konto usunięte

Temat: Roczna Szkoła Interwencji Kryzysowej

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu zaprasza na kolejną edycję w roku 2008/2009 rocznej Szkoły Interwencji Kryzysowej.

Program szkolenia obejmuje wiedzę teoretyczną oraz praktyczne ćwiczenia z zakresu prowadzenia profesjonalnej interwencji kryzysowej. Celem szkolenia jest zarówno pogłębienie wiedzy z zakresu teorii kryzysu i interwencji kryzysowej oraz poszerzenie umiejętności praktycznych z zakresie profesjonalnej pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej. Program szkolenia obejmuje zarówno wiedzę z psychologii klinicznej, psychologii traumy, psychologii społecznej w tym psychologię konfliktów i kryzysów, oraz psychoprofilaktykę.

Adresaci:

Adresatami szkolenia są osoby zawodowo zajmujące się pomaganiem osobom w kryzysie, odpowiedzialne za interwencję w sytuacji kryzysów, wypadków i katastrof. Szczególnie zapraszamy psychologów, terapeutów, pracowników służby zdrowia i instytucji pomocy społecznej, służb ratowniczych, oraz studentów ostatnich lat studiów kierunków: psychologia, pedagogika, resocjalizacja.

Ilość godzin

Szkolenie obejmuje 160 godzin dydaktycznych realizowanych w trakcie 8 zjazdów weekendowych (2 dni: sobota, niedziela).

Koszt: każdy 2-dniowy zjazd =400 zł

Koszt całościowy szkolenia =3200 zł

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia specjalistycznego z zakresu interwencji kryzysowej- świadectwo Szkoły Interwencji Kryzysowej Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii.


Terminy i tematy zjazdów

I. 15-16.11.2008

„Postępowanie z osoba przeżywającą kryzys. Umiejętności prowadzenia interwencji kryzysowej”.

Osoba prowadząca- Agnieszka Juszczyk

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z teorią kryzysu i zakresem psychologicznej interwencji kryzysowej, definicją i charakterystyka kryzysu, interwencją kryzysową i jej modelami, podstawowymi umiejętnościami prowadzenia interwencji kryzysowej, diagnozą problemu, rozróżnianiem sytuacji kryzysowych, oceną- diagnozą klienta w kryzysie


II. 6-7.12.2008

„Interwencja kryzysowa w sytuacji napaści i przemocy seksualnej”

Osoba prowadząca- mgr Dorota Werner

Szkolenie wprowadza w tematykę przemocy seksualnej, molestowania seksualnego i napaści seksualnej. Uczestnicy poszerzą swoją wiedzę dotyczącą nadużyć seksualnych- definicji, zasięgu zjawiska nadużyć seksualnych wobec dzieci i dorosłych ofiar, czynników ryzyka i dynamiki przemocy seksualnej.


II. 10-11.01.2009

„Interwencja kryzysowa w kryzysie zagrożenia życia- samobójstwa”

Osoba prowadząca- mgr Agnieszka Juszczyk

Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi (warsztat). Uczestnicy będą mieli okazję pracować nad studium przypadku, wezmą udział w ćwiczeniach- rozpoznawanie wczesnych sygnałów ostrzegawczych, prowadzenie interwencji kryzysowej, prowadzenie spotkań postinterwencyjnych, opieka nad osobą po próbie samobójczej, wspieranie rodziny samobójcy.


IV. 7-8.02.2009

„Interwencja kryzysowa wobec ofiar przemocy”

Osoba prowadząca- mgr Dorota Werner

Szczegółowo zostanie omówione zjawisko przemocy, rodzaje przemocy, źródła, skutki i konsekwencje przemocy, kształtowanie się wzorca przemocowego w relacjach interpersonalnych, oraz przekazywanie go w procesie wychowania


V. 7-8.03.2009

„Interwencja kryzysowa w kryzysie uzależnień”

Osoba prowadząca- mgr Mira Sauć

Szkolenie wprowadza w tematykę interwencji kryzysowej w kryzysie uzależnień. Uczestnicy pogłębią swoją wiedzę z zakresu uzależnień, faz uzależnienia, diagnozy zespołu uzależnienia (alkohol, narkotyki). Zapoznają się z bio- psycho- społecznym modelem uzależnienia, mechanizmami uzależnienia, konsekwencjami uzależnienia, zaburzeniami współistniejącymi przy uzależnieniu od substancji psychoaktywnych, praktycznie zapoznają się z zasadami kontaktu z osobą w kryzysie uzależnienia, strategiami interwencji kryzysowej, planowaniem zespołowej pracy interwencyjnej, metodami profilaktyki alkoholowej wobec dzieci i dorosłych.


VI. 4-5.04.2009

„Interwencja kryzysowa w sytuacji straty osobistej, śmierci, żałoby”

Osoba prowadząca- mgr Mira Sauć

W trakcie szkolenia scharakteryzowany zostanie kryzys utraty, dynamika procesu żałoby, fazy przeżywanej żałoby po stracie, omówione zostaną rodzaje przeżywanych strat, reakcje przeżywanej żałoby u dzieci i osób dorosłych, objawy patologizacji procesu żałoby, zasady budowania kontaktu z osobą dorosłą i dzieckiem w kryzysie straty osobistej, strategie interwencji kryzysowej w sytuacji straty, pomoc dziecku w przeżywaniu żałoby, współpraca z otoczeniem osoby w żałobie, cele terapii osób w patologicznym procesie żałoby

VII. 9-10.05.2009

„Interwencja kryzysowa w sytuacjach katastrofy i porwania zakładników”.

Osoba prowadząca- mgr Dorota Werner

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z charakterystyką doświadczenia traumatycznego, portretem psychologicznym ofiar wydarzeń losowych, celami interwencji kryzysowej w sytuacji katastrofy, zasadami przeprowadzania szybkiego wywiadu na temat sytuacji kryzysowej, selekcji poszkodowanych, metodami szybkiej diagnozy głębokości uszkodzenia przez uraz.

VIII. 6-7.06.2009

„Interwencja kryzysowa u ofiar mobbingu i agresji”

Osoba prowadząca- mgr Mira Sauć

Celem warsztatu jest nauczenie diagnozowania zjawiska mobbingu – w środowiskach, w których najczęściej występuje (szkoła i praca), oraz budowania strategii postępowania ze sprawcą i ofiarą, zwiększenie umiejętności interweniowania w sytuacji mobbingu i agresji.

„Stres i wypalenie zawodowe u pracowników interwencji kryzysowej”.

Osoba prowadząca- mgr Mira Sauć

Został tak opracowany, aby dostarczyć wiedzy na temat tego, czym jest stres i wypalenie zawodowe oraz jak im zapobiegać i minimalizować. Ponadto celem szkolenia jest stworzenie uczestnikom możliwości dokonania autorefleksji i autodiagnozy w zakresie własnego stresu i wypalenia zawodowego.


Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
ul. Sienkiewicza 116/4
50-347 Wrocław
tel:
+48 71 332 36 70
+48 71 361 60 35
mail:
info@dcp.wroclaw.pl