Katarzyna Kusio

Katarzyna Kusio 3D Coaching,
Dyplomowany Coach
Akademii TROP

Temat: Darmowe szkolenie dla Trenerów Biznesu - freelancerów

„Trener Rozwoju Organizacji Przyszłości – innowacje w szkoleniach” EFS5


Obrazek


Zapraszamy Trenerów Biznesu freelancerów na darmowe szkolenie:

„Trener Rozwoju Organizacji Przyszłości – innowacje w szkoleniach”

współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 2.2.2 PO KL).
Zapraszamy do zapoznania się ze wstępnymi informacjami dotyczącymi udziału w projekcie oraz z jego ramowym programem.



Adresaci Projektu

Kto może wziąć udział w projekcie.

- wytyczne PARP dla beneficjentów Poddziałania 2.2.2 PO KL:

Projekt skierowany jest do osób:

■posiadających doświadczenie trenerskie na poziomie minimum 80 zrealizowanych godzin szkoleniowych przeprowadzonych dla przedsiębiorstw i ich pracowników.
■będących pracownikami mikro- (w tym osoby samozatrudnione), małego lub średniego przedsiębiorstwa, które nie delegowało swoich pracowników do uczestnictwa w szkoleniach w edycjach I, II, III, IV i V konkursu

Dodatkowo kandydat powinien:

■być aktywnym zawodowo trenerem i w trakcie projektu zorganizować szkolenie, które zostanie poddane superwizji uczestniczącej.

Kto nie może wziąć udziału w projekcie:

■pracownicy wnioskodawcy (Centrum TROP Sp. z o.o.) zatrudnieni na umowę o pracę w oparciu o przepisy Kodeksu Pracy w okresie od dnia ogłoszenia konkursu do dnia zakończenia projektu,
■pracownicy PARP, ani osoby współpracującące z PARP przy realizacji konkursów finansowanych z Poddziałania 2.2.2 POKL (tj. asesorzy i trenerzy prowadzący szkolenia dla asesorów),
■Uczestnicy i/lub Absolwenci projektów objętych wsparciem w ramach I, II , III, IV, i V konkursu finansowanego z Poddziałania 2.2.2. PO KL.

Ramowy program projektu

Ramowy program projektu „Trener Rozwoju Organizacji Przyszłości – innowacje w szkoleniach”

Każdy kurs składa się z 80 godzin szkoleniowych oraz z 20 godzin zegarowych superwizji trenerskiej.
Superwizja trenerska obejmuje:
■16 godzin superwizji uczestniczącej, podczas której superwizor obserwuje szkolenie prowadzone przez trenera (uczestnika projektu) oraz
■konsultacje z superwizorem przed i po szkoleniu (łącznie 4 godziny konsultacji).

Szkolenia są skierowane do osób, które mają motywację do pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami, poszukują nowych rozwiązań i chcą rozwijać warsztat trenerski w jednym z następujących zagadnień:

1.„Wykorzystanie metod coachingu grupowego jako narzędzia pracy trenera”

Kurs poświęcony metodzie coachingu grupowego kładzie nacisk na rozwijanie wrażliwości interpersonalnej, zdolności do moderowania pracy grupy i budowania klimatu współpracy w zespole. Trener prowadzący szkolenie wspiera uczestników m. in. w rozwoju kompetencji w zakresie: prowadzenia spotkań, grupowego podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów komunikacyjnych. A także motywuje do odpowiedzialności oraz zachęca do kreatywności i innowacyjności w odkrywaniu różnorodnych rozwiązań.

2.„Metodyka uczenia w działaniu w pracy trenera (Action Learning)”

Kurs ten przygotowuje do pracy Metodą Action Learning, która umożliwia uczenie się w tym samym czasie całych zespołów poprzez doświadczanie. Ta forma pracy zakłada, że uczestnik rozwija swoje kompetencje w praktyce. W trakcie kursu trener prowadzący odwołuje się do realnych sytuacji, traktując je jako przedmiot refleksji i wykorzystuje je do planowania efektywniejszych działań. Uczestnicy zatem uczą się w działaniu i jednocześnie rozwiązują liczne dylematy związane z ich codziennością zawodową.

3.„Działania twórcze jako narzędzie pracy trenera”

Celem kursu „Działania twórcze jako narzędzie pracy trenera” jest rozwijanie potencjału trenerów do stosowania niekonwencjonalnych metod pracy szkoleniowej. Trener prowadzący zajęcia przygotuje uczestników kursu do tworzenia warunków, w których odbiorcy ich działań, mogą wyjść poza schematy. Kurs uzupełniony jest o elementy programów CSR.

Każdy z wymienionych kursów zawiera elementy pracy z wykorzystaniem Metody TROP oraz sesje superwizyjne prowadzone na forum grupy.



Informacje organizacyjne i kontakt

Rekrutację do projektu rozpoczniemy już w styczniu.

Wówczas na naszej stronie www ukażą się m.in.:
■regulamin rekrutacji,
■wytyczne dotyczące etapów rekrutacji,
■wytyczne dotyczące wymaganych dokumentów rekrutacyjnych,
■szczegółowe wymogi dotyczące warunków ukończenia kursu,
■harmonogram spotkań informacyjno-rekrutacyjnych

Kontakt

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w projekcie „Trener Rozwoju Organizacji Przyszłości – innowacje w szkoleniach”, zapraszamy do kontaktu:
tel: 22 615 28 91
mail : szkoleniaefs@grupatrop.pl

Obrazek