konto usunięte

Temat: Liczy się rozwój zawodowy, a nie pieniądze?

Liczy się rozwój zawodowy, a nie pieniądze?

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Z ostatnich badań Work Service wynika, że aż 2/3 Polaków zadowolonych jest z dawanych im przez pracodawcę możliwości rozwoju zawodowego i budowania kariery. Z jednej strony taki wynik może cieszyć, z drugiej jednak pozostaje kwestia przeszło 27% badanych, którym tego zadowolenia wyraźnie brakuje. Pracownicy w szczególności narzekają na brak szkoleń, a 1/3 wskazuje na problem szklanego sufitu, skutecznie blokującego możliwości awansu. Pracodawcy powinni w porę reagować na tego rodzaju problem. Potem może być zwyczajnie za późno.

Specjaliści firmy rekrutacyjnej Antal podkreślają, że bieżące realia nie dają pracodawcy zbyt wiele czasu na działania - bój o talenty rozgorzał bowiem na dobre. Przeciętnie specjaliści i menedżerowie otrzymują 8 ofert pracy rocznie, a przy zmianie pracodawcy równie istotne jak wynagrodzenie są dla nich możliwości rozwoju zawodowego.

Co więcej, wielu pracowników postanawia wykorzystać niskie bezrobocie i rekordowy dziś popyt na kadry, poszukując optymalnych dla siebie warunków zatrudnienia. Potwierdzeniem tego są chociażby ostatnie dane Barometru Rynku Pracy IX, z których wynika, że jeszcze w tym roku nowego pracodawcy planuje poszukać co 7 pracownik (14%).

Ważnym czynnikiem przy ich wyborze będą nie tylko warunki zatrudnienia, ale również długofalowe możliwości rozwoju czy perspektywy awansu. I choć 63% pracowników jest zadowolonych z praktyk rozwojowych podejmowanych przez pracodawców, to przeszło 1/4 ocenia je negatywnie. W największym stopniu na brak możliwości rozwoju zwracają uwagę osoby w wieku 45-54 lata – w tej grupie jest to 1/3 badanych. Również względy dochodowe mają w tej kwestii znaczenie. Wśród osób zarabiających do 2000 zł netto, ponad 40% respondentów negatywnie ocenia możliwości rozwojowe.

Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy? ...
...
http://www.egospodarka.pl/147525,Liczy-sie-rozwoj-zawo...