konto usunięte

Temat: Badanie wstępne do pracy - wątpliwość - proszę o poradę

...Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.03.14 o godzinie 19:50
Kasia W.

Kasia W. Project Manager,
analityk; spec od
rozwiązań
niemożliwych

Temat: Badanie wstępne do pracy - wątpliwość - proszę o poradę

Agnieszka R.:
Jak sytuacja przedstawiać się będzie w tym przypadku ?
Nie, a dlaczego masz miec takie zaświadczenie?
Podejmując pracę dla nowego pracowawcy masz obowiązek przedstawić orzeczenie lekarskie, że nie ma przeciwwskazań byś podjęła pracę na konkretnym stanowisku, obciążonym określonym ryzykiem.
Oczywiście nowy pracodawca ma obowiązek wcześniej wysłac Cię na badania wstępne przekazując Ci skierowanie (i określić to ryzyko w nim).
Twoje schorzenie z powodu którego byłaś na zwolnieniu lekarskim przez 3 -m-ce może absolutnie nie być skorelowane z pracą jaką będziesz wykonywać dla nowego pracodawcy.

konto usunięte

Temat: Badanie wstępne do pracy - wątpliwość - proszę o poradę

Badania lekarskie pracowników, nazywane badaniami profilaktycznymi, dzielą się na badania wstępne, okresowe i kontrolne. Zakres tych badań i ich częstotliwość lekarz może poszerzyć o badania dodatkowe, w tym dodatkowe specjalistyczne badania konsultacyjne. Rozp. MZiOS z 30.05.1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz. U. Nr 69, poz. 332) określa zakres badań profilaktycznych, częstotliwość wykonywania badań okresowych, zakres profilaktyki niezbędnej z uwagi na warunki pracy oraz tryb wydawania i przechowywania orzeczeń lekarskich.
Wstępnym badaniom lekarskim podlegają osoby przyjmowane do pracy (z wyjątkiem osób przyjmowanych ponownie u danego pracodawcy na to samo stanowisko, na podstawie kolejnej umowy o pracę zawartej bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę) i młodociani przenoszeni na inne stanowiska pracy, na których występują czynniki szkodliwe. Okresowe badania dla wszystkich pracowników przeprowadza się według harmonogramu przewidzianego w przepisach. Kontrolnym badaniom podlegają pracownicy w przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni.

Tak więc w nowej pracy będzie Pani skierowana na badania wstępne i lekarz medycyny pracy po wywiadzie z Panią zdecyduje jakie badania należy przeprowadzić.

Następna dyskusja:

Proszę o pomoc i poradę




Wyślij zaproszenie do