Justyna Zieleniewska

Justyna Zieleniewska psycholog,
psychoterapeutka,
trenerka

Temat: Bezpłatna psychoterapia dla osób niepełnosprawnych w...

„Pomoc młodym osobom z niepełnosprawnością w problemach adaptacyjnych, emocjonalnych i psychicznych”

Program skierowany jest do osób z trudnościami adaptacyjnymi, emocjonalnymi i psychicznymi w wieku 18-30 lat, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, którym ww problemy, utrudniają funkcjonowanie w zakresie :
• edukacji, aktywności zawodowej,
• pełnienia ról życiowych,
• zawierania i utrzymywania relacji
• uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego

Warunki skorzystania z oferty

• posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym (orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o grupie inwalidzkiej)
• doświadczanie trudności adaptacyjnych, emocjonalnych, psychicznych
• w normie intelektualnej

Zapraszamy osoby w wieku 18 - 30 lat, które:
• chcą tworzyć lepsze relacje z ludźmi
• chcą lepiej radzić sobie w sprawach codziennych
• potrzebują wsparcia w powrocie do zdrowia emocjonalnego

Cele projektu

Program skierowany jest do osób z trudnościami adaptacyjnymi, emocjonalnymi i psychicznymi w wieku 18-30 lat, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności, którzy posiadają udokumentowaną niepełnosprawność
Celem projektu jest rehabilitacja odbiorczyń i odbiorców projektu zmierzająca w kierunku usamodzielnienia się, zaistnienia w lokalnym życiu społecznym, nawiązania satysfakcjonujących więzi z ludźmi, dokonania zmian w postrzeganiu siebie i swoich możliwości.
Poprzez tworzenie bezpiecznego i twórczego środowiska społecznego odbiorczynie i odbiorcy projektu będą mieli możliwość uczenia się jak wyjść z izolacji, budować i utrzymywać relacje z ludźmi, odnajdywać swoje mocne strony i zasoby, rozwijać nowe umiejętności.
Działania rehabilitacyjne dla osób z problemami psychicznymi przewidziane w projekcie mają charakter terapeutyczny. Każda osoba uczestnicząca w projekcie podczas spotkań konsultacyjnych będzie mogła wraz z terapeutką/tą ustalić swój Indywidualny Plan Działania zgodnie z potrzebami osobistymi, stanem zdrowia i możliwościami projektu.

Działania będą prowadzone w siedzibie TPM w Warszawie przy ul. Nowolipki 2.

Oferta projektu

Osoby zgłaszające się do udziału w projekcie będą mogły nieodpłatnie skorzystać z bogatej i odpowiadającej na ich potrzebny ścieżki wsparcia

W zależności od potrzeb proponujemy skorzystanie z:
• indywidualnej pomocy psychologicznej (interwencja, doradztwo, terapia)
• grupy umiejętności życiowych i społecznych
• grupy wsparcia psychologicznego (psychoterapeutycznej)
• warsztatów umiejętności społecznych
• konsultacji psychologicznych, psychiatrycznych i prawnych

Indywidualna pomocy psychologiczna (interwencja, doradztwo, terapia)
Beneficjeci projektu będą mogli podjąć długoterminową pracę terapeutyczną, mająca na celu m.in. poprawę funkcjonowania społecznego, naukę konstruktywnych sposobów radzenia sobie z emocjami, stresem. Korzystający z tej formy wsparcia będą mogli pracowac nad zwiększeniem samodzielności w życiu codziennym i polepszeniem funkcjonowania w kontaktach z ludźmi.

Grupa umiejętności życiowych i społecznych
Przeznaczona jest dla młodych osób (18 - 30 lat) z osób z trudnościami w kontaktach z innymi i w codziennym funkcjonowaniu nastawiona na naukę umiejętności społecznych. Celem spotkań jest poznawanie siebie i innych, poznawanie swoich zasobów i ograniczeń, rozwój zasobów, przepracowywanie lęków, barier i trudności związanych z kontaktem z innymi ludźmi, uczenie się wyrażania
siebie – swoich uczuć, potrzeb, przekonań, uczenie się stawiania i obrony swoich granic. Uczestnicy będą mieli okazje do nauki radzenia sobie w życiowych sytuacjach takich jak: wspólne przygotowanie posiłku, wyjście na pocztę, do urzędu, kina, teatru, muzeum, itp.

Grupa wsparcia psychologicznego (psychoterapeutyczna)-UWAGA WAŻNE! RUSZA JESIENIĄ. TRWA NABÓR!!!
dla młodych osób (18 - 30 lat) o charakterze otwartym. Grupa będzie odbywać się raz w tygodniu. Na spotkaniach grupowych będzie prowadzona praca nad zmianą doświadczanych trudności, praca w kierunku wzmacniania konstruktywnych strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami na poziomie emocjonalnym i funkcjonalnym.

Warsztaty umiejętności społecznych
odbywać się będą w weekend, realizowane będą w oparciu o aktywne techniki nauki: techniki Gestalt, psychodramy, scenki, pracę w małych grupach, na forum, dyskusje itp. Tematy warsztatów psychoedukacyjnych : asertywność, skuteczna realizacja celów i zadań życiowych, ja na rynku pracy

Konsultacje psychologicznych, psychiatrycznych i prawnych
Beneficjenci projektu w zależności od potrzeb będą mogli odbywać konsultacje z psychologiem, psychiatrą lub prawnikiem , uzyskać potrzebne im informacje w obrębie danej specjalizacji i zaplanować odpowiednie działania.

Szczegółowe informacje i zapisy

Towarzystwo Pomocy Młodzieży
ul.Nowolipki 2, 00-160 Warszawa
http://tpm.org.pl
tpm@tpm.org.pl
tel. 22 887 88 05

Procedura zgłaszania i przyjmowania pacjentów do udziału w projekcie:
prosimy o kontakt telefoniczny (22 887-88-05 ) osoby zainteresowane lub osoby kierujące do udziału w projekcie zostanie umówione spotkanie konsultacyjne z klientką/klientem.