Aleksandra Groń

Aleksandra Groń Stażystka :)

Temat: Jesteś oburzony czy zadowolony? Trwa nabór na...

Jesteś oburzony czy zadowolony?

Dyskryminacja – wszystko już było czy idzie nowe?

Solidarność społeczna – mrzonki czy ciekawy trend?

Prawa człowieka – temat na fali czy passé?

Czyj Internet? Wolność słowa czy cenzura?

Jeśli:

Lubisz się „twórczo spierać” i jesteś otwarta/y na różnorodne poglądy?

Zajmują Cię kwestie związane z polepszeniem jakości demokracji „na co dzień i od święta”?

Uważasz, że prawa człowieka i aktywizm mają sens, ale nadal szukasz swojej drogi?

Interesuje Cię zmiana społeczna i działanie na rzecz grup/osób marginalizowanych?

Inspirują Cię spotkania z ludźmi z innych krajów i kultur?

Chcesz poeksperymentować i spróbować stworzyć kampanie społeczną albo grę edukacyjną?

Jeśli tak, to rusz się z miejsca i aplikuj!

Podobno demokracja nie jest bez wad, ale do tej pory nie wynaleziono nic lepszego. Jak zatem dbać o to, żeby ludziom w demokracji żyło się lepiej, sprawiedliwiej, godniej? Co robić, by silniejsza większość, która nie zawsze ma przecież rację, nie sankcjonowała wykluczenia i dyskryminacji słabszych? W jaki sposób zadbać o to, żeby idea społeczeństwa obywatelskiego rozumiana jako prawdziwa wspólnota naprawdę zagrała? Aby o tym wszystkim dyskutować, tropić najlepsze rozwiązania i dobre praktyki, przysłuchiwać się, gdzie skrzeczy, przyglądać się, czy istnieją jakieś uniwersalne trendy czy wyłącznie kulturowe i historyczne uwarunkowania, weźmiemy pod lupę jedną z najciekawszych demokracji w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli... Polskę!

Zapraszamy zatem do Warszawy na siódmą już edycję interdyscyplinarnej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej pt.:

„POLSKA w teorii i praktyce: od oporu do S/solidarności, od transformacji do społeczeństwa obywatelskiego”

Uczestnikami projektu będą osoby z Europy (m.in.: Polski, RFN, Ukrainy) oraz USA, które chcą poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i kontakty pomocne w działalności na rzecz praw człowieka, aby skuteczniej wdrażać w życie własne projekty/inicjatywy mające na celu „zmienianie świata”. Podczas programu składającego się z prelekcji, warsztatów, wizyt studyjnych będą oni mieli możliwość kontaktu z ciekawymi ekspertami oraz aktywistami. Ponadto, będą się uczyć od specjalistów, w jaki sposób za pomocą kampanii społecznych w atrakcyjny i przekonywujący innych sposób mówić o tych po/ważnych sprawach.

Po programie każdy uczestnik jest zobligowany do wdrożenia w ciągu roku swojego projektu na rzecz praw człowieka (tzw. action project). Najlepsze pomysły mają szanse otrzymać wsparcie finansowe w postaci minigrantów. Wszystkie mogą liczyć na pomoc merytoryczną oraz wsparcie instytucjonalne ze strony sieci HIA.

Wszyscy uczestnicy, którzy zrealizują swoje projekty mają możliwość dołączenia do sieci absolwentów programów Humanity in Action (tzw. senior fellows networks) i tym samym stać się częścią aktywnej międzynarodowej społeczności młodych liderów/aktywistów.

Działasz? Chcesz działać skuteczniej? Chcesz się dalej rozwijać? Aplikuj!

Zapraszamy do udziału (niezależnie od kierunku studiów):

polskich studentów i studentów studiujących na polskich uniwersytetach na poziomie studiów licencjackich/magisterskich/podyplomowych oraz absolwentów, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2010 r.
ukraińskich studentów studiów licencjackich/magisterskich/podyplomowych oraz absolwentów, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2010 r.
Limit wieku: 28 lat.

Można aplikować do dwóch programów (oba prowadzone w jęz. angielskim):

1. Program w Warszawie

25.06 – 22.07.2012 – seria zajęć i seminariów oraz warsztaty nt. tworzenia kampanii społecznych.

2. Program w Berlinie

01.06 – 01.07.2012 - seria zajęć i seminariów oraz warsztaty nt. tworzenia edukacyjnych gier symulacyjnych. Więcej informacji o tym projekcie prowadzonym przez HIA Niemcy na stronie: http://www.humanityinaction.org/pages/97-main

Uczestnicy wszystkich pięciu programów Humanity in Action (Dania, Francja, Holandia, Niemcy oraz Polska), czyli ponad 100 młodych aktywistów weźmie również udział w trzeciej międzynarodowej konferencji Humanity in Action, która odbędzie się 28.06-01.07.2012 w Sarajewie.

Chcesz już teraz poczuć klimat tego wydarzenia? Zobacz, jak wyglądała zeszłoroczna konferencja: http://www.humanityinaction.org/programs/20-hia-intern...

Jesteś ciekawa/y, jak wyglądał zeszłoroczny program w Polsce dzień po dniu? Zerknij na bloga: http://hiapoland2011.blogspot.com/

Chcesz poznać wrażenia absolwentów? Przeczytaj artykuł z Gazety.pl pt."Doświadczenie zmieniające życie": http://www.edulandia.pl/Studia/1,98676,8235234.html

Udział we wszystkich programach Humanity in Action jest bezpłatny.

Termin składania aplikacji upływa 15.03.2012 o godz. 9.00 (CET).

Aplikacje oraz bardziej szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.humanityinaction.org/apply

--

Fundacja Humanity in Action Polska/
Foundation Humanity in Action Poland

poland@humanityinaction.org

http://humanityinaction.org

JOIN US ON FB:
http://www.facebook.com/pages/HIA-Polska/154951649068

FOLLOW US ON TWITTER:
http://twitter.com/#!/hiapl