Krzysztof K.

Krzysztof K. Accounting & Tax
Specialist; HR &
Payroll Specialist

Temat: Magazyn konsygnacyjny

Zetknąłem się w tym tygodniu z taką sytuacją, że firma produkująca napoje alkoholowe sprzedaje te produkty za pośrednictwem agencji celnej w Wielkiej Brytanii. Nie wiem czy jest to możliwe, żeby dysponowała towarem i prowadziła sprzedaż nie będąc zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Z tego co wyczytałem to tutaj może dojść do dość skomplikowanej sytuacji, tzn. ma miejsce wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów a także sprzedaż krajowa brytyjska (i oczywiście akcyza gdyż mamy do czynienia z napojami alkoholowymi). Ponoć można uprościć procedurę i mieć magazyn konsygnacyjny w Wielkiej Brytanii. Ma ktoś pomysł na w miarę optymalne rozwiązanie tej kwestii?
Piotr R.

Piotr R. główny księgowy,
Warszawa, BASF
Coatings Services
Sp. z o.o.

Temat: Magazyn konsygnacyjny

W Polsce 12a. czyli rozliczenie wnt przez podmiot prowadzący magazyn konsygnacyjny nie można zastosować bo alkohol nie służy działalności produkcyjnej ani usługowej, a właśnie handlowej.

Przemieszczenie do składu celnego rozumiem, że ma zawiesić konieczność zapłaty akcyzy. Takie przemieszczenie z PL do GB wydaje mi się, że należy rozpatrywać jako WDT - WNT w ramach własnego przedsiębiorstwa...czyli zarejestrować się na VAT w GB.

Warto jednak poznać przepisy o VAT w GB bo może ich przepisy wprowadzają jakieś uproszczenia.

Następna dyskusja:

Magazyn konsygnacyjny vs "c...




Wyślij zaproszenie do