Katarzyna M.

Katarzyna M. Inżynier Środowiska,
MBA

Temat: Ocieplanie przegród pianką

Mam pytanie - czy jest tu ktoś kto się na tym zna, bądź stosował to w realu?
ostatnio coraz więcej słysze opinii pozytywnych, słyszałam o metodach piankowania styku wełny i krokwi, piankowaniu warstwy pod stelażem a także metodzie po prostu pianowania wszystkiego zamiast ocieplania wełną (mówię o skosach). pytanie więc - czy ktos to może ćwiczył? jak to wygląda kosztowo?

Temat: Ocieplanie przegród pianką

Witam. Wygląda na to, że GL przestaje być atrakcyjny w starciu z FB bo coraz mniej dyskusji nowych widać. Jeżeli chodzi o ocieplenie pianką PE poddasza w całości bo nie mam sensu uszczelniać jeśli dajemy wełnę czy watę. Wszystko zależy od tego jaka gróbość ocieplenia wchodzi w grę jak bardzo skomplikowany jest dach, lokalizacja budowli, jakie funkcje spełnia-czy tylko termo czy p.poż i inne i najważniejsze co oceniamy czy tylko koszt wykonania czy koszt wykonania i użytkowania razem . Ma to swoje wady i zalety jak wszystko. Główną zaletą jest to, że jest zdecydowanie szczelniej niż przy ociepleniu watą zwłaszcza jeśli ktoś docina bezmyślnie albo daje jednowarstwowo. Zwykle wszystkim się wydaje że ułożenie wełny to prosta czynność i jest wykonywana tzw metodą domową-nic bardziej mylnego. Jeśli pomaga szwagier czy wujek to bedzie taniej watą ale jeśli zapłacić profesjonalnemu wykonawcy to już nie zupełnie. No i sama wata ma rozpiętość cenową ze względu swoje parametry (U, Sd,czy skład) Po za tym zastosowanie profesjonalnych materiałów na połączenie izolacji z murem i samo poprawne wykonanie jest kosztowne. Tu na pewno będzie taniej pianką. Pianka ma lepszy wsp U i można cieńszą warstwę. Wykonuję się szybciej. Wszystkie te cechy mają swoją wagę- dla każdego inną. Tak jest z porównywaniem rzeczy nie porównywalnych. To jakby porównywać porshe z syrenką tylko dla tego że mają po 4 koła i są samochodami...... Zwykle przy remontach i rozbudowach poddaszy opłaca sie bardziej pianka. Natomiast jest to jakby "bezobsługowe i jednorazowe" nie da sie rozebrać i złożyć tego samego np jak elektrycy zapomną o kablu czy coś nie działa. Albo po roku czy dwóch zachcemy jeszcze kilka okien dachowych. W zależności od rodzaju i wykonania paroizolacji przy wentylacji tylko grawitacyjnej a grubej warstwie termoizolacji może się pojawić problem z odprowadzeniem pary wodnej. Pianka ma duży opór dyfuzyjny . Jest tez materiałem NIE Eco z tad jej mała popularność równiez na zachodzie. A dla mnie to przedewszystkim stosunkowo nowy materiał i nie wiele wiadomoco będzie z nim za 50 lat. Dla siebie wybrałbym watę zdecydowanie-bez względu na koszty.. Znajomy w ubiegłym roku ocieplał domek na Mazurach i zrobił pianką bo wg jego kryteriów wyszło taniej.Nie znam szczegółów
Pozdrawiam
Katarzyna M.

Katarzyna M. Inżynier Środowiska,
MBA

Temat: Ocieplanie przegród pianką

czesc, dzieki za odpowiedz.
no własnie jak ma się sprawa z wietrzeniem tego ustrojstwa? przy wełnie robisz szczelinę dylatacyjną od strony zewnętrznej, "wlata" na dole, "wylata" na górze i wszystko gra.A tu?
I jak sie ma sprawa z gryzoniami? w wełnę nie wejdą (oprocz kun oczywiscie) a w piankę?
spotkałam się też z tym materiałem przy ocieplaniu fundamentów. jakieś doświadczenia w tym kierunku?
Katarzyna M.

Katarzyna M. Inżynier Środowiska,
MBA

Temat: Ocieplanie przegród pianką

prosiłabym o merytoryczne wypowiedzi w temacie ocieplania przegród pianką.

Następna dyskusja:

Czy faktycznie ocieplanie p...




Wyślij zaproszenie do