konto usunięte

Temat: prowadzenie targowisk gminnego - pytanie

Witam,

Mam prośbę o sugestie:

stan faktyczny jest taki: Gmina X w 1992 roku podejmuje uchwale o zasadach dzierzawy targowisk gminnych i ich prowadzenia. Umozliwia ich prowadzenie spółką skupiającym 51% kupców prowadzących handel na danym targowisku. Zawiazana tak spółka cywilna, której wspólnicy oświadczają - brak sprawdzenia przez Gminę - że skupia ona tylu kupców, uzyskuje targowisko w dzierżawę i administrowanie plus pełni rolę inkasenta oplaty targowej na podstawie odrębnej uchwały o dot. opłaty targowej. Po pewnym czasie, gdy obowiązywał jeszcze Kodeks handlowy, a nie KSH - Gmina zawiera aneks do umowy zawartej ze wspólnikami s.c., ze spółką z o.o., która oświadcza, że powstała z przekształcenia s.c w z o.o. Faktycznie w momencie składania tego oświadczenia istnieje sp. z o.o., której udziałowcami są prawie wszyscy wspólnicy s.c. orazuprzednio zawiązana s.c., która zostaje z czasem rozwiązana. Brak jest dowodów wskazujących na jakikolwiek aport do sp. z o.o. w postaci przedsiębiorstwa s.c. czy inną czynność prawną.

Przedsiębiorcy nie będący udziałowcami sp. z o.o. administrującej placem targowym uważają, że umowa została zawarta niezgodnie z prawem.
Proszę o sugestie lub pytania.

Co sądzicie w zakresie tam norm cywilnoprawnych jak i norm publicznoprawnych dot. zasad dzierżawy lub zlecania zadania własnego gminy jakim jest prowadzenia targowiska miejskiego.

Pozdrawiam,

Jacek Borek