Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: masażysta za granicą - jak zacząć?

Podobny motyw już był, powodzenia :)

http://www.goldenline.pl/forum/masaz/915334
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: masażysta za granicą - jak zacząć?

Anita Długosz:
Witam;
z zawodu jestem muzykoterapeutką i muzykiem - instrumentalistą, pracowałam w różnych zawodach, w tej chwili spełniam się jako instruktor muzyki. W trakcie studiów zapoznałam się z masażem dźwiękiem za pomocą mis tybetańskich wg metody Petera Hessa i rok temu zrealizowałam cały czterostopniowy cykl szkoleń z tego zakresu. Póżniej uczestniczyłam w kursie masażu klasycznego i juz wiem, że moja droga życiowa zmierza w kierunku świata masaży. Spędziłam mnóstwo czasu szperając po internecie i szukając odpowiednich szkoleń typu: hinduski masaż głowy, masaż gorącymi kamieniami, masaż stemplami ziołowymi, masaż shiatsu, tajski masaż i wciąż napotykałam nowe metody.W lipcu zamierzam wyjechać za granicę i do tego czasu chciałabym zrealizować odpowiednie szkolenia, dzięki którym wzrosną moje szanse na zatrudnienie u zagranicznego pracodawcy w gabinecie masażu lub spa. Proszę o radę, jak zacząć, by rozsądnie, krok po kroku, spełnić swoje marzenie, bez niepotrzebnych ruchów (czyt.nieefektywnych szkoleń, które tylko niepotrzebnie obniżą zawartość mojego porfela) i jak szukać zatrudnienia nie mając wszędzie wymaganych lat praktyki. Będę wdzięczna za wszelką pomoc w tym zakresie, gdyż naprawdę bardzo ciężko zacząć nowy etap bez porady doświadczonych.
Pozdrawiam
AnitaAnita Długosz edytował(a) ten post dnia 18.01.10 o godzinie 17:08

Witam, to o czym piszesz to raczej alternatywne, naturalne metody poszukiwania raczej w kierunku "orientalnych" Spa.

Podstawa to jeden porządny kurs, a dopiero potem budowanie, rozwijanie na mim.

Za granicą sprawdza się przede wszystkim konkretne umiejętności a nie kolorowe papierki. Te są potrzebne owszem ale podstawa to ile godzin było na tym kursie, a nie drobnica w stylu wszystko i nic w ciągu 100 godzin.

Zależy też gdzie chcesz jechać, bo np. osób z takimi kursami w U.K. Hiszpanii czy we Włoszech jest od groma, rośnie zainteresowanie w Skandynawii.

Jesli o mnie chodzi to sugerowałbym poświęcić czas na jeden konkretny kurs a na inne pójść juz na miejscu.

Przede wszystkim sensowne C.V. teraz mozna np dołaczyć C.V. video. Taki film skręcony, kilka minut z prezentacją osoby, fragment zabiegu który wykonujesz, ot konkrety.

Powodzenia

konto usunięte

Temat: masażysta za granicą - jak zacząć?

:-)Dziękuję za wypowiedź panie Piotrze. Zdaję sobie sprawę, że najważniejsza jest podstawa w postaci nauki masażu klasycznego i anatomii człowieka, dlatego kształcę się nieustannie. Jednak konkurencja jest tak wielka, że obawiam się odrzucenia przez pracodawców, którzy będą mieć do wyboru mnie lub kogoś z latami praktyki i mnóstwem różnych szkoleń na swoim koncie. Sęk w tym, że najciężej zacząć, jeśli nie otwiera się własnej działalności, tylko liczy się na zatrudnienie przez daną firmę. Swoją drogą - ciekawy pomysł z CV video. Pozdrawiam Anita
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: masażysta za granicą - jak zacząć?

Motyw muzyki może warto pociągnąć :) nie wiadomo co jest najwartościowsze dla pracodawcy. Muzyka poza masażem to także moja pasja i prawdę mówiąc otwierała mi juz nie raz drzwi do kontaktów.
Za granicą łatwiej rozmawiać z pracodawcą jesli poza profesją masz jakieś konkretne pasje. Osobiście duzo wyjeżdżam, korzystam ze szkoleń za granicą ale tam nie pracuję. Mam jednak pewne rozeznanie.

Muzyka i masaż? Cóz ja na wiele lat zarzuciłem gitarę, dużo pracuje z twarzą i tkankami miękkimi a więc opuszki palców muszą być miękkie jak aksamit :) Niestety takie w zyciu wybory. Ja postawiłem na masaż a muza to hobby.

Pracowałem w projektach z teatrami i tam motyw muzyki tez sie przydał. Zorganizowaliśmy spektakl z prezentacja masażu, jogi i qigungu ale z muzyka na zywo, fragment filmu jest na mojej stronie.

Może warto w tym C.V. zamieścic właśnie podobne materiały, wtedy nie będziesz juz kolejnym anonimowym szukającym pracy :)

Nigdy nie wiemy co sie przyda w promocji masażu. Na stronie internetowej są zaledwie 3 mp3 do ściągnięcia za darmo, taka mała wyprawa do studio nagrań w celu nagrania materiału dla promocji masażu relaksacyjnego w odnowie psychosomatycznej. Skutek jest taki iż wiele osób te mp3 sobie ściąga i przy okazji dowiaduje sie sporo o masażu.

Pomyśl może to jest odpowiednia promocja twoich zdolności a nie tylko kursy.

Powodzenia

konto usunięte

Temat: masażysta za granicą - jak zacząć?

:-)Baaardzo ciekawa wypowiedź! Inspirująca! Muzyka towarzyszy mi od zawsze, a ponieważ gram na pianinie- opuszki palców mam mięciutkie i mam to szczęście, że nie muszę się niczego wyrzekać:-). Za granicą pracowałam kilkakrotnie, ale nie w swoim fachu i faktycznie liczą się tam pasje i stosunek do świata, nie tylko suche informacje potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.Dodam,że zawsze przyjmowano mnie do pracy, w której nie miałam wcześniejszego doświadczenia. Ale branża masażu to co innego- tu jednak liczy się doświadczenie. Choć uważam,że wystarczy dać komuś szansę, i można zyskać naprawdę wartościowego i rzetelnego pracownika chętnego do samorozwoju. Wracając do tematu poruszonego przez Pana, ciekawym i godnym polecenia jest połączenie masażu z dźwiękami i wibracjami mis tybetańskich i gongu. I właśnie może na tym temacie skupię się szukając zatrudnienia ...:-) Dziękuję za podzielenie się pomysłem. Miłego dnia. Anita
Dorota Szkopiak

Dorota Szkopiak właściciel Earth
Revival Room

Temat: masażysta za granicą - jak zacząć?

Ja mam inny problem.Nie szukam zatrudnienia u kogoś,nie odpowiada mi to.Chcę otworzyć własny gabinet za granicą i zastanawiam się jakie formalności trzeba załatwić by to zrobić
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: masażysta za granicą - jak zacząć?

No to tak trochę zaczynam odpowiadać dobrym duchom :)

Co do zgłoszenia firmy za granicą, są z tym mniejsze formalności niż w Polsce, mam na myśli same zgłoszenie działalności. Inne wymogi to już różnie bywa. Zależy jednak przede wszystkim w jakim kraju chce się prowadzić działalność i w jakim zakresie no i jakie mamy kwalifikacje.

Przykładowo w Niemczech, Austrii musisz opowiedzieć się konkretnie w jakiej działce prowadzisz działalność, albo konkretnie usługi masażu, fizjoterapia, rehabilitacja albo odnowa biologiczna, medycyna naturalna, spa, kosmetyka, itd. Nie jak u nas od masażu leczniczego po orient i smarowanie miodem w przerwach.

Inne wymogi są już przy świadczeniu usług typu fizjoterapia w tym masaż.

Dosyć liberalnie jest w U.K.

Dosyć łatwo w Hiszpanii i Włoszech.

Skandynawia? Mają dobry socjal a więc do dodatkowych zabiegów trzeba ludzi odpowiednio przekonać. Rozliczane są z ręki do ręki.

W Stanach Zjednoczonych natomiast w większości stanów obowiązuje już licencja stanowa.

Co kraj to obyczaj.

W każdym razie od razu z sobą warto zabrać:

1. Dyplomy jeśli jest to szkoła medyczna lub studia.
2. Zaświadczenia jeśli są to kursy i przetłumaczenie na dany język. Tzw. certyfikaty niczego nie zmieniają bo nie ma czegoś takiego jak certyfikaty międzynarodowe. A więc zaświadczenie powinno być wydawane w języku polskim i tłumaczone. Dyplomy są jedynie wewnętrzną sprawą szkoły, chyba że jest to dyplom technika masażu lub fizjoterapeuty odpowiednio licencjat mgr.

3. Wypis z indeksu ilości godzin semestralnie lub ilość godzin na kursie.

4. Zaświadczenie o niekaralności.

To tyle i w drogę.

Powodzenia pozdrawiam Piotr Szczotka

Temat: masażysta za granicą - jak zacząć?

Przede wszystkim dobrze wyposażyć gabinet, który będzie wizytówką fizjoterapeuty. Warto zapoznać się ze stroną, gdzie można w dobrej cenie nabyć niezbędne narzędzia pracy.
https://meden.com.pl/oferta/stoly-do-masazu-i-rehabilit...
https://meden.com.pl/oferta/terapia-tecar/2715-back-1s-...

Temat: masażysta za granicą - jak zacząć?

Zobacz http://www.lotusfitness.pl/jakich-technik-uzywa-sie-do... świetna oferta.



Wyślij zaproszenie do