konto usunięte

Temat: Zbliża się „Poznań za pól ceny”

Już po raz trzeci odbędzie się akcja „Poznań za pół ceny”. 5 i 6 czerwca w stolicy Wielkopolski taniej o 50 proc. będzie w hotelach, restauracjach czy muzeach. Taniej będzie można także wypożyczyć quady, skuter, zagrać w golfa i paintball.

Trzecia edycja akcji „Poznań za pół ceny”, która odbędzie się 5 i 6 czerwca 2010 r. to przede wszystkim dziesiątki nowych partnerów. Oferta promocyjna obejmuje wszystkie możliwe atrakcje turystyczne. Do grona stałych partnerów, które od pierwszej edycji tworzyły muzea, hotele i restauracje, dołączyły SPA, pole golfowe czy wypożyczalnia skuterów.

Dzięki międzynarodowej rozpoznawalności marki „Poznań za pół ceny”, wśród partnerów akcji znaleźli się również Deutsche Bahn i linie lotnicze Jet Air. Do stolicy Wielkopolski będzie można więc przyjechać z Berlina za 19 Euro, a z kilku polskich miast przylecieć taniej samolotem.

Poznań za pól ceny to jednak nie tylko wyprzedaż, to także bogaty i unikalny program turystyczny – podkreśla Jan Mazurczak, dyrektor PLOT.

Miasto oferuje turystom i poznaniakom ponad sto różnych weekendowych atrakcji, a ich liczba cały czas rośnie. Wizyty w muzeach, trasy wycieczkowe, zwiedzanie fortów czy podziemi poznańskiej Fary to oferta dla miłośników historii, kultury i sztuki. Jeśli ktoś szuka wyłącznie aktywnego relaksu i odskoczni, gra w paintballl w opuszczonych budynkach dworca czy przejażdżka quadem powinny zaostrzyć apetyt na dziesiątki kulinarnych propozycji oferowanych przez poznańskie restauracje.

Dla turystów przygotowano spacery Traktem Królewsko-Cesarskim, podczas których odsłonięte zostaną m.in. tajemnicę Ostrowa Tumskiego – miejsca pochówku pierwszych władców Polski. Pokazany zostanie też Stary Rynek z Ratuszem czy Dzielnica Zamkowa z Zamkiem Cesarskim. Wyjątkowo otwarte dla turystów zostaną podziemia Kościoła Farnego, a także fort pruski VIIa, w którym urządzony zostanie obóz wojskowy, a po obiekcie oprowadzać będą przewodnicy przebrani w pruskie mundury.

Gratkę dla amatorów piwa przygotowało Centrum Wycieczkowe LECH. Tym razem nie tylko będzie można za darmo obejrzeć jeden z najnowocześniejszych w Europie browarów, ale także wziąć udział w specjalnych kursach degustacji, na których uczestnicy dowiedzą się jak ocenić smak, zapach, wygląd, a nawet dźwięk piwa.

W sobotę 5 czerwca w Muzeum Broni Pancernej odsłonięta zostanie makieta bitwy pod Grunwaldem, przygotowywana przez Jacka Czypickiego przez ponad dwa lata. Makieta złożona jest z 1,5 tysiąca figurek rozłożonych na 15 m. kwadratowych.

Na turystów czeka też gra miejska – tym razem poświęcona kradzieży i odzyskaniu jedynego w Polsce obrazu Claude’a Moneta – Plaża w Pourville.

5 i 6 czerwca to także pierwsze dwa dni Jarmarku Świętojańskiego oraz dwa ostatnie wystawy w Muzeum Narodowym poświęconej twórczości polskich malarzy skupionych wokół Pracowni w Hotelu Europejskim w Warszawie: Józefa Chełmońskiego, Adama Chmielowskiego i Stanisława Witkiewicza.

Więcej informacji, spis partnerów, promocyjne menu restauracji w dniach 5-6 czerwca, program turystyczny znaleźć można na stronie http://poznan.pl/polceny

Akcja „Poznań za pół ceny” organizowana jest już po raz trzeci przez Poznańską Lokalna Organizację Turystyczną. Pierwsza edycja w 2008 r. spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, a pomysł na turystyczną wyprzedaż został wyróżniony przez Polską Organizację Turystyczną w konkursie na najlepszy produkt turystyczny oraz w prestiżowym konkursie Złote Formaty. Akcję zaczęły kopiować nawet inne miasta.

konto usunięte

Temat: Zbliża się „Poznań za pól ceny”

II Forteczny Weekend w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy w dniach 5-6 czerwca 2010 roku na II Forteczny Weekend, w ramach którego odbędzie się dziewiąta edycja Lubońskiego Rajdu Rowerowo-Pieszego „Śladami Historii” przygotowanego przez stowarzyszenie Twierdza i dawny Garnizon Poznań oraz Sekcję Historyczną Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia przy współpracy z innymi organizacjami społecznymi oraz instytucjami. Po raz drugi impreza jest dwudniowa i odbywa się w ramach akcji „Poznań za pół ceny!” koordynowanej przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Jej główną atrakcją będzie pierwsza w historii możliwość obejrzenia wnętrz fortu pośredniego VIIa na Marcelinie.
Początki poznańskiej twierdzy fortowej sięgają 1872 roku, kiedy to podjęto decyzję o modernizacji istniejących tutaj umocnień. Przeprowadzono ją według nowatorskiej wówczas koncepcji fortyfikacji – systemu fortowego ześrodkowanego. Polegała ona na budowie wokół miasta pierścienia samodzielnych dzieł przystosowanych do obrony okrężnej. W pierwszym etapie, w latach 1876-1883 zrealizowano dziewięć artyleryjskich fortów głównych oraz trzy artyleryjskie forty pośrednie oddalone od centrum o około 4-5 km wraz z siecią dróg dojazdowych. W drugim etapie realizacji poznańskiej twierdzy, w latach 1887-1896 zbudowano sześć fortów pośrednich nowego typu, samodzielną baterię oraz schrony międzypolowe, natomiast wszystkie wcześniejsze obiekty wzmocniono.
Obie imprezy są jak dotąd jedynymi cyklicznymi w Poznaniu, w trakcie których można od dziewięciu lat zwiedzać niedostępne na co dzień dla turystów forty zewnętrznego pasa umocnień dziewiętnastowiecznej twierdzy. W tym roku główną atrakcją będzie wyjątkowa możliwość obejrzenia wnętrz fortu pośredniego VIIa na Marcelinie. Jego zwiedzanie jest kontynuacją poprzednich imprez, zapoznających uczestników z podstawowymi typami obiektów poznańskiej twierdzy fortowej.
Na zwiedzających po raz pierwszy obiekt tego typu największe wrażenie zawsze wywołują rozmiary dzieł porównywalne z założeniami urbanistycznymi. Przykładowo najdłuższy podziemny chodnik fortu VIIa liczy około 140 metrów, natomiast jego szerokość od strony miasta wynosi około 230 metrów – dla porównania bok Starego Rynku w Poznaniu ma około 140 metrów. Mimo ogromnej kubatury jest on stosunkowo słabo widoczny z zewnątrz, gdyż nadziemie porasta bujna roślinność.

Szczegółowe informacje:
Program:
Sobota
- 10.00-16.00 – Dzień Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz Święto 7. Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej, szczegóły: http://www.7dak.com (ul. Wojska Polskiego)
- 15.00, 17.00, 19.00 – zwiedzanie fortu w grupach (zbiórka przed głównym wjazdem w pobliżu styku ulic Marcelińskiej i Wałbrzyskiej)
Niedziela
- 9.00 – start tras rowerowych (zbiórka przed SP 3 w Luboniu w pobliżu skrzyżowania ulic Armii Poznań i. Powstańców Wielkopolskich).
- 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 – zwiedzanie fortu w grupach
Warunki uczestnictwa: Impreza ma charakter rodzinny, jest bezpłatna i odbędzie się bez względu na pogodę. Uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność, ubezpieczenie we własnym zakresie. Wnętrza fortu nie są oświetlone więc prosimy o zabranie latarek. Przydadzą się również długopisy, gdyż po zakończeniu zwiedzania odbędzie się tradycyjny konkurs wiedzy o fortyfikacjach.
Atrakcje: Oprowadzanie po forcie będzie odbywało się w historycznych mundurach, przewidziany jest też obóz wojskowy, zabytkowe pojazdy, stoisko księgarskie oraz wojskowa grochówka.
Zapisy: Aby wziąć udział w rajdzie konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na odpowiednią listę! Ilość miejsc w poszczególnych grupach jest ograniczona, decyduje więc kolejność zgłoszeń. Zapisując się prosimy podawać: imię, nazwisko, rok urodzenia i miejscowość zamieszkania: Zapisy: trasy piesze: e-mail: military_ak@op.pl, tel.: + 48 784 971 205, +48 515 048 510, +48 608 896 000, rowerowe: tel. +48 609 144 509.
Dodatkowe informacje: http://www.tidgp.pl, http://www.tmmlsh.pl
Kontakt z organizatorami: Przemysław Maćkowiak, tel. +48 604 869 102
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
© Przemysław Maćkowiak

Organizatorzy:
Twierdza i dawny Garnizon Poznań
Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia
Grupa Rekonstrukcyjna „Salamandra”
Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Warta”
Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne „Historica”
Wielkopolska Grupa Miłośników Historii „Wiarus”
Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 7. Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich
Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7. D.A.K. w barwach 7. Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej
Sekcja Rowerowa Unilever Polska S.A. Poznań
Automobilklub Wielkopolski
współpraca:
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna
Constructa Plus Sp. z o.o. Sp.k.
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Patronat honorowy:
Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek
Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny
Burmistrz Miasta Lubonia Dariusz Szmyt

Patronat medialny:
Telewizja WTK, Polska The Times Głos Wielkopolski, Odkrywca, Wydawnictwo Forteca, Wydawnictwo Vesper, Radio Merkury, Radioaktywne.pl oraz Epoznań.pl

Współfinansowanie:
Urząd Miasta Poznań
Urząd Miasta LubońAdam C. edytował(a) ten post dnia 28.05.10 o godzinie 17:58



Wyślij zaproszenie do