Marta Massalska Nocuń

Marta Massalska Nocuń Trener sprzedaży
oraz rozwoju
osobistego

Temat: Technologie OZE w budownictwie

"Rozwój budownictwa energooszczędnego ma być korzystny dla wszystkich, „przynosząc oszczędności użytkownikom budynków, napędzając polską gospodarkę oraz przyczyniając się do poprawy stanu środowiska naturalnego”. Tym bardziej, że nie tylko deweloperzy będą zmuszeni do energooszczędnego budownictwa. – Rosnące ceny zwłaszcza energii cieplnej i gazu, wymuszą na odbiorcach indywidualnych modernizację poprzez ocieplenie budynków, ocieplenia budynków użyteczności publicznej w gminach."
Marta Massalska Nocuń

Marta Massalska Nocuń Trener sprzedaży
oraz rozwoju
osobistego

Temat: Technologie OZE w budownictwie

"Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie dopłacać osobom, zainteresowanym energooszczędnymi technologiami. – Trzeba jednak pamiętać, że takie budownictwo jest droższe – mówi Bartosz Turek, analityk Home BrokerDlatego dopłaty mogą być czynnikiem stymulującym rozwój rynku budownictwa ekologicznego"
Marta Massalska Nocuń

Marta Massalska Nocuń Trener sprzedaży
oraz rozwoju
osobistego

Temat: Technologie OZE w budownictwie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce dopłacać osobom, które budują dom albo kupią mieszkanie, ale w budynkach, które są nisko energochłonne albo wręcz pasywne, czyli takie, które potrzebują bardzo niewiele energii ze źródeł zewnętrznych, po to, by w domu było ciepło i by była ciepła woda – wyjaśnia w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Bartosz Turek.
Marta Massalska Nocuń

Marta Massalska Nocuń Trener sprzedaży
oraz rozwoju
osobistego

Temat: Technologie OZE w budownictwie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia konsultacje do nowego programu finansowania energooszczędnych rozwiązań w budynkach użyteczności publicznej.

Program ten ma na celu finansowanie inwestycji prowadzących do zmniejszenia emisji CO2 - poprzez wmacnianie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej.

Z dofinansowania będą mogły skorzystać: a) jednostki sektora finansów publicznych, jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki, b) podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego nie będące przedsiębiorcami w tym samorządowe osoby prawne, c) Ochotnicza Straż Pożarna, d) uczelnie w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym oraz instytuty badawcze, e) samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej oraz podmioty lecznicze prowadzące przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 55l Kodeksu cywilnego w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych, f) organizacje pozarządowe, kościoły i inne związki wyznaniowe wpisane do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych oraz kościelne osoby prawne realizujące zadania publiczne
Marta Massalska Nocuń

Marta Massalska Nocuń Trener sprzedaży
oraz rozwoju
osobistego

Temat: Technologie OZE w budownictwie

Umiejętność poruszania się w tak prężnym otoczeniu jakim niewątpliwie jest energetyka wymaga kompetencji, znajomości rzeczy oraz praktycznego doświadczenia. Ciągłe podnoszenie kompetencji w tej dziedzinie daje szansę zdobycia wiedzy i umiejętności praktycznych pozwalających podnieść świadomość na temat stosowania energii fotowoltaicznej, jako odnawialnego źródła energii oraz jej znaczenia dla zrównoważonego rozwoju i w rozwijającej się branży PV.
„FOTOWOLTAIKA– praktyczne aspekty systemów PV”z wizytą na instalacji fotowoltaicznej
- Ustawa OZE zmieni rynek energii w Polsce, w szczególności rynek prosumentów.
- Zmiany w Prawie Energetycznym oraz Prawie Budowlanym wpłyną na rynek odnawialnych źródeł energii.
- Efektywna instalacja urządzeń fotowoltaicznych,
- maksymalizacja uzysków
- najczęściej popełniane błędy przy projektowaniu i instalowaniu systemów PV
- Zadania poszczególnych elementów systemów PV
- Etapy procesu inwestycyjnego
- Formy wsparcia instalacji fotowoltaicznych
Wypowiedź Mariana Błaszkiewicza specjalista ds. elektromechaniki (trener współpracujący AVALON Centrum Szkoleń) na temat podsumowania po półtorej roku użytkowania elektrowni fotowoltaicznej o mocy 71 kW w Jaworznie
http://www.youtube.com/watch?v=FzDnkrxQsfgTen post został edytowany przez Autora dnia 31.05.13 o godzinie 18:49
Marta Massalska Nocuń

Marta Massalska Nocuń Trener sprzedaży
oraz rozwoju
osobistego

Temat: Technologie OZE w budownictwie

Fotowoltaika - dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów, w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).Marta Nocuń (Massalska) edytował(a) ten post dnia 14.02.13 o godzinie 10:32
Marta Massalska Nocuń

Marta Massalska Nocuń Trener sprzedaży
oraz rozwoju
osobistego

Temat: Technologie OZE w budownictwie

Energia odnawialna jest to energia uzyskiwana z naturalnych, powtarzających się procesów przyrodniczych. Odnawialne źródła energii (OZE) stanowią alternatywę dla tradycyjnych pierwotnych nieodnawialnych nośników energii (paliw kopalnych). Ich zasoby uzupełniają się w naturalnych procesach, co praktycznie pozwala traktować je jako niewyczerpalne.

W warunkach krajowych energia ze źródeł odnawialnych obejmuje energię z bezpośredniego wykorzystania promieniowania słonecznego (przetwarzanego na ciepło lub energię elektryczną), wiatru, zasobów geotermalnych (z wnętrza Ziemi), wodnych, stałej biomasy, biogazu i biopaliw ciekłych.

Pozyskiwanie energii z tych źródeł jest, w porównaniu do źródeł tradycyjnych (kopalnych), bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Wykorzystywanie OZE w znacznym stopniu zmniejsza szkodliwe oddziaływanie energetyki na środowisko naturalne, głównie poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji, zwłaszcza gazów cieplarnianych.

Celem strategicznym polityki energetycznej Polski jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych zasobów energii i uzyskanie 7,5% udziału energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach energii w krajowym zużyciu energii elektrycznej brutto w roku 2010. Dokonywać się to ma w taki sposób, aby wykorzystanie poszczególnych rodzajów odnawialnych źródeł energii sprzyjało konkurencji, promującej źródła najbardziej efektywne ekonomicznie, tak aby nie powodowało to nadmiernego wzrostu cen energii u odbiorców.

Rozwój wykorzystania odnawialnych źródeł energii prowadzony jest w trzech obszarach:
•energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii,
•ciepła i chłodu z odnawialnych źródeł energii,
•biokomponentów wykorzystywanych w paliwach ciekłych i biopaliwach ciekłych.

Główny mechanizm wsparcia produkcji energii ze źródeł odnawialnych, jakim jest system tzw. zielonych certyfikatów, został określony w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (Dz.U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625 z późn. zm.). Rozwiązanie to jest mechanizmem rynkowym sprzyjającym rozwojowi energetyki odnawialnej. Jego istotą jest nałożony na przedsiębiorstwa energetyczne, zajmujące się sprzedażą energii elektrycznej odbiorcom końcowym, obowiązek uzyskania i przedstawienia do umorzenia Prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki określonej ilości świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach energii, bądź uiszczenia opłaty zastępczej.

Obok ww. wsparcia systemowego przewiduje się także bezpośrednie wsparcie finansowe dla realizacji inwestycji związanych z energetyką odnawialną. Wsparcie to będzie udzielane w znacznym stopniu ze środków Unii Europejskiej. Dotyczy to budowy nowych mocy w zakresie OZE, budowy i rozbudowy sieci przesyłowych umożliwiających przyłączanie nowych jednostek wytwórczych, a także produkcji urządzeń na rzecz energetyki odnawialnej. Na inwestycje w OZE przeznaczane są także środki Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.[1]

[1]Ministerstwo Gospodarki
Marta Massalska Nocuń

Marta Massalska Nocuń Trener sprzedaży
oraz rozwoju
osobistego

Temat: Technologie OZE w budownictwie

Czym warto się kierować wybierając firmę, która przeprowadzi proces inwestycyjny instalacji fotowoltaicznej?

Wybór partnera biznesowego w inwestycji fotowoltaicznej jest niezmiernie trudnym zadaniem. Na rynku obecnie jest wiele firm, które oferują różne usługi, technologie, w rozmaitych konfiguracjach.

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie firmy, która oferuje kompleksowe usługi na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Zadania inwestycyjne powinny być realizowane w etapach przy pełnym skorelowaniu z planowanym celem.

Dlaczego Fotowoltaika, a nie inne technologie odnawialnych źródeł energii?:

- Fotowoltaika wiąże się z najkrótszym cyklem uruchomienia inwestycji
- Jest przyjazna środowisku naturalnemu ponieważ nie oddziałuje na środowisko tak jak elektrownie wodne czy wiatrowe
- Nowa ustawa o OZE daje inwestycjom fotowoltaicznym najwyższy współczynnik wsparcia w postaci zielonych certyfikatów
- Jest to technologia powszechnie akceptowalna nie wzbudzająca kontrowersji w lokalnych społecznościach

Proces inwestycyjny powinien być więc zoptymalizowany pod kątem:

- nakładów inwestycyjnych
- osiągniętych efektów
- poczucia bezpieczeństwa

Następna dyskusja:

Poszukujemy pilnie inwestor...




Wyślij zaproszenie do