Lidia Karina B.

Lidia Karina B. Tylko życie
poświęcone innym
warte jest
przeżycia. (prom...

Temat: poszukiwani artyści - koncerty Mimo wszystko w Przystani

Od 2008 roku kulturalny Poznań wzbogacił się o kolejną inicjatywę, która naszym zdaniem warta jest popularyzacji. Nasz list do Państwa jest prośbą właśnie o tę przysługę. Ponieważ nasza projekt jest niekomercyjny - nie wiążę się z nią żadna korzyść materialna zarówno dla adresatów jak nadawców. Pierwotnie myśleliśmy o jednym koncercie – tymczasem ciepłe reakcje publiczności i artystów sprawiły że trwamy już kolejny rok. Ponieważ w zakończonym niedawno sezonie – podsumowujący koncert miał już numer XX – postanowiliśmy nasz pomysł przekształcić w większe wydarzenie – stąd od pewnego czasu funkcjonujemy pod nazwą „Festiwal Artystyczny „Mimo Wszystko w Przystani”
Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Przystań” w Poznaniu we współpracy z Fundacją „Mimo Wszystko” Anny Dymnej i Wielkopolskim Oddziałem Ruchu Ludzi Dobrej Woli realizuje od 2008 roku Festiwal „Mimo Wszystko w Przystani”, którego priorytetem jest szeroko pojęta integracja artystów z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych na wspólnej scenie oraz promocja ich twórczych dokonań.
W ramach wspomnianego przedsięwzięcia zorganizowanych zostało dwadzieścia koncertów zyskujących aplauz i uznanie zarówno mieszkańców Poznania jak i zaproszonych gości z całej Polski i krajów Unii Europejskiej. Każde spotkanie przygotowane w konwencji „kawiarni muzyczno – literackiej” uświetniają wykonawcy rekomendowani przez Fundację „Mimo Wszystko” – laureaci kolejnych edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie.
Nieodłącznym elementem są również wystawy sztuki profesjonalnej i amatorskiej oraz prezentacje literackie. W ciągu dwóch lat wystąpiło na scenie ponad 140 artystów z różnych dziedzin kultury i sztuki a wśród nich: profesorowie Akademii Sztuk Pięknych – Andrzej Załecki i Tomasz Siwiński, Karolina Sawka, Aleksandra Sobiech, Dominik Strzelec, Katarzyna Nowak, Krzysztof Galas, Łukasz Żelechowski, Marcin Książak, Agata Zakrzewska, Grzegorz Batóg a także kilkadziesiąt zespołów muzycznych z Polski i zagranicy. Jesteśmy dumni również z tego że równolegle do tych działań udało nam się – dzięki mecenasom nas wspierającym – wydać jedną płytę CD, trzy pozycje książkowe i kilka filmów zrealizowanych techniką wideo. Od początku trwania projektu w Galerii Schron zrealizowaliśmy 15 wystaw plastycznych, z których co najmniej kilka zasługiwało na nazwę wydarzenia artystycznego.
Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Poznania Ryszard Grobelny a patronami medialnymi są: Telewizja Polska w Poznaniu, Radio Merkury i ogólnopolski miesięcznik „Filantrop Naszych Czasów”, na łamach którego wypowiada się środowisko osób z niepełnosprawnościami.



Zależy nam, aby artystyczny ruch integrujący twórców „bez barier” się dalej rozwijał, dlatego poszukujemy nowych artystów, którzy nie mieli jeszcze możliwości zaprezentowania się na naszej scenie i zrobią to chętnie promując swój dorobek artystyczny i swój talent.
Osoby chętne proszę o kontakt mailowy: Lidia.bukowska@interia.eu