J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalizm_%C5%9Bwiatopo...

Racjonalizm światopoglądowy (łac.) ratio – rozum; rationalis – rozumny, rozsądny) – współczesny ruch filozoficzno-światopoglądowy zapoczątkowany w XVIII wieku. Racjonalizm światopoglądowy odrzuca przyjmowanie na samą tylko wiarę religijnych, filozoficznych, społecznych i politycznych dogmatów, choć nie jest całkowicie ateistyczny ani rewolucyjny społecznie. Racjonaliści przyjmują tylko te spośród elementów wiedzy i wierzeń, które dają się uzasadnić na podstawie czysto logicznego myślenia oraz empirycznego poznania. Wśród zwolenników racjonalizmu znajdują się zarówno ateiści, jak i agnostycy oraz deiści i teiści.
Naczelne hasło racjonalistów[1]:
Kantowskie Sapere aude – "Miej odwagę posługiwać się własnym rozumem".
Racjonalizm promuje ideę powszechnego i swobodnego posługiwania się własnym rozumem, lecz bez jego absolutyzacji - rozumem stosowanym w połączeniu ze zdobytą wiedzą o świecie.

Światopogląd racjonalistyczny ma wiele wspólnego ze świeckim humanizmem, choć odróżnia go od niego nacisk na stosowanie w każdych okolicznościach własnego rozumu i odrzucanie wielu dogmatów obecnych w klasycznym humanizmie - takich jak choćby antropocentryczny punkt widzenia, będący podstawą etyki humanistycznej. Racjonalizm jest raczej bliższy sceptycyzmowi - odrzucając wszelkie dogmaty ideologiczne, oprócz wiary w potęgę nieskrępowanego, logicznego myślenia oraz możliwości rozumnego poznawania świata. Światopogląd ten bazuje na jak najbardziej konsekwentnym stosowaniu logicznego i racjonalnego myślenia w każdej dziedzinie powiązanej z poznawaniem i opisywaniem świata (kiedy poznanie jest celem lub środkiem) - bazuje na przekonaniu, że takowe poznanie jest jedynym sposobem mogącym prowadzić do pozyskania rzetelnej wiedzy o rzeczywistości.
Racjonalista przyjmuje pewne paradygmaty stanowiące podstawy nauk przyrodniczych i nauk ścisłych oraz niektórych nauk humanistycznych związanych z człowiekiem i społeczeństwem, lecz o ile te paradygmaty nie są uzasadnione z punktu widzenia zupełnego i skrajnego sceptycyzmu, o tyle mają pewne uzasadnienie empiryczne - są zasadne przy pewnych podstawowych metafizycznych założeniach materializmu takich jak założenie o istnieniu rzeczywistego materialnego świata kierującego się możliwymi do zbadania zasadami. Jednak wobec paradygmatów racjonalista nie jest bezkrytyczny i nie uznaje ich w sposób dogmatyczny, gdyż stanowią one podstawę wielu nauk, ale mogą ulec weryfikacji i zmianom.
Światopogląd racjonalistyczny, w przeciwieństwie do filozoficznego racjonalizmu, za główne kryterium i źródło poznania świata stawia metodologię naukową, rozum i zmysły (doświadczenia empiryczne).
Racjonalizm ostro sprzeciwia się akceptowaniu pseudonauki, a także paranauki oraz wszelkim dogmatom ustanawianym bez potwierdzenia (naukowego lub empirycznego). Nie uznaje także pozbawionego wątpliwości i bezkrytycznego akceptowania autorytetów.
W racjonalizmie nie ma ani autorytetów, ani dogmatów mówiących z góry o tym, co należy uznawać za racjonalne. O tym, co racjonalne, decyduje własna ocena racjonalisty na podstawie zebranego i całego "materiału dowodowego", czyli posiadanej wiedzy, a także merytoryczna ocena innych ludzi - racjonalną jest najbardziej "prawdopodobna" (w sensie jak najmniejszego rozmijania się z prawdą i stanem rzeczywistym) hipoteza lub teoria, a najbardziej zbliżony do prawdy jest pogląd najlepiej logicznie uzasadniony oraz sprawdzony empirycznie lub przy pomocy naukowej metodologii. Jeśli dany pogląd można uzasadnić i uzasadnienie to broni się w polemikach oraz przed krytyką i nie ma w nim błędów merytorycznych (a więc broni się tak, jak muszą się obronić teorie naukowe, choć ścisłość nie musi być aż tak duża) to jest on racjonalny. Chociaż każdy pogląd racjonalisty może ulec zmianie, to czym lepiej sprawdzona jest dana hipoteza, tym mniejsze są szanse na jej podważenie, a więc jest ona bardziej trwała. Dlatego racjonaliści najbardziej sobie cenią dobrze sprawdzone informacje i teorie naukowe (na przykład potwierdzone przez wielu niezależnych badaczy), a odrzucają te niesprawdzone lub negatywnie zweryfikowane. Odrzucenie polega tu - w przypadku niesprawdzonych lub słabo sprawdzonych hipotez - nie na negacji, lecz na braku zaufania do takiego poglądu, nie przyjmowaniu go.
Racjonalizm nie odrzuca emocji, uczuć, chęci - ale traktuje je jako dopełnienie intelektu, ważną część ludzkiej natury. Cytat Edgara Morina i Anne Brigitte Kern: "Prawdziwa racjonalność jest otwarta na dialog ze stawiającą opór rzeczywistością. Ruchem wahadłowym funkcjonuje ona nieustannie między logiką a doświadczeniem empirycznym; jest owocem uargumentowanej debaty, a nie właściwością systemu idei. Rozum ignorujący istnienia, subiektywność uczuciowość, życie - jest irracjonalny. Trzeba zdawać sobie sprawę z wagi mitu, uczucia, miłości, skruchy, które powinno się traktować racjonalnie."
Etyka[edytuj | edytuj kod]

Najważniejszą normą etyczną jest w tak pojmowanym racjonalizmie rozum. Rozum jest tutaj narzędziem służącym, wraz z informacjami, wiedzą, emocjami i doświadczeniem jako czymś na czym operuje, poznaniu, ocenie i wyborze akceptowanych norm moralnych. W etyce racjonalistycznej występuje pewna swoboda, ale jest ona ograniczona - przez rozum, logikę, naukę, wiedzę, wrażliwość oraz społeczeństwo w którym się osoba znajduje (poprzez jego wpływ, ale także poprzez naukę - czy to od rodziców, czy też w szkole). To odróżnia etykę racjonalizmu od relatywizmu moralnego.
Racjonalista nie przyjmuje etyki objawionej (antynaturalistycznej) ani "moralnych praw natury" - skłania się raczej w kierunku etyki naturalistycznej, czyli wywodzenia zasad moralnych z rozumnego i naukowego podejścia do obserwacji empirycznych (nauki przyrodnicze i ew. społeczne). Racjonalista zauważa, że niektóre normy moralne powstają na zasadzie przekazania ich przez rodziców lub poprzez mechanizm empatii czy też altruizmu lub wynikają z innych wspólnych dla większości osobników naszego gatunku cech psychiki, ale jednocześnie stara się te normy dodatkowo podbudować racjonalnym wyjaśnieniem potrzeb ich zachowywania (na podstawie wniosków wynikających z własnych chęci, dążeń, celów, obserwacji, ale nie bazujących wyłącznie na egoizmie lecz raczej na zauważaniu swojej roli i swojego miejsca w świecie i społeczeństwie).
Racjonalizm popiera większość podstawowych norm etycznych charakterystyczne dla większości ludzkości - jednak popiera nie ze względu na tradycję lub pochodzenie czy też wyłącznie rachunek zysków i strat i pragmatyzm albo emocje i uczucia, ale głównie ze względu na wiele argumentów przemawiających za ich zachowaniem - argumentów mających za podstawę wiedzę oraz wrażliwość.
Racjonalizm sam w sobie nie potępia innych norm etycznych ani systemów ideologicznych, światopoglądowych czy religijnych - charakteryzuje się najczęściej tolerancją i neutralnym do nich podejściem, ale sprzeciwia się ich odgórnemu narzucaniu i brakowi tolerancji wobec poglądów jednostki. Jedyne narzucane odgórnie normy, jakie toleruje, dotyczą prawa, czyli zasad regulujących wspólne życie w społeczeństwie, przy czym racjonalizm popiera ideę państwa demokratycznego i światopoglądowo neutralnego.
Poza tym, racjonalizm powiązany jest nadzwyczaj często z afirmacją liberalizmu. "Żyj i daj żyć innym" jest uznawane za racjonalne hasło, które przywraca każdej jednostce przysługujące jej prawa człowieka, choć nie tamuje jej też drogi do zrzeszania się we wspólnotach. W związku z powyższym, racjonalista za główne kryterium moralności uznaje zazwyczaj krzywdę, bądź jej brak (bądź też cierpienie, czy jego brak). Skoro sprzeciwia się on dogmatom (w tym religijnym), nie jest jednak przychylnie nastawiony np. do kultury islamskiej, w której kobiety nie mają niemal żadnych praw. Według światopoglądu racjonalistycznego, nie ma obiektywnych podstaw do tego, aby kobieta była traktowana gorzej, niż mężczyzna. Będzie zatem zwolennikiem przywrócenia praw muzułmankom, choć z pewnością duża ich część pogodziła się ze swoim gorszym losem. Jest to kwestia dość kontrowersyjna, ponieważ rozchodzi się tutaj o wewnętrzne sprzeczności; racjonalista respektuje bowiem prawa człowieka, w tym prawo do wyznawania dowolnej religii; w chwili jednak, gdy zbiór przekonań religijnych, czy ideologicznych, odmawia ludziom innych praw, sytuacja jest zarazem paradoksalna, ale i dość prosta. Najbardziej racjonalnym stanowiskiem wydaje się być "brak tolerancji dla nietolerancji".
Kontrowersje[edytuj | edytuj kod]

Racjonalizm bywa utożsamiany z filozofią oświecenia i odrzucany jako światopogląd anachroniczny przez środowiska religijne z jednej i postmodernistyczne z drugiej strony. Współczesny racjonalizm nie jest jednak tożsamy z racjonalizmem oświeceniowym, ma w nim tylko swoje historyczne korzenie (sięgające wcześniej także do antycznej Grecji). Współczesny racjonalizm opiera się głównie na myśli Bertranda Russella oraz Karla Poppera.
Racjonalizm bywa postrzegany jako antyreligijny. Racjonalizm nie jest krytyczny wobec wszelkich aspektów religii, tylko wobec jej elementów dogmatycznych. Racjonalizm nie musi być natomiast sprzeczny z poglądami ateistycznymi, agnostycznymi i naturalistycznymi.
Często racjonaliści bywają oskarżani o to, że przywłaszczają sobie racjonalność zachowania i przekonań. Bierze się to jednak z nieporozumienia pojęciowego i mylenia "racjonalizmu" z "racjonalnością". O ile "racjonalność" jest pojęciem dotyczącym metody, o tyle "racjonalizm" to pojęcie dotyczące idei. Racjonaliści nie zaprzeczają, że większość ludzi w bardzo wielu sprawach zachowuje się racjonalnie, i nie uważają, że tylko racjonaliści mają wyłączność na racjonalne zachowania. Racjonalizm jest jednak ideą kompleksowej racjonalności.
Racjonalnymi mogą być także działania i przekonania, które związane są z nieracjonalnymi postawami czy przekonaniami. Na przykład hitlerowskie obozy zagłady były bardziej racjonalnym środkiem prowadzącym do zagłady Żydów niż np. zbiorowe egzekucje. W wyniku mylenia racjonalności prakseologicznej z postawą i filozofią racjonalistyczną niektórzy uważali Holocaust za naturalną konsekwencję Oświecenia[potrzebne źródło] (np. Zygmunt Bauman)
Krytyka

Krytycy zarzucają racjonalistom, iż pomimo ich negatywnego nastawienia do wierzeń i apriorycznych założeń, sami podzielają niektóre z nich, w szczególności wiarę w to, że świat jest poznawalny rozumowo, wiarę w metodologię naukową jako najlepszy sposób poznawania rzeczywistości.
Często zarzuca się racjonalistom wiarę w naukowe uzasadnienie własnego światopoglądu oraz zastąpienie wiary w Boga wiarą w rozum. Współczesny racjonalizm nie jest jednak związany z tego rodzaju poglądami lub są one marginalne. Naukowo uzasadniane są teorie i twierdzenia naukowe, zaś racjonalizm jest ideologią, która, w przeciwieństwie do fideizmu, czy intuicjonizmu, zakłada zasadę konsekwentnego stosowania racjonalności - przy rozwiązywaniu problemów, kształtowaniu poglądów, podejmowaniu decyzji itd. Racjonalność z kolei, ze względów prakseologicznych, opiera się głównie na nauce i metodologii naukowej. Współcześni racjonaliści nie wierzą w rozum tak jak np. fideiści czy mistycy wierzą w Boga. Racjonalizm odrzuca bowiem absolutyzację rozumu i jest immanentnie związany z krytycyzmem i sceptycyzmem poznawczym.

Zobacz też
Ruch racjonalistyczny
Racjonalista.pl
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów
Racjonalizm
Filozofia obiektywizmu
Materializm dialektyczny
Przypisy

↑ Alice Ramos, Marie I. George: Faith, scholarship, and culture in the 21st century. s. 22.
Bibliografia
Clark Butler: Human rights ethics: a rational approach. Purdue University Press.
M. Agnosiewicz, Współczesny racjonalizm
B. Miś, Być racjonalistą cz. 1, cz. 2

Czeslaw Kowalczyk

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

COŚ CHYBA POKRĘCIŁEŚ Z TYMI CYTATAMI....
Czeslaw K.:
taa, wszystko ma swoja cene: wolnosc, racjonalizm. A nauka Buddy zostala tez niestety wypaczona, skomercjalizowana. I nie kazdy moze lub chce zyc, jako mnich zebraczy albo na minimum.

Ogolnie:
"czlowiek ktory kieruje sie jakimis zasadami, zaczyna byc obludny" /Jiddu Krishnamurti/

Powstanie czlowieka, to narazie najwieksza katastrofa w dziejach tego swiata. I zadne dazenia ludzkie tego nie zmienia.

"Choroba, to leczenie schorzenia". Budda. Pozornie bez sensu ..

Jest wiec też taka myśl buddy:

W ustach osób nie oświeconych "twierdzenie prawdziwe stają się fałszywymi",
a w ustach osoby oświeconej "nawet twierdzenia fałszywe staja się prawdziwymi"

Powinno wiec w twoich cytatach być raczej :

"Człowiek który kieruje się nieokreślonymi zasadami, zaczyna być obłudny" /Jiddu Krishnamurti/

Powstanie i obecny rozwój cywilizacji ludzkiej , obecnie zagraża największą katastrofa w dziejach tego świata. I brak jest wciąż dążeń ludzkich byto skutecznie zmienić.

"Choroba, często jest mylna z objawami walki organizmu z zagrażającym mu schorzeniem". Budda. Ten post został edytowany przez Autora dnia 25.11.13 o godzinie 09:54

Czeslaw Kowalczyk

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Gdybyś to powiedział cesarzom rzymskim i słynnym architektom i rzeźbiarzom opisującym swe dzieła wyłącznie rzymskimi wersalikami ( majuskuła antykwa ) , że "nie potrzebnie krzyczą na swych dziełach" - popatrzyli by tylko na ciebie jak na idiotę i kulturowego analfabetę......
http://pl.wikipedia.org/wiki/Majusku%C5%82a

Przeczytaj dokładnie "CEL" tej grupy , oraz jej zasady - nieco od minie od przyjętych w NETYKIEICE... i zaakceptuj swoim potwierdzeniem -cytatem REGULAMIN GRUPY

Nikt oczywiście nie musi tego "REGULAMINU GRUPY" akceptować - jeżeli ...nie chce uczestniczyć w tej grupie, ani z nią współpracować...
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Ta grupa została stworzona do rzeczowej merytorycznej dyskusji oraz by wspólnie dochodzić do poznania prawdy oraz skłaniać innych do racjonalnego myślenia!

WIecej:
http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,397703...

Do czego zwykłemu śmiertelnikowi przydać się może filozofia? Czy nie jest stratą czasu i energii stawianie sobie trudnych pytań, na które nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć? Czy nie lepiej żyć w błogiej nieświadomości z dala od abstrakcyjnych rozmyślań? … Zaraz, zaraz – ale czy na pewno „abstrakcyjnych”? Pewnie współczesna filozofia kojarzy się z bardzo hermetycznymi wywodami, ale na szczęście są od tej reguły znaczące wyjątki.
Zdarza się, że akademiccy filozofowie – na co dzień pochłonięci niezrozumiałymi dla przeciętnego człowieka problemami - schodzą ze swoich olimpijskich wyżyn na ziemię, by podzielić się swoją mądrością z innymi.

Do tego rodzaju ciekawych prób zaliczyłbym nową książkę profesora filozofii na UJ, a przy tym znanego publicysty i felietonisty Jana Hartmana „Głupie pytania. Krótki kurs filozofii”. Podobnie jak liczne publikacje filozofa i kosmologa ks. Michała Hellera, w tym jego niedawny artykuł w „Tygodniku Powszechnym” - „Dlaczego istnieją wodospady? Filozofia dla zachwyconych”.Ten post został edytowany przez Autora dnia 22.11.13 o godzinie 13:02
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Jerzy C.:

To własnie mając wskazówkę gdzie leży wąskie gardło "twojego projektu" będziesz wiedział który z 3 niezbędnych faktorów do osiągnięcia sukcesu musisz najbardziej doinwestować tj, czy:
-faktor materialny
-faktor informatywny ( wiedzy i dyplomów)
- faktor struktury wartości ( np. by innych przekonywać do zdrowego stylu życia - sam musisz być tego przekonywującym przykładem i mieć wystarczająca wiedzę na ten temat-

Dziś o sukcesie biznesu decyduje właśnie faktor "informatywny", ale coraz bardziej zaczyna się również liczyć już "faktor struktury wartości" - wystarczy np. popatrzeć jak wiele firm już również w Polsce z stara się o swój wizerunek firmy Pro-ekologicznej ...

W Polsce niestety ten wizerunek firmy traktuje się jeszcze tylko w kategoriach reklamowych. Również jeżeli chodzi o innowacje i oryginalna myśl techniczną nie wiele czym jest się pochwalić 9 wydatki na innowacje w Polsce są znikome podczas gdy w Niemczech to obecnie podstawa silnej pozycji niemieckiej gospodarki w UE.

Warto więc na grupie PROFIT.SYNERGIA podyskutować o słabych stronach polskiej gospodarki oraz "mentalności w tej kwestii...
Wg mnie spora wina za ten stan rzeczy po 1989 ponoszą polskie skomercjonalizowane media.
Dam taki przykład do 1989 symbolem propagowania wysokich standardów kultury w TVP był program "TELE-ECHO" Ireny Dziedzic.
Dziś nikt w telewizji nie promuje wysokiej kultury, a wręcz jednym z najbardziej rozpropagowanych i najchętniej oglądanych przez młodzież do nie dawana był program Kuby wojewódzkiego będący popisem "celebryckiego chamstwa i arogancji " ( np. niewybredne seksistowskie pseudo-żarty na temat ..."gwałcenia pracujących w Polsce Ukrainek" .
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Inny problem na który nie bez powodu "uparcie staram się ja zwracać uwagę np. linkami do Wikipedii ", że w Polsce zaczęto masowo używać zawężonych rozumień wielu słów i terminów "w potocznym ich rozumieniu" , często nawet bardzo znacząco odbiegającym od ich ścisłego naukowego rozumienia:
Np:

1.Nonsensowny slogan reklamowy :"ekologiczne pralnie chemiczne" ....

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia
Ekologia (gr. oíkos (οἶκος) + -logia (-λογία) = dom (stosunki życiowe) + nauka) – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między tymi organizmami (strukturą ekosystemów).

2. "Filozofia to jakieś oderwane od życia dyrdymały"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Filozofia
Filozofia (gr. φιλοσοφία – umiłowanie mądrości) – rozważania na temat podstawowych problemów takich jak np. istnienie, umysł, poznanie, wartości, język.

3. "Spam i trollowanie" to najłatwiejszy ząrzut wobec czegoś co przekracza potoczna precepcję i zrozumienie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie.

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
-Treść wiadomości jest JEST NIEZALEŻNA OD TOŻSAMOŚCI ODBIORCY
-Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
-Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania MOŻE ODNIEŚĆ ZYSKI ( PROFITY) NIEPROPORCJONALNE W STOSUNKU DO KORZYŚCI ODBIORCY.
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Czeslaw K.:
Nie da sie ukryc, ze najwieksi dyktatorzy, ludobojcy, handlarze niewolnikow itp. nie byli ludzmi zbytnio bogobojnymi.
Przy czym krzyzowcy i ci z "Gott mit uns", to zwykli hipokryci, bez zadnych skrupolow.

Natomiast przywodcy religijni i prawdziwie wierzacy, to na ogol altruisci, dobroczyncy, zacni, zyczliwi ludzie. Szczegolnie w krajach muzulmanskich i tych z buddyzmem.

Celem moim nie jest szkalowanie lub wybielanie kogos, czegos. Tylko jak zwykle, podawanie ciekawych faktow
i wnioski ..

Jakie jest wasze zdanie, na powyzsze?

dzisiaj 20:15 Ignoruj autora | Nadużycie | Link | Cytuj
2 Kto głosował? |
Jerzy Czerny
Prokonsumencki
Instytut EKOTEST
ochro...
Stanisław Czarniawski
człowiekTen post został edytowany przez Autora dnia 04.12.13 o godzinie 20:34
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Stanisław C.:
>
Czeslaw K.:
Nie da sie ukryc, ze najwieksi dyktatorzy, ludobojcy, handlarze niewolnikow itp. nie byli ludzmi zbytnio bogobojnymi.
Przy czym krzyzowcy i ci z "Gott mit uns", to zwykli hipokryci, bez zadnych skrupolow.

Natomiast przywodcy religijni i prawdziwie wierzacy, to na ogol altruisci, dobroczyncy, zacni, zyczliwi ludzie. Szczegolnie w krajach muzulmanskich i tych z buddyzmem.

Celem moim nie jest szkalowanie lub wybielanie kogos, czegos. Tylko jak zwykle, podawanie ciekawych faktow
i wnioski ..

Jakie jest wasze zdanie, na powyzsze?
Czesław. Nie wzlatuj tak wysoko, bo Ci przytną te lotki. Tak radze dobrze.
dzisiaj 20:23 Ignoruj autora | Nadużycie | Link | CytujCzesław. Nie wzlatuj tak wysoko, bo Ci przytną te lotki. Tak radze dobrze.
dzisiaj 20:23 Ignoruj autora | Nadużycie | Link | Cytuj
1 Kto głosował? |
Jerzy Czerny
Prokonsumencki
Instytut EKOTEST
ochro...Ten post został edytowany przez Autora dnia 04.12.13 o godzinie 20:33
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Re 4: Czasowe ograniczenie funkcjonalności Twojego konta
wczoraj 13:09 Pomoc Goldenline Pomoc Goldenline do mnie
Witamy,

Dostęp został przywrócony już wczoraj.

Co się tyczy Pańskiego porównania do zachowania się gospodarzy we własnym domu - proszę pamiętać, że gospodarz ma prawo wyprosić gościa łamiącego normy zachowania przyjęte w danym domostwie i nie łamie tym samym prawa.

W kwestiach stricte prawnych prosimy o korespondencję listowną pod poniższym adresem:
GoldenLine Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 5/7
01-217 Warszawa

Będzie ona przekazywana do naszego działu prawnego. Niestety pracownicy Pomocy GoldenLine nie posiadają wykształcenia prawniczego, w związku z czym nie dysponują kompetencjami wymaganymi do dyskusji w kwestiach prawnych.

Pozdrawiamy,
Pomoc GoldenLine
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Piotr T.:

Stanisław C.:

Wiesz, że jest? Przyznać się jednak można i zdeklarować do poglądów, zanim się zacznie wypowiadać na forach typu np Ateizm. Wtedy wiemy, kto zacz. A tak???
Widzisz, a nie zapytałeś, a osąd wydajesz. A teraz moja wina, bo się nie określiłem?
Wiesz, a może jestem czarnoskórym Żydem wyznającym Islam?
Czy nadal jestem dla Ciebie partnerem do dyskusji - czy jednak mnie wykreślisz?
Jesteś. Ja nikogo nie wykreślam. Jak wiesz, kim ja jestem, to podaj kim Ty jesteś. Przedstawiamy się i rozmawiamy. O teologii, o aborcji, o eutanazji, o pedofilii... itp. O cym tylko chcesz.
dzisiaj 20:18 Ignoruj autora | Nadużycie | Link | Cytuj
Wartościowa |
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Stanisław C.:

Jesteś. Ja nikogo nie wykreślam. Jak wiesz, kim ja jestem, to podaj kim Ty jesteś. Przedstawiamy się i rozmawiamy. O teologii, o aborcji, o eutanazji, o pedofilii... itp. O cym tylko chcesz.
Nie wiem, kim Ty jesteś. Nie interesuje mnie to, czy wierzysz, jakie masz IQ czy gust. Dyskutuję z Twoimi wypowiedziami - czyli poglądami.

I nie zaczynaj dyskusji o wszystkim - mamy temat o pedofilii w KK, gdzie użyłem ironii w wypowiedzi. Jak nie ogarnąłeś tego, to bądź mężczyzną i się przyznaj.
dzisiaj 20:25 Ignoruj autora | Nadużycie | Link | Cytuj
Wartościowa |
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Piotr T.:

Stanisław C.:

Jesteś. Ja nikogo nie wykreślam. Jak wiesz, kim ja jestem, to podaj kim Ty jesteś. Przedstawiamy się i rozmawiamy. O teologii, o aborcji, o eutanazji, o pedofilii... itp. O cym tylko chcesz.
Nie wiem, kim Ty jesteś. Nie interesuje mnie to, czy wierzysz, jakie masz IQ czy gust. Dyskutuję z Twoimi wypowiedziami - czyli poglądami.

I nie zaczynaj dyskusji o wszystkim - mamy temat o pedofilii w KK, gdzie użyłem ironii w wypowiedzi. Jak nie ogarnąłeś tego, to bądź mężczyzną i się przyznaj.
A jak ma się "krycie" i reprodukcja ministrantów przez księży? Nijak. Dowiodłem., I się nie uczepiłem. Powiedziałem, że to nie pedofilia. Pedofilia, to świadome zło wbrew człowieczeństwu. Reprodukcja, to pojęcie zootechniczne. I tyle.
dzisiaj 20:31 Ignoruj autora | Nadużycie | Link | Cytuj
Wartościowa |
J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: A jednak Racjonalizm zwyciężył na Goldenline z demagogią...

Piotr T.:

Stanisław C.:

Jesteś. Ja nikogo nie wykreślam. Jak wiesz, kim ja jestem, to podaj kim Ty jesteś. Przedstawiamy się i rozmawiamy. O teologii, o aborcji, o eutanazji, o pedofilii... itp. O cym tylko chcesz.
Nie wiem, kim Ty jesteś. Nie interesuje mnie to, czy wierzysz, jakie masz IQ czy gust. Dyskutuję z Twoimi wypowiedziami - czyli poglądami.

I nie zaczynaj dyskusji o wszystkim - mamy temat o pedofilii w KK, gdzie użyłem ironii w wypowiedzi. Jak nie ogarnąłeś tego, to bądź mężczyzną i się przyznaj.
A jak ma się "krycie" i reprodukcja ministrantów przez księży? Nijak. Dowiodłem., I się nie uczepiłem. Powiedziałem, że to nie pedofilia. Pedofilia, to świadome zło wbrew człowieczeństwu. Reprodukcja, to pojęcie zootechniczne. I tyle.
dzisiaj 20:31 Ignoruj autora | Nadużycie | Link | Cytuj
Wartościowa |

Następna dyskusja:

DLACZEGO REGULAMIN GOLDENLI...




Wyślij zaproszenie do