konto usunięte

Temat: Gry symulacyjne w praktyce trenerskiej - szkolenie...

Zapraszam na szkolenie otwarte:
Gry symulacyjne w praktyce trenerskiej

Termin: 12-13 lipca 2010
Miejsce: Warszawa

Czym będziemy się zajmować?...

Trenerzy biznesu wykorzystują gry symulacyjne od bardzo dawna - przede wszystkim są to gotowe narzędzia “odziedziczone” po swoich mentorach, czy też macierzystych szkołach trenerskich. Uważamy, że takie podejście nie jest wystarczające. Omawianie “gier” wymaga zaawansowanych kompetencji trenerskich, które bywają traktowane powierzchownie w procesie rozwoju zawodowego trenera. Jeszcze większym wyzwaniem jest zaprojektowanie własnej gry, bądź zaadaptowanie istniejącej, tak by wpisywała się w cele i program przygotowywanego szkolenia. Od początku istnienia MindLab pracujemy, starając się używać gier na wiele możliwych sposobów. Z naszej wiedzy i doświadczenia wynika, że dobrze dobrana gra lub symulacja może być potężnym narzędziem szkoleniowym. Dobry trener będzie w stanie poprowadzić grę w trakcie warsztatu, prawdopodobnie także poradzi sobie z jej omówieniem. Natomiast sam proces kreowania gry, dostosowania jej do potrzeb szkolenia i grupy, a także projektowanie całego szkolenia w oparciu o grę wymaga rozwoju specyficznych umiejętności. Projektując produkt, który mamy przyjemność zaproponować, przyjęliśmy za cel rozszerzenie oraz uporządkowanie wiedzy na temat gier i symulacji u osób zajmujących się szkoleniami w Państwa Firmie. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą w stanie nie tylko stosować znane sobie gry w klasycznych szkoleniach, ale także nauczą się podstaw konstrukcji własnych rozwiązań i skutecznego prowadzenia i projektowania szkoleń z wykorzystaniem gier symulacyjnych. Efektem szkolenia będzie podniesienie jakości programów realizowanych w Państwa organizacji. Dla uczestników będzie okazją do rozwoju zawodowego w atrakcyjnym i innowacyjnym obszarze pracy trenerskiej. Pragniemy zaznaczyć, że konsultacje z Państwem są istotnym elementem preferowanego przez nas modelu współpracy. Zarówno kompletny program szkoleniowy, jak i finalny projekt warsztatu są uzależnione od Państwa potrzeb i preferencji.

Program szkolenia

Dzień 1

Moduł A: Szkoleniowe gry symulacyjne - wprowadzenie

Zagadnienia:
gra szkoleniowa DresLab - analiza mechaniki
specyfika gier szkoleniowych
kontekst zastosowania gier szkoleniowych
cele gry w kontekście celów szkoleniowych
sposoby pozyskiwania gier szkoleniowych

Moduł B: Metodyka projektowania i prowadzenia gier szkoleniowych I

Zagadnienia:
dobra gra szkoleniowa: mechanika i balans
modyfikowanie gier szkoleniowych
mechanika gier - efekty matematyczne
oprawa graficzna gier
gra jako element szkolenia
parametry gry szkoleniowej (grywalność, edukacyjność, replayability, interakcyjność, skalowalność)

Dzień 2

Moduł C: Metodyka projektowania i prowadzenia gier szkoleniowych II

Zagadnienia:
wprowadzanie reguł i podawanie instrukcji
monitorowania rozgrywki
schemat prowadzenia podsumowania gry
omówienie przebiegu rozgrywki
transfer na rzeczywistość korporacyjną firmy
miejsce gier w cyklu Kolba
planowanie całego szkolenia w oparciu o grę

Moduł D: Gry szkoleniowe – analiza przypadków

Zagadnienia
jak skutecznie przeprowadzać gry na szkoleniach: studia przypadków
niewłaściwe zastosowanie gier szkoleniowych
źródła inspiracji i istniejące gry – przegląd trenerski

Trener główny: Przemysław Gałek
Specjalista ds. gier szkoleniowych, trener. Z wykształcenia psycholog. Ukończył 300-godzinny kurs pracy metodą treningu grupowego pod kierownictwem superwizora PTP. Specjalizuje się w szkoleniach z zastosowaniem złożonych gier symulacyjnych. Jest współautorem symulacyjnej gry szkoleniowej “ABO” wykorzystywanej w strukturach Grupy TP w ramach szkolenia handlowców B2B. Tworzył oraz współtworzył także szereg innych gier szkoleniowych, m.in grę DresLab wykorzystywaną w szkoleniach trenerskich. Projekty szkoleniowe i doradcze realizował dla wielu firm i instytucji, m.in.: PKN Orlen, Cersanit, Uniwersytet Jagielloński, Urząd Miasta Krakowa, PTK Centertel, Telekomunikacja Polska, KGHM, Krakowski Holding Komunalny, Atmoterm, OBR Backer i in. Prywatnie brydżysta - sędzia (klasy krajowej) i zawodnik – tytuł klasyfikacyjny Mistrz Krajowy, kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski w kategoriach Juniorów, Juniorów Młodszych i Akademickiej. Dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów. Członek Polskiego Towarzystwa Badania Gier.

Cena całego programu (dwa dni szkoleniowe, jedna osoba): 1200 PLN (cena brutto)
Maksymalna wielkość grupy szkoleniowej: 12 osób

Co znajduje się w cenie szkolenia?
-realizacja szkolenia
-honoraria trenerskie
-skrypt szkoleniowy
-dodatkowe materiały szkoleniowe
-lunch
-dwie przerwy kawowe
-dyplom ukończenia szkolenia

Co nie znajduje się w cenie szkolenia?
-pokrycie kosztów dojazdu na miejsce szkolenia
-pokrycie kosztów noclegu

Przy zapisie więcej niż jednego pracownika Państwa organizacji, każdego z pracowników obejmuje upust w wysokości 10% wartości szkolenia. Przy zapisie więcej niż dwóch pracowników, wysokość upustu ustalona zostanie po konsultacjach z Państwem.

Dodatkowe informacje oraz zapisy na szkolenie:

tel.: (012) 2927583
mail: sylwia.walczak@mindlab.pl

MindLab Sp. Z o.o.
ul. Limanowskiego 31/15
30-557 Kraków
mail: biuro@mindlab.pl

http://www.mindlab.pl

Dołącz do tego spotkania:
http://www.goldenline.pl/spotkanie/gry-symulacyjne-w-p...Sylwia Walczak edytował(a) ten post dnia 09.06.10 o godzinie 11:17