Dominik Król

Dominik Król Projektant
Instalacji
Sanitarnych,
Tebodin SAP-Projekt
s...

Temat: ceny żywnosci wyspa Pag

Witam
I przepraszam jak temat był juz wałkowany
W lipcu z grupką znajomych wybieramy sie do Chorwacji na wyspę PAG, i teraz moje pytanie czy macie może informacje jakie sa ceny żywnosci na targach w supermarketach na tej wyspie lub jej pobliżu, jedziemy na 2 tygodnie apartamenty mamy z kuchnia i poprostu chcemy sami przygotowywac sobie posiłki aby było taniej, te pieniadze wolę przeznaczyć na wycieczki.

Czy bardziej sie opłaca wziaśc sobie jakies jedzenie z Polski (większe obciążenia samochodów i większe spalanie) czy różnica jest mała i kupowac wszystko na miejscu.

Dziękuję za wszelkie info
Dominik Król

Dominik Król Projektant
Instalacji
Sanitarnych,
Tebodin SAP-Projekt
s...

Temat: ceny żywnosci wyspa Pag

i kolejne pytanie czy w Polsce lepiej wymienic złotówki na kuny, czy na euro a w chorwacji na kuny????

konto usunięte

Temat: ceny żywnosci wyspa Pag

Warto zabrac trochę jedzenia z Polski (suchy prowiant). Szukajcie wszelkiego rodzaju rybarnic (coś ala nasze smażalnie ryb, ale zdecydowanie więcej owoców morza i to za niewielkie pieniądze). Na wyspie są markety Konzum, a w Novalji Hypernovalis. Ceny różne, zależy, co chcesz kupic. Generalnie warto wybierac ichniejsze marki typu Podravka - jest tańsze niż np. Nestle. Najdrożej jest w małych sklepikach, jak np. w Metajnie czy Caska.
Jerzy Jagustyn

Jerzy Jagustyn Jeśli to co robisz
nie działa, zrób coś
innego.

Temat: ceny żywnosci wyspa Pag

Ceny na wyspach generalnie droższe niż na lądzie.Najdroższe chyba sklepy przy plażach, na campingach.
Jeśli chodzi o wymianę, to można też wymienić złotówki na kuny w Chorwacji.
JJ
Agata M.

Agata M. Główny specjalista -
Koordynator Zespołu,
Urząd Marszałko...

Temat: ceny żywnosci wyspa Pag

Mogę napisać o swoich doświadczeniach z miasta Pag, które ukochaliśmy i do którego rokrocznie wracamy.

1. Gotówka
Ostatnie trzy lata jeździliśmy praktycznie bez gotówki. Jedyne co, to braliśmy drobne EURO na wypadek gdyby gdzieś terminal nie zadziałał lub nie można było płacić kartą (zdarza się niestety w restauracjach na stacjach benzynowych w CRO). Generalnie niemal za wszystko po drodze (hotel, jedzenie, winiety/autostrady, paliwo) dało się zapłacić kartą. Na miejscu zaś tylko karta/bankomaty. Żadnych kun kupowanych w Polsce. Ewentualnie EUR z bankomatu w Austrii (na płatność za apartament). Różnic kursowych nie analizowaliśmy, ale po kwotach schodzących z konta widać było, że jest korzystnie (mimo doliczanej opłaty za przewalutowanie przy walucie innej niż EUR/PLN).

Jeśli chodzi o miasto Pag, to macie tam jakieś ca. 4 bankomaty:)

2. Jedzenie
Jeździliśmy, jak Wy, do apartamentu z założeniem żywienia we własnym zakresie. Część jedzenia zabieraliśmy ze sobą (makaron/ryż/puszki, słodycze/soczki dla dziecka, coca-cola), sporo jednak kupowaliśmy na miejscu (mięso, nabiał, woda mineralna, pieczywo, lokalne owoce i warzywa). Tanio nie było nigdy, wychodzilismy jednak z założenia, że wakacje są raz w roku:)

Warto zatem wziąć suchego prowiantu, a resztę dokupić w Lorenco, Konzumie, Plusie (miasto Pag oczywiście), w piekarni i na targowisku.

Następna dyskusja:

Wyspa Pag i Lun




Wyślij zaproszenie do