Temat: Temat pracy o OZE

Witam wszystkich,
Zamierzam podjąć się napisania pracy magisterskiej o tematyce energii odnawialnych, chcę również aby był położony nacisk na kwestie ekonomiczne (mniej zaś na techniczne). Studiuję ekonomię ale interesują mnie też OZE. Niestety mój promotor jest z katedry europeistyki tak więc muszę dostować pracę pod jego wymagania tak więc muszę zawrzeć w pracy elementy traktujące o UE. Na razie nie mam żadnych dobrych pomysłów na temat, czy ktoś coś doradzi? Dziękuję za wszelką pomoc.Ten post został edytowany przez Autora dnia 18.08.15 o godzinie 15:39
Aneta Kowalska

Aneta Kowalska Specjalista ds.
Szkoleń, Power
Skills

Temat: Temat pracy o OZE

Jeśli rozpatrujemy finansowanie OZE ze środków unijnych polecam lekturze Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko (http://pois.gov.pl) i Regionalne Programy Operacyjne - w ramach nowej perspektywy finansowej istnieje możliwość dofinansowania produkcji energii z OZE zarówno na sprzedaż, jak tez na własne potrzeby podmiotu. Polecam zacząć od serwisu http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl poprzez http://pois.gov.pl.
Małgorzata P.

Małgorzata P. Dyrektor Instytutu
Geodezji

Temat: Temat pracy o OZE

Zgadzam się z przedmówczynią. Najlepiej pisz o funduszach UE. Można pokusić się o analizę wybranych przedsięwzięć i w pracy przedstawić analizę zagadnień:. Kto dostaje, ile dostaje, czy to się opłaca, po ilu latach inwestycja przynosi zysk, które branże OZE najlepiej się rozwijają w Polsce, jakie są bariery rozwoju itd :)

konto usunięte

Temat: Temat pracy o OZE

Doskonałym tematem jest „Patologia OŹE w Polsce, dzięki finansowaniu ze środków UE". Można przeprowadzić analizę jak marnotrawione są podatki unijne na: 1) dofinansowywnie szkoleń, 2)beznadziejnych inwestycji dla użytkowników indywidualnych oraz 3) sztuczne windowanie cen energii na rynku poprzez spalanie "ekobadziewia" w kotłach nieprzystosowanych do tego w Polsce.

1. Szkolenia-temat rzeka firmy wyspecjalizowały się w dostosowywaniu programu i tematu szkoleń pod zwrot środków uninych. Niekiedy są to happeningi sprzedażowe, gdzie pod koniec dostaje się nawet certyfikat.

2. Indywidualny odbiorca niepozwoliliby sobie na inwestowanie w OŹE, bo stopa zwrotu jest tak odległa w czasie, jak dla nas projekt maszyny parowej z XVIII w. Tak więc jest to sztuczna regulacja, aby napędzać popyt na niemieckie, holenderskie i duńskie produkty OŹE.

3. Najbardziej interesujące w tym jest jak, kopany jest finalny odbiorca. Współspalanie nic nie ma wspólnego z eko. Bo ciężarówki do np. Turowa ciągną szmelc z Rumuni, Węgier i innych „Bałkanów". Gdzie tu rozsądek? I czy hajs się zgadza?

Podsumowując pracę, możesz zawrzeć, że gdyby istniał wolny rynek nigdy byśmy się nie wzięli za to badźiewie, bo jest nie opłacalne. Każde źródło niekonwencjonalne ciągnie za sobą potrzebę budowy źródła konwencjalnego. Które posiada funkcję szybkich startów i wygaszeń. Na zachodzie praktykuje się to poprzez stawianie bloków gazowych CCP, a w naszych warunkach geopolitycznych + cenach gazu....jesteśmy skazani prze UE na przepłacanie kilkukrotnie!

Eko terroryzm!!!Ten post został edytowany przez Autora dnia 21.08.15 o godzinie 11:42

konto usunięte

Temat: Temat pracy o OZE

Przepraszam Cię przyszła absolwentko za sarkazm w swojej wypowiedzi. Jednak nie mogę patrzeć na tą niegospodarność pieniędzy, które i tak będziemy musieli zwrócić w podatkach bezpośrednich lub pośrednich. Kilka lat wstecz byłem pełen nadziei, że to nowa droga w Polsce. Dziś twierdzę, że indywidualny odbiorca nie ma żadnych korzyści z OŹE. Jest to maszynka spekulacji, kombinatorstwa i narzędzie realizacji głupich przedsięwzięć. W kraju gdzie stoimy tanim węglem, mamy inwestować w OŹE? Bo co? Bo Niemcy wyznaczą trend? Bezsens i głupota! A ludzie pokroju Tuska na wszystko się zgodzą za obiecane srebrniki!

Jeżeli miałbym napisać, taką pracę to byłaby krytyczna wobec dzisiejszych realizacji w Polsce oraz unijnych regulacji. Zastanów się, jako przyszły ekonomista powinnaś być otwarta na myślenie wolnorynkowe. Regulacje doprowadzają do patologi i może tą drogą warto podążać wyznaczając sobie cel pracy dyplomowej.Obalając te wspaniałe dotację i biorąc na tapetę OŹE, może otworzysz oczy betonowi akademickiemu i nie będą wciskać kity młodym studentom.
Małgorzata P.

Małgorzata P. Dyrektor Instytutu
Geodezji

Temat: Temat pracy o OZE

Może właśnie warto napisać pracę krytyczną? Zrobić analizę. Zastanowić się co zmienić. Nie wszystkie prace na temat OZE muszą być mega optymistyczne. Może wyjść poza UE i pokazać jak wygląda to w innych systemach.

Temat: Temat pracy o OZE

Dziekuje za wszystkie wypowiedzi. Jednak skupię się głównie na UE oraz przede wszystkim muszę pomyśleć co chcę udowodnic poprzez moją pracę. Może własnie skupic się na opłacalności takich przedsięwzięć, znalezc dane, wykresy itp i tutaj jest problem, bo nie każde przedsiębiorstwo chętnie dzieli sie takimi informacjami, typu kto ile dostał i na co wydał. Może są jakieś instytucje, raporty, które mogą pomóc w analizie, bo własnie ta czesc pracy jest najwaznuejsza i nalezy ją zawrzeć w ostatnim rozdziale pracy.

Temat: Temat pracy o OZE

Mnie też bardzo interesuje energia odnawialna i wszystkie tematy z nią związane. Na bieżąco czytam artykuły tutaj: http://www.inzynieria.com/ - wrzucają dobre treści!



Wyślij zaproszenie do