konto usunięte

Temat: CZY WARTO INWESTOWAĆ NA RYNKACH Rumunii i Bułgarii?

CZY WARTO INWESTOWAĆ NA RYNKACH Rumunii i Bułgarii? - Temat ten jest bardzo rozlegly. Wiele ciekawych informacji zawiera strona Bulgarskiej Agencji Inwestycji - dane statystyczne, raporty, analizy. Jeden z raportów wskazuje, iż najwięcej zainwestowanych środków zagranicznych w 2006 r. było w rozwój nieruchomości (żródło: Bulgarian National Bank,Data revised as of March 2007). Są też ciekawe opracowanie wręcz listy gałęzi przemysłu, które są atrakcyjne dla polskich przedsiębiorców (unido.pl). Każdy natomiast może pokosić się o zainwestowanie w nieruchomość w Bułgarii. Wzrost cen nieruchomości jest bardzo obiecujący. Znamienny jest fakt, że rynek nieruchomości zachowuje się podobnie jak Polski kilka lat temu. Jestem w stanie potwierdzić na konkretnych przykładach, iż w ciągu dwóch lat Polacy zarobili już na zakupionych 2,3 lata temu nieruchomościach 100%. Co ciekawe cały czas można kupić np. na wybrzeżu Morza Czarnego, nieruchomość z widokiem na Morze, nad samym morzem za niecałe 2.600 zł!! - dodam, że z umeblowaniem. Wszelkie dane statystyczne z Narodowego Instytutu Statystycznego w Bułgarii polecają inwestowanie w nieruchomości w Bułgarii.

Poszukuje inwestorów...więcej info w grupie Nieruchomości Bułgaria zapraszam:)

konto usunięte

Temat: CZY WARTO INWESTOWAĆ NA RYNKACH Rumunii i Bułgarii?

Bułgarski rynek nieruchomości w 2009 roku

Jak podaje portal Globaledge.co.uk w 2008 roku bułgarski rynek nieruchomości znalazł się na 6 miejscu najpopularniejszych kierunków inwestycyjnych wśród obywateli krajów anglojęzycznych - Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Irlandii i Kanady. Na dalszych miejscach uplasowały się między innymi Cypr i Karaiby.

W ostatnich latach wzrost cen nieruchomości w Bułgarii osiągał średni poziom 30% rocznie. Specjaliści z Quest Bulgaria Property Magazine uważają, iż pomimo spodziewanego zmniejszenia tempa wzrostu - inwestorzy będą tam nadal mogli liczyć na atrakcyjne zyski w długim okresie.

Jak przewidują analitycy rok 2009 może być ostatnią szansą na zakup nieruchomości w Bułgarii po atrakcyjnych cenach. Podkreślają jednocześnie, iż w dobie kryzysu warto inwestować w jednostki o wysokim standardzie, na które popyt jest wysoki pomimo słabszej kondycji ekonomicznej rynku. Luksusowe apartamenty w atrakcyjnych lokalizacjach wciąż posiadają wysoki potencjał inwestycyjny.

Gdzie jeszcze w Bułgarii opłaca się zatem zainwestować? Analitycy rynku nie mają wątpliwości, iż bułgarskie wybrzeże nie stanowi już tak atrakcyjnego kierunku dla inwestorów jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Dobre prognozy posiadają natomiast dynamicznie rozwijająca się stolica kraju oraz apartamenty w bułgarskich kurortach górskich.

Rynek bułgarski jest nadal stabilny i przewidywalny a chwilowy spadek cen nieruchomości, związany z kryzysem na globalnym rynku finansowym stanowi doskonałą szansę, dla inwestorów z mniejszym portfelem.

Dodatkowo krótkotrwały spadek zaufania inwestorów oraz zmniejszenie możliwości finansowania zakupu nieruchomości za pomocą kredytów doprowadziły do ograniczenia liczby nowych projektów budowlanych - co przyniesie korzyść w postaci większego zainteresowania rynkiem wtórnym.

Dominik Ciecierski

konto usunięte

Temat: CZY WARTO INWESTOWAĆ NA RYNKACH Rumunii i Bułgarii?

Bułgaria

Stosunkowo niska cena metra kwadratowego oraz roczny zwrot wartości nieruchomości z wynajmu na poziomie 6-7% czyni Bułgarię ciekawym miejscem do inwestycji.

Bardzo atrakcyjnym kierunkiem inwestycji w zagraniczne nieruchomości jest w ostatnim czasie Bułgaria. Wzrost cen nieruchomości w tym kraju związany jest z jego wejściem do Unii Europejskiej, a konkretnie z wyrównywaniem poziomu cen, czyli konwergencją. Zjawisko to daje solidne podstawy, aby oczekiwać, że inwestycja w tamtejsze nieruchomości przyniesie zadowalające zyski.
Duże zainteresowanie bułgarskim rynkiem potwierdza Krzysztof Florek, menadżer sprzedaży w LifeHouse International, firmie zajmującej się doradztwem w nabywaniu nieruchomości zagranicznych.

Atrakcyjne dla inwestorów lokalizacje to zarówno Sofia, stolica Bułgarii, jak i wybrzeże kraju. Analitycy prognozują, iż przez najbliższe 5 lat popyt na mieszkania w centrum i na przedmieściach Sofii będzie wzrastał i będzie to jedno z najciekawszych miejsc inwestycyjnych w Europie. Bardzo niskie bezrobocie oraz prognozy migracji ludności do stolicy zwiastują zarówno wzrost cen nieruchomości jak również coraz droższy wynajem.

Dynamicznie rozwija się także wybrzeże kraju. - Najważniejsza jest oczywiście odległość od morza. Nie powinna ona być większa niż 400-500m. Najlepiej oczywiście, aby z apartamentu rozpościerał się widok na morze. Na popularności zyskują ostatnimi czasy niewielkie miejscowości turystyczne takie jak Lozenec czy Kranievo, chociaż zdecydowana większość klientów pyta o najbardziej rozpoznawalny kurort jakim jest bez wątpienia Słoneczny Brzeg – wyjaśniają specjaliści z LifeHouse International.



Wyślij zaproszenie do