konto usunięte

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

No właśnie szukałem studiów podyplomowych z zakresu BHP i znalazłem 4 uczelnie (w Warszawie) niestety wszystkie zaocznie. Słyszał może ktoś
o innych (dziennych, prowadzonych w wakacje, itp.)

konto usunięte

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Hey
Sprawdź w Łodzi na polibudzie.
Krzysztof (Mao) Moszyński

Krzysztof (Mao) Moszyński zawodowo ni to pies
ni to wydra...
troche operacji i
troc...

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Marcin Mielniczek:
No właśnie szukałem studiów podyplomowych z zakresu BHP i znalazłem 4 uczelnie (w Warszawie) niestety wszystkie zaocznie. Słyszał może ktoś
o innych (dziennych, prowadzonych w wakacje, itp.)
Marcin,
napisz, które to uczelnie proszę (te zaoczne) OK?
Ja takimi byłbym zainteresowany

konto usunięte

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

np. Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania
Krzysztof (Mao) Moszyński

Krzysztof (Mao) Moszyński zawodowo ni to pies
ni to wydra...
troche operacji i
troc...

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

dzięki
Anna Perkowska

Anna Perkowska inżynier,
specjalista do spraw
ochrony
przeciwpozarowej

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

wie ktos może czy w Warszawie sa jakieś studia z BHP podyplomowe, zaoczne a do tego jeszcze półroczne?

konto usunięte

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

polroczne to tylko na CIOPIe ale rozklad zajec jest do du..... bo w tygodniu a poza tym to Wyzsza Szkola Ekologii i Zarzadzania:)

Anna Perkowska:
wie ktos może czy w Warszawie sa jakieś studia z BHP podyplomowe, zaoczne a do tego jeszcze półroczne?
Anna Perkowska

Anna Perkowska inżynier,
specjalista do spraw
ochrony
przeciwpozarowej

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

czy ma rozumieć ze ten uśmiech oznacza ze ta szkola jest do bani:)?
zapomnialam jeszcze dodać zeyb były zaoczne. ale dzieki mariusz za odpowiedz
Krzysztof Król

Krzysztof Król Specjalista ds. Kadr
i Płac

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Czy możecie mnie poinformować jak długo takie studia trwają i co one dają konkretnie???
Piotr D.

Piotr D. w czym mogę pomóc?

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

odp pyt 1 - trwają od 0,5 roku do 3 lat
odp pyt 2 - dają papier

Ktoś "edytował posta" , że bez podstawowej wiedzy studia te niewiele dają. Zgadzam się z tym. Program jest tak dobtany, że daje "ogólne pojęcie" i dla budowlańca, i dla bankowca. Ludzie studiują głównie po to, aby spełnić ustawowy obowiązek kwalifikacji dla służby bhp.
Przemysław K.

Przemysław K. Handlowiec /
inżynier spec. ds
BHP

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Zgadzam sie z Panem Piotrem. Sam studiuję w tej chwili inż. środowiska spec. BHP i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie rozpoczęcia pracy jako bhpowiec wprost po studiach.
Marcin C.

Marcin C. Specjalista ds. bhp
i ppoż

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Wystarczy zresztą popatrzeć na treść ogłoszeń o pracy dla behapowców... Oprócz wykształcenia szczególnie jest branę pod uwagę doświadczenie... Nie wyobrażam sobie człowieka świeżo po studiach na rozmowach kwalifikacyjnych, które ja odbyłem... Ten brak wyszedłby od razu:(((
Przemysław K.

Przemysław K. Handlowiec /
inżynier spec. ds
BHP

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Tak bez doświadczenia nie ma szans na dobrą pracę w liczącej się firmie a z drugiej strony bez studiów i uprawnień które wymagane są ustawą nie można podjąć pracy (technik bhp już chyba nie wystarcza chyba że z doświadczeniem)... Jak więc podjąć pracę po studiach skoro nikt nie chce ludzi bez doświadczenia? Jak zdobyć staż i zweryfikować informacje i wiadomości wkładane do głowy na studiach z życiem skoro nikt nie zatrudni człowieka bez doświadczenia mimo że PO STUDIACH???
Piotr D.

Piotr D. w czym mogę pomóc?

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

No więc :) sprawa ma się tak: są firmy zajmujące się obsługą bhp przedsiębiorstw (znamy je...). Zatrudniają młodych po studiach, płacą (nie napiszę ile, bo jest różnie)i rzucaja na głęboką wodę. Tak, że ze znalezieniem pracy po studiach nie jest beznadziejnie. Kwestia kasiory. Takie firmy mają rotację: po 2-3 latach masz już praktykę, doświadczenie i stargane nerwy i... swoich klientów. Odchodzisz "na swoje". Na Twoje miejsce potrzebują innego. I tak się zamyka "koło życia".
Milena J.

Milena J. Specjalista ds. BHP

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

W Łodzi na Politechnice mamy studia podyplomowe roczne (z tego co się orientuję nawet na kilku wydziałach a co za tym idzie inne programy) a od 2007 roku mamy coś takiego jak inżynieria bezpieczeństwa (niestety tylko dzienne).
Ja właśnie jestem na ostatnim roku studiów dziennych o spec. Ergonomia, bezpieczeństwo i higiena pracy. Kierunek bardzo fajny ale jak już pisali moi poprzednicy same studia nie wystarczą. Miałam to szczęście, że dość duża firma produkcyjna zatrudniła mnie jeszcze jako studentkę studiów dziennych i bez wykształcenia ale wiem jakie problemy mają moi znajomi. Jedyną rzeczą, która ich ratuje to znajomość co najmniej języka angielskiego na poziomie b. dobrym.
Na początku "mojej kariery" było bardzo trudno. To czego uczyłam się przez te parę lat przydało mi się w minimalnym stopniu albo wcale. Teraz czym dalej tym lepiej........

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Mariusz O.:
polroczne to tylko na CIOPIe ale rozklad zajec jest do du..... bo w tygodniu a poza tym to Wyzsza Szkola Ekologii i Zarzadzania:)

>Studia sa roczne , zajecia niestety 1 tydzien w miesiacu, ale to jest Politechnika Warszawska a nie W.Sz. Ekologii i Zarzadzania. Wybieram sie od tego roku i nie zauwazylam tej informacji , czy cos przeoczylam

konto usunięte

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

.Mariusz O. edytował(a) ten post dnia 30.06.08 o godzinie 23:44

konto usunięte

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Sylwia Lasocka:
Mariusz O.:
polroczne to tylko na CIOPIe ale rozklad zajec jest do du..... bo w tygodniu a poza tym to Wyzsza Szkola Ekologii i Zarzadzania:)

>Studia sa roczne , zajecia niestety 1 tydzien w miesiacu, ale to jest Politechnika Warszawska a nie W.Sz. Ekologii i Zarzadzania. Wybieram sie od tego roku i nie zauwazylam tej informacji , czy cos przeoczylam
chyba jednak przeoczyłaś:) albo nie doczytałaś
w CIOP sa polroczne
a w polibudzie to sa normalne zjazdy weekendowe:)Mariusz O. edytował(a) ten post dnia 09.06.08 o godzinie 17:53
Anna Perkowska

Anna Perkowska inżynier,
specjalista do spraw
ochrony
przeciwpozarowej

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Mariusz O.:
Anna Perkowska:
czy ma rozumieć ze ten uśmiech oznacza ze ta szkola jest do bani:)?
zapomnialam jeszcze dodać zeyb były zaoczne. ale dzieki mariusz za odpowiedz
wcale nie sa do banii :P uśmiechbył do Ciebie:)
poza ta szkołą sa jeszcze na polibudzie i kilku innych uczelniach
ja wybrałem tą bo było taniej:)
w takim razie odsyłam uśmiech:). widze że jeszcze będę musiała sie dobrze rozejrzeć, choć nie bedę ukrywać że kusi mnie politechnika.

konto usunięte

Temat: Uczelnie na których można studiować podyplomowo BHP

Anna Perkowska:
Mariusz O.:
Anna Perkowska:
czy ma rozumieć ze ten uśmiech oznacza ze ta szkola jest do bani:)?
zapomnialam jeszcze dodać zeyb były zaoczne. ale dzieki mariusz za odpowiedz
wcale nie sa do banii :P uśmiechbył do Ciebie:)
poza ta szkołą sa jeszcze na polibudzie i kilku innych uczelniach
ja wybrałem tą bo było taniej:)
w takim razie odsyłam uśmiech:). widze że jeszcze będę musiała sie dobrze rozejrzeć, choć nie bedę ukrywać że kusi mnie politechnika.
cos o tym wiem :)
ale akurat nie mam powodu do kompleksu bo wykladowcy sa z polibudy i czesto mamy kursy z studentami z polibudy -krotka wymiana pogladów i ogolnie stwierdzam ze jest to samo tylko taniej:)



Wyślij zaproszenie do