Wojciech M.

Wojciech M. Project Manager

Temat: no fajnie że jest ...

Witam wszystkich!

No bardzo fajnie że mamy forum... cudownie, nie pierwsze ;)
A może założyciel nakreśliłby jaka jest idea?

pzdr.
Wojtek
Izabela P.

Izabela P. Team Leader

Temat: no fajnie że jest ...

krotki opis grupy ->

FORUM
"Forum jako fenomen. Jak prawidlowo kierowac forum dyskusyjnym? Czy forum moze byc odpowiednim narzedziem w rekach marketera, polityka, przedsiebiorcy?"

moze Ci to pomoze

Pozdrawiam
Izabela
Wojciech M.

Wojciech M. Project Manager

Temat: no fajnie że jest ...

Izabela P.:
krotki opis grupy ->

FORUM
"Forum jako fenomen. Jak prawidlowo kierowac forum dyskusyjnym? Czy forum moze byc odpowiednim narzedziem w rekach marketera, polityka, przedsiebiorcy?"

moze Ci to pomoze

Pozdrawiam
Izabela

Jakoś nie specjalnie mnie powaliła innowacyjność tematu ale z przyjemnością poobserwuje :)

pozdrawiam
Wojtek
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: no fajnie że jest ...

Hej Wojtek!
Obserwuj! Ob serwuj!
Powiedzcie mi jak to sie stalo, ze .... nagle przylaczylo sie tutaj
ponad trzysta osob??? Wiecie cos na ten temat? Kto w tym maczal palce? W gruncie rzeczy swietny nummer. Z jednego uczestnika w ciagu 2 czy 3 godzin ponad trzystu przylaczonych...;-)
Jestem ciekaw, ilu przylaczonych wie, ze sa przylaczeni???
Pozdrowionka
Arek
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: no fajnie że jest ...

Jakoś nie specjalnie mnie powaliła innowacyjność tematu ale z przyjemnością poobserwuje :)

pozdrawiam
Wojtek

Nie jest rzecza zla, jest rzecza z gola dobra, ze nie ma tutaj licznka postow.

Bardzo czesto tym wszystkim, ktorzy napisali najwieksza ilosc postow zaczyna sie w pewnym momencie wydawac, ze sa lepsi od innych i wiecej im wolno. Kiepski administrator czy moderator, ktoremu zalezy na utrzymaniu forum - czesto robi zasadniczy blad myslac, ze Ci, ktorzy najwiecej pisza sa dla forum, najwartosciowsi. W ten sposob forum jest zdominowane przez te czestokroc malo wartosciowa grupe i traci znaczna czesc wartosciowych forumowiczy - raz na zawsze. Pisze to poniekad z autopsji. :-)

Co Wy na to?

Arek Kasprowski, Zuerich, 12. 06. 2007, 22:47
Tadeusz Orlenko

Tadeusz Orlenko Ludzie są zazwyczaj
pokonanymi przez
samych siebie.

Temat: no fajnie że jest ...

Arek K.:
Hej Wojtek!
Obserwuj! Ob serwuj!
Powiedzcie mi jak to sie stalo, ze .... nagle przylaczylo sie tutaj
ponad trzysta osob??? Wiecie cos na ten temat? Kto w tym maczal palce? W gruncie rzeczy swietny nummer. Z jednego uczestnika w ciagu 2 czy 3 godzin ponad trzystu przylaczonych...;-)
Jestem ciekaw, ilu przylaczonych wie, ze sa przylaczeni???
Pozdrowionka
Arek
Witam
Szanowny Panie Arku
zapewniam Pana , że nie mam w tym przedsięwzięciu ŻADNEGO udziału , ale GRATULUJĘ złożycielom i BARDZO DZIĘKUJĘ , za potężne narzędzie do pracy. :)

Szanowny Panie Arku - Pan szuka "haczyka" - tylko po coooooo ??????

Pozdrawiam wszystkich :)
tadeusz :)Tadeusz Orlenko edytował(a) ten post dnia 28.06.07 o godzinie 11:04
Dawid M.

Dawid M. Konsultant SAP HR,
ROC Group

Temat: no fajnie że jest ...

Arek K.:
Hej Wojtek!
Obserwuj! Ob serwuj!
Powiedzcie mi jak to sie stalo, ze .... nagle przylaczylo sie tutaj
ponad trzysta osob??? Wiecie cos na ten temat? Kto w tym maczal palce? W gruncie rzeczy swietny nummer. Z jednego uczestnika w ciagu 2 czy 3 godzin ponad trzystu przylaczonych...;-)
Jestem ciekaw, ilu przylaczonych wie, ze sa przylaczeni???
Pozdrowionka
Arek
Witam,
zostalem zaproszony przez mila pania, wiec ona maczala w tym palce palce, a jako ze czytalem Pana wypowiedzi na forum Polacy w Szwajcarii, wiec sie przylaczylem :)

konto usunięte

Temat: no fajnie że jest ...

Z pozdrowieniami.. ;)
Tadeusz Orlenko

Tadeusz Orlenko Ludzie są zazwyczaj
pokonanymi przez
samych siebie.

Temat: no fajnie że jest ...

Wojciech M.:
Witam wszystkich!

No bardzo fajnie że mamy forum... cudownie, nie pierwsze ;)
A może założyciel nakreśliłby jaka jest idea?

pzdr.
Wojtek

:)))))))))))))))))))))))) - ideaa tworzy się na naszych oczach - tyle , że nie wszyscy to widzimy :)
tadeusz :)
O Z.

O Z. specjalista

Temat: no fajnie że jest ...

Witam!

Jestem tutaj nowa ale mam nadzieję, że szybko poznam zasady panujące na tym forum.

Pozdrawiam .Ola
Tomek Pawlak

Tomek Pawlak Wiem kim jestem.

Temat: no fajnie że jest ...

Hmm...dostałem zaproszenie- kamień został rzucony jeśli będe pisać nie na temat możecie mój post skasować lub wyciąć banialuki.
Fora dyskusyjne według mnie to zarządzanie informacjami/treścią - dobry moderator wie jak potoczyć dyskusję by zakończyć wątek lub go w istotny sposób wyczerpać. Dobry moderator to dobry obserwator, trzymanie w ryzach dyskusji by się nie rozlała..:D pozdrawiam moderatorów :D
Ja osobiście mało używam tego rodzaju wymiany myśli bo...lubię widzieć inne osoby...w niedalekiej przeszłości mając telefon komórkowy będziemy dyskutować bardziej wygodnie widząc reakcje drugiej osoby (coraz lepsze video kamery)dane spłyną do silnika oprogramowania i zamiast textu tu widocznego będzie nagranie video.
Może i jest sens w tym co mówi pan Arek Kasprowski, mianowicie im więcej postów tym bardziej ważny dyskutant :D ciekawe a za razem możliwe - ja nigdy nie miałem z tego powodu kompleksów...wkurza mnie w istocie na forach napastliwość ludzi tzn. znajdzie się zawsze ktoś, kto lubi wytknąć,przytknąć,przyczepić się, złapać za słówko -nie wiem czemu tak jest,ale nie mam zamiaru się tym przejmować...żyjemy przecież w coraz bardziej napastliwym świecie ;] moderator ma dużo roboty powinien być jak sędzia, ale czasami dawać szanse słabszym,młodszym,mniej doświadczonym.
Czytuję czasami Computerworda jest tam trochę napisane o tym w jaki sposób nowocześni marketingowcy próbują wykorzystać fora do opisu/statusu jednostki...weźmy np. fora dotyczące sprzętu turystycznego :D temat rzeka - są pracownicy firm którzy obserwują co piszą użytkownicy i naprawiają błędy w produktach. Planując podróż życia zauważyłem że cała magia przygotowań prysnęła bo wszystko jest męczące...ludzie nawet o sandałach gadają (ngt??pl??) które lepsze, choć czytając opisy producentów "Technologia X zastosowana w celu zwiększenia fonkcjonalności" - można się za głowę złapać...tak się porąbało na świecie że nawet kupno sandałów to niezły wyczyn. Inni natomiast kłócą się czy procesor mający 2rdzenie jest lepszy od 1rdzeniowego - szum informacyjny nas porwał, z korzyścią dla dużych korporacji.
Inna telefonia robi już nowoczesny networking, masz komórę jesteś jednym z nas - możesz być na naszym forum i łączyć/bawić się z innymi - dostaniesz wejściówkę na tą imprezę, rabat na pizzę... w końcu dojdzie do płacenia telefonem za wszystko/wszędzie, procedura bazy danych nas wciśnie w daną kategorię społeczną (imprezowicz,cichy sąsiad,mol książkowy,nierandkowicz itp.),GPS nas namierzy wytyczy naszą średnią mobilność tygodniową, obliczą ile tworzymy ruchu pieniężnego, marketingowcy podadzą nam na tacy produkt idealnie do nas dopasowany (kupno butów w Internecie będzie czystą przyjemnością)... znowu mi ktoś zarzuci,że wywrotowe mam myśli heh...trudno...Tomek Pawlak edytował(a) ten post dnia 13.06.07 o godzinie 15:04
Izabela P.

Izabela P. Team Leader

Temat: no fajnie że jest ...

Aleksandra Joanna D.:
Witam!

Jestem tutaj nowa ale mam nadzieję, że szybko poznam zasady panujące na tym forum.

Pozdrawiam .Ola


WItamy bardzo serdecznie,
milego dnia
Izabela P.

Izabela P. Team Leader

Temat: no fajnie że jest ...

Tomek P.:
Ja osobiście mało używam tego rodzaju wymiany myśli bo...lubię widzieć inne osoby...


ale wiedzisz sa ludzie i ludzie, jedni sa otwarci drudzy sa zamknieci w sobie, jedni nie maja oporow powiedziec komus cos prosto w twarz, inni beda sie wahac czy aby na pewno moga zaprezentowac swoje zdanie...

Osobiscie tez wole rozmowe w realu ale powiedzmy sobie szczerze ze poprzez forum mozemy wiecej zyskac ;)
Tomek Pawlak

Tomek Pawlak Wiem kim jestem.

Temat: no fajnie że jest ...

Izabela P.:
Tomek P.:
Ja osobiście mało używam tego rodzaju wymiany myśli bo...lubię widzieć inne osoby...


ale wiedzisz sa ludzie i ludzie, jedni sa otwarci drudzy sa zamknieci w sobie, jedni nie maja oporow powiedziec komus cos prosto w twarz, inni beda sie wahac czy aby na pewno moga zaprezentowac swoje zdanie...

Osobiscie tez wole rozmowe w realu ale powiedzmy sobie szczerze ze poprzez forum mozemy wiecej zyskac ;)
Od upupiania mojej niewinności w szkole nie mam już oporów wszelakich głoszenia swojego zdania nawet w realu...
Tomek Pawlak

Tomek Pawlak Wiem kim jestem.

Temat: no fajnie że jest ...

Artykuł o
marketingu w społecznościach

Tutaj materiały z konferencji
wpływ na decyzje/opinie innych/cholera psychologia społeczna :D cyt.:"Największa presja pochodzi przed wszystkim od tych, których Jaap Favier klasyfikuje jako "twórców" oraz "krytyków" w społecznościach. Twórcy stanowią najmniejszą liczebnie grupę użytkowników, ale od nich najwięcej zależy. To oni mają nowe pomysły i wcielają je w życie - mówi wiceprezes Forrester Research. Krytycy z kolei zajmują się opiniowaniem nowych przedsięwzięć i ich ocena jest dla społeczności bardzo ważna. Na każdego twórcę przypada zwykle 2 krytyków - oszacowało Forrester Research. Co więcej, z badania wynika, że 60% z krytyków stanowią kobiety. W grupie użytkowników w wieku od 16 do 25 lat jest zwykle 7% twórców (w starszej populacji - powyżej
26 lat jest ich już tylko 2%) i 19% krytyków (w starszej populacji
- 12%) Niżej w hierarchii społeczności znajdują się "zbieracze" - to oni wychwytują ciekawe rzeczy, kolekcjonują linki do interesujących treści i przesyłają je do szerokiego grona użytkowników. Ostatnią i największą grupą są leniwce (coach potatos), które same nic nie wytwarzają, czekają jedynie na przychodzące do nich informacje."

bueahaha...:D zbieracze...dobre... a leniwce..hehe lepiej ich nazwać Powolniaki :D

[url] http://www.internetstandard.pl/news/110190.html [/url] tutaj
jak pozyskać, utrzymać i zmonetaryzować e-klienta?", która odbyła się w styczniu br. i została zorganizowana przez Internet Standard oraz Gazeta.pl. raport do down:http://files.idg.pl/news/Klienci20.pdf" rel="nofollow" target="_blank">Plik pdf Tomek Pawlak edytował(a) ten post dnia 14.06.07 o godzinie 00:26
Arkadiusz Kasprowskich

Arkadiusz Kasprowskich Szwajcaria
Ubezpieczenia

Temat: no fajnie że jest ...

Wojciech M.:
Witam wszystkich!

No bardzo fajnie że mamy forum... cudownie, nie pierwsze ;)
A może założyciel nakreśliłby jaka jest idea?

pzdr.
Wojtek

Idea jest prosta. Proste idee sa najlepsze. Dla mnie do najciekawszych miejsc naleza "miejsca na pograniczu". Co mam na mysli? Wszystkie zjawiska "na pograniczu dwoch swiatow" sa dla mnie najbardziej interesujacymi zjawiskami.

Taki prosty przyklad (moj przyklad): Kiedy kierowca pojazdu wyscigowego "wezmie" dany zakret z predkoscia 290 km/h - to przegra wyscigi, kiedy natomiast "wezmie" ten sam zakret z predkoscia 295 km/h to wyleci z trasy...

Forum nie ma nich do czynienia z wyscigami samochodowymi. Tak. Nie ma... ale najlepsze interesy robi sie kiedy sie dobrze zna partnera i te interesy mozna robic z tym partnerem latami.
Na pograniczu sfery prywatnej i businessowej.

Pozdrawiam,
Arek Kasprowski, Zurich, 26.06.2007, 23:59, jeszcze wtorek - na pograniczu ze sroda ;-)

Następna dyskusja:

Kim jest przeciętny GL-owicz?




Wyślij zaproszenie do