Temat: [mazowieckie] Multimedia i e-learning w pracy nauczyciela

Informacje o projekcie

Witamy serdecznie na stronie projektu "Multimedia i e-Learning w pracy nauczyciela" realizowanego przez firmę „SYSTEMA Sp. z o.o., współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Działanie 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty.

Projekt nr POKL.09.04.00-14-093/11 o tytule "Multimedia i e-Learning w pracy nauczyciela", realizowany jest przez firmę „SYSTEMA” Sp. z o.o., ul. 1 Maja 5, 33-300 Nowy Sącz, na podstawie umowy nr UDA-POKL.09.04.00-14-093/11 zawartej z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych.
Projekt „Multimedia i e-Learning w pracy nauczyciela” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, dlatego też udział w nim jest absolutnie bezpłatny. Skierowany jest do nauczycieli/nauczycielek pracujących i zamieszkujących na obszarach wiejskich województwa mazowieckiego, a jego celem jest nabycie przez Uczestników/Uczestniczki projektu umiejętności w zakresie wykorzystywania multimediów w dydaktyce, w tym tworzenia konspektów lekcji i lekcji w systemie zdalnym.

Chcemy, aby wsparcie przekazane Uczestnikom w ramach projektu maksymalnie dostosowane było do potrzeb osób, które na co dzień nauczają w szkołach. Aby to osiągnąć potraktowaliśmy "problem" kompleksowo i odnieśliśmy się do wszystkiego, co istotne podczas wykorzystywania nowoczesnych zdobyczy multimedialnych w procesie nauczania. Dokładny opis szkoleń znajdą Państwo w zakładce > szkolenia.

Uczestnicy projektu będą również mieli zapewnione materiały szkoleniowe, catering i zwrot kosztów dojazdu.

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniu „Multimedia i e-learning w pracy nauczyciela”?

W XXI wieku nie sposób już prowadzić edukacji bez Internetu. Globalna sieć stała się niezwykle ważnym źródłem informacji i wiedzy, przestrzenią komunikacji, wymiany doświadczeń i poglądów oraz platformą współdziałania. Codzienna, coraz głębsza wirtualizacja relacji społecznych, nieomijająca środowiska współczesnej szkoły, stała się faktem. Trudno sobie wyobrazić współczesnego nauczyciela, który w swojej pracy nie wykorzystuje możliwości dostarczanych przez Internet.

Znakomita większość nauczycieli sprostała wyzwaniu, jakie przyniósł ze sobą rozwój technologii informacyjnych oraz ekspansja Internetu. Niebawem czeka ich kolejna próba, jaką jest wejście w świat e-learningu - interaktywnego procesu kształcenia, w którym dzięki odpowiednim narzędziom i technologii, możliwe staje się budowanie relacji pomiędzy nauczycielem a uczniem oraz pomiędzy poszczególnymi uczniami w środowisku sieci komputerowych. Prezentacja materiałów dydaktycznych w formie multimedialnej, dyskusje na forach, wirtualne lekcje, konsultacje i czaty to nieodległa perspektywa pracy nauczyciela współczesnej szkoły.

Nauczyciele, jeżeli dotąd tego nie zrobili, będą musieli wejść w obszar komunikacji, wymiany informacji i współpracy, w którym ich uczniowie już swobodnie się poruszają. Swoją ofertę edukacyjną będą musieli zaprezentować w środowisku Internetu, wykorzystując w tym celu wszelkie dostępne im narzędzia i posiadane umiejętności. Wszystko po to, aby nie pozostać na peryferiach wirtualnego świata, w którym już na dobre rozgościli się ich podopieczni. Podążając za wymaganiami współczesnej edukacji, nauczyciele będą niebawem musieli zaprezentować e-learningowe wersje swoich materiałów i działań edukacyjnych.

Celem szkoleń realizowanych w ramach projektu „Multimedia i e-learning w pracy nauczyciela” jest zapoznanie ich uczestników z narzędziami i technikami, które pozwalają na transformację procesu nauczania do wymagań wirtualnej przestrzeni edukacyjnej. Warsztatowy charakter szkoleń oraz niewielka liczebność grup zapewnią realizację ich podstawowego celu, jakim jest wykształcenie praktycznych umiejętności przygotowania i realizacji przez nauczycieli własnych zajęć prowadzonych metodą e-learningu.

kontakt@sylwekzielinski.pl