Barbara Ostrowska

Barbara Ostrowska psycholog,
nauczyciel,
szkoleniowiec

Temat: stypendia dla doktorantów

Warto chyba też stworzyć tu bazę stypendiów możliwych do osiągnięcia przez doktorantów z adresami stron internetowych. W moim przypadku jest to istotne, ponieważ nie dostaję żadnego stypendium, bo u nas są 3 stypendia na wydział i zakaz zatrudniania magistrów jako asystentów (plus oczywiście coroczny "staż naukowy" za darmo).
Pozdrawiam!

Temat: stypendia dla doktorantów

Proponuję złożyć wniosek o przyznanie grantu promotorskiego. Na http://opi.org.pl, jest po lewej stornie u dołu zakładka (która pokieruje na odpowiednią stronę). Niestety samo przyznawanie jest na zasadzie konkursu (sam czekam na jego rostrzygnięcie).
Barbara Ostrowska

Barbara Ostrowska psycholog,
nauczyciel,
szkoleniowiec

Temat: stypendia dla doktorantów

To już coś... ale czy do grantu promotorskiego nie trzeba mieć otwartego przewodu doktorskiego?

A poza tym te pienieądz można wydać w zasadzie tylko na badania. A z czego żyć, jeśli się nie pracuje?

Temat: stypendia dla doktorantów

Ja składając wniosek o grant promotorski miałem wszczęty przewód, wiem, że w grancie można zaplanować część pieniędzy jako płacę. W końcu robiąc badania np. w terenie pracuje się, oprócz tego z grantu można opłacić udziały w konferencjach (tematycznie związanych z pracą), zakup pomocy i wiele innych rzeczy.
Jeśli chodzi o drugą część (dot. życia) to ja na uczelni miałem możliwość zarobić na nadgodzinach (czyli wszystko powyżej 90 godzin)było u mnie na umowę o dzieło.
Joanna Magdalena Szumigaj -Tarnowska

Joanna Magdalena Szumigaj
-Tarnowska
specjalista
mikrobiolog,
Instytut Ogrodnictwa
w Skierniew...

Temat: stypendia dla doktorantów

Ja również czekam na decyzję w sprawie grantu z Ministerstwa... wniosek składam drugi raz... na decyzję czeka się pół roku, wnioski rozpatrują w lipcu i styczniu (przynajmniej wtedy są wyniki), żeby zakwalifikować się na konkurs letni (czyli wyniki lipcowe) wnioski należy złożyć do końca stycznia). A potem czeka nas właśnie pól roku oczekiwania na decyzję...
Przed otwarciem przewodu, możliwe jest również złożenie wniosku o Grant własny, wtedy tylko mówimy o grancie niskonakładowym (do 20 tys.) oczywiście w tej puli jest miejsce na wynagrodzenie, niestety nie są to jakieś kokosy, bo może wyjść jakieś 400 -500 zl miesięcznie?
Po swoich doświadczeniach i obserwacjach, stwierdzam, że doktorat można robić sobie przy okazji pracy lub mieć bogatego męża, ewentualnie rodziców :))
Na naszej Politechnice, przez pierwszy rok stypendium nie miałam, 2,3,4 rok płacili od 1050 do 1150 (niby za odrobione 90 godzin dydaktycznych w semestrze), natomiast na 5-tym roku, mogę już zapomnieć o pieniążkach...(choć kto wie czy zajęć nie będę mieć!) dlatego właśnie rozglądam się już za jakąś pracą...
Nie wiem czy nie za późno...

Hmm możliwe jest również składanie wniosków o Granty Europejskie (ruszył 7 Program Ramowy UE) jednak by taki wniosek złożyć jest potrzebny zespół kierowany najlepiej przez Profesora, który naprawdę się zna jak taki wniosek rozpisać, wtedy oczywiście można liczyć na pieniążki na badania, ale również wynagrodzenie, nie wiem dokładnie w jakiej wysokości, ale podejrzewam, że również ok. 500zl miesięcznie...
http://cordis.europa.eu/fp7/home_en.html
7Ramowy Program UEJoanna Magdalena Szumigaj edytował(a) ten post dnia 18.04.07 o godzinie 06:56
Paweł A.

Paweł A. naukowiec po urlopie

Temat: stypendia dla doktorantów

polecam Marie Curie Actions
http://cordis.europa.eu/mariecurie-actions/
jeśli jest się młodym (do czterech lat doświadczenia) naukowcem to bardzo łatwo jest otrzymać stypendium (oczywiście wyjazdowe)
Jeśli jest się doświadczonym to trzeba już powalczyć o takowe

Bardzo dobrze płacą
Szymon Wiktorowicz

Szymon Wiktorowicz Principal
Investigator, Senior
Scientist, Deputy
Managing...

Temat: stypendia dla doktorantów

Hmmm co do Marie Curie EST (Early stage training) o ktorym mowa w poprzednim poście, z tego co mi mówiono (tutaj zgodzę się z przedmowca) jest się łatwiej dostać niż na stypendia z doswiadczeniem wieloletnim w pracy.
Nie wiem jak jest z wyjazdowym, ale w przypadku stypendium goscinnego (Host) statystycznie jest okolo 50 takich miejsc EST co roku w danej dziedzinie i dotyczy to calej Europy/Stanow, wiec nie powiedzialbym, że jest to bardzo łatwo dostać. Od kilku miesiecy jestem na takowym stypendium, i zgodze sie ze dobrze placa, jednak to co przyznano brutto, daleko odchodzi od jakichkolwiek przewidywan netto. Tzn, wszystkie ubezpieczenia socjalne(nie 50% pracodawca, 50% stypendysta) pokrywa stypendysta. Podatek, w zaleznosci od kraju zabiera duza czesc z tego (np. w Finlandii progressive taxing) i suma sumarum, student dostaje okolo 500 euro wiecej niz srednia placa doktorantow w danym kraju. Jest to rowniez stypendium ograniczone czasowo - zazwyczaj rok lub dwa.
Pozdrawiam
Anna Magdalena D.

Anna Magdalena D. Szwedzki, literatura

Temat: stypendia dla doktorantów

Stypendium: LORÉAL Dla kobiet i nauki

Krótki opis: Stypendia dla 3 doktorantek (do 35 l.) i 2 badaczek kończących pracę habilitacyjną (do 45 l.). Nauki biologiczno-medyczne.

Uprawnione osoby:
-doktorantki w wieku do 35 lat
-habilitantki w wieku do 45 lat
-kandydatki, które są w ostatnim roku realizacji pracy doktorskiej lub habilitacyjnej i potrafią udokumentować aplikacyjny charakter swoich badań
-nauki biologiczno-medyczne

Wysokość dofinansowania:
-doktorantki - roczne stypendium w wysokości 18 000 zł, płacone w miesięcznych ratach
-habilitantki – roczne stypendium w wysokości 22 000 zł, płacone w miesięcznych ratach
-stypendium będzie wypłacane na rachunek bnkowy wskazany przez stypendystkę

Czas trwania stypendium:
- rok

Wymagane dokumenty:
Wniosek dla doktorantek oraz wniosek dla habilitantem do pobrania na stronie: http://www.lorealdlakobietinauki.pl/formularz.php .
1)wniosek
2)załączniki:
-życiorys
-uwierzytelnione kpie dyplomów, dokumentujących wyższe wykształcenie
-krótki opis dotychczasowego przebiegu pracy naukowej (1 strona)
-krótki opis planów naukowych na najbliższy rok (1 strona)
-opinia opiekuna naukowego
-spis publikacji naukowych
-kopie najważniejszych publikacji

Wskazówki do dokumentów i dodatkowe informacje:
-stypendystka jest zobowiązana do kontynuowania pracy naukowej przez okres trwania stypendium

Termin, rekrutacja, wybór wniosków:
-31 lipca 2007 r. – nadsyłanie wniosków
-31 października 2007 r. rozstrzygnięcie konkursu
-uczestniczki otrzymają pisemną informację o wynikach
-przewiduje się uroczyste wręczenie stypendiów laureatkom
-zgłoszenia należy nadesłać na wniosku wraz z załącznikami na adres przewodniczącej Jury
-wniosek bez załączników należy również przesłać w formie elektronicznej na adres przewodniczącej Jury
-zgłoszenie powinno być zaakceptowane (podpisane) przez rektora/dyrektora jednostki kształcącej lub zatrudniającej kandydatkę
-pisemną informację o stypendium poza osobami zainteresowanymi, otrzymują dziekani, dyrektorzy instytutów oraz opiekunowie naukowi
-lista laureatek publikowana będzie w ogólnopolskiej prasie akademickiej, w Internecie i w innych mediach

Skład Jury: http://www.lorealdlakobietinauki.pl/jury2007.php

Gdzie składa się wnioski?
Wniosek o stypendium wraz z załącznikami należy przesłać na adres przewodniczącej Jury:
Prof. dr hab. Ewa Łojkowska
Katedra Biotechnologii, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG & AMG
ul. Kładki 24
80-822 Gdańska
z dopiskiem „L’Oréal Polska dla kobiet i nauki”

Wniosek (bez załączników) naeży również przesłać w formie elektronicznej na adres:
lojkowska@biotech.ug.gda.plTen adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Źródło: http://www.lorealdlakobietinauki.pl

konto usunięte

Temat: stypendia dla doktorantów

Moi Drodzy,
źródłem finansowania prowadzonych przez doktorantów badań, odbywanych konferencji i zjazdów czy publikowania dorobku naukowego nie musi być wcale stypendium i granty KBNu. Spójrzcie na 7 Program Ramowy, który wśród 4 programów szczegółowych zawiera wszystkie dziedziny nauki. Przeznaczony jest dla początkujących naukowców, jak i tych bardziej zaawansowanych w badaniach i działalności naukowej.

Programy 7 PR
- Cooperation (Współpraca)
obejmuje: zdrowie, żywność, technologie informacyjne, nanonauki, energia, środowisko, transport, nauki społeczno-ekonomiczne, przestrzeń kosmiczna, bezpieczeństwo
- Ideas (Pomysły)
- People (Ludzie)
- Capacities (Możliwości)
obejmuje: infrastruktury badawcze, badania na rzecz MŚP, regiony wiedzy, potencjał badawczy, nauka w społeczeństwie, spójny rozwój polityk badawczych, współpraca międzynarodowa.

http://www.kpk.gov.pl/7pr/podstawy/cele_i_budzet.html#

Co prawda, trochę trudniej wygląda sytuacja, gdy o fundusze z 7 PR stara się osoba robiąca doktorat z wolnej stopy, bo nieposiada za sobą bazy naukowej, jaką jest Uczelnia czy JBR, ale nie oznacza to, że będąc w takiej sytuacji nie można się ubiegać o dofinansowanie.
Konrad W.

Konrad W. prawnik, nauczyciel
akademicki, tłumacz

Temat: stypendia dla doktorantów

odległy termin, ale warto miec na uwadze:
http://www.visegradfund.org/scholarships.html

konto usunięte

Temat: stypendia dla doktorantów

Co do otwarcia przewodu - to jest w zasadzie tylko formalność - pisze się mnóstwo papierków (CV, podanie, skład komisji, dorobek naukowy - jeśli jest, lista przedmiotów do zdawania + opinia promotora) i czeka na najbliższą radę wydziału.
Barbara Ostrowska

Barbara Ostrowska psycholog,
nauczyciel,
szkoleniowiec

Temat: stypendia dla doktorantów

U nas ma się prezentację na Zabraniu Instytutu przed wszystkimi profesorami doktorami i doktorantami. I wcale to nie jest formalność, bo bardzo mocny naicsk kładą na metodologię :)

konto usunięte

Temat: stypendia dla doktorantów

Barbara J.:
U nas ma się prezentację na Zabraniu Instytutu przed wszystkimi profesorami doktorami i doktorantami. I wcale to nie jest formalność, bo bardzo mocny naicsk kładą na metodologię :)
U nas tak samo. Doktoranci maja obowiazek pojawiania sie na otwarciach, schodza sie tez ludzie z dziwnymi literkami typu hab. dr, etc... Wszyscy dowodza, ze jestes idiota. 30 minut wstydu i po sprawie. ;)Jacek P. edytował(a) ten post dnia 10.06.07 o godzinie 10:40
Anna Magdalena D.

Anna Magdalena D. Szwedzki, literatura

Temat: stypendia dla doktorantów

NIEMCY - DAAD: Deutscher Akademicher Austausch Dienst / Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej

Stypendia na pobyty badawcze dla doktorantów i młodych naukowców. / Forschungsstipendien für Doktoranden und Nachwuchswissenschaftler.

Uprawnione osoby:
wysoko wykwalifikowani absolwenci, którzy do momentu rozpoczęcia stypendium ukończą studia z dyplomem lub uzyskają tytuł magistra
młodzi naukowcy z tytułem naukowym doktora
limit wieku:
1) 32 lata w momencie rozpoczęcia stypendium w przypadku doktorantów i młodych doktorów
2) 36 lat w momencie rozpoczęcia stypendium w przypadku doktorów. Osoby te mogą ubiegać się wyłącznie o stypendia od 1 do 6 miesięcy.

znajomość języka niemieckiego lub angielskiego:
- znajomość języka niemieckiego adekwatna do zaplanowanego przedsięwzięcia oraz kierunku badań
- w przypadku naukowców nauk przyrodniczych lub inżynierów a także w przypadku, gdy w instytucie niemieckim istnieje możliwość porozumiewania się po angielsku, wystarczy znajomość języka angielskiego
- w przypadku pobytów dłuższych niż 6 miesięcy kandydatka lub kandydat może otrzymać dodatkowo przed rozpoczęciem stypendium bezpłatny kurs języka niemieckiego w Niemczech



Na co można przeznaczyć stypendium?
- przeprowadzenie prac badawczych lub projektu naukowego na jednej z niemieckich uczelni lub w jednym z pozauniwersyteckich instytutów badawczych.
- realizacja prac badawczych na jednej z niemieckich uczelni, połączonych z pracą doktorską w Polsce. Grantodawca zwraca również uwagę na zorganizowaną formę studiów doktoranckich (np. międzynarodowe studia doktoranckie, kolegia doktoranckie, Max-Planck-Research-Schools)
- przeprowadzenie prac badawczych lub projektu naukowego (nie powiązane z uzyskaniem dyplomu)


Wysokość stypendium:
- 795 euro miesięcznie dla absolwentów
- 975 euro dla doktorantów z 2-letnim stażem naukowym
- dodatkowo inne świadczenia


Czas trwania stypendium:
1) Pisanie pracy doktorskiej w Polsce:
- Od 1 do 6 miesięcy, okres odbywania stypendium – patrz http://daad.pl
- Od 7 do 10 miesięcy, w okresie roku akademickiego od 1 października 2008 do 31 lipca 2009
2) Pisanie pracy doktorskiej w Niemczech:
- Stypendium na przeprowadzenie całej pracy doktorskiej w Niemczech będzie udzielone tylko w szczególnych przypadkach, np. kiedy w kraju ojczystym nie ma porównywalnych możliwości przeprowadzenia badań lub jest to niemożliwe z przyczyn merytorycznych. Stypendium na przeprowadzenie całej pracy doktorskiej w Niemczech udzielane jest na okres 3 lat, w przypadku gdy konieczne jest uzyskanie uzupełniających kwalifikacji, okres ten może być przedłużony do 4 lat. Stypendium udzielane jest na okres jednego roku i przedłużane w zależności od osiągniętych przez ten czas wyników.

Wniosek zgłoszeniowy powinien zawierać:
(Prosimy złożyć dokumenty w trzech oddzielnych kompletach w następującej kolejności)
1) Formularz DAAD („Antrag auf ein Forschungs-Studienstipednium” do pobrania
wersja niemiecko-angielska,
wersja niemiecko-francuska,
wersja niemiecko-hiszpańska
2) Szczegółowy życiorys (CV)
3) Opis projektu badawczego sporządzony przez kandydatkę lub kandydata: Szczegółowe i precyzyjne przedstawienie indywidualnego programu badawczego w Niemczech z opisem dotychczasowych badań w Polsce. Kandydatki i kandydaci, którzy chcą pisać doktorat w Niemczech, dołączają zarys pracy doktorskiej i plan czasowy pobytu w Niemczech uzgodniony z niemieckim promotorem. (Punkt ten jest najważniejszym kryterium wyboru).
4) Opinia od przynajmniej jednego nauczyciela akademickiego ze stopniem naukowym co najmniej doktora sporządzona na formularzu „Gutachten” do pobrania. Opinia (w języku niemieckim lub angielskim) musi mieć stempel instytutu.
5) Zaświadczenie o znajomości języka niemieckiego na formularzu DAAD (DAAD Sprachzeugnis) do pobrania. Kandydatki i kandydaci, którzy przeprowadzają studia lub badania w języku angielskim dołączają także kopię oficjalnego amerykańskiego albo angielskiego dyplomu: TOEFL, IELTS lub Cambridge ESOL lub zaświadczenie o znajomości języka angielskiego od lektora języka angielskiego z macierzystej uczelni. Zaświadczenie o znajomości języka niemieckiego lub angielskiego nie musi być przedłożone przez kandydatów ubiegających się o stypendium na krótkie pobyty badawcze (od 1 do 6 miesięcy)
6) Świadectwo dojrzałości: kserokopia polskiego oryginału oraz kserokopia polskiego tłumaczenia oryginału na język niemiecki lub angielski przez Tłumacza przysięgłego. Punkt ten nie dotyczy kandydatek i kandydatów, którzy ubiegają się o stypendium na krótkie pobyty badawcze (od 1 do 6 miesięcy) lub posiadają tytuł naukowy doktora.
7) Potwierdzony w dziekanacie wykaz wszystkich ocen ze studiów w dowolnej formie w rozbiciu na poszczególne semestry i lata studiów z (samodzielnym) tłumaczeniem na język niemiecki lub angielski. Punkt ten nie dotyczy kandydatek i kandydatów, którzy posiadają tytuł naukowy doktora. UWAGA: Prosimy nie kopiować indeksu!
8) Świadectwo ukończenia studiów wyższych (magister): kserokopia polskiego oryginału oraz kserokopia polskiego tłumaczenia oryginału na język niemiecki lub angielski przez tłumacza przysięgłego. Kandydatki i kandydaci ubiegający się o stypendium na ostatnim roku studiów proszeni są o dosłanie dyplomu ukończenia uczelni najpóźniej do 31 lipca 2008 roku.
9) Zaproszenie i zaświadczenie od niemieckiego nauczyciela akademickiego / promotora pracy doktorskiej o opiece naukowej na czas pobytu w Niemczech oraz opinia o zamierzonej pracy doktorskiej / zamierzonym projekcie badawczym jak również o możliwości realizowania przez kandydata pracy w danym instytucie.
10) Lista publikacji
11) Zaadresowana koperta zwrotna z naklejonym znaczkiem pocztowym na list zwykły

UWAGA!!!
- Aplikacja możliwa tylko na formularzu Online (patrz http://www.daad.pl )
- cały wniosek powinien być sporządzony w języku niemieckim lub angielskim
- proszę koniecznie zapoznać się z informacjami ogólnymi na stronie http://www.daad.pl

Termin złożenia dokumentów upływa z dniem:
15 listopada 2007
- (w przypadku stypendiów od 1 do 6 miesięcy, 7 do 10 miesięcy i na napisanie całej pracy doktorskiej Niemczech -decyduje data wpłynięcia wniosku)
- W przypadku stypendiów od 1 do 6 miesięcy będą także możliwe dodatkowe terminy składania wniosków – patrz – http://www.daad.pl

UWAGA:
- Ocena kandydatek i kandydatów zostanie dokonana tylko na podstawie złożonych wniosków.
- Z powodu dużej ilości wniosków odbywa się najpierw kwalifikacja wstępna. O jej wynikach kandydatki i kandydaci zostaną powiadomieni pisemnie przez biuro DAAD w Warszawie w lutym 2008.
- W marcu 2008 roku komisja w Bonn dokona ostatecznego wyboru kandydatów. Listy informują Ce o wyniku tej kwalifikacji dotrą do kandydatek i kandydatów bezpośrednio z Bonn w kwietniu/maju 2008.

Gdzie składa się wnioski?
Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD)
ul. Czeska 24/2
03-902 Warszawa

Miejsce uzyskania dodatkowych informacji:
Przedstawicielstwo DAAD w Warszawie
ul. Czeka 24/2
03-902 Warszawa
tel: 022/616 13 08
fax: 616 12 96
e-mail: daad@daad.pl
dr Randolf Oberschmidt
Anna Sowińska-Szejba
Katarzyna Kotylak
Małgorzata Sałgut
Christiane Branda
Łukasz Wołosz

Źródło: informator DAAD, http://www.daad.pl /dokumenty do pobrania na stronie http://bpm.ar.krakow.pl w zakładce "stypendia".
Paweł A.

Paweł A. naukowiec po urlopie

Temat: stypendia dla doktorantów

Wiem, że istnieją stypendia Humboldta. Niestety niewiele więcej wiem na ich temat. Jeżeli jednak ktoś jest zainteresowany to sobie znajdzie odpowiednie informacje w necie ;)

Mój kolega był na takim stypendium w Regensburgu i otrzymywał 1900E netto - było to roczne lub dwuletnie stypendium - nie pamiętam ;)

Jeśli chodzi o FP (czyli programy ramowe), jak już pisałem wcześniej, dla indywidualnych osób są to Marie Curie Actions.
Jeśli jest się młodym naukowcem (do 4 lat doświadczenia, ale bez obrony) to można takie stypendium dostać na okres 3 m-cy do 3 lat. Należy bezpośrednio zwrócić się do człowieka który jest w tzw. Host Institution. Pamiętam, że w ramach FP5 było bardzo dużo nie wykorzystanych stypendium dla młodych naukowców i EC bardzo nad tym ubolewała. Nie wiem jaki jest stan na dzień dzisiejszy. Ale pewnie na ich stronach można się czegoś dowiedzieć. Dawniej był bank stypendiów i widzę, że dziś również.
Tu czekają na Was stypendia i ciekawe badania - wystarczy tylko wysłać email do koordynatora
http://cordis.europa.eu/mc-opportunities/index.cfm?fus...

Jeśli chodzi o inne projekty to można się starać o Integrated Project (właśnie takim się zajmuję obecnie i w czasie doktoratu też się podobnym niestety zajmowałem zamiast doktoratem) lub STREP.
Pierwszy jest z większym budżetem powyżej 3 ME, a drugi do 3 ME i niewielkiej ilości partnerów (przynajmniej tak było w ubiegłym roku). W tego rodzaju projektach musi brać udział kilka ośrodków z kilku krajów. Dodam tylko, że konkurencja jest bardzo duża i tylko naprawdę dobre wnioski przechodzą selekcję i są finansowane.Paweł A. edytował(a) ten post dnia 24.08.07 o godzinie 23:58
Agata M.

Agata M. yes, I can! -
copywriter/mediator/
PR - freelancer

Temat: stypendia dla doktorantów

padły informacje o CORDIS. Czy ktoś się orientuje jak liczą lata doktorantom? Jak ktoś jest jeszcze doktorantem i jest na piątym roku (przedłużenie studiów) to łapie się jeszcze na młodego naukowca, czy jest już doświadczony?
Paweł A.

Paweł A. naukowiec po urlopie

Temat: stypendia dla doktorantów

Agata M.:
padły informacje o CORDIS. Czy ktoś się orientuje jak liczą lata doktorantom? Jak ktoś jest jeszcze doktorantem i jest na piątym roku (przedłużenie studiów) to łapie się jeszcze na młodego naukowca, czy jest już doświadczony?

jest podane udokumentowane cztery lata zatem jeśli masz już za sobą cztery latka to się nie łapiesz :(

konto usunięte

Temat: stypendia dla doktorantów

Chciałam Wam podziękować:) dzięki temu forum nareszcie wiem, gdzie można występować o stypendium. Na SGH jest bardzo mało wieści o dofinansowaniu i nie ma jednej osoby, która się tym zajmuje --Pozdrawiam wszystkich NinaNina Z. edytował(a) ten post dnia 29.08.07 o godzinie 16:30
Anna Magdalena D.

Anna Magdalena D. Szwedzki, literatura

Temat: stypendia dla doktorantów

Biuro Programów Międzynarodowych Akademii Rolniczej w Krakowie zaprasza doktorantów na spotkanie informacyjne poświęcone aktualnej ofercie stypendialnej. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 października (środa). Gościem specjalnym spotkania będzie dr inż. Grzegorz Durło z Katedry Ochrony Lasu i Klimatologii Leśnej Akademii Rolniczej w Rakowie, laureat Stypendium Konferencyjnego Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

W programie:
1) Fundacja na rzecz Nauki Polskiej – Stypendia konferencyjne
2) Fundacja na rzecz Nauki Polskiej – Program Start (nagrody indywidualne)
3) Büro für Akademische Kooperation und Mobilität (ACM) des Österreichischen Austauschdienstes (ÖAD) – współpraca polsko-austriacka
4) Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst (KAAD)- stypendia w Austrii
5) DAAD - Stypendia na pobyty badawcze dla doktorantów i młodych naukowców
6) Fundusz Wyszehradzki - Małe Granty
7) Fundacja Crescendum Est – Polonia
8) Stypendium Fundacji Hertie
9) Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej – stypendia rządowe (francuskie, belgijskie i duńskie)
10) Program dla młodych naukowców – Young Scientists Programme (Wielka Brytania)

Cała informacja:
http://bpm.ar.krakow.pl/index.php?option=com_content&t...
Joanna Ewa R.

Joanna Ewa R. Informatyk SAP
BASIS, PKN ORLEN
S.A.

Temat: stypendia dla doktorantów

Witam,

mam pytanie odnośnie grantu/stypendium dla doktorantów z informatyki. Może ktoś orientuje się w tej kwestii, jak to zrobić i gdzie? Bardzo proszę o pomoc.

Następna dyskusja:

Stypendia dla doktorantów




Wyślij zaproszenie do