Bogusława Czarnowska

Dietetyk - specjalność dietoterapia.

Wypowiedzi

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie MLM w temacie Partner niemieckiej firmy Reico Vital-Systeme
    13.11.2018, 10:36

    Jesteś miłośnikiem zwierząt i szukasz nowej pracy na własny rachunek z elastycznymi godzinami pracy i atrakcyjnym dochodem? Czy cenisz wysokiej jakości produkty naturalne dla gleby, roślin, zwierząt i ludzi?

    Zapraszam zatem do współpracy z niemiecka firmą Reico Vital-Systeme

    Firma Reico specjalizuje się w sprzedaży produktów, które wprowadzają glebę, rośliny, zwierzęta i ludzi w ich bilans mineralny. Asortyment Reico obejmuje paszę dla zwierząt i kosmetyki dla ludzi. Od 2003 roku działalność opiera się na sprzedaży bezpośredniej, ponieważ właściciel firmy jest przekonany, że osobiste porady i optymalna obsługa są najlepiej świadczona bezpośrednio z klientem.

    Współpraca z Reico jest łatwa, ponieważ potrzebujesz tylko niewielkiego kapitału startowego i nie musisz posiadać wiedzy. Wystarczy, że kochasz zwierzęta i ludzi. Szkolenia z zakresu doradztwa produktów będą obywać się cyklicznie. Koszty stałe są niskie. System wynagrodzeń opiera się na zasadach marketingu sieciowego.

    Więcej informacji
    http://psiediety.pl/praca/

    Zapraszam do współpracy, bo to nie codzienny biznes :)

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Kosmetyki Naturalne w temacie Naturalne kosmetyki TianDe - współpraca z firmą TianDe
    17.10.2012, 16:21

    Witam.

    Proszę o wyjaśnienie mi, co to są fitoparabeny? Wiem, że takiej substancji służącej do konserwowania kosmetyków ani do ich produkcji nie ma. Potwierdziło to wiele firm produkujących kosmetyki naturalne posiadające certyfikat Ecocert. Zadałam sobie trudu i podzwoniłam. Kosmetyki naturalne powinny spełniać następujące warunki, a mianowicie:
    zakaz stosowania surowców modyfikowanych genetycznie,
    zakaz testowania produktu na zwierzętach,
    surowce pochodzenia zwierzęcego mogą pochodzić tylko z żywych zwierząt (mleko, miód)
    brak syntetycznych substancji zapachowych i barwiących
    brak sztucznych tłuszczów, olejów, parafiny, silikonów uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej,
    zakaz stosowania emulgatorów PEG (m.in. glikolu polietylenowego),
    wykorzystywanie jedynie dozwolonych konserwantów (np. kwasu benzoesowego, kwasu mrówkowego, kwasu sorbinowego, kwasu salicylowego i ich soli)
    sterylizacja składników kosmetyków nie może się odbywać z wykorzystaniem radioaktywnego naświetlania.
    Dopiero wtedy można mówić, że proponowane nabywcom produkty są ekologiczne czy naturalne.

    W Państwa kosmetykach znajdują się szkodliwe substancje konserwujące:
    propylene glycol -
    Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik.

    Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.

    Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.

    W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie należy stosować stosować w czasie laktacji i ciąży.

    parabeny -

    Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działają estrogennie. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działają feminizująco. Nie należy stosować w czasie laktacji i ciąży.

    fragrance -

    Tym terminem określa się składniki zapachowe i poprawiające koloryt kosmetyków. Często pod tą nazwą kryją się substancje silnie uczulające (alergeny) i kancerogenne. Producent nie mający nic do ukrycia i na sumieniu po prostu poda nazwy chemiczne tej grupy składników, zwłaszcza gdy te są pochodzenia naturalnego. Tak jednak rzadko się zdarza. Nie należy stosować w czasie laktacji i ciąży.

    urea creatine -

    Konserwanty w kosmetykach. Wywołują alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (allergic contact dermatitis). Objawy: przesuszenie skóry, złuszczanie naskórka, zaczerwienienie, pieczenie lub świąd, pękanie skóry, sączenie, strupki, niewielkie krwawienia z pęknięć skóry, niekiedy pęcherzyki wypełnione płynem (pokrzywka). Działają trądzikotwórczo (acnogennie). Trądzik kosmetyczny po składnikach formaldehydowych objawia się drobnopęcherzykową wysypką na skórze na podłożu zapalnym. Alergicznemu dermatitis towarzyszy często zakażenie bakteriami ropnymi. Nie należy stosować w czasie laktacji i ciąży.Niektóre z tych związków wywołują trądzik kosmetyczny typu chlorowego, niezmiernie oporny na leczenie.

    disodium EDTA -

    Pełni rolę stabilizatora w kosmetykach. Często jednak zanieczyszczony i działa kancerogennie. Podrażnia skórę i błony śluzowe. Nie należy stosować w czasie laktacji i ciąży.

    sodium hydroxide -

    Nazwa zwyczajowa: Wodorotlenek sodu Substancja higroskopijna, czyli rozpuszczalna w wodzie. Rozpuszczanie wodorotlenu sodu w wodzie odbywa się z wydzieleniem ciepła

    Funkcja w kosmetyku - Regulator pH
    Regulacje prawne - Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu (lista substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania): maksymalne stężenie dopuszczalne do stosowania
    w produktach do usuwania skórek wokół paznokci to 5%,
    w produktach ogólnych do prostowania włosów to 2%, w stosowaniu profesjonalnym to 4,5%,
    jako regulator pH w depilatorach pH< 12,7,
    w innych zastosowaniach jako regulator pH to pH<11,
    Bezpieczeństwo - Warunki i ostrzeżenia jakie powinny być umieszczone na opakowaniach kosmetyków zawierających wodorotlenek sodu to:
    w produktach do usuwania skórek wokół paznokci - "Zawiera alkalia", "Unikać kontaktu z oczami", "Może spowodować utratę wzroku", "Chronić przed dziećmi".
    w preparatach do prostowania włosów przy stosowaniu ogólnym powinno być umieszczone ostrzeżenie - "Zawiera alkalia"," Unikać kontaktu z oczami", "Może spowodować utratę wzroku", "Chronić przed dziećmi"; w użytku profesjonalnym - "Tylko do użytku profesjonalnego", "Unikać kontaktu z oczami", "Może spowodować utratę wzroku".
    w depilatorach (wodorotlenek sodu jest stosowany jako regulator pH) przy pH<12,7 - powinna być umieszczona informacja - "Chronić przed dziećmi", "Unikać kontaktu z oczami".
    Imidazolidinyl urea -

    Konserwanty w kosmetykach. Wywołują alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (allergic contact dermatitis). Objawy: przesuszenie skóry, złuszczanie naskórka, zaczerwienienie, pieczenie lub świąd, pękanie skóry, sączenie, strupki, niewielkie krwawienia z pęknięć skóry, niekiedy pęcherzyki wypełnione płynem (pokrzywka). Działają trądzikotwórczo (acnogennie). Trądzik kosmetyczny po składnikach formaldehydowych objawia się drobnopęcherzykową wysypką na skórze na podłożu zapalnym. Alergicznemu dermatitis towarzyszy często zakażenie bakteriami ropnymi. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży. Niektóre z tych związków wywołują trądzik kosmetyczny typu chlorowego, niezmiernie oporny na leczenie.

    Phenoxyethanol -

    Substancja wywołuje wypryski i pokrzywkę na skórze.

    benzyl salicylate -

    Ester benzylowy kwasu salicylowego. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
    Obecność substancji musi być uwzględniona w wykazie składników (INCI), gdy jej stężenie przekracza:

    0,001 % w produkcie niespłukiwanym,
    0,01 % w produkcie spłukiwanym.

    Wypisałam tylko substancje chemiczne szkodliwe dla zdrowia z dwóch produktów – maseczki – zielona herbata oraz moistruzing toner 203040 To, co się znajduje w pozostałych produktach? Wolę nie wiedzieć. W tej chwili proponowane przez Państwa kosmetyki niczym nie różnią się od kosmetyków sprzedawanych w supermarketach.

    Bardzo prosiłabym o wyjaśnienie. Jeśli mam zając się dystrybucją tych preparatów to chciałabym z przekonaniem polecać je moim pacjentom.

    Pozdrawiam.
    Bogusława Czarnowska

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie KOSMETOLOGIA w temacie kosmeceutyki TianDe to więcej niż kosmetyki.
    17.10.2012, 12:46

    Witam.

    Proszę o wyjaśnienie mi, co to są fitoparabeny? Wiem, że takiej substancji służącej do konserwowania kosmetyków ani do ich produkcji nie ma. Potwierdziło to wiele firm produkujących kosmetyki naturalne posiadające certyfikat Ecocert. Zadałam sobie trudu i podzwoniłam. Kosmetyki naturalne powinny spełniać następujące warunki, a mianowicie:
    zakaz stosowania surowców modyfikowanych genetycznie,
    zakaz testowania produktu na zwierzętach,
    surowce pochodzenia zwierzęcego mogą pochodzić tylko z żywych zwierząt (mleko, miód)
    brak syntetycznych substancji zapachowych i barwiących
    brak sztucznych tłuszczów, olejów, parafiny, silikonów uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej,
    zakaz stosowania emulgatorów PEG (m.in. glikolu polietylenowego),
    wykorzystywanie jedynie dozwolonych konserwantów (np. kwasu benzoesowego, kwasu mrówkowego, kwasu sorbinowego, kwasu salicylowego i ich soli)
    sterylizacja składników kosmetyków nie może się odbywać z wykorzystaniem radioaktywnego naświetlania.
    Dopiero wtedy można mówić, że proponowane nabywcom produkty są ekologiczne czy naturalne.

    W Państwa kosmetykach znajdują się szkodliwe substancje konserwujące:
    propylene glycol -
    Stosowane w wielu kosmetykach jako rozpuszczalnik.

    Działają rakotwórczo. Silnie toksyczny w razie spożycia (uszkadza wątrobę, układ nerwowy i nerki). Resorbują się ze skóry do krwi i limfy. Uszkadzają nabłonki, tkankę łączną i mięśniową. Zastosowane na skórę wysuszają naskórek, ale równocześnie podrażniają gruczoły łojowe i apokrynowe wywołując stan zapalny i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają powłoczki włosów. Wywołują podrażnienie naskórka i skóry właściwej, świąd i kontaktowe (alergiczne) zapalenie skóry.

    Łój i złuszczone keratynocyty z glikolami tworzą substancję zatykająca ujścia gruczołów.

    W pachwinach i wokół narządów płciowych powodują wypryski drobnopęcherzykowe przechodzące potem w strupki i rozpadliny. Kosmetyki zawierające glikol propylenowy w razie dostania się do oczu powodują zapalenie gałki ocznej i spojówek, co objawia się łzawieniem, pieczeniem, świądem i opuchnięciem powiek. Uszkadzają strukturę lipidowo-proteinową błon komórkowych. Wdychane podczas używania aerozoli z kosmetykami uszkadzają nabłonki układu oddechowego i powodują kaszel oraz nieżyt. Uszkadzają komórki krwi i szpik kostny. W neuronach i w mięśniach zaburzają procesy przewodzenia podniet i proces skurczu. Nie należy stosować stosować w czasie laktacji i ciąży.

    parabeny -

    Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działają estrogennie. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działają feminizująco. Nie należy stosować w czasie laktacji i ciąży.

    fragrance -

    Tym terminem określa się składniki zapachowe i poprawiające koloryt kosmetyków. Często pod tą nazwą kryją się substancje silnie uczulające (alergeny) i kancerogenne. Producent nie mający nic do ukrycia i na sumieniu po prostu poda nazwy chemiczne tej grupy składników, zwłaszcza gdy te są pochodzenia naturalnego. Tak jednak rzadko się zdarza. Nie należy stosować w czasie laktacji i ciąży.

    urea creatine -

    Konserwanty w kosmetykach. Wywołują alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (allergic contact dermatitis). Objawy: przesuszenie skóry, złuszczanie naskórka, zaczerwienienie, pieczenie lub świąd, pękanie skóry, sączenie, strupki, niewielkie krwawienia z pęknięć skóry, niekiedy pęcherzyki wypełnione płynem (pokrzywka). Działają trądzikotwórczo (acnogennie). Trądzik kosmetyczny po składnikach formaldehydowych objawia się drobnopęcherzykową wysypką na skórze na podłożu zapalnym. Alergicznemu dermatitis towarzyszy często zakażenie bakteriami ropnymi. Nie należy stosować w czasie laktacji i ciąży.Niektóre z tych związków wywołują trądzik kosmetyczny typu chlorowego, niezmiernie oporny na leczenie.

    disodium EDTA -

    Pełni rolę stabilizatora w kosmetykach. Często jednak zanieczyszczony i działa kancerogennie. Podrażnia skórę i błony śluzowe. Nie należy stosować w czasie laktacji i ciąży.

    sodium hydroxide -

    Nazwa zwyczajowa: Wodorotlenek sodu Substancja higroskopijna, czyli rozpuszczalna w wodzie. Rozpuszczanie wodorotlenu sodu w wodzie odbywa się z wydzieleniem ciepła

    Funkcja w kosmetyku - Regulator pH
    Regulacje prawne - Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu (lista substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania): maksymalne stężenie dopuszczalne do stosowania
    w produktach do usuwania skórek wokół paznokci to 5%,
    w produktach ogólnych do prostowania włosów to 2%, w stosowaniu profesjonalnym to 4,5%,
    jako regulator pH w depilatorach pH< 12,7,
    w innych zastosowaniach jako regulator pH to pH<11,
    Bezpieczeństwo - Warunki i ostrzeżenia jakie powinny być umieszczone na opakowaniach kosmetyków zawierających wodorotlenek sodu to:
    w produktach do usuwania skórek wokół paznokci - "Zawiera alkalia", "Unikać kontaktu z oczami", "Może spowodować utratę wzroku", "Chronić przed dziećmi".
    w preparatach do prostowania włosów przy stosowaniu ogólnym powinno być umieszczone ostrzeżenie - "Zawiera alkalia"," Unikać kontaktu z oczami", "Może spowodować utratę wzroku", "Chronić przed dziećmi"; w użytku profesjonalnym - "Tylko do użytku profesjonalnego", "Unikać kontaktu z oczami", "Może spowodować utratę wzroku".
    w depilatorach (wodorotlenek sodu jest stosowany jako regulator pH) przy pH<12,7 - powinna być umieszczona informacja - "Chronić przed dziećmi", "Unikać kontaktu z oczami".
    Imidazolidinyl urea -

    Konserwanty w kosmetykach. Wywołują alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (allergic contact dermatitis). Objawy: przesuszenie skóry, złuszczanie naskórka, zaczerwienienie, pieczenie lub świąd, pękanie skóry, sączenie, strupki, niewielkie krwawienia z pęknięć skóry, niekiedy pęcherzyki wypełnione płynem (pokrzywka). Działają trądzikotwórczo (acnogennie). Trądzik kosmetyczny po składnikach formaldehydowych objawia się drobnopęcherzykową wysypką na skórze na podłożu zapalnym. Alergicznemu dermatitis towarzyszy często zakażenie bakteriami ropnymi. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży. Niektóre z tych związków wywołują trądzik kosmetyczny typu chlorowego, niezmiernie oporny na leczenie.

    Phenoxyethanol -

    Substancja wywołuje wypryski i pokrzywkę na skórze.

    benzyl salicylate -

    Ester benzylowy kwasu salicylowego. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
    Obecność substancji musi być uwzględniona w wykazie składników (INCI), gdy jej stężenie przekracza:

    0,001 % w produkcie niespłukiwanym,
    0,01 % w produkcie spłukiwanym.

    Wypisałam tylko substancje chemiczne szkodliwe dla zdrowia z dwóch produktów – maseczki – zielona herbata oraz moistruzing toner 203040 To, co się znajduje w pozostałych produktach? Wolę nie wiedzieć. W tej chwili proponowane przez Państwa kosmetyki niczym nie różnią się od kosmetyków sprzedawanych w supermarketach.

    Bardzo prosiłabym o wyjaśnienie. Jeśli mam zając się dystrybucją tych preparatów to chciałabym z przekonaniem polecać je moim pacjentom.

    Pozdrawiam.
    Bogusława Czarnowska

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie TianDe Więcej niż kosmetyki w temacie Ja jestem w wielkim szoku ;-)
    3.09.2012, 13:20

    Może być jeszcze większy po dłuzszym stosowaniu. Proszę szczegółowo przeczytać skład oferowanych produktów. Pozdrawiam.

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Poznań w temacie Metoda Żenni..Ktokolwiek widział , ktokolwiek coś wie?
    23.05.2012, 21:27

    Korzystałam z zabiegów metody Zenni i zostałam nawet terapeutą. W tej chwili posiadam do sprzedania aparat i metodę ponieważ postanowiłam zakończyć karierę fizykoterapeutyczną. Byłam zadowolona z zabiegów. Są bardzo duże efekty terapeutyczne.

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Psy w temacie DOM TYMCZASOWY
    14.05.2012, 16:12

    Witam.

    Ja tak przez przypadek zostałam wolontariuszką Fundacji Czernysz w Potrzebie. Moja Fundacja poszukuje Domów Tymczasowych dla Czarnych Terierów skrzywdzonych przez los, a może złych ludzi. Może ktoś z Państwa chciałby zaopiekować się czernyszem do czasu adopcji? Do tej pory Fundacji udało się znaleźć kilku terierom domy stałe. Niestety potrzebujemy domów tymczasowych.
    To jest najpilniejsza sprawa. Fundacja udzieli wszelkiej pomocy w przystosowaniu psa do życia w nowym domu, pokryje koszty leczenia i wyżywienia. Potrzebujemy tylko Osoby o Wielkim Sercu.

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Chory pies w temacie Karma dla alergików
    2.08.2011, 21:40

    Ja też miałam problem z psią alergią. Kupowałam różne karmy te z najwyższych półek. Bozita, Orijen, Acana, Wolfsblut. Niestety po każdej karmie było coraz gorzej. I wreszcie poi długim przemyśleniu i wyczytaniu prawie całego Internetu z ogromnym strachem zaczęłam karmić sunię Barfem. Po dwóch miesiącach ustało drapanie, łapy wybielały az dziwnie to wygląda bo zawsze były czerwone.
    Wiem, że pies dostaje w miarę zdrowy pokarm ( mięso przeznaczone dla ludzi - hormony i antybiotyki) ale wiem, że nie ma w nim konserwantów i innych nie wiadomo czego, Nie ma kukurydzy i soi które tez uczulają. Sunia zjada ze smakiem papki warzywne. osobiście jej przgotowuję, pije jogurt i zjada twaróg ze sklepu ze zdrową zywnością, żółtka ze skorupkami od zdrowych kur. Do mięsa dodaję olej Budwigowy. Myślę, że mój pies jest wart tego, aby odżywiać się zdrowo. Ktoś może pomyśli, że to jest bardzo drogo. Cena jest taka jak ceny "super" karm suchych.

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Zagadki zdrowia w temacie Zaproszenie na spotkanie w Coral Club Int. termin 5 luty...
    22.01.2011, 15:16

    Gdy poczujesz się źle, nie musisz od razu biec do apteki. Istnieje prosty i skuteczny sposób na poprawę zdrowia oraz uzyskanie harmonii ducha i ciała.
    Czas ważności produktów wciąż się wydłuża, a życie ludzkie – skraca się.
    W aptekach jest coraz więcej leków, a zdrowych ludzi coraz mniej.
    Sposoby diagnostyki są coraz to doskonalsze i bardziej skomplikowane, a choroby mnożą się i są coraz bardziej niebezpieczne.
    Często być może zadajesz sobie pytanie – dlaczego? Co robię nieprawidłowo? Dlaczego ludzie chorują i starzeją się?

    Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz na spotkaniach – „Jesteś tak zdrowy jak żyjesz” - które będą odbywać się cyklicznie w Gdańsku już od nowego roku w siedzibie firmy ANTWORK ul. Do Studzienki 34B

    Wszelkie informacje i zapisy - pod numerem telefonu:
    504-158 - 841 od poniedziałku do piątku w godz. od 11,00 do 12,00.
    e-mail: czarnowska.boguslawa@gmail.com

    Spotkanie prowadzone będzie przez specjalistę fizjoterapii, dietetyka Bogusławę Czarnowską posiadającą doświadczenie i praktykę w propagowaniu zdrowego stylu życia, naturalnych metod leczenia, dietetyki.


    WARUNKI UCZESTNICTWA:

    1. Uczestnictwo osób zaproszonych jest bezpłatne.
    2. W czasie spotkania będzie można zbadać swoją kroplę krwi pod mikroskopem w cenie 90,00 – konieczna rejestracja - proszę o wcześniejszy kontakt ze mną,
    3. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie potwierdzenia swojego udziału drogą elektroniczną,
    4. Otrzymasz potwierdzenie przyjęcia Twojego zgłoszenia również droga elektroniczną,
    5. Przesyłanie zgłoszeń do 3 lutego 2011 r.

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Szkolenie psów POZYTYWNIE w temacie Zimowisko z tresurą psa
    26.12.2010, 09:55

    Chciałabym wyjechać z moim psiakiem terierką rosyjską 6 miesięczną na obóz połączony z tresurą. Czy ktoś ma jakieś namiary. Interesuje mnie Szczecin. Gdańsk, Olsztyn, Poznań.
    Proszę o pomoc.

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Monavie MLM w temacie 39 powodów dla ktorych warto pić sok MonaVie
    5.09.2009, 14:35

    Witam.

    Mam jedno pytanie - czy produkt zawiera środki konserwujące. Jeśli tak, proszę podać jakie?

    Pozdrawiam.
    Bogusława Czarnowska.

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Zdrowe odżywiania w temacie Dieta metaboliczna
    28.08.2009, 20:23

    Może to i fajna dieta. Wydaje mi się, że zachowując dietę polegająca na równowadze kwasowo-zasadowej organizmu można zachować smukła sylwetkę i odporność organizmu. Pan jako przedstawiciel Akuny pewnie o tym wie.

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Zagadki zdrowia w temacie Aspartam. Szczury od tego zdechły a my to jemy.
    17.07.2009, 20:22

    Tysiące niezwykle popularnych produktów takich jak coca-cola light mogą zawierać rakotwórczą truciznę! Chodzi o aspartam, słodzik powszechnie używany w przemyśle spożywczym. Raport, z którego wynika, że jest on rakotwórczy, otrzymała wczoraj Europejska Agencja Bezpieczeństwa Żywienia. Sprawą zajmuje się także polski sanepid, który zamówił podobną ekspertyzę w polskim Państwowym Zakładzie Higieny.

    Potwierdzenie, że aspartam jest trucizną, oznacza rewolucję w przemyśle spożywczym. W tysiącach produktów trzeba będzie zmienić jeden z głównych składników! A te produkty, które już trafiły do sklepów, natychmiast wycofać. To oznacza, że producenci żywności poniosą straty liczone w miliardach dolarów. Póki co, koncerny spożywcze powołując się na dwieście różnych badań, zapewniają, że aspartam jest bezpieczny.

    W ubiegłym tygodniu w sprawie aspartamu była awantura w brytyjskim parlamencie. Tamtejszy poseł Roger Williams zażądał natychmiastowego wycofania z rynku brytyjskiego sześciu tys. produktów zawierających aspartam.

    W ubiegłym tygodniu w sprawie aspartamu była awantura w brytyjskim parlamencie. Tamtejszy poseł Roger Williams zażądał natychmiastowego wycofania z rynku brytyjskiego sześciu tys. produktów zawierających aspartam.

    Powołał się przy tym na ustalenia włoskiego Instytutu Ramazzini, który na prośbę Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) sprawdzał, czy aspartam jest rakotwórczy. Wczoraj Włosi wysłali dokumenty do EFSY. - Wyniki naszych badań mówią same za siebie. Jasno z nich wynika, że aspartam jest potencjalnym czynnikiem rakotwórczym - powiedziała "Nowemu Dniowi" Kathryn Knowles z Instytutu Ramazzini. Odmówiła jednak podania szczegółów.

    - Traktujemy sprawę bardzo poważnie - usłyszeliśmy od Caroli Sondermann, rzeczniczki EFSY. - Sprawdzenie danych z Instytutu Ramazzini potrwa od trzech do pięciu miesięcy. Wtedy opublikujemy wyniki oraz powiadomimy Komisję Europejską. To ona zdecyduje, co dalej. W tej chwili nie możemy stwierdzić, czy trzeba wycofać produkty z aspartamem - tłumaczyła nam wczoraj Sondermann.

    Kluczowe są odpowiedzi na pytania: Czy aspartam jest rakotwórczy? Jeśli tak, to w jakiej ilości? Czy obecnie dopuszczona zawartość aspartamu w żywności jest niebezpieczna?

    Mówi Roger Williams, brytyjski poseł: - Zwykle, gdy podejrzewa się, że jakiś produkt jest niebezpieczny dla zdrowia, wycofuje się go natychmiast. W przypadku aspartamu panuje zmowa milczenia, bo za dużo firm straciłoby na pochopnej decyzji.

    Wszyscy czekają więc na ustalenia EFSY. - Na razie nie wycofamy aspartamu. Czekamy na decyzję Komisji Europejskiej - mówi Steve Leroy, rzecznik europejskiego oddziału Coca-Coli.

    Co odkryli Włosi

    Naukowcy z Fundacji Ramazziniego przeprowadzili badanie na szczurach. Obserwowali gryzonie przez 159 tygodni. W tym czasie podawali im pożywienie zawierające aspartam w dawkach imitujących dzienne spożycie tego związku przez ludzi. Szczury podzielono na kilka grup w zależności od przyjmowanej dawki. Związek ten wywołał u szczurów chłoniaki, białaczkę oraz nowotwory (szczególnie nerek u samic i nerwów obwodowych u samców), nawet jeśli spożywały mniejsze dawki niż dozwolone w przemyśle spożywczym dla ludzi.

    Komentuje Anna Malinowska, rzecznik centrali sanepidu

    Niezależnie od badań Instytutu Ramazzini sanepid wystąpił do Państwowego Zakładu Higieny o ocenę szkodliwości aspartamu. Ekspertyzy spodziewamy się lada dzień. Jeśli PZH uzna, że ten środek jest niegroźny, to poczekamy na ocenę Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywienia. Natomiast jeśli nasz PZH potwierdzi szkodliwość aspartamu, to spróbujemy zmienić nasze prawo, aby natychmiast go wycofać z rynku. Zaalarmujemy też Unię Europejską.

    Komentuje Dr Zbigniew Hałat, epidemiolog, szef sanepidu w latach 1991-1993.

    Gdyby to ode mnie zależało, na pewno wycofałbym aspartam z obrotu. Ale nawet minister zdrowia nie może samodzielnie podjąć takiej decyzji, bo to zależy od ekspertów, głównie z Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Żywności i Żywienia.

    Od dawna wiadomo, że aspartam jest rakotwórczy. Jeśli EFSA to potwierdzi, to przewróci na łopatki cały przemysł zdrowej żywności, gdzie cukier zastępuje się sztucznym słodzikiem. Ja od dawna radziłem pacjentom skarżącym się na bóle głowy, rozdrażnienie, stany lękowe, żeby zrezygnowali z produktów zawierających aspartam. I pomagało.

    Co to za środek

    Aspartam, zwany także Canderel, Nutrasweet (symbol E 951). To syntetyczna, substancja słodząca. Zawierają ją niskokaloryczne jogurty, owocowe napoje gazowane, płatki śniadaniowe, gumy do żucia, sosy do lodów, syropy do kawy, słodziki, ketchupy i ciastka bez cukru, napoje i batoniki odżywcze, miętusy, kakao błyskawiczne. Na opakowaniach tych produktów powinno być napisane, że zawierają aspartam.
    Nowy Dzień.Bogusława Czarnowska edytował(a) ten post dnia 17.07.09 o godzinie 20:24

  • Bogusława Czarnowska
    Wpis na grupie Zagadki zdrowia w temacie Czy to, co jesz szkodzi Twojemu zdrowiu?
    4.07.2009, 12:10

    Ciało o odczynie zasadowym jest zdrowsze od ciała zakwaszonego. Jeśli regularnie odżywiasz się pokarmem kwasotwórczym, to stajesz się bardziej podatny na zakażenia - poczynając od infekcji drożdżakowych, a kończąc na nawracających przeziębieniach i grypach.
    Jeśli w Twoim menu znajduje się dużo mięsa, sera, nabiału, ryb, alkoholu i słodyczy produkowanych z rafinowanego cukru, to sprawiasz, że rośnie u Ciebie ryzyko wystąpienia wielu błahych, a czasem poważniejszych dolegliwości.
    Organizm w ten sposób sygnalizuje, że dzieje się coś złego. Odżywiając się zgodnie z zasadami diety pH i spożywając więcej pokarmów o zasadotwórczym działaniu, możesz znacznie złagodzić dolegliwości i poprawić stan swojego zdrowia.

    Zwróć uwagę na następujące objawy:
    - częste zakażenia spowodowane osłabieniem układu odpornościowego: infekcje drożdżakowe, infekcje pasożytnicze, infekcje bakteryjne i wirusowe np przeziębienia czy grypa,
    - brak energii lub ciągłe zmęczenie,
    - bóle mięśni i stawów, gośćcowe zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, skaza moczanowa i fibromialgia ( w mojej Akademii Zdrowia
    zajmuję się terapią tej dolegliwości ),
    - osteoporoza, słabe, kruche kości,złamania kości biodrowej lub ostrogi kostne,
    - problemy z pęcherzem moczowym i nerkami np kamienie nerkowe,
    - matowa skóra, łamliwe paznokcie i włosy,
    - przedwczesne zmarszczki,
    - plamy wątrobowe lub starcze przebarwienia skóry,
    - trądzik wysypki lub łuszczyca,
    - trudności z koncentracją, słaba pamięć,
    - nadwaga i otyłość,
    - cukrzyca typu II,
    - wahania nastroju.
    Jeśli któryś z wymienionych objawów dotyczy Ciebie to pewnie
    należy odkwasić organizm.
    Co o tym sądzicie?

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do