konto usunięte

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Jakie konferencje, sympozja, warsztaty ostatnio odwiedziłeś?
Co ciekawego się dowiedziałeś? Co było dla Ciebie nowego? Na co zwróciłeś uwagę? Czy polecasz zgłębiać tematykę?
Czy drugi raz, jeśli mógłbyś cofnąć czas ;) odwiedziłbyś ten sam kurs, sympozjum itd?

======
Ja dziś mykam na "Siebentes Wiener NobelpreisträgerInnenseminar - Themenschwerpunkt 'Alles Medizin'", czyli Siódme Seminarium Laureatów Nagrody Nobla - tematyka: Wszystko to medycyna.
Odczyty przedstawią:

Sidney Altman - A need for new Drugs
Thomas Steitz - Basic scientific research can lead to major medical advances
Martin Evans - How Embryonic Stem Cells Were Discovered
Günter Blobel - Continuous Cellular Life for More Than Three Billion Years
Elizabeth Blackburn - Chromosome Ends in Aging, Disease and Stress - is there any good news?

Napiszę co i jak, gdy wrócę.
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Może przy okazji w jednym wątku, gdzie się można spotkać, porozmawiać w realu?
No wiem ze nie wszędzie jest real, może być biedronka, albo kongresowa kawiarnia:)
W tym roku byłem min:
http://www.imbw.pl/?p=3719

Nieco później:

http://www.medyk.edu.pl/pl/aktualnosci/art249.html

Zapraszam, spotkajmy się, min. na:
VIII Kongres Podologiczny 25 listopada, Warszawa Hotel Gromada Centrum. Poszukajcie sobie, wygooglujcie, bo wygląda to jak reklama.Piotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 15:40

konto usunięte

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Piotr Szczotka:
http://www.estetyka.org/pobranie/estetyka_manus_2012_p...
To spotkanie wygląda jak reklama.

Ok, więc spostrzeżenia z dzisiejszego sympozjum.
Tam było tyle mądrych głów, że od patrzenia już się mądrzało. ;P A poważnie, to Ci ludzie to nie tylko specjaliści w swoich dziedzinach, ale poniekąd też przedsiębiorcy. Takie połączenie absolutnie mi się podoba. Nie tracąc głównego nurtu, czyli praca naukowa, która ma bezpośrednie przełożenie na leczenie i polepszanie jakości życia, można wzbogacić się. Ale to moja konkluzja.

Elizabeth Blackburn prawiła o telomerach, czyli końcówkach chromosomów, które wskazują na długość życia jego posiadacza. Z czasem, gdy się starzejemy, telomer się skraca, bo przy każdym podziale komórki ubywa jego fragment. Ponad to telomery blokują powstawanie nowotworów.
Badania tej pani pokazują ciekawe zależności:
- Omega-3 podawane przez 4 miesiące przedłużały telomery (nie wiem komu i nie wiem w jakiej postaci, nie zmienia to jednak faktu wskazującego na to jak ważne są nienasycone kwasy tłuszczowe)
- długość telomeru zależy od wieku (jasne) i wykształcenia (!), przy czym zależność wykształcenia do długości telomeru nie wynika z inteligencji samej w sobie, a z wiedzy! Wykształcenie -> wiedza on odżywianiu. Inne faktor wpływający na telomery, czyli długowieczność lub raczej jej brak to długotrwały, chroniczny stress, mogący pojawiać się łatwiej u osób, z niższym wykształceniem, ponieważ ich życie jest trudniejsze.

Evans mówił o tym jak "wpadł" przypadkiem na swój pomysł. Ideą całego badania miało być wydzielenie komórek nowotworowych, aby mieć identycznych materiał do badań. Następnie przeszczepili te komórki do embrionów myszy i okazało się, że komórki "zniknęły", gdy embrion się rozwijał. Tak wpadli na komórki macierzyste. Mówił, że to dużo przypadku i szczęścia.

Na koniec rozwinęła się dyskusja na temat idei, szczęścia w badaniach, teamu i pieniędzy.
Mówili o tym, że mają miliony pomysłów, ale tylko 2 czy 3 udaje się zrealizować. Genialne idee powstają w wolnych chwilach przy kawie. Pomysły rosną i krystalizują się! Należy dużo rozmawiać! Ważny jest też team, ludzie, którzy są po prostu najlepsi w swojej specjalności. Takie wskazówki dawali naukowcy.

Thomas A. Steitz tłumaczył dlaczego tak ważne jest badanie rybosomów. Noblista wyjaśnił, jak wygląda rybosom i jak funkcjonuje na poziomie atomów. Rybosomy są strukturami kluczowymi dla życia, przekładają bowiem informację genetyczną zawartą w DNA na białka tworzące komórki żywych organizmów. Trójce badaczy po żmudnej pracy udało się zmapować każdy z kilkuset tysięcy atomów, które tworzą rybosom. Dzięki temu powstała jego trójwymiarowa mapa, która pozwala badać działanie różnych rodzajów antybiotyków. (odnośnik) A przede wszystkim stwarzać nowe, jako że "stare" przestały działać. Mówił, że to taki wyścig z bakteriami, a na wygraną potrzeba dużych nakładów finansowych.

Jak tylko będę mogła znowu wybiorę się na takie odczyty. Było bardzo ciekawie i wyszłam mądrzejsza, mimo pewnej straty polegającej na niesłyszeniu 1. części wykładu. Słuchawki z tłumaczeniem symultanicznym były zepsute :( Tyle ile umiałam starałam się zrozumieć po angielsku. Później je wymieniłam i było dużo ciekawiej ;).Anna S. edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 17:52
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Anna S.:
Piotr Szczotka:
http://www.estetyka.org/pobranie/estetyka_manus_2012_p...
To spotkanie wygląda jak jedna wielka reklama.
Możliwe. Tu jestem zaproszonym, aktywnym uczestnikiem. Zgodnie z sugestią zmieniłem wpis aby nie reklamować:) Jak znam życie, w następnym poście będzie temat: dlaczego tak niewiele osób bywa na imprezach. Dlaczego tak mało rozreklamowane itd.:).

Powiem to raz i wprost.
Czym się różni komercyjna impreza od akademickich koncertów?
1. W pierwszym przypadku sztandary są jawne, postawione w dziennym świetle, a organizatorzy starają się aby było taniej dla uczestników. Tak jest bynajmniej na tych spotkaniach na których bywam. Koszt rzadko powyżej 100 zł. No i raczej posłuchać można praktyków, a jak już ktoś prezentuje badania czy nawet studium przypadku, to wiem że brał w nich czynnie udział. No i tu raczej punktów edukacyjnych nie zgarniesz. A sponsorzy? Najczęściej wspierają koszty wynajęcia sal, hoteli, itd. Za to wykłady, czasem na życzenie słuchaczy przedłużane.

2. Tu reklam przecież nie ma. A jeśli są w torebkach, teczkach, rozdawanych próbkach, testerach przy rejestracji, to kompletnie z przypadku. Po prostu tak wyszło:). Koszty? No do kilku set zł, akademicki prestiż tego wymaga. Oczywiście płatne warsztaty są także przypadkowe. W końcu z czegoś trzeba opłacić wykładowców, zwłaszcza tych sztandarowych z zagranicy. W grupach/blokach tematycznych są wystąpienia po 15-10 minut, czasem po 2-3 godzinach nie wiesz jaki dzień, a jeszcze wieczorem bankiet. Ba, obowiązkowo. Badania? Często cytowane tak szybko że nawet rasowi nagrywacze mają problem z odczytem. Ostatnio słyszałem podawane przykłady, dotyczyły 10-15 pacjentów jako grupę badawczą. Czasem wykładowca kończy przed czasem, z podziwem dla sali czekając na tajemnicze pytania? Ale tajemniczych pytań raczej nie ma. Za to miny wskazujące na zrozumienie tematu. Ostatnio na konferencji na której byłem, były nawet zadane pytania, ale kworum usłyszało w odpowiedzi - zapraszamy na szkolenia w tym temacie.

Mam nadzieję, że już zeszliśmy na ziemie. Czy tak?
Tak poza tematem, polecam zorganizować samemu jakiekolwiek większe spotkanie, konferencje, sympozjum, itd. Świetne wyzwanie:)

Jeździ się na spotkania po pierwsze dla wykładów, ale także aby na miejscu porozmawiać z praktykami, wymienić się uwagami, coś nowego postanowić. To podstawa, żywy kontakt z praktykami i przy okazji zrozumieć czym zajmują się inni. Wysłuchać wykładów i zdać sobie sprawę co można zdziałać razem, a gdzie się nie zrozumiemy. Też się zdarza :).

Ufam, że damy sobie spokój tego rodzaju rozważaniom, jeśli chodzi o mnie, nie lubię hipokryzji. To już w odpowiedzi na inne fora i prv. Jest sporo świetnych tematów i wykładowców, na różnego rodzaju spotkaniach, wystarczy poszukać. Piotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 20.10.12 o godzinie 01:12
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Co do samych konferencji wykładów:

Bez kadzenia, ale szczerze powiem. Ujął mnie i całe gremium słuchaczy Tomasz Borowski. "Niezależnego portalu naukowego fizjoterapii" mogliśmy posłuchać w temacie: Funkcjonalna terapia koślawości palucha (hallux valgus) w koncepcji FPC.
Tu przytoczę dosłownie pierwszy tekst studenta po zakończeniu wykładu. "Zaje****y, temat, facet też, od razu widać że wie co gada bo to praktyk".
Cóż nic dodać nic ująć. Planowany 45 minuto wykład był ponad 70 minut. Tomasz - pewnie to przeczyta i bardzo dobrze, inni też - podbił ludzi bo zrozumiał że ważne jest co prezentujesz i jak prezentujesz. Kiedy gdzie wspiął się na wyżyny, tłumacząc co realnie można zdziałać bez sprzętu i operacji musiał ratować czasem odrobiną humoru. Widząc że słuchający czasem mieli miny dosyć dziwne, nieco zakłopotane aby nadążyć za praktykiem.

Jakub Bogdan także fizjoterapeuta, wykładowca SPIML. Temat: Kompleksowa rehabilitacja w uszkodzeniu więzadeł stawu kolanowego. Terapia masażem jako część kompleksowej fizjoterapii po zerwaniu ACL i przy zapaleniu gęsiej stopki powierzchownej. Temat prezentacji był w imieniu gospodarzy. Jakub początkowo ruszył nieśmiało, ale jak zszedł już do parteru, trochę zszokował widownię, bo zszedł dosłownie po to, aby pokazując masaż tak od strony zachodniej jak i wschodniej, rehabilitację ujmując w całość z elementami masażu tajskiego na macie.

Z boku miałem sposobność zobaczyć też miny ludzi. Bo nie zdarza się codziennie aby fizjoterapeuta pracował na kolanach. Nie dla wrażenia, ale pokazując po prostu kawałek praktyki, a nie suche tabelki. Brawo panowie.

Inne wykłady na innych spotkaniach?
Wykład na temat stanów psychicznych i zmian skórnych, nie pomnę teraz wykładowcy.
Wykład na temat psycho-neuro-immunologi.

Z warsztatów w ubiegłym roku Focus on fascia z Robertem Schleipem. Tu była bardzo dobrze zorganizowana grupa i dodatkowe wykłady jako część całych warsztatów. W przerwach ludzie z kilku krajów Europy dzielili się swoim doświadczeniem tak w pracy stricte terapeutycznej na poziomie fizycznym jak i psychosomatycznym. Widziałem go także w akcji jako naukowca, ale jako prowadzący warsztaty jest także niesamowity. Zauważając że ktoś z uczestników może coś wnieść do szkolenia, ustępuje - przy akceptacji obecnych - miejsca, dając możliwość krótkiej prezentacji. A to się rzadko zdarza.

Były jeszcze inne wydarzenia. Ale coraz bardziej ciągnie mnie do praktyków, takie wykłady mają dla mnie sens. Coraz mniej trawię wykłady akademików, ale tych co nie prowadzą praktyki. Tak już mam.

Jakoś tak liczy się chyba atmosfera, no i co ważne to ludzie na spotkaniach decydują co im się podoba, a nie co zatwierdzi szanowne gremium organizacyjne.

Jednym z ciekawszych spotkań, był kongres chirurgii plastycznej, zwłaszcza tematy z rekonstrukcyjnej. Popatrzysz, porozmawiasz, zrozumiesz.

Przy okazji, pod koniec marca 2013 jest planowana konferencja w Krakowie. Ogólny zarys już jest, ale są jeszcze wolne miejsca dla zainteresowanych prezentacjami. Można się też zareklamować, otwarcie, bez udawania. Ale dalsze info już na prv proszę.Piotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 20.10.12 o godzinie 01:13
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Pytanie do Anny.
1. Anno już w tematach bardziej zawodowych. Czy możesz wstawić jakieś informacje na temat planowanych konferencji, kongresów związanych z fizjoterapią lub pochodnymi tematami, masaż, body work, w planach w Wiedniu lub okolicach? Czy są wtedy po niemiecku czy raczej po angielsku?
Jak to tam wygląda. Do Wiednia nie tak daleko.

2. Przy okazji, może się ktoś wybiera? Ci to są nie do pobicia tak tematycznie jak i organizacyjnie, tyle że trochę daleko: http://www.massagetherapyfoundation.org/

Pozdrawiam PiotrPiotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 16:36

konto usunięte

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Po dwukrotnym przeczytaniu Twojej wiadomości w końcu zrozumiałam dlaczego się tak na mnie zdenerwowałeś. Źle się wyraziłam! Nie Ty uprawiasz tutaj reklamę podlinkowując przyszłe konferencje, tylko tamto spotkanie wygląda mocno komercyjnie, mało obiektywnie i rzetelnie, więc pytam jak jest?. Praktyka praktyką ale poziom merytoryczny. Jaki on byl?Anna S. edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 17:50
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

A co ty Anno. Mnie zdenerwować? Po prostu jeśli już to jestem uwrażliwiony na ocenę czegokolwiek zaocznie:) zwłaszcza tam gdzie nas niema. Poczytaj sobie dokładnie fora: albo nie taki program, albo za daleko, albo nie ten termin, najczęściej komentują ci co im się nie chce ruszyć.

Wiem, że trochę odchodzę od tematu, ale to jest ważny temat. Pytam na co dzień studentów, kursantów. Dlaczego nie jeździcie na kongresy, sympozja medyczne. A oni: a bo wiesz nas ta sztampa nie rajcuje, wolimy wykłady praktyczne, konkretne tj. pragmatyzm w praktyce. Mnie to nie dziwi. Jak ma osoba zaczynająca praktykę, zapłacić kilka set zł za wyjazd na kongres?

Poza tym udowadnianie że coś komercyjnego musi być gorsze merytorycznie niż konferencje aspirujące do naukowych kongresów na prawdę jest czasem śmieszne. Nie patrzę też jedynie z naszej perspektywy. Kiedy Świat robi wiele aby w końcu rozluźnić kongresowe krawaty, Polska idzie w stronę prestiżu, udowadniania że jak organizatorem jest jakieś stowarzyszenie, organizacja to zaraz jest bardziej medycznie, naukowo i merytorycznie. Tu mówię jako osoba będąca na sporej części różnych imprez jako uczestnik jak i wykładowca.

A jakie jest na prawdę moje zdanie?

W pewnym sensie obracamy się w kółko, a jeśli chodzi o tematy które mnie szczególnie interesują to po prostu nic odkrywczego od lat nie zauważyłem. Dlatego wolę tematy pokrewne.
To proste Europa mentalnie umiera! W swoim zadufaniu w sobie. Zwłaszcza zachodnia Europa:)

Mój komentarz poza początkiem, nie był już skierowany do ciebie. Napisałem ogólnie.
Niezależność nauki, Anno to mit, podobnie jak naukowych kongresów. Ale o tym to pewnie wiesz:)

Co z tymi wydarzeniami w Wiedniu?

Przy okazji. Wróć do tego wątku za jakiś czas. I przeczytaj jeszcze raz. Jak znam życie szału w dyskusji raczej nie będzie. Możemy także, zrozumieją co niektórzy że jednak warto się angażować.

Jak powiedziałem, wcześniej w przyszłym roku mam w planach jedną, może dwie imprezy, wydarzenia. Prawdę mówiąc kto zechce to przyjedzie. Wolę feedback po konferencjach.

Pozdrawiam Piotr Piotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 18:03

konto usunięte

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Jak powiedziałem, wcześniej w przyszłym roku mam w planach jedną, może dwie imprezy, wydarzenia.

Może się spotkamy wtedy?Dawaj znać na prv co i gdzie, pomyślę, może się uda jakoś dostać nie wywalając pół portfela.Anna S. edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 19:36
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Myślę że ten temat mamy już za sobą. Produktem wykładowcy akademickiego jest min fakt, iż reprezentuje daną uczelnię, społeczność, która także coraz bardziej zabiega o prestiż, rekrutacje, itd. Czy się mylę. Sami altruiści i idealiści?

Nie mogę odpowiadać co reklamuje firma która organizuje daną imprezę w postaci konferencji, kongresu, itd. Na to nie mam wpływu.

Czy się mylę, jeśli tak to mnie popraw.
Dajmy jednak ludziom ocenić, czy dana impreza medyczna, komercyjna, jest ciekawsza. Po jej zaistnieniu:)

Z tego co wiem, portal Gl, nie jest zwykłym produktem społecznościowym. A w gestii ojców założycieli były informacje o rozwoju zawodowym, osobistym, biznesie, itd. Tłumaczenie się z tego chyba mija się z celem. Piotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 18:18

konto usunięte

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Piotr Szczotka:
Pytanie do Anny.
1. Anno już w tematach bardziej zawodowych. Czy możesz wstawić jakieś informacje na temat planowanych konferencji, kongresów związanych z fizjoterapią lub pochodnymi tematami, masaż, body work, w planach w Wiedniu lub okolicach? Czy są wtedy po niemiecku czy raczej po angielsku?
Jak to tam wygląda. Do Wiednia nie tak daleko.

European Congress of Radiology - razem z wystawami, chyba ang.
http://www.myesr.org/cms/website.php?id=/en/about_esr_...

Wypalenie zawodowe - po niemiecku http://www.beam-kongress.com/wp-content/uploads/Folder...

3. kongres edukacji fizjoterapeutycznej - http://congress2012.physioaustria.at/sites/congress201...

Ból u dzieci, kongres interdyscyplinarny w Grazu po niemiecku - http://www.physioaustria.at/sites/default/files/Termin...

Dzień osteoporozy - w ratuszu gratis, po niemiecku, nie wiem czy tam są odczyty, ale na pewno milion stoisk, gdzie można różne rzeczy obejrzeć związane zosteoporozą http://www.physioaustria.at/sites/default/files/Termin...Anna S. edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 18:30
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

A czy orientujesz się, czy na to jakie są tematy ma wpływ np: praktyk fizjoterapeuta, będący zrzeszony w jakieś organizacji. Kiedyś na konferencji w Budapeszcie rozmawiałem z ekipą z dwóch krajów (mniejsza o to których). Powiedzieli mi że min. poprzez ankiety zmienia się programy planowanych konferencji, abo jest miejsce w bloku w tematach varies topics.
To dobre rozwiązanie, w pewnym stopniu sama zainteresowana społeczność może kierować tym co pojawi się w programie. Ale też jeśli ktoś uważa że dany temat jest na pograniczu medycznych dociekań lub tematem dotyczących organizacji praktyki, jest na to miejsce w takich blokach.
Byłem na takich konferencjach i o dziwo te bloki cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Co o tym myślisz?

konto usunięte

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

kongres na temat bólu, bóle kręgosłupa, po niemiecku, http://www.ceops.at/data/files/Kongressprogramm%202013...

w Niemczech, Lipsk http://dgkn-kongress.de/

Krems, Nadwaga, prewencja, badania oparte na faktach http://www.eufep.at/

konto usunięte

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Piotr Szczotka:
A czy orientujesz się, czy na to jakie są tematy ma wpływ np: praktyk fizjoterapeuta, będący zrzeszony w jakieś organizacji. Kiedyś na konferencji w Budapeszcie rozmawiałem z ekipą z dwóch krajów (mniejsza o to których). Powiedzieli mi że min. poprzez ankiety zmienia się programy planowanych konferencji, abo jest miejsce w bloku w tematach varies topics.
To dobre rozwiązanie, w pewnym stopniu sama zainteresowana społeczność może kierować tym co pojawi się w programie. Ale też jeśli ktoś uważa że dany temat jest na pograniczu medycznych dociekań lub tematem dotyczących organizacji praktyki, jest na to miejsce w takich blokach.
Byłem na takich konferencjach i o dziwo te bloki cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Co o tym myślisz?

Pomysł jest genialny. Jasne, że ludzie w tym biorą udział, skoro sami o to proszą.
Byłam zrzeszona w PhysioAustria. Nie dostałam nigdy takiej ankiety. Właśnie uświadomiłam sobie, że tu tzn w ramach PhysioAustra nigdy nie byłam na konferencji. Byłam za to na tzw. dniach fizjoterapii. Wyglądało to tak, że na głównej sali byli różni wystawcy (dostęp też dla laików), na innej były wykłady (dla wtajemniczonych). Program nie był ze mną konsultowany ;).Anna S. edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 19:07
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Anna S.:
Co o tym myślisz?

Pomysł jest genialny. Jasne, że ludzie w tym biorą udział, skoro sami o to proszą.
Byłam zrzeszona w PhysioAustria. Nie dostałam nigdy takiej ankiety. Właśnie uświadomiłam sobie, że tu nigdy nie byłam na konferencji. Byłam za to na tzw. dniach fizjoterapii. Wyglądało to tak, że na głównej sali byli różni wystawcy (dostęp też dla laików), na innej były wykłady (dla wtajemniczonych). Program nie był ze mną konsultowany ;).
Tak właśnie zorganizowaliśmy I Targi Edukacyjne Masażu, internet raczkował, ale zrobiliśmy wywiad. Obok klinicznych tematów stricte z masażu terapeutycznego ale też były tematy szersze z fizjoterapii, było miejsce na wschodnie klimaty, a zakończyło się dodatkowymi tematami. Kogo to nie interesowało to sobie szedł na kawę, ale tych było niewielu. Tak ludzie nabrali nieco szacunku dla naukowych tematów, a druga strona się świetnie bawiła.

Jak byłem na pierwszych targach za granicą, to ku mojemu zdziwieniu największym zainteresowaniem cieszyły się wykłady prawnika stowarzyszenia i wykłady o rehabilitacji koni. Pierwszy raz widziałem spa dla koni, a w jakuzzy dwie terapeutki robimy masaż po urazie. Teraz to normalka. Także impreza naukowa, a reklam było tyle, że na pamiątkę mam niektóre do dzisiaj:). Merytorycznie bardzo zróżnicowane tematy. Dochodzę do wniosku że - generalnie - za granicą na kongresach jest więcej doniesień, przedstawianych badań, ale jest jakby bardziej powierzchowne przedstawianie tematów. U nas jest pokazana bardziej strona praktyczna. Nie wiem czy mnie rozumiesz?

To jak tworzymy ankietę? "Jakim tematem byłbyś zainteresowany na konferencji, kongresie, lub tematyką". Jako osobny watek?

Co wy na to?
Podaż, popyt:)Piotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 19:08

konto usunięte

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

To co? Organizujemy konferencję, ale tylko takie tematy, o których uczestnicy chcą słyszeć ;)Anna S. edytował(a) ten post dnia 19.10.12 o godzinie 19:10
Maciej O.

Maciej O. Bene Curatur
fizjoterapeuta

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Anna S.:
Piotr Szczotka:
A czy orientujesz się, czy na to jakie są tematy ma wpływ np: praktyk fizjoterapeuta, będący zrzeszony w jakieś organizacji. Kiedyś na konferencji w Budapeszcie rozmawiałem z ekipą z dwóch krajów (mniejsza o to których). Powiedzieli mi że min. poprzez ankiety zmienia się programy planowanych konferencji, abo jest miejsce w bloku w tematach varies topics.
To dobre rozwiązanie, w pewnym stopniu sama zainteresowana społeczność może kierować tym co pojawi się w programie. Ale też jeśli ktoś uważa że dany temat jest na pograniczu medycznych dociekań lub tematem dotyczących organizacji praktyki, jest na to miejsce w takich blokach.
Byłem na takich konferencjach i o dziwo te bloki cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Co o tym myślisz?

Pomysł jest genialny. Jasne, że ludzie w tym biorą udział, skoro sami o to proszą.
Byłam zrzeszona w PhysioAustria. Nie dostałam nigdy takiej ankiety. Właśnie uświadomiłam sobie, że tu tzn w ramach PhysioAustra nigdy nie byłam na konferencji. Byłam za to na tzw. dniach fizjoterapii. Wyglądało to tak, że na głównej sali byli różni wystawcy (dostęp też dla laików), na innej były wykłady (dla wtajemniczonych). Program nie był ze mną konsultowany ;).

Z tego co widzę na PhysioAustria ma polska reprezentację ;)
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

A pro po nadwagi i kongresu.
Zastanawia mnie, czy nie można zamiast stosować różnych rozmiarów: polska numeracja, europejska, amerykańska czy niemiecka, po prostu powiedzieć im wprost że mają nadwagę lub jeśli tak, to że są otyli? Tak, wiem psychologiczny aspekt, pracuje w tym temacie na co dzień.
Ale jak kupowałem kurtkę i pani do mnie mówi że to jest na pewno M-ka tyle że niemiecka i mniejszych w tym fasonie nie produkują, to się poczułem z kolei jak anorektyk.
To w co my gramy?

Jeden kraj czuje się dobrze a inni niedożywieni, sieroty, niebożęta, ot medycyna oparta na faktach. Żeby mi jeszcze ktoś powiedział: - Bo pan nie według wagi, nadwzrost, to był chociaż zrobił mądrą minę:).Piotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 23.10.12 o godzinie 15:18

konto usunięte

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

Kwestia rozmiaru to chwyt marketingowy! Nie mieszałabym tego z medycyną opartą na faktach.
Niemieckie numery się zgadzają z polskimi, szał się dzieje dopiero z włoskimi. ;) A propos ;) etymologia franc.Anna S. edytował(a) ten post dnia 23.10.12 o godzinie 15:40
Piotr Szczotka

Piotr Szczotka Dyplomowany
masażysta Bodyworker

Temat: Jakie konferencje, sympozja, warsztaty, szkolenia, kursy...

No nie do końca to tylko chwyt reklamowy:).
A pro pos, od kilkunastu lat obserwuję zmieniające się pojęcia właściwego cellulitu (paniculopati-obrzękowo-włóknikowo-stwardnieniowej) w odróżnieniu z tym co się rozpoznaje po prostu jako lokalna akumulacja tkanki tłuszczowej. Nadwaga nie ma z tym wiele wspólnego. Ale co się da upchnąć pod pojęciami medycznymi w tym temacie to głowa boli. A jaki sprzęt do zwalczania, redukowania! Tu to dopiero są chwyty reklamowe.
Z medycyną opartą na faktach w tym temacie z chęcią bym się zapoznał. Jak będzie jakiś ciekawy artykuł, publikacja, przełomowe rzecz jasna, to daj znać. Mogą być i płatne.

Pozdrawiam PiotrPiotr Szczotka edytował(a) ten post dnia 23.10.12 o godzinie 17:06

Następna dyskusja:

Jakie kursy wybrać?




Wyślij zaproszenie do