Aleksandra Krysiak

Aleksandra Krysiak Koordynator
projektu, 11 Muz
Innowacje w Kulturze

Temat: Metody moderacji i facylitacji w pracy grupowej

Warsztaty: Metody moderacji i facylitacji w pracy grupowej

Szkolenie skierowane jest dla dyrektorów menadżerów, liderów, osób, które prowadzą grupy robocze i zespoły interdyscyplinarne, wielozadaniowe, projektowe.

Celem szkolenia jest zwiększenie świadomości w zakresie procesów jakie mają wpływ na wartość i jakość pracy zespołów. Zdobyta wiedza z zakresu zarządzania procesami grupowymi i celami, kompetencjami i talentami członków grupy będzie wsparciem w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, pokonywaniu impasu, rozwiązywaniu problemów i generowaniu nowych pomysłów.

Wskazanie sposobów moderacji i facylitacji i przećwiczenie wybranych technik zwiększy wpływ na świadome kształtowanie sposobów pracy grupy. Zdobycie wiedzy z zakresu wpływu indywidualnych kompetencji członków na kapitał wiedzy oraz poznanie kluczowych narzędzi usprawniania pracy grupowej pomoże zwiększyć efektywność, podnieść jakość i komfort pracy w zespołach.

Korzyści dla uczestnika:
1. Zrozumiesz czym jest model zarządzania procesowego, co wpłynie na Twoje umiejętności usprawniania pracy zespołów
2. Zbadasz własne kompetencje zespołowe i nauczysz się jak pomóc innym członkom zespołu określać ich kompetencje i motywacje
3. Zrozumiesz czym jest liderowanie, moderacja i facylitacja – jakie są oczekiwania i możliwości
4. Poznasz mechanizmy kreowania zmiany w pracy grupowej (definiowanie celu, wytyczania zadań, rozwiązywania konfliktów, kreowanie nowych pomysłów)
5. Poznasz i przećwiczysz praktyczne techniki służące efektywności grupowej
6. Otrzymasz materiały szkoleniowe zawierające arkusze pracy – narzędzia do bezpośredniego wykorzystania w swoich zespołach
7. Poznasz sposoby pracy z trudną grupą, nabędziesz umiejętności reagowania w trudnych sytuacjach i pracy z własnymi emocjami
8. Otrzymasz informację zwrotną odnośnie rozwoju indywidulanych kompetencji do kierowania zespołami.

Metody i narzędzia:
Szkolenie prowadzone jest aktywnymi metodami warsztatowymi, przede wszystkim metodami facylitacji i moderacji. Dzięki tym metodom uczestnicy samodzielnie wypracowują kapitał wiedzy możliwy do implikacji we własnych organizacjach oraz zdobywają doświadczenie.
Uczestnicy otrzymają indywidualną informację zwrotną oraz wskazówki do własnego rozwoju. Sesje pracy grupowej mogą zostać nagrane celem ewaluacji indywidualnych kompetencji i samodzielnego wyciągania wniosków.

Warsztaty prowadzi:
Karolina Mikołajczak - Stasiak.
Trenerka umiejętności interpersonalnych, specjalistka z zakresu dynamiki procesów grupowych, kapitału kompetencyjnego z 9 letnim doświadczeniem w pracy. Kompetencje i umiejętności z zakresu psychologii Gestalt, NLP oraz technik teatralnych pozwalają jej budować innowacyjne warsztaty, rozwijające indywidualne predyspozycje uczestników.
W swojej pracy wykorzystuje narzędzia facylitacji i moderacji. Swój warsztat trenera rozwijała w Niemczech, Francji, Stanach zjednoczonych gdzie pracowała przy projektach szkoleniowych. Jej myślą przewodnią jest: „edukacja dla działania”

Informacje organizacyjne:
Grupa: 8-12 osób ( 8 minimalna liczba osób)
Czas trwania: 16 godzin dydaktycznych
Termin: 11-12.04.2016
Inwestycja: 860,00 zł
Zapisy: a.krysiak@11muz.pl, tel. 535 044 488