konto usunięte

Temat: Eurogospodarka: Eurogospodarka: Newsletter 8 lutego 2016 r.


Obrazek


Eurogospodarka: Newsletter 8 lutego 2016 r.

Jak nie dopuścić do zatorów płatniczych
Utrzymanie płynności finansowej, czyli zdolności do płacenia w terminie ważnych zobowiązań, to problem, który spędza sen z powiek właścicielom firm, bez względu na ich rozmiar. Szczególnego znaczenia nabiera jednak zwłaszcza dla tych najmniejszych przedsiębiorstw, które nie mają zaplecza finansowego i są najbardziej narażone na utratę płynności finansowej. Czy faktoring to recepta dla polskich przedsiębiorców?
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/jak-nie-dopuscic-do-zator...

Firmy pożyczkowe „drugim portfelem” Polaków
Polacy chętnie korzystają z oferty firm pożyczkowych w nagłych i wyjątkowych sytuacjach lub by realizować spontaniczne zakupy. Przy wyborze oferty wciąż najważniejsze są koszt całkowity oraz oprocentowanie – to jedne z głównych wniosków wynikających z badania „Pożyczanie pieniędzy – wzorce postępowania w przypadku nagłych potrzeb finansowych” przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Net Credit.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/firmy-pozyczkowe-drugim-p...

Honor zostawili w Polsce
Jak wynika z publikacji polskich i brytyjskich, już ponad 60 tys. obywateli naszego kraju ma długi w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Tylko tamtejszemu fiskusowi winni są około miliarda złotych.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/honor-zostawili-w-polsce

W Polsce brak pracowników o odpowiednich kompetencjach
ManpowerGroup – globalny lider w obszarze doradztwa personalnego opublikował wyniki 10. edycji badania „Niedobór talentów”. Raport wskazuje, że aż 41% pracodawców Polsce i 38% firm w skali globalnej ma problemy w pozyskaniu pracowników o odpowiednich kompetencjach na danym stanowisku. Grupy zawodowe, które najtrudniej jest zrekrutować w naszym kraju, to wykwalifikowani pracownicy fizyczni i inżynierowie.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/w-polsce-brak-pracownikow......

Polską gospodarkę napędzają małe i średnie firmy
Jesteśmy niezwykle przedsiębiorczym narodem. Potwierdzają to wyniki badań – aż 71% Polaków ma pozytywne nastawienie do przedsiębiorczości. Znajdujemy się nieznacznie poniżej średniej europejskiej, która wynosi 72% oraz światowej, sięgającej 76%.
Więcej: http://www.eurogospodarka.eu/polska-gospodarke-napedza...-...

Eurogospodarka. Miesięcznik społeczno-gospodarczy
http://eurogospodarka.eu