konto usunięte

Temat: Rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z...

6 września Polskie Towarzystwo Psychologiczne przekazało do Ministerstwa Zdrowia uwagi do projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. 13 bm. Przewodnicząca PTP weźmie udział w konferencji uzgodnieniowej dotyczącej tego projektu. Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem PTP.
Stanowisko PTP: http://www.ptp.org.pl/teksty/2010_opinia_o_projekcie.doc

http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=artic...

konto usunięte

Temat: Rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z...

Łukasz Krawętkowski:
Dzięki Daniel, że to zamieszczasz.

Proszę:)
Może to nie odpowiednie miejsce (to mnie przekieruj, albo przełączmy się na inny kanał), ale mam pytanie: gdzie mogę znaleźć informacje o warunkach zatrudnienia psychologów w nfz (wykształcenie, formy zatrudnienia, stawki itp.)??
Jeśli chodzi o warunki zatrudnienia psychologów w NFZ to bywa z tym bardzo różnie, generalnie zatrudniają psychologów, psychologów specjalizujących/ze specjalizacją kliniczną (podobno teraz nfz dąży do tego, by tylko takich zatrudniać, tak samo jak chcą zatrudniać tylko tych lekarzy, którzy mają specjalizację) i psychoterapeutów.
Co do zmian w wymogach, wykształceniu to aktualnie rozważany jest projekt:
http://www.goldenline.pl/forum/1918040/rozporzadzenie-...
W NFZ są punkty za daną usługę (m.in. diagnoza, porada, sesja psychoterapii) i kontaktuje się wyrobienie ilości punktów. Natomiast do końca nie wiem jak jest ze stawkami. Z tego co mi wiadomo sytuacja była bardzo nieciekawa, bo lekarze i pielęgniarki strajkowali i podwyżki dostali, natomiast psycholodzy nie (bo nie strajkowali). Zatem w wielu miejscach psycholodzy zarabiają mniej niż personel średni.
W szpitalu Babińskiego w Krakowie wiem, że psycholodzy upomnieli się o podwyżki, ale ich tam jest sporo (ok. 60 psychologów), w innym miejscach (zwłaszcza innych szpitalach niż psychiatryczne) często pracuje jeden psycholog i raczej ma małe szansę domagać się podwyżki. Prędzej zostanie zwolniony i nie trudno będzie znaleźć innego psychologa na jego miejsce.

To są informację, które mam z różnego rodzaju konferencji i rozmów osobistych z osobami pracującymi w realiach NFZ. Najlepiej, żeby wypowiedzieli się Ci psycholodzy, którzy aktualnie tam pracują i myślę, że oni najbardziej znają tę sytuację.

Temat: Rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z...

Witam
Widzę, że jesteście zorientowani w temacie pracy psychologa na oddziałach nfz. Śledzę te strony od kilku dni ,ale dalej wszystko wydaje się mgliste. Chciałabym zdobyć kilka informacji dotyczących nowej ustawy o pracy psychologa w ramach nfz. Rozumiem, że ptp dąży podobnie jak nfz do tego, aby na oddziałach szpitalnych pracowali tylko psycholodzy kliniczni. Ogranicza tym samym role magistrów psychologii, którzy (niedawno spotkałam się z tą przykrą informacją)wg. nowego rozporządzenia nie mają prawa diagnozować i wydawać opinii. Było to dla mnie zaskoczeniem (zwłaszcza, że diagnoza stanowiła do tej pory większą część mojej pracy). Ponadto diagnoza służy terapii(przynajmniej w teorii)- stąd rozumiem, że ta część również przeznaczona jest dla osób tylko ze specjalizacją. Trochę w tym się zamieszałam- rozumiem, że jeśli szybko nie zrobię specjalizacji klinicznej (a niestety na ten moment nie mam na to warunków) mogę zostać zwolniona z pracy, gdyż potencjalnemu pracodawcy nie będzie potrzebny ktoś (mimo posiadanego tytułu i doświadczenia) kto nie ma 'żadnych' uprawnień (pod pojęciem żadnych- rozumiem spec.kliniczną).
Nadmieniam, że jestem w trakcie kursu psychoterapii. Boję się jednak, że zdobyty certyfikat nie pozwolii mi na kontynuacje pracy w ramach nfz.
Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Następna dyskusja:

RPD: finansowanie opieki ps...




Wyślij zaproszenie do