Przemysław Figiel

Przemysław Figiel Podinspektor, Urząd
Marszałkowski
Województwa
Warmińsko-M...

Temat: Specjalista w zakresie funduszy unijnych nawiąże współpracę

Szanowni Państwo,

Jestem specjalistą w zakresie funduszy unijnych. Chętnie nawiążę współpracę w ramach której poprowadzę szkolenia lub udzielę consultingu w tym zakresie.

Specjalizuję się w dwóch programach europejskich: Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020 (szczególnie Osi Priorytetowej 2 Kadry dla gospodarki oraz Osi Priorytetowej 11 Włączenie społeczne) oraz Programie „Erasmus+” (szczególnie w obszarze Młodzież, dawniej Program „Młodzież w działaniu”).

Obecnie pracuję w Instytucji Zarządzającej RPO WiM 2014-2020 i pełnię funkcję opiekuna projektów w ramach Osi Priorytetowej 2 jestem odpowiedzialny za przygotowanie umów o dofinansowanie, weryfikację aktualizacji wniosków o dofinansowanie oraz kompleksową weryfikację wniosków o płatność, obejmującą zarówno postęp rzeczowy, jak i finansowy.

Wcześniej zajmowałem się Osią Priorytetową 11. Brałem udział w tworzeniu dokumentów programowych (w tym Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowej oraz kryteriów wyboru projektów), spotkaniach z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju, Komitetu Monitorującego i innych podmiotów, związanych z programowaniem RPO. Osobiście byłem odpowiedzialny za opracowanie Regulaminu konkursu w ramach Poddziałania 11.2.3 oraz za wypracowanie koncepcji sposobu wdrażania projektów w obszarze zdrowia. Odpowiadałem na pytania wnioskodawców, dotyczące ogłoszonych konkursów, a także prezentowałem RPO i założenia konkursowe na otwartych spotkaniach informacyjnych.

Przed przyjęciem do realizacji RPO WiM 2014-2020 byłem opiekunem projektów, realizowanych w ramach Priorytetu VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Byłem też członkiem Komisji Oceny Projektów.

Oprócz powyższego, mam doświadczenie w realizacji projektów na rzecz młodzieży. Od 2008 roku realizuję projekty w ramach Programu „Młodzież w działaniu” oraz „Erasmus+”. Projekty dotyczą głównie szkolenia pracowników młodzieżowych w celu podniesienia ich kompetencji w pracy z młodzieżą. Należy podkreślić, że wszystkie dotychczasowe przedsięwzięcia były wydarzeniami międzynarodowymi, w których uczestniczyli przedstawiciele od 3 do 10 różnych krajów, a same spotkania prowadzone były w języku angielskim.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.