konto usunięte

Temat: Konferencje

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że w dniach 30 czerwca - 3 lipca 2010 w Krakowie odbędzie się Mid-Year Meeting of the International Neuropsychological Society. Jednym ze wspólorganizatorów tego Zjazdu jest Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Temat konferencji brzmi: "Developing Connections Between Neuropsychology and Neuroscience". Więcej informacji można znaleźć na stronie INS http://the-ins.org oraz lokalnej stronie polskiej http://the-ins.pl

Celem konferencji jest integracja badań klinicznych/aplikacyjnych i badań z obszaru neurobiologii oraz ukazanie w jaki sposób mogą one nawzajem się uzupełniać i stymulować. W imieniu Komitetu Programowego oraz Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji. Można zgłaszać zarówno sympozja, jak i prezentacje typu poster/paper. Instrukcja dotycząca on-line submissions znajduje się pod linkiem: insmidyear.abstractcentral.com

Komitet Zjazdu INS przedłużył termin nadsyłania streszczeń i zgłaszania sympozjów do 19 lutego br.

Zaproszenie do wygłoszenia wykładów przyjęli światowej sławy naukowcy.

* M. Merzenich: Brain training-based therapeutics. Progress & prospects
* G. Hynd: Developmental to child to pediatric neuropsychology: Evolution of practice and research
* S. Rao: Preclinical detection of neurodegenerative disorders
* M. Kossut: Learning-induced brain plasticity
* J. Gabrieli: Brain basis of dyslexia
* G. Rizzolatti: The mirror mechanism: Interpretations and misinterpretations
* C. Semenza: When clinical work drives research in cognitive neuroscience: Examples in the domains of language and math
* Ch. Gross: Konorski and contemporary visual neuroscience
* E. Goldberg: Novelty, ambiguity and the frontal lobes
* T. Akhutina: The Lurian neuropsychology: Past, present and future
* B. Dreher: Jerzy Konorski, one of the great integrative neuroscientists of the 20th century
* A. Monsch: Neuropsychology at work in MCI and dementia

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej unikatowej konferencji.

Przewodniczacy Komitetu Programowego: Anna Grabowska i Peter Arnett
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego: Emilia Łojek i Piotr Wolski

Źródło: http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=artic...

konto usunięte

Temat: Konferencje

Informujemy, że Prezydium Zarządu Głównego PTP w dniu 6 stycznia 2010 roku postanowiło objąć patronatem Sympozjum psychologii pozytywnej - jak korzystać z optymizmu, Wrocław, 3 lipca 2010, zgodnie z przesłaną do Towarzystwa prośbą Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu.

Członkowie PTP otrzymają zniżkę wpisowego w wysokości 10% po przesłaniu specjalnej karty zgłoszenia

* na adres e-mail: seligman.wroclaw@swps.edu.pl
* lub faks: +48 071 327 08 76,
* lub listownie na adres: Monika Mikołajczak - Asystent Dziekana
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wydział Zamiejscowy we
Wrocławiu, ul. Grunwaldzka 98, 50-357 Wrocław /z dopiskiem:
Sympozjum z psychologii pozytywnej./

Wkrótce powinna być możliwa także rejestracja online ze zniżką dla członków PTP na europejskiej stronie sympozjum http://seligmaneurope.com

Źródło: http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=artic...

konto usunięte

Temat: Konferencje

Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej i Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na konferencję z cyklu ARS ET VOX p.t. "Psychologiczne aspekty wykonawstwa muzycznego", która odbędzie się 26 lutego 2010 w Sali Kameralnej gmachu AM (ul. św. Tomasza 43) w godz. 9-13 (referaty) oraz 14-17 (dyskusja panelowa i sesja plakatowa).


Obrazek

konto usunięte

Temat: Konferencje

Szanowni Państwo!

Pragniemy zaprosić do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Zaburzenia potraumatyczne – czynniki ryzyka, koncepcje, terapia" przeznaczonej dla lekarzy, psychologów, studentów - wszystkich, którzy w praktyce klinicznej spotykają się z problematyką traumatycznego stresu i jego konsekwencji.

Będzie to wydarzenie naukowe niezwykłej rangi. Podczas Konferencji, po raz pierwszy w tej części Europy będzie możliwość poznania poglądów najwybitniejszych na świecie postaci w tej dziedzinie nauki. Szeroki zakres tematyczny obejmuje psychologiczne i biologiczne uwarunkowania zaburzeń potraumatycznych, psychopatologię zaburzeń i postępowanie terapeutyczne. Dyskusje nad terapią będą dotyczyć zarówno psychoterapii, jak i farmakoterapii w kontekście współczesnych badań nad skutecznością leczenia.

Wykłady na zaproszenie poprowadzą badacze i klinicyści, w tym autorzy, którzy przyczyniali się do stworzenia kryteriów DSM IV, czy algorytmów leczenia NICE.

Bogaty program naukowy zapewne spełni oczekiwania praktyków, dostarczy inspiracji badaczom i wiedzy studentom.

Gorąco zapraszamy, zachęcamy do uczestnictwa, współtworzenia programu naukowego i niezwykłej atmosfery tego spotkania.

Prof. dr hab. Bogdan Zawadzki
Uniwersytet Warszawski
Kierownik Interdyscyplinarnego Centrum Genetyki Zachowania
Przewodniczący Konferencji

Dr n. med. Agnieszka Popiel
Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej
Przewodnicząca Zarządu

Szczegóły na stronie konferencji: http://www.ptsd.waw.pl/pl/

konto usunięte

Temat: Konferencje

Szanowni Państwo!

Zapraszamy na II Ogólnopolski Zjazd Terapeutów Pedagogicznych Modelowy system profilaktyki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w praktyce, który odbędzie się 6 marca 2010 roku w Gdańsku, w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 4.

Zjazd zaszczyci swoją obecnością Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall, która przedstawi uczestnikom projekt zmian w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zmiany te będą miały bezpośredni wpływ na pracę terapeutów pedagogicznych. Nasza obecność jest wyjątkowo ważna.

Prosimy o zapoznanie się z programem zjazdu.

Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie do 19 lutego 2010 roku wypełnionej karty zgłoszenia na adres ptd@ptd.edu.pl
i wpłacenie 20 zł na konto PKO BP SA 08 1020 1811 0000 0202 0078 7291 koniecznie z dopiskiem „II Zjazd Terapeutów.”

Prenumeratorzy Biuletynu PTD „Dysleksja” otrzymują 50% rabatu (płacą 10 zł).
Szczegółowe informacje na stronie http://ptd.edu.pl.

http://www.dysleksja.strefa.pl/aktualnosci.html#zakladka2

konto usunięte

Temat: Konferencje

Szanowni Państwo!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego XII Sympozjum Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego chciałbym Państwa zaprosić w dniach 13-14-15.05.2010 do Poznania. We wcześniejszym komunikacie podawałem termin dwudniowy,
jednak Komitet Naukowy , wobec złożoności poruszanych tematów, podjął decyzję o wydłużeniu sympozjum o jeden dzień. Tytuł sympozjum: „ Superwizje w psychoterapii” pozwala na prezentację wielu tematów związanych z procesem superwizji ,zagadnień dotyczących roli superwizji w szkoleniu psychoterapeutów oraz zadań superwizorów .
W programie przewidziane są trzy sesje plenarne, podczas których wygłoszą wykłady zaproszeni goście. Pierwsza sesja „ Superwizja jako narzędzie doskonalenia umiejętności zawodowych psychoterapeutów” poświęcona będzie superwizji w procesie rozwoju zawodowego psychoterapeutów , druga „ Superwizja w różnych podejściach psychoterapeutycznych ” pozwoli spojrzeć na zagadnienia związane z superwizją z różnych perspektyw psychoterapeutycznych , natomiast trzecia „ Model kształcenia superwizorów” otworzy dyskusję nad procesem kształcenia superwizorów , zarówno przed jak i po uzyskaniu certyfikatu superwizora. To ostanie zagadnienie będzie miało swoją kontynuację w plenarnym panelu dyskusyjnym „ Szkolenie superwizorów”.
Chcielibyśmy,aby Sympozjum było też możliwością spotkania się i wymiany poglądów w mniejszych grupach, przewidujemy zatem w programie warsztaty i sesje tematyczne. Proponowane tytuły sesji tematycznych są następujące:
*Specyfika superwizji psychoterapeutów pracujących z różnymi grupami pacjentów
*Relacja w superwizji
*Superwizja a terapia własna
*Superwizja instytucji / zespołów terapeutycznych
*Etyczne problemy związane z prowadzoną superwizją
*Inne

Serdecznie zapraszam!

Rafał Antkowiak

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XII Sympozjum SNPPTP

Źródło: http://psychiatria.org.pl/sekcja_naukowa_psychoterapii

konto usunięte

Temat: Konferencje

Konferencja Psychologia w Szkole
Organizatorzy: Instytut Psychologii i Edukacji „Charaktery”, Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Temat: Jak sobie radzić z problemami w edukacji?
Termin: 16-17 kwietnia, 2010 r.
Miejsce: Centrum Kongresowe Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Al. 29 Listopada 46.

MISJA: Dlaczego psychologia w szkole?
Szkoła jest miejscem złożonych relacji i interakcji między uczniami, uczniami i nauczycielami, nauczycielami i rodzicami uczniów, przełożonych i podwładnych, wychowanków i wychowawców. Aby te interakcje przebiegały bezkonfliktowo i służyły efektywnej edukacji niezbędna jest wiedza i umiejętności psychologiczne.

Szkoła jest miejscem złożonych procesów: uczenia się, nauczania, wychowania, socjalizacji, dojrzewania i rozwoju. Psychologia dostarcza wiedzy koniecznej do zrozumienia tych procesów i efektywnego radzenia sobie z nimi.

Szkoła jest miejscem rozwijania zdolności, wyrównywania deficytów i specyficznych trudności uczniów. Tym zajmuje się psychologia.

Szkoła jest miejscem, w którym uczniowie i nauczyciele doświadczają różnych, pozytywnych i negatywnych przeżyć, emocji, problemów. Wiedza i umiejętności psychologiczne ułatwiają radzenie sobie z tymi doświadczeniami.

Szkoła jest miejscem konfliktów, zachowań agresywnych i przemocy. Psychologia potrafi im przeciwdziałać oraz uczy skutecznej interwencji.

Psychologia jest niezbędna w szkole! Dlatego zachęcamy Państwa do udziału w konferencji. Wykłady, referaty i warsztaty wybitnych psychologów pozwolą uczestnikom zdobyć/poszerzyć kompetencje psychologiczne niezbędne w efektywnej pracy z uczniami i własnym samorozwoju.

http://www.charaktery.eu/konferencja/

konto usunięte

Temat: Konferencje

Pracownia Psychologii Klinicznej Dziecka Wydziału Psychologii
Uniwersytetu Warszawskiego
we współpracy z
Sekcją Psychologii Klinicznej Dziecka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
zapraszają do udziału w

IV Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii Klinicznej Dziecka

na temat

"DROGI ROZWOJU OSOBOWOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY"

Konferencja odbędzie się w dniach 20-22 maja 2011
w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie

informacje o konferencji można znaleźć na stronie:
http://psychologia.pl/konferencjadziecko

konto usunięte

Temat: Konferencje

Wydział Wokalno-Aktorski krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Instytut Psychologii UJ uprzejmie zapraszają na II Konferencję z cyklu ARS ET VOX:
"Psychologiczne aspekty wykonawstwa muzycznego", która odbędzie się 11 i 12 marca.


Z uwagi na formułę konferencji przyjmujemy tylko zgłoszenia plakatów relacjonujących badania z obszaru psychologii muzyki i takie, które bezpośrednio wiążą się z tytułem konferencji.
Zgłoszenia wraz ze streszczeniem liczącym około 200 słów prosimy kierować do dr Julii Kaleńskiej (kalenska@apple.phils.uj.edu.pl). Na zgłoszenia oczekujemy do 31 stycznia.

ZAPRASZAMY.
W imieniu Organizatorów: dr hab. Aleksandra TokarzDaniel D. edytował(a) ten post dnia 12.01.11 o godzinie 21:19
Natalia Sawicka

Natalia Sawicka specjalista ds.
marketingu

Temat: Konferencje


Obrazek

Instytut Rozwoju Biznesu, Pracownia Testów Psychologicznych PTP i Polska Fundacja Badań nad Zarządzaniem mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję:

TESTY W BIZNESIE. STANDARDY A PRAKTYKA
11 marca 2011 roku, Centrum Konferencyjne w Serocku
PROGRAM

Temat jest trudny, rzadko podejmowany podczas publicznych dyskusji. Dlatego warto od twórców, wydawców i użytkowników testów dowiedzieć się, jakie są najistotniejsze problemy w ich wyborze? Dlaczego potrzebna jest adaptacja zagranicznych wydań testów i kto może je stosować, nie narażając się na zarzut naruszenia wymogów etycznych.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI?

>> Po raz pierwszy będą zaprezentowane wyniki badania ankietowego na temat wykorzystywania testów przez działy HR w polskich firmach.

>> Spośród uczestników konferencji zostanie powołana grupa ekspercka, która opracuje polskie standardy stosowania testów w biznesie.

>> Prestiżowe nagrody w konkursach dla uczestników: bezpłatne udziały w szkoleniach Pracowni i Instytutu, weekendowy pobyt w Centrum Konferencyjnym w Serocku, zaproszenie na 40. Światową Konferencję IFTDO & Expo, organizowaną przez NF.

Dodatkowe informacje: http://www.irb.pl/?m=konf&sec=konf&h_konf_id=39

Kontakt: Katarzyna Palczak tel. 695 330 680, konferencja@irb.pl

BIURA OBSŁUGI KLIENTA:
ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, tel. (22) 618 85 83, faks (22) 618 51 59, konferencja@irb.pl

CENTRUM KONFERENCYJNE:
ul. Wyzwolenia 63, 05-140 Serock, tel.: (22) 782 78 78, 695 331 133, faks: (22) 782 73 91, e-mail: recepcja@irb.pl

http://WWW.IRB.PL


Obrazek

Obrazek

Obrazek

konto usunięte

Temat: Konferencje

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „INTELIGENCJA NIŻSZA NIŻ PRZECIĘTNA - PROBLEMY I WYZWANIA”
Gdańsk, 14 maja 2011


Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego,
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej WZ w Sopocie,
Pracownia Testów Psychologicznych i Pedagogicznych w Gdańsku,
oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim

Serdecznie zapraszają do Gdańska 14 maja 2011 na pierwszą w Polsce konferencję poświęconą problemom dzieci z inteligencją niższą niż przeciętna. Celem konferencji jest dokonanie przeglądu wiedzy na ten temat, zreferowania aktualnie prowadzonych badań i doświadczeń praktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem praw i problemów związanych z funkcjonowaniem uczniów inteligencji niższej niż przeciętna w szkole polskiej oraz w innych krajach. Gościem konferencji będą m.in. profesor Steven R. Shaw, który przedstawi doświadczenia własne i warunki sprzyjające efektywnemu uczeniu się tych dzieci w Kanadzie (wystąpienia będą tłumaczone) oraz Colin Stevenson - dyrektor ISG SEN (Wielka Brytania).

W programie przewidziane są wykłady plenarne oraz panelowa dyskusja ekspertów i przedstawicieli administracji szkolnictwa polskiego.


Koszt udziału w konferencji wynosi - 150 zł. Studenci SWPS i UG - 50 zł. Zapisy przyjmujemy do dnia 10 maja 2011r.
Wpłat należy dokonywać na konto Uniwersytetu Gdańskiego:35124012711111000014925388
Bank PEKAO S.A. IV O/Gdańsk, ul. Kolobrzeska 43

W tytule wpłaty należy wpisać: "Opłata za uczestnictwo (imię i nazwisko) w Konferencji WNS 05.2011, nr subkonta K 747-1"


Zapisy na konferencję przyjmujemy za pośrednictwem elektronicznego systemu zapisów na szkolenia kwalifikacyjne. Z listy szkoleń dostępnych w formularzu należy wybrać opcję "Konferencja - Inteligencja niższa niż przeciętna'" i wypełnić wymagane pola formularza. Prosimy o uważne wypełnienie formularza.


http://www.olpi.gda.pl/stowarzyszenie/pracownia/konfer...

konto usunięte

Temat: Konferencje

W dniach 19-20 maja w Krakowie odbędzie się “The 15th Cracow Methodological Conference” organizowana przez Copernicus Center for Interdisciplinary Studies przy wsparciu UJ i PAU.
Myślą przewodnią tegorocznej konferencji jest „The Emotional Brain: From the Humanities to Neuroscience and Back Again”. W wydarzeniu udział wezmą m.in. Joseph LeDoux, Nico Frijda, Elizabeth Phelps, Jerzy Vetulani.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie konferencji: http://www.emotionalbrain.pl

konto usunięte

Temat: Konferencje

Konferencja "Rodzina - relacja - wsparcie. Relacja jako podstawa oddziaływań terapeutycznych wspierających rodzinę z małym dzieckiem o zaburzonym rozwoju" - Kraków, 7.10.2011r.

Szczegóły na stronie organizatora: http://www.centrummaltanskie.eu

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana wcześniejsza rezerwacja.

konto usunięte

Temat: Konferencje

Serdecznie zapraszam na konferencję pt. "Funkcjonowanie poznawcze i językowe dzieci romskich uczęszczających do szkół podstawowych, specjalnych i masowych - konteksty społeczne", organizowaną przez Stowarzyszenie Romów w Polsce pod patronatem Instytutu Studiów Regionalnych i Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Termin i miejsce obrad:
27 października 2011r.
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
ul. Basztowa 22, s.201

Zaproszenie: https://sites.google.com/site/kmpkrakow/Zaproszenie_kon...

Program konferencji: https://sites.google.com/site/kmpkrakow/program_Konfere...

konto usunięte

Temat: Konferencje

Zakład Psychologii Zdrowia
Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
zaprasza do udziału w

I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu
CZŁOWIEK W SYTUACJI TRWAŁEJ UTRATY ZDROWIA
PERSPEKTYWA BIOPSYCHOSPOŁECZNA
„Zmaganie się z przewlekłą choroba somatyczną w biegu życia”

która odbędzie się w dniach 15-17 maja 2012 roku w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W zamierzeniu organizatorów konferencja ma być forum wymiany osiągnięć naukowych i doświadczeń praktycznych tych wszystkich osób, które z tytułu swojego przygotowania zawodowego starają się poznać i zrozumieć psychospołeczne problemy człowieka zmagającego się z przewlekłą chorobą somatyczną w różnych okresach jego życia, a także otoczyć go troską i profesjonalną pomocą.
Problematyka konferencji będzie się koncentrować wokół czterech zasadniczych kwestii:
- Dziecko i jego rodzina w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – od kryzysu do adaptacji
- Człowiek dorosły wobec zadań życiowych w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – szanse, ograniczenia i wsparcie społeczne
- Człowiek wobec przewlekłej choroby somatycznej w wieku senioralnym – wyzwania i mądrość życiowa
- Pomoc człowiekowi w sytuacji choroby zagrażającej życiu – od dzieciństwa do wieku senioralnego

Wszystkie osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem w konferencji prosimy o przesłanie tematów i streszczeń wystąpień (maksymalnie 900 znaków) za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.zpz.confer.uj.edu.pl, do dnia 31 grudnia 2011 roku. Wystąpienia mogą mieć charakter referatów (15 minut) i plakatów interaktywnych (5 minut).
W ostatnim dniu konferencji zostaną zorganizowane 4 warsztaty:
- Praca z dzieckiem przewlekle chorym – prowadzi: mgr Dorota Ryżanowska
- Terapia Simontonów w leczeniu osób z zagrożeniem życia – prowadzi: mgr Agnieszka Hottowy
- Komunikacja z osobami z otępieniem – prowadzi: mgr Katarzyna Hess-Wiktor
- Opieka paliatywna – prowadzi: mgr Anna Wójcik-Krzemień
na które można się zapisać w pierwszym dniu konferencji. Liczba miejsc jest ograniczona (20 osób na każdy warsztat).


http://www.zpz.confer.uj.edu.pl/

konto usunięte

Temat: Konferencje

Daniel Dzida:
Zakład Psychologii Zdrowia
Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
zaprasza do udziału w

I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu
CZŁOWIEK W SYTUACJI TRWAŁEJ UTRATY ZDROWIA
PERSPEKTYWA BIOPSYCHOSPOŁECZNA
„Zmaganie się z przewlekłą choroba somatyczną w biegu życia”

która odbędzie się w dniach 15-17 maja 2012 roku w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W zamierzeniu organizatorów konferencja ma być forum wymiany osiągnięć naukowych i doświadczeń praktycznych tych wszystkich osób, które z tytułu swojego przygotowania zawodowego starają się poznać i zrozumieć psychospołeczne problemy człowieka zmagającego się z przewlekłą chorobą somatyczną w różnych okresach jego życia, a także otoczyć go troską i profesjonalną pomocą.
Problematyka konferencji będzie się koncentrować wokół czterech zasadniczych kwestii:
- Dziecko i jego rodzina w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – od kryzysu do adaptacji
- Człowiek dorosły wobec zadań życiowych w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – szanse, ograniczenia i wsparcie społeczne
- Człowiek wobec przewlekłej choroby somatycznej w wieku senioralnym – wyzwania i mądrość życiowa
- Pomoc człowiekowi w sytuacji choroby zagrażającej życiu – od dzieciństwa do wieku senioralnego

Wszystkie osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem w konferencji prosimy o przesłanie tematów i streszczeń wystąpień (maksymalnie 900 znaków) za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.zpz.confer.uj.edu.pl, do dnia 31 grudnia 2011 roku. Wystąpienia mogą mieć charakter referatów (15 minut) i plakatów interaktywnych (5 minut).
W ostatnim dniu konferencji zostaną zorganizowane 4 warsztaty:
- Praca z dzieckiem przewlekle chorym – prowadzi: mgr Dorota Ryżanowska
- Terapia Simontonów w leczeniu osób z zagrożeniem życia – prowadzi: mgr Agnieszka Hottowy
- Komunikacja z osobami z otępieniem – prowadzi: mgr Katarzyna Hess-Wiktor
- Opieka paliatywna – prowadzi: mgr Anna Wójcik-Krzemień
na które można się zapisać w pierwszym dniu konferencji. Liczba miejsc jest ograniczona (20 osób na każdy warsztat).


http://www.zpz.confer.uj.edu.pl/

Tematy ciekawe, ale dla kogo pytam jest ta konferencja?
Obawiam się dla ludzi, którzy są teoretykami nie mającymi pojęcia o praktyce...
Praktycy w tym czasie są w pracy...

konto usunięte

Temat: Konferencje

Tośka Kowalska:
Daniel Dzida:
Zakład Psychologii Zdrowia
Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
zaprasza do udziału w

I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu
CZŁOWIEK W SYTUACJI TRWAŁEJ UTRATY ZDROWIA
PERSPEKTYWA BIOPSYCHOSPOŁECZNA
„Zmaganie się z przewlekłą choroba somatyczną w biegu życia”

która odbędzie się w dniach 15-17 maja 2012 roku w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W zamierzeniu organizatorów konferencja ma być forum wymiany osiągnięć naukowych i doświadczeń praktycznych tych wszystkich osób, które z tytułu swojego przygotowania zawodowego starają się poznać i zrozumieć psychospołeczne problemy człowieka zmagającego się z przewlekłą chorobą somatyczną w różnych okresach jego życia, a także otoczyć go troską i profesjonalną pomocą.
Problematyka konferencji będzie się koncentrować wokół czterech zasadniczych kwestii:
- Dziecko i jego rodzina w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – od kryzysu do adaptacji
- Człowiek dorosły wobec zadań życiowych w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – szanse, ograniczenia i wsparcie społeczne
- Człowiek wobec przewlekłej choroby somatycznej w wieku senioralnym – wyzwania i mądrość życiowa
- Pomoc człowiekowi w sytuacji choroby zagrażającej życiu – od dzieciństwa do wieku senioralnego

Wszystkie osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem w konferencji prosimy o przesłanie tematów i streszczeń wystąpień (maksymalnie 900 znaków) za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.zpz.confer.uj.edu.pl, do dnia 31 grudnia 2011 roku. Wystąpienia mogą mieć charakter referatów (15 minut) i plakatów interaktywnych (5 minut).
W ostatnim dniu konferencji zostaną zorganizowane 4 warsztaty:
- Praca z dzieckiem przewlekle chorym – prowadzi: mgr Dorota Ryżanowska
- Terapia Simontonów w leczeniu osób z zagrożeniem życia – prowadzi: mgr Agnieszka Hottowy
- Komunikacja z osobami z otępieniem – prowadzi: mgr Katarzyna Hess-Wiktor
- Opieka paliatywna – prowadzi: mgr Anna Wójcik-Krzemień
na które można się zapisać w pierwszym dniu konferencji. Liczba miejsc jest ograniczona (20 osób na każdy warsztat).


http://www.zpz.confer.uj.edu.pl/

Tematy ciekawe, ale dla kogo pytam jest ta konferencja?

Dla każdego kto się zgłosi, ponieważ jest otwarty nabór na referaty i plakaty, zatem psycholodzy pracujący z pacjentami (w praktyce) mogą również się zgłaszać.
Obawiam się dla ludzi, którzy są teoretykami nie mającymi pojęcia o praktyce...
Praktycy w tym czasie są w pracy...

Rozumiem, że zna Pani już wszystkich prelegentów (którzy nie są jeszcze wybrani) i wie Pani, że nikt z nich nie pracuje z pacjentami. Skąd ta pewność?
Na razie podane są tylko osoby, które będą prowadzić warsztaty, a te, które kojarzę z nich, wiem, że w praktyce pracują.

konto usunięte

Temat: Konferencje

Daniel Dzida:
Tośka Kowalska:
Daniel Dzida:
Zakład Psychologii Zdrowia
Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
zaprasza do udziału w

I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu
CZŁOWIEK W SYTUACJI TRWAŁEJ UTRATY ZDROWIA
PERSPEKTYWA BIOPSYCHOSPOŁECZNA
„Zmaganie się z przewlekłą choroba somatyczną w biegu życia”

która odbędzie się w dniach 15-17 maja 2012 roku w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W zamierzeniu organizatorów konferencja ma być forum wymiany osiągnięć naukowych i doświadczeń praktycznych tych wszystkich osób, które z tytułu swojego przygotowania zawodowego starają się poznać i zrozumieć psychospołeczne problemy człowieka zmagającego się z przewlekłą chorobą somatyczną w różnych okresach jego życia, a także otoczyć go troską i profesjonalną pomocą.
Problematyka konferencji będzie się koncentrować wokół czterech zasadniczych kwestii:
- Dziecko i jego rodzina w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – od kryzysu do adaptacji
- Człowiek dorosły wobec zadań życiowych w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – szanse, ograniczenia i wsparcie społeczne
- Człowiek wobec przewlekłej choroby somatycznej w wieku senioralnym – wyzwania i mądrość życiowa
- Pomoc człowiekowi w sytuacji choroby zagrażającej życiu – od dzieciństwa do wieku senioralnego

Wszystkie osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem w konferencji prosimy o przesłanie tematów i streszczeń wystąpień (maksymalnie 900 znaków) za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.zpz.confer.uj.edu.pl, do dnia 31 grudnia 2011 roku. Wystąpienia mogą mieć charakter referatów (15 minut) i plakatów interaktywnych (5 minut).
W ostatnim dniu konferencji zostaną zorganizowane 4 warsztaty:
- Praca z dzieckiem przewlekle chorym – prowadzi: mgr Dorota Ryżanowska
- Terapia Simontonów w leczeniu osób z zagrożeniem życia – prowadzi: mgr Agnieszka Hottowy
- Komunikacja z osobami z otępieniem – prowadzi: mgr Katarzyna Hess-Wiktor
- Opieka paliatywna – prowadzi: mgr Anna Wójcik-Krzemień
na które można się zapisać w pierwszym dniu konferencji. Liczba miejsc jest ograniczona (20 osób na każdy warsztat).


http://www.zpz.confer.uj.edu.pl/

Tematy ciekawe, ale dla kogo pytam jest ta konferencja?

Dla każdego kto się zgłosi, ponieważ jest otwarty nabór na referaty i plakaty, zatem psycholodzy pracujący z pacjentami (w praktyce) mogą również się zgłaszać.
Obawiam się dla ludzi, którzy są teoretykami nie mającymi pojęcia o praktyce...
Praktycy w tym czasie są w pracy...

Rozumiem, że zna Pani już wszystkich prelegentów (którzy nie są jeszcze wybrani) i wie Pani, że nikt z nich nie pracuje z pacjentami. Skąd ta pewność?
Na razie podane są tylko osoby, które będą prowadzić warsztaty, a te, które kojarzę z nich, wiem, że w praktyce pracują.


Pytając "dla kogo" nie miałam na myśli prelegentów tylko uczestników. sama chętnie bym przyszła ale przecież nie wezmę 3 dni urlopu!!
Większość "poważnych" konferencji odbywa się z tego powodu w weekend...

konto usunięte

Temat: Konferencje

Niestety to nasze nie zrozumienie pokazuje chyba sedno problemu...
konferencja nie jest dla uczestników tylko dla prowadzących żeby sobie mogli "nabić punkty" ;)Tośka Kowalska edytował(a) ten post dnia 04.12.11 o godzinie 14:51

konto usunięte

Temat: Konferencje

Tośka Kowalska:
Daniel Dzida:
Tośka Kowalska:
Daniel Dzida:
Zakład Psychologii Zdrowia
Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
zaprasza do udziału w

I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu
CZŁOWIEK W SYTUACJI TRWAŁEJ UTRATY ZDROWIA
PERSPEKTYWA BIOPSYCHOSPOŁECZNA
„Zmaganie się z przewlekłą choroba somatyczną w biegu życia”

która odbędzie się w dniach 15-17 maja 2012 roku w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W zamierzeniu organizatorów konferencja ma być forum wymiany osiągnięć naukowych i doświadczeń praktycznych tych wszystkich osób, które z tytułu swojego przygotowania zawodowego starają się poznać i zrozumieć psychospołeczne problemy człowieka zmagającego się z przewlekłą chorobą somatyczną w różnych okresach jego życia, a także otoczyć go troską i profesjonalną pomocą.
Problematyka konferencji będzie się koncentrować wokół czterech zasadniczych kwestii:
- Dziecko i jego rodzina w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – od kryzysu do adaptacji
- Człowiek dorosły wobec zadań życiowych w sytuacji przewlekłej choroby somatycznej – szanse, ograniczenia i wsparcie społeczne
- Człowiek wobec przewlekłej choroby somatycznej w wieku senioralnym – wyzwania i mądrość życiowa
- Pomoc człowiekowi w sytuacji choroby zagrażającej życiu – od dzieciństwa do wieku senioralnego

Wszystkie osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem w konferencji prosimy o przesłanie tematów i streszczeń wystąpień (maksymalnie 900 znaków) za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie http://www.zpz.confer.uj.edu.pl, do dnia 31 grudnia 2011 roku. Wystąpienia mogą mieć charakter referatów (15 minut) i plakatów interaktywnych (5 minut).
W ostatnim dniu konferencji zostaną zorganizowane 4 warsztaty:
- Praca z dzieckiem przewlekle chorym – prowadzi: mgr Dorota Ryżanowska
- Terapia Simontonów w leczeniu osób z zagrożeniem życia – prowadzi: mgr Agnieszka Hottowy
- Komunikacja z osobami z otępieniem – prowadzi: mgr Katarzyna Hess-Wiktor
- Opieka paliatywna – prowadzi: mgr Anna Wójcik-Krzemień
na które można się zapisać w pierwszym dniu konferencji. Liczba miejsc jest ograniczona (20 osób na każdy warsztat).


http://www.zpz.confer.uj.edu.pl/

Tematy ciekawe, ale dla kogo pytam jest ta konferencja?

Dla każdego kto się zgłosi, ponieważ jest otwarty nabór na referaty i plakaty, zatem psycholodzy pracujący z pacjentami (w praktyce) mogą również się zgłaszać.
Obawiam się dla ludzi, którzy są teoretykami nie mającymi pojęcia o praktyce...
Praktycy w tym czasie są w pracy...

Rozumiem, że zna Pani już wszystkich prelegentów (którzy nie są jeszcze wybrani) i wie Pani, że nikt z nich nie pracuje z pacjentami. Skąd ta pewność?
Na razie podane są tylko osoby, które będą prowadzić warsztaty, a te, które kojarzę z nich, wiem, że w praktyce pracują.


Pytając "dla kogo" nie miałam na myśli prelegentów tylko uczestników.

Ale "dla kogo" silnie jest powiązane z tym kto wygłasza. Bo często zdarzają się głosy wśród praktyków, że nie wezmą udziału w konferencji, bo występują na niej sami profesorowie co się zajmują tylko teorią, co wg praktyków im się w żaden sposób nie przyda (co nie jest zresztą prawdą).
Stąd to, że prelegentami będą też praktycy, którzy sami mają tutaj doświadczenie i mogą się nim podzielić na pewno jest ważne i przyciągać może właśnie praktyków.

sama chętnie bym przyszła ale przecież nie wezmę 3 dni urlopu!!
Nie trzeba brać urlopu, przecież istnieje coś takiego jak delegacja, jeśli udział w konferencji jest uzasadniony (a wg mnie jest i jest to, coś co mieści się w ramach rozwoju pracownika, o który to rozwój pracodawca też powinien dbać i udział w konferencji wiąże się z wykonywaną pracą). Oczywiście różne są nastawienia pracodawców, nie zawsze przychylne, ale może warto spróbować zapytać się czy mogłaby Pani na tę konferencję udać się w ramach delegacji.
Większość "poważnych" konferencji odbywa się z tego powodu w weekend...

Można w takim razie przesłać taką sugestię do organizatorów (ja nie zajmuje się organizacją tej konferencji, jedynie zamieściłem o niej informację). Nie wiem na ile w tej chwili możliwa jest zmiana terminu, ale taki głos może być rozważony w przyszłości i może dzięki temu kolejna konferencja będzie już w dogodniejszym terminie.

Mnie bardziej od terminu przeraża cena, ponieważ wg mnie 500zł to sporo. Jeśli ktoś nie może liczyć, że pracodawca pokryje koszty lub współfinansuje udział, to taki wydatek z własnej kieszeni dla sporej grupy ludzi jest mało możliwy. Zwłaszcza że psycholodzy często (wbrew pozorom) wiele nie zarabiają. Daniel Dzida edytował(a) ten post dnia 04.12.11 o godzinie 18:40

Następna dyskusja:

Szkolenia, konferencje, tar...




Wyślij zaproszenie do