Daniel Postemarin

Daniel Postemarin Student, Wyższa
Szkoła Zarządzania i
Marketingu w
Warszawie

Temat: KSIĄŻKI O HODOWLI PSÓW.

Witajcie miłośnicy psiaków.

Zwracam się do Was z prośbą. Czy moglibyście podać Waszym zdaniem najlepsze książki traktujące o hodowli psów? Chodzi mi o takie tytuły, które opowiedzą o wszystkich zagadnieniach związanych z hodowlą, począwszy od założenia samej hodowli, przez niezmiernie ważną genetykę, skończywszy na doprowadzenia psa do championatu, czy szkoleniu go w rozmaitych kierunkach.

Bardzo proszę o odpowiedzi.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Daniel

konto usunięte

Temat: KSIĄŻKI O HODOWLI PSÓW.

Co do hodowli :) to rejestrujesz sie w zwiazku kynologicznym :) w swoim rejonie ;) Opłacasz składke członkowską + za wystawienie rodowodu psu. Następnie bierzesz udział w wystawach.
I teraz uwaga :) Abu pies miał reproduktora lub suka "suke hodowlana"
To musisz wystawić psa w klasie pośredniej na 2 wystawach krajowych i jednej między narodowej. W przypadku terrierów są też wystawy klubowe Terrierów ( nie wiem jak jest z inną rasą ) Taka wystawa może zastąpić między narodową :) Po tych wystawach idzie po wpis na repro....lub sukę hodowlana i rejestrujesz przydomek hodowlany :) za stosowną opłatą :) To by było na wstęp :)
Co do dalszej hodowli utrzymuj kontakty z hodowcami twojej rasy :) udzielaj się na forum :) tam ci pomogą....książka nie zawsze ci da odpowiedź na wszystkie pytania dot. hodowli :)
Pewen obraz może dać ci książka z cyklu "Moje hobby.....(i nazawa rasy ). Wyszło i dość sporo :)

Jeśli chodzi o wychowania psa :) To tak już na marginesie polecam
książkę pt" okiem psa"

konto usunięte

Temat: KSIĄŻKI O HODOWLI PSÓW.

Wystawy klubowe organizują wszystkie działające kluby ras. Po szczegóły warto udać się do oddziału Związku Kynologicznego.
Tam również otrzymasz wszelkie informacje na temat formalności:
- członkostwo w ZKwP
- rejestracja przydomka hodowlanego
- wymogi wobec psów i suk hodowlanych (wystawy, przeglądy, wiek, badania medyczne, dopuszczalna częstotliwość krycia itp.)
Jeśli masz lub chcesz mieć psa konkretnej rasy, warto dowiedzieć się, w jakie dni (zazwyczaj raz-dwa razy w miesiącu, w tym oddziale spotykają się pasjonaci tej właśnie rasy, czyli kiedy działa sekcja rasy).

Jeśli chodzi o porady odnośnie samego hodowania psów, to ja znam głównie bardzo stare książki, na których się wychowałam. "Zasady chowu i hodowli psów rasowych" Mariana Szymankiewicza czy stara, czechosłowacka książeczka przeprowadziły mnie przez zagadnienia techniczne i medyczne. Ale teraz to niemal zabytki;)
Z bardziej współczesnych:
- Kazimierz Ściesielski, Hodowla psów
- Adam Janowski, Mój pies championem
- i ogólnie książki omawiające charakterystykę danej rasy.

A tak w ogóle, skąd zainteresowanie? Masz psa/sukę i połknąłeś bakcyla?
Z hodowlą psów jest tak, że to bardzo kosztowne i wymagające hobby. Wystawy, badania, przeglądy, potem odchowanie szczeniąt - to wszystko piekielnie dużo kosztuje i warto się tym zająć, jeśli ma się do tego serce. Jeśli zaś szukasz możliwości zarobienia... to odradzam.
Dagmara Z.

Dagmara Z. Psycholog

Temat: KSIĄŻKI O HODOWLI PSÓW.

Podaję link do fajnego artykulu, co prawda napisany w oparciu o hodowle Malamutów, ale informacje tam zawarte są dosyć uniwersalne.

http://www.malamuty.om.pl/html/-_ile_kosztuje_hodowla_...

Następna dyskusja:

Jaka jest historia Waszych ...




Wyślij zaproszenie do