiłeś i zjadłeś to może warto podkręcić organizm na wyższe obroty? Poświęć kilkanaście lub kilkadziesiąt minut na poranny rozruch. Zrób to co lubisz, idź na siłownię, basen, pobiegaj, poskacz na skakance czy co tam Ci przyjdzie do głowy. Nie lubisz? Naucz się lubić. Każda aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasz organizm, szczególnie, jeżeli masz pracę siedzącą. Co Ci to da? Podkręcisz metabolizm, zwiększysz koncentrację, możesz zrezygnować z kawy a wieczorem sen będzie lepszy i przyjemniejszy. Tylko nie zapomnij o prysznicu, nie bądź stinky! :)

Ubierz…

…coś fajnego. Twój outfit powinien być przemyślany, nie zakładaj wczorajszych dresów. Wyglądaj dobrze :) Aby wyglądać stylowo nie potrzebujesz miliona monet, które wydasz na ciuchy. Nie wiesz jak dobrać komplet ubrań, które do siebie pasują? Zapytaj kogoś kto ma gust albo poszukaj inspiracji w internecie.

Planuj

Zaplanuj sobie dzień, rozpisz zadania, które chcesz wykonać. Ustal plan dnia. Dzięki temu zrobisz więcej rzeczy w krótszym czasie a dzień stanie się bardziej efektywny. Weź kartkę i długopis, skorzystaj z kalendarza, trello czy czegoś innego i rozpisz sobie plan. Zacznij od rzeczy najbardziej priorytetowych i najcięższych do wykonania. Wymagające zadania są często czasochłonne i na nie potrzebujesz najwięcej energii i skupienia. Dzięki dobrze ułożonemu harmonogramowi zadań zwiększysz szansę na osiągnięcie celu, możesz stworzyć kilka scenariuszy i wybrać ten najlepszy. Dodatkowo zmniejszysz poziom stresu bo nie będziesz się przejmować czy ze wszystkim się wyrobisz.

Powiedz

Dobre słowo nic nie kosztuje, a może sprawić komuś przyjemność. Powiedz komuś bliskiemu, że go kochasz, życz komuś miłego dnia, powiedz osobie obok, że ładnie wygląda. Niby są to błahostki a jakże cenne. Uśmiechnij się do przechodnia, powiedz dzień dobry. Zarażaj pozytywnym nastawieniem!

Zrób…

…coś czego jeszcze nigdy nie robiłeś. Wymyśl coś kreatywnego. Zrób coś dla siebie albo dla innych, łam schematy :)

Zachęcam do tego, aby dobrze rozpocząć dzień. Powyżej znajdziesz wskazówki, które mogą Ci w tym pomóc. Jeżeli mój artykuł sprawi, że zrobisz chociaż jedną z wymienionych rzeczy, będzie mi bardzo miło! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.