Krzysztof Symonowicz

Krzysztof Symonowicz Risk Specialist at
Relyon Recruitment

Temat: Oferty pracy

Realizuję obecnie projekt dla dużej międzynarodowej firmy świądczącej usługi doradcze.
Poszukuję osoby na stanowisko eksperckie w obszarze ryzyka rynkowego.

Taka osoba powinna:
- posiadać doświadczenie w budowie lub walidacji modeli do wyceny instrumentów finansowych i pomiaru ryzyka rynkowego z wykorzystaniem metod Value at Risk (VaR), analiz scenariuszowych i testów warunków skrajnych,
- doskonale znać środowisko regulacyjne, w szczególności rekomendacje KNF w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym,
- posługiwać się pakietami statystycznymi, językami modelowania lub programowania. Preferowana znajomość SQL i/lub R, Matlab, Python,
- wykształcenie wyższe kierunkowe, np. matematyka, ekonometria, informatyka lub zarządzanie ryzykiem
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Atutami będą:
- doświadczenie w zakresie tworzenia i wdrażania narzędzi do wycenu oraz zarządzania ryzykiem finansowym od strony metodyki, procedur i procesów,
- doświadczenie w zakresie zarządzania projektami i zmianą w obszarze ryzyka,
- wiedza z zakresu ekonomii, finansów lub rachunkowości.

Oferta:
- stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony,
- atrakcyjne wynagrodzenie + centralny system premiowy,
- rozbudowany pakiet benefitów pracowniczych, a w tym karta multisport, grupowe ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, masaże biurowe, warsztaty edukacyjne i wiele innych,
- program rozwoju zawodowego składający się z trzech filarów:
1. zdobywaniu różnorodnych doświadczeń jako że jest to praca projektowa,
2. spersonalizowanym programie kursów i szkoleń,
3. coachingu i mentoringu,
- zapewnienie wszelkich potrzebnych do pracy narzędzi,
- możliwość udziału w projektach dla wiodących instytucji finansowych w Polsce i zagranicą.

Osoby zainteresowane zapraszam do aplikowana bezpośrednio na adres mailowy k.symonowicz@relyon.pl

Dla jednego z największych polskich banków poszukuję osoby do obszaru ryzyka kredytowego.
Stanowisko: Ekspert ds. Zarządzania Ryzykiem modeli.
Miejsce pracy: Warszawa

Oczekiwania:
- wykształcenie kierunkowe, np. matematyka, ekonometria, staytystyka, zarządzanie ryzykiem,
- doświadczenie w zakresie budowy lub walidacji modeli ryzyka kredytowego, a w tym scoring, rating oraz kalkulacje bazylejskich parametrów ryzyka PD, LGD, CCF,
- znajomość regulacji nadzorczych dotyczących zarządzania ryzykiem modeli, w szczególności Rekomendacji W,
- kreatywność, samodzielność i odpowiedzialność.

Zakres obowiązków:
- dokonywanie walidacji modeli pomiaru poszczególnych rodzajów ryzyka / wycen ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka kredytowego,
- rozwój narzędzi i metodyk budowy oraz walidacji modeli,
- uczestnictwo w procesie zarządzania ryzykiem modeli.

Oferta:
- stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
- atrakcyjne wynagrodzenie + bonus roczny,
- bogaty pakiet benefitów pracownicznych, włączając w to kartę multisport, grupowe ubezpieczenie na życie, prywatną opiekę medyczną i inne dodatki,
- możliwość rozwoju eksperckiego, jak również menedżerskiego w perspektywie długoterminowej,
- bycie częścią dobrze osadzonej i szybko rozwijającej się marki na polskim rynku.

Osoby zainteresowane proszę o aplikowanie na adres mailowy k.symonowicz@relyon.pl

Moim klientem jest organizacja należąca do piątki największych komercyjnych banków w Polsce.

Stanowisko: Ekspert ds. Modelowania Ryzyka Kredytowego i Analiz Predyktywnych

Odpowiedzialność:
- realizacja procesów budowy, wdrażania, monitorowania oraz rozwoju modeli ryzyka kredytowego pod kątem regulacyjnym, aplikacyjnym, decyzyjnym, wsparcia itd. ,
- budowa zaawansowanych analitycznie modeli dotyczących zachowań klientów w różnych scenariuszach i ich wpływu na ryzyko kredytowe (korzystanie z danych behawioralnych, zewnętrznych baz, BIK itd.) ,
- sanityzacja i kontrolna jakości danych,
- tworzenie szczegółowej dokumentacji modeli i procedur wewnętrznych związanych z bieżącym funkcjonowaniem modeli,
- rekomendowanie i wspieranie rozwoju strategii kredytowych opartych na budowanych modelach,
- projektowanie i wykonywanie testów warunków skrajnych w zakresie ryzyka kredytowego,
- przygotowywanie niestandardowych analiz ryzyka kredytowego na potrzeby wsparcia rozwoju sprzedaży produktów bankowych,
- określanie wymagań do modyfikacji systemów informatycznych banku oraz nadzór i koordynacja wdrażania zaproponowanych zmian,

- wykształcenie wyższe kierunkowe matematyka, statystyka, ekonomia lub informatyka,
- minimum 5 letnie doświadczenie w pracy w banku, innej instytucji finansowej, doradczej lub firmie z branży IT,
- znajomość wymagań w zakresie budowy i monitorowania modeli ryzyka kredytowego wynikających z przepisów prawa i rekomendacji organów nadzoru,
- umiejętność programowania na zaawansowanym poziomie (4GL, SQL, VBA, inne),
- znajomość środowiska SAS: znajomość narzędzi statystycznych, umiejętność przetwarzania danych,
- znajomość produktów i procesów kredytowych,
- umiejętność pracy w różnorodnym i dynamicznym zespole, łatwość komunikacji,
- znajomość specjalistycznego oprogramowania do obróbki dużych baz danych i badania/modelowania zachowań np. hadoop, CRM itp.

Oferta:
- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
- konkurencyjne wynagrodzenie + centralny system premiowy,
- pakiet benefitów pracowniczych, włączając w to kartę Medicover, Multisport oraz Pracowniczy Program Emerytalny.

Osoby zainteresowane zapraszam do aplikowania bezpośrednio na k.symonowicz@relyon.pl

Moim klientem jest bank komercyjny z centralą w Warszawie. Jest to bank detaliczny specjalizujący się w udzielaniu kredytów gotówkowych, hipotecznych i przyjmowaniu depozytów terminowych. Bank ten również współpracuje w zakresie finansowania klientów korporacyjnych.

Stanowisko: Specjalista/Starszy Specjalista ds. Polityki Kredytowej

- opracowywanie polityki ryzyka kredytowego,
- rozwijanie metodyk oceny ryzyka kredytowego,
- optymalizacja procesów kredytowych, w szczególności procesu oceny ryzyka,
- współtworzenie wymagań do narzędzi informatycznych wspomagających ocenę ryzyka kredytowego.

Możliwości:
- uczestnictwo w innowacyjnym projekcie mającym na celu wdrożenie wielokanałowego systemu work-flow wspierającego proces kredytowy oraz opracowywaniu założeń jego systemowego wdrożenia.

- wykształcenie wyższe kierunkowe np. ekonomia, bankowość, zarządzanie ryzykiem,
- znajomość regulacji z obszaru zarządzania ryzykiem kredytowym,
- doświadczenie w pracy przy organizacji procesu kredytowego,
- umiejętność analitycznego myślenia,
- samodzielność, komunikatywność i systematyczność.

Oferta:
- zatrudnienie w stabilnej organizacji o rozpoznawalnej marce,
- praca w kulturze równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym,
- możliwość rozwoju eksperckiego,
- uczestnictwo w wielu innowacyjnych projektach,
- umowa o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie,
- pełen pakiet socalny, a w tym prywatna opieka medyczna, karta multisport, grupowe ubezpieczenie na życie.

Oferta jest skierowana bardziej do osób z niewielkim, rocznym lub dwuletnim doświadczeniem.
Osoby zainteresowane zachęcam do aplikowania bezpośrednio na k.symonowicz@relyon.pl

Następna dyskusja:

Plusy i minusy pracy w PKO BP

Wyślij zaproszenie do